Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9501 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA , ja nisma ljubomonr ana tebe, ne palim se , smiri se, vec ti pokusavam podvuci, da tebe zaboli dupence o povratnicima u BiH , ako ji su maltretriani , a mnogi su ponovo najerani da odu iz BiH, to nisi dozivio, i to svijesno i uporno to ignories u svojim pisanjima :)
Ti znas da se povratnici vecinom vracaju na teritoriju gdje je njihova etnija u vecini?
Mozemo sad razvuci o zali sto je tako, ali tako je...
Sa mamine strane-did- njegovi svi su iz novog...znaci, sva ta strana ili je u svedskoj ili njemackoj ili americi...ili su kupili zemlju i kuce po bihacu/krupi/ otoci i tu se "vratili".
E da..jedan se vratio bas u novi...
2x mu bombu bacali...djeca mu studiraju u federaciji, mogao se vratiti na zapad, al' nije mogao on tamo izdrzati...ugl. i danas je u novom, i navratimo kad idemo preko kostajnice kod njih.
pa i ti i ja znamo da su mnogi pokusali da se vrate, ali su bili maltretirrani i ponnovno natjerani na odlazak iz BiH

ima povratnka u pogranicnim dijelovima BiH i HR , jer im je HR blizu

ali to i jeste dio problema, mnogi se vracaju u muslimanski dio, znaci federaciju , najvise u Sarajevo , cak i osobe koje zive u BiH , se danas sele u Srajevo, jer ostatak drzave ne pruza ogucnosti za normlana zivot

koji grad osim Sarajeva moze ponuditi normlaniji zivot ? ostatak drzave je jadan !
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9502 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Ne bi sjala ovako jako ova moja lijeoa avlija ja bih svjetlo zvao mrakom da te nije HAVANA.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9503 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

A bas mi fino majke mi.Znas sta je novo? Odo sutra na peljesac malo,vino,gitara...
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9504 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

mirsek wrote:
HAVANA wrote: Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
Jes al ne po sviranju, vec po opisu ljepote zivljenja u BIH koja je romanticarsko-idealisticka, ali nerealna za vecinu stanovnika.
Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9505 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

zrakomlat wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
da nisi iz Sarajeva, ne bi se ni vratio kao sto su drugi muslimani bili maltetirani u drugijm dijelovima BiH :)
:lol: :lol:

U čemu je kvaka kod te fore koju provlačiš da je u BiH normala živjeti samo u Sarajevu, a da u svim drugim gradovima maltetiraju povratnike iz dijaspore a muslimane generalno, nebitno jesu li povratnici?
Ako je trolanje, nemoj radije, ide ti ko vicevi eurosmijehu na temi vic dana :D
opa, nisa znala, da je trolanje pisanje o maltertiranju povrantika u RS u BiH :shock: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9506 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Jimmy McNulty wrote:Ne bi sjala ovako jako ova moja lijeoa avlija ja bih svjetlo zvao mrakom da te nije HAVANA.
Jebo mater najezio sam se.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9507 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

tuzlak1212 wrote:Primjetio sam mnogo Sarajlija da izjednacuju Sarajevo i BiH :roll:
nisam jedina koja sam to primjetila :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9508 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

HAVANA wrote:
pustopoljina wrote:Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
Ovde je samo dovoljno da ja kazem da nam je fino.Dzehenem :lol: Sad ih i insomnia jeba sa sestrom i djecom. :lol:
Od zeta zet ima dvoje i hrvatsku šaru. Prodaju on i zena sve, auto, sav namjestaj, sve sto su mogli iz kuce i zapale u Njemacku. Vratio se za po’ godine. Kaze ne mogu ja ono. Nije za mene i bog
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#9509 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

HAVANA wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
vi pisete o povratku u BiH, pa nije BiH iskljucivo Sarajevo :lol:
Pa ja sam iz sarajeva.Dje sam trebo,u kladanj?
Mogo si i ovdje u Mostar. Dosta sunca, nema magle. Izdavanje imovine, stan na dan, gori taj biznis trenutno, a ni autosalon nebi propo. Nebi te ni maltetirali ako nisi musliman :D

A i Pelješac ti bliže :D
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9510 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

HAVANA wrote:
pustopoljina wrote:Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
Ovde je samo dovoljno da ja kazem da nam je fino.Dzehenem :lol: Sad ih i insomnia jeba sa sestrom i djecom. :lol:
Sarajlije ogorčene: Vode najvjerovatnije neće biti do ujutro

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajli ... /190321136

Kako vam je? Je li vam fino? :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9511 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

Jimmy McNulty wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote: Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
pa to nikome ne smeta, meni smeta sto uporno ignorises nemogucnost povratka mnogih u BiH , jer su maltretirani, pa nije sarajevo sinonim cijle drzace, pa ti si gori od SDA i Bakira :-) :lol:
Hahahahahahaha hajd bogati ne pregoni.
pa, dobor, u pravu si, odlaze i iz Sarajeva :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9512 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
HAVANA , ja nisma ljubomonr ana tebe, ne palim se , smiri se, vec ti pokusavam podvuci, da tebe zaboli dupence o povratnicima u BiH , ako ji su maltretriani , a mnogi su ponovo najerani da odu iz BiH, to nisi dozivio, i to svijesno i uporno to ignories u svojim pisanjima :)
Ti znas da se povratnici vecinom vracaju na teritoriju gdje je njihova etnija u vecini?
Mozemo sad razvuci o zali sto je tako, ali tako je...
Sa mamine strane-did- njegovi svi su iz novog...znaci, sva ta strana ili je u svedskoj ili njemackoj ili americi...ili su kupili zemlju i kuce po bihacu/krupi/ otoci i tu se "vratili".
E da..jedan se vratio bas u novi...
2x mu bombu bacali...djeca mu studiraju u federaciji, mogao se vratiti na zapad, al' nije mogao on tamo izdrzati...ugl. i danas je u novom, i navratimo kad idemo preko kostajnice kod njih.
Bosanski Novi

Bosanska Krupa

Bosanska Otoka
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9513 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:A bas mi fino majke mi.Znas sta je novo? Odo sutra na peljesac malo,vino,gitara...
Dobro ba i ti i Peljesac, supak i sirotilja Jadrana, mi sa Hvara vam se smijemo :izet:
Last edited by 512MB on 21/03/2019 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9514 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

Connaisseur Karlin wrote:
tuzlak1212 wrote:Primjetio sam mnogo Sarajlija da izjednacuju Sarajevo i BiH :roll:
dobro , nisam jedina :thumbup:
Samo na 2 mjeseca da se ukine finansijski centralizam drzave Sarajevo bi se raspalo, medjusobno bi se poklali...
Ono gore nisi upravu, najvise prilika poslovnih ima bas izvan Sarajeva, Sarajevo nista posebno ne proizvodi, u odnosu na ostale velike gradove u drzavi mozda cak i najmanje. Oni ti samo kancelarije imaju odakle sole pamet a terena vide 2 puta u citavoj karijeri :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9515 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Connaisseur Karlin wrote:
tuzlak1212 wrote:Primjetio sam mnogo Sarajlija da izjednacuju Sarajevo i BiH :roll:
nisam jedina koja sam to primjetila :thumbup:
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9516 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
HAVANA wrote:
pustopoljina wrote:Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
Ovde je samