Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#9526 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Idemedosumom »

Boemica wrote:
Idemedosumom wrote:Treba prečešljati temu od početka, baš me zanima koliko smo se puta vratili na Aišu r.a. :roll:
Vraćamo se zato što neki ljudi ne mogu da se pomire da je pedofilija pedofilija, ko god je činio, od kralja, uticajnih ličnosti, sveštenih lica, pa i samog poslanika.
Pedofilija je nešto odvratno, ko god da to čini.

To je problem za one muslimane, koji svaku predaju uzdižu na nivo apsolutne istine.

Ne možeš i Poslanika s.a.v.a. i Buhariju/Muslima braniti istovremeno.

Ako je Poslanik doista bio pedofil i ako je spavao s djetetom, ja se ispisujem iz islama. (a uvjeren sam da se radi o lažnim predajama)
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9527 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

Idemedosumom wrote: Pedofilija je nešto odvratno, ko god da to čini.

To je problem za one muslimane, koji svaku predaju uzdižu na nivo apsolutne istine.

Ne možeš i Poslanika s.a.v.a. i Buhariju/Muslima braniti istovremeno.

Ako je Poslanik doista bio pedofil i ako je spavao s djetetom, ja se ispisujem iz islama. (a uvjeren sam da se radi o lažnim predajama)
Uuu Meduka, sad ćeš bit proglašen sektašem :lol:

Nego, šta kaže Kur'an, kad je osoba "zrela" za seksualnih odnosa?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9528 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote:
vatrogasac wrote:
Kraljevi su ženili princeze iz drugih kraljevstava da bi objedinili teritorij, glumci, pjevači, fudbaleri i tajFuni duplo mlađe (i 3x) manekenke iz svojih razloga i niko od toga ne pravi tabu, a ovo je bio sasvim poseban razlog. Niko ne spominje da je Poslanik a.s. bio vjeran od svoje 25. do 50. dosta starijoj ženi od sebe i samo njoj.
Na ovoj temi i ne pričamo o fudbalerima, glumcima, i ostalima, mada kad si već to spomeno, takve postupke ne smatram ništa manje lošim od konkretno onoga o kojem govorimo.

I to što je bio vjeran starijoj ženi ne pere i ne opravdava ovo drugo.

Pedofilija je pedofilija, ko god je činio, gdje god, kad god, i ma iz kojih razloga. E sad to što tebe vrijeđa da se stvari nazovu pravim imenom je drugi par opanaka. A kao što rekoh, nemam namjeru nikoga da uvrijedim, niti napadam, just a fact.

(pod uslovom da su stvari stvarno bile onakve kakvim danas mislimo da su bile, jer meščini ni vi međusobno ne možete se složit koliko je ona ustvari imala godina)
Ne čitaš me pažljivo, izdvojio sam ja ovaj slučaj, a ne izjednačio, a zatim rekao kako nešto ljude kao čudi, a isto na drugoj strani ne. Šta je to nego islamofobija ako se iskonstruiše protiv islama?

Ponavljam, čovjek kome je nuđeno zlata koliko je težak, vlast u Mekki i da izabere najljepše žene samo da se odrekne islama odbija sve i ostaje vjeran najbolje godine svoga života jednoj ženi. Zašto je Ebu Bekr među 4 prva muslimana, zašto Ebu Bekrova kći, zašto Ebu Bekr prvi halifa....? Ima još ovakvih pitanja, ali ona tebi ne znače ništa u konstruisanju jednog cilja.
Zbog kontradiktornih podataka u tradicionalnim hadisima točna dob Ajše prilikom udaje za Muhameda nije poznata, no prema raznim tumačenjima islamskih učenjaka varira između 12 i 24 godine.[3][4][5]

3.
عائشه، در چند سالگي با رسول خدا (ص) ازدواج كرده است؟
4. Dr. David Liepert: Rejecting the Myth of Sanctioned Child Marriage in Islam
5. Tarek Fatah: Did Prophet Muhammad Rape a Nine-year Old Aisha?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9529 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote:
Ne čitaš me pažljivo, izdvojio sam ja ovaj slučaj, a ne izjednačio, a zatim rekao kako nešto ljude kao čudi, a isto na drugoj strani ne. Šta je to nego islamofobija ako se iskonstruiše protiv islama?

Ponavljam, čovjek kome je nuđeno zlata koliko je težak, vlast u Mekki i da izabere najljepše žene samo da se odrekne islama odbija sve i ostaje vjeran najbolje godine svoga života jednoj ženi. Zašto je Ebu Bekr među 4 prva muslimana, zašto Ebu Bekrova kći, zašto Ebu Bekr prvi halifa....? Ima još ovakvih pitanja, ali ona tebi ne znače ništa u konstruisanju jednog cilja.
Zbog kontradiktornih podataka u tradicionalnim hadisima točna dob Ajše prilikom udaje za Muhameda nije poznata, no prema raznim tumačenjima islamskih učenjaka varira između 12 i 24 godine.[3][4][5]

3.
عائشه، در چند سالگي با رسول خدا (ص) ازدواج كرده است؟
4. Dr. David Liepert: Rejecting the Myth of Sanctioned Child Marriage in Islam
5. Tarek Fatah: Did Prophet Muhammad Rape a Nine-year Old Aisha?
A ti ne čitaš pažljivo ono što ti ja kažem. Čudi mene i ono za što ti tvrdiš da me ne čudi (i samo da se osvrnem na to da su ogavne tvoje pretpostavke da ne bih isto rekla i za nekoga ko nije musliman). Za bilo koga, od kralja do xy ličnosti bih rekla isto ono što i za Muhameda da je riječ o istoj situaciji.

Kao što rekoh, jedna dobra stvar ne poništava drugu pogrešnu stvar, pa tako ni jedan hvale vrijedan postupak i brak, ne pere drugi brak. Možda onda da i Polanskom oprostimo njegove loše postupke jer dotični pravi vrhunske filmove? Složićeš se da to ne funkcioniše baš tako (osim u Muhamedovom slučaju jel)

E ovo posljednje što si napisao, stvar je u tome da i vi ne možete da se složite koliko je ona ustvari imala godina.
24 - okej.
12 - wrong.

Ja sam rekla, u slučaju da se sve to odigralo onako kako većina tvrdi da se odigralo (a to je da je ona imala čak i ispod 12 godina) to je ništa drugo nego pedofilija. A te okolnosti koje koristite za pravdanje, nisu nikakvo opravdanje :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9530 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote:
Ja sam rekla, u slučaju da se sve to odigralo onako kako većina tvrdi da se odigralo (a to je da je ona imala čak i ispod 12 godina) to je ništa drugo nego pedofilija. A te okolnosti koje koristite za pravdanje, nisu nikakvo opravdanje :)
Pa ako je za potrebe tvojih ciljeva, sredstvo je opravdano. :mrgreen:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9531 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote:
Boemica wrote:
Ja sam rekla, u slučaju da se sve to odigralo onako kako većina tvrdi da se odigralo (a to je da je ona imala čak i ispod 12 godina) to je ništa drugo nego pedofilija. A te okolnosti koje koristite za pravdanje, nisu nikakvo opravdanje :)
Pa ako je za potrebe tvojih ciljeva, sredstvo je opravdano. :mrgreen:
Džaba kad je neko uvjeren u svoje.

Ako kažem da je žlj osoba koja je spavala sa maloljetnikom pedofil, da li to znači da sam žljfobična?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9532 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote:
vatrogasac wrote:
Boemica wrote:
Ja sam rekla, u slučaju da se sve to odigralo onako kako većina tvrdi da se odigralo (a to je da je ona imala čak i ispod 12 godina) to je ništa drugo nego pedofilija. A te okolnosti koje koristite za pravdanje, nisu nikakvo opravdanje :)
Pa ako je za potrebe tvojih ciljeva, sredstvo je opravdano. :mrgreen:
Džaba kad je neko uvjeren u svoje.

Ako kažem da je žlj osoba koja je spavala sa maloljetnikom pedofil, da li to znači da sam žljfobična?
Ti tvrdiš da je bila maloljetna, a ja ne. Kako se sve može punoljetstvo definisati, da li nužno mora imati 18 godina? Da li su u naprednoj i prosperitetnoj Americi prženi na električnoj stolici sa 14 godina? Šta je stariji maloljetnik i da li podliježe sankcijama zakona?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9533 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote: Ti tvrdiš da je bila maloljetna, a ja ne. Kako se sve može punoljetstvo definisati, da li nužno mora imati 18 godina? Da li su u naprednoj i prosperitetnoj Americi prženi na električnoj stolici sa 14 godina? Šta je stariji maloljetnik i da li podliježe sankcijama zakona?
E vidiš, ja nigdje nisam ni tvrdila da znam koliko je imala godina.

Ja samo kažem, da je odnos sa licem koje ima 9, 12, 15 godina pedofilija.
I da, AKO je ona imala doista 9-12 godina (kako većina tvrdi) riječ je pedofiliji, pa taman da je moj ćaća u pitanju, a ne Muhamed.

Mislim da sam u tri posta to i rekla, ali džaba, kad ti vidiš samo ono što ti hoćeš da vidiš :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9534 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote: E vidiš, ja nigdje nisam ni tvrdila da znam koliko je imala godina.
Štaviše, rekla si da je činjenica.
Boemica wrote:
Nije protiv ničega, just a fact.
Last edited by vatrogasac on 11/11/2018 14:10, edited 1 time in total.
broj dva
Posts: 5456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#9535 Re: Ateizam vs. Religija

Post by broj dva »

vatrogasac wrote:
broj dva wrote:A ako se zapitam o ogledalovom braku sa tinejdžerekom vidim li se kao pedofila?
Jel' to najjače? :mrgreen: Napisah ti već da razvijanje takvih podlih stereotipa koristi samo islamofobima širokog spektra za opravdanje što jesu. Drugima ne znače ništa jer je dio islamofobične priče koja je već prozirna.
Islamofobija ? Hajde dobro, strah me čega ili koga ? Oca Mehmedalije ili daidže Suada ili adže Zijada ili munareta ?
Valjda ti je jasno da mogu biti iz muslinanske porodice i imati isti problem sa islamom kao i sa judeizmom i krišćanstvom, nema tu fobije samo neprihvatanje ideja, teologije i proroka i njihovih moralnih vrijednosti.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9536 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote:
Boemica wrote: E vidiš, ja nigdje nisam ni tvrdila da znam koliko je imala godina.
Šta više, rekla si da je činjenica.
Boemica wrote:
Nije protiv ničega, just a fact.

Ne, rekla sam da je općenje sa maloljetnom osobom pedofilija, i da je to činjenica :)
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9537 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote:
vatrogasac wrote:
Boemica wrote: E vidiš, ja nigdje nisam ni tvrdila da znam koliko je imala godina.
Šta više, rekla si da je činjenica.
Boemica wrote:
Nije protiv ničega, just a fact.

Ne, rekla sam da je općenje sa maloljetnom osobom pedofilija, i da je to činjenica :)
U kontekstu čega? Šta reče akademik Duraković neku veče kod Senada....ništa bez konteksta. :)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#9538 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Idemedosumom »

Boemica wrote:
Uuu Meduka, sad ćeš bit proglašen sektašem :lol:

Nego, šta kaže Kur'an, kad je osoba "zrela" za seksualnih odnosa?
Davno su mene proglasili heretikom :D

Ne znam da u Kur'anu postoji definisana granica za seksualnu zrelost, mrsko mi sad istraživati.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9539 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

broj dva wrote: Valjda ti je jasno da mogu biti iz muslinanske porodice i imati isti problem sa islamom kao i sa judeizmom i krišćanstvom, nema tu fobije samo neprihvatanje ideja, teologije i proroka i njihovih moralnih vrijednosti.

Pa obično se nema iako po judaizmu znamo da su djevojke punoljetne sa 12, a mladići sa 13.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9540 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote:
U kontekstu čega? Šta reče akademik Duraković neku veče kod Senada....ništa bez konteksta. :)
U kontekstu bilo čega.
Pedofilija je pedofilija. Tačka.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9541 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote:
vatrogasac wrote:
U kontekstu čega? Šta reče akademik Duraković neku veče kod Senada....ništa bez konteksta. :)
U kontekstu bilo čega.
Pedofilija je pedofilija. Tačka.
A što će priča o pedofiliji na ovoj temi ako se ne zna Aišin r.a. broj godina? Ako se već implicira onda jeste islamofobija.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9542 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote:
Boemica wrote:
vatrogasac wrote:
U kontekstu čega? Šta reče akademik Duraković neku veče kod Senada....ništa bez konteksta. :)
U kontekstu bilo čega.
Pedofilija je pedofilija. Tačka.
A što će priča o pedofiliji na ovoj temi ako se ne zna Aišin r.a. broj godina? Ako se već implicira onda jeste islamofobija.
Ne impliciram ja njen broj godina, nego muslimani.
Ja samo kažem - ako je to tačno - onda je to pedofilija. Rekla sam ja to dosad više puta, u više postova, ali ti nećeš da čitaš, tebi samo u glavi vrišti islamofobija. A mene islama ni u kojem slučaju nije strah, da me je strah islama ili muslimana, prvo bih morala od kuće da se odselim i prestanem komunikaciju sa najbližima, pa nadalje .. :roll: :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9543 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

12-14 - to je otprilike razdoblje kada djevojčice dobiju prvu menstruaciju, a može biti i ranije.
Postoje hadisi u kojima se spominje da je imala 9 godina... džaba hormonalne promjene kada iste nije pratio intelektualni razvoj, i to po islamu treba biti ok. Oženiti dijete... van svake pameti. Na žene se gledalo samo kao na reproduktivne potencijale, a ne i kao na ravnopravne ljudske osobe. Prva menstruacija i idemo odmah ženiti.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9544 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote: Ne impliciram ja njen broj godina, nego muslimani.
U službenom glasilu muslimana Preporodu, muslimani se ne slažu. Prije tri godine objavljeno na našem jeziku, upravo kako autor reče zbog islamofobije i još se o tome vode pesplodne salonske rasprave. Rekoh ti da je dovoljno pratiti život Ebu Bekra i na taj način doći do tačnih podataka, ali koga briga za tačnim podacima nego to treba nazvati pedofilijom. Kupuju li tvoji muslimani u kući Preporod?

Starosna dob Aiše, r.a., prilikom udaje
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9545 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

vatrogasac wrote:
Boemica wrote: Ne impliciram ja njen broj godina, nego muslimani.
U službenom glasilu muslimana Preporodu, muslimani se ne slažu. Prije tri godine objavljeno na našem jeziku, upravo kako autor reče zbog islamofobije i još se o tome vode pesplodne salonske rasprave. Rekoh ti da je dovoljno pratiti život Ebu Bekra i na taj način doći do tačnih podataka, ali koga briga za tačnim podacima nego to treba nazvati pedofilijom. Kupuju li tvoji muslimani u kući Preporod?

Starosna dob Aiše, r.a., prilikom udaje
Ti opet ne čitaš šta ti se govori :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#9546 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Boemica wrote:
vatrogasac wrote:
Boemica wrote: Ne impliciram ja njen broj godina, nego muslimani.
U službenom glasilu muslimana Preporodu, muslimani se ne slažu. Prije tri godine objavljeno na našem jeziku, upravo kako autor reče zbog islamofobije i još se o tome vode pesplodne salonske rasprave. Rekoh ti da je dovoljno pratiti život Ebu Bekra i na taj način doći do tačnih podataka, ali koga briga za tačnim podacima nego to treba nazvati pedofilijom. Kupuju li tvoji muslimani u kući Preporod?

Starosna dob Aiše, r.a., prilikom udaje
Ti opet ne čitaš šta ti se govori :)
Tvoji preci u evropi su se zenili sa curicama u srednjem vijeku, sto ukazuje da je to norma bila u srednjem vijeku, nista nesto neubicajno.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#9547 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

MarlboroGold wrote: Na žene se gledalo samo kao na reproduktivne potencijale, a ne i kao na ravnopravne ljudske osobe.
Prve halife su išle Aiši r-a. po savjet, a nekada i dozvolu.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9548 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

Smrcak15 wrote:
Tvoji preci u evropi su se zenili sa curicama u srednjem vijeku, sto ukazuje da je to norma bila u srednjem vijeku, nista nesto neubicajno.
Ako je nešto uobičajeno, ne znači da je uredu.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9549 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

MarlboroGold wrote:12-14 - to je otprilike razdoblje kada djevojčice dobiju prvu menstruaciju, a može biti i ranije.
Postoje hadisi u kojima se spominje da je imala 9 godina... džaba hormonalne promjene kada iste nije pratio intelektualni razvoj, i to po islamu treba biti ok. Oženiti dijete... van svake pameti. Na žene se gledalo samo kao na reproduktivne potencijale, a ne i kao na ravnopravne ljudske osobe. Prva menstruacija i idemo odmah ženiti.
Na žene se i prije Islama a na tom podneblju gledalo kao na reproduktivne potencijale.
Ne možeš zanemariti ili osporiti količinu prava koju je Kur'an dao ženama tog doba i vremena, kao što su pravo na nasljedstvo, razvod ... i meni lično Muhamedov pogled na žene itekako djeluje revolucionarno za vrijeme u kojem su se ženska djeca živa kopala :) Što opet ne opravdava neke druge stvari kada su žene u Islamu u pitanju, ali da je donio napredak, poboljšanje ženama, jeste, neosporno.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9550 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Boemica wrote:
MarlboroGold wrote:12-14 - to je otprilike razdoblje kada djevojčice dobiju prvu menstruaciju, a može biti i ranije.
Postoje hadisi u kojima se spominje da je imala 9 godina... džaba hormonalne promjene kada iste nije pratio intelektualni razvoj, i to po islamu treba biti ok. Oženiti dijete... van svake pameti. Na žene se gledalo samo kao na reproduktivne potencijale, a ne i kao na ravnopravne ljudske osobe. Prva menstruacija i idemo odmah ženiti.
Na žene se i prije Islama a na tom podneblju gledalo kao na reproduktivne potencijale.
Ne možeš zanemariti ili osporiti količinu prava koju je Kur'an dao ženama tog doba i vremena, kao što su pravo na nasljedstvo, razvod ... i meni lično Muhamedov pogled na žene itekako djeluje revolucionarno za vrijeme u kojem su se ženska djeca živa kopala :) Što opet ne opravdava neke druge stvari kada su žene u Islamu u pitanju, ali da je donio napredak, poboljšanje ženama, jeste, neosporno.
Nije sporno da su dobile jedan vid zaštite i poštovanja dolaskom islama kojeg nisu imale prije, ali u ključnim segmentima se nije puno toga promijenilo... samo je to ljepše upakovano kroz čednost, poniznost itd. sa nošnjom hidžaba.
Locked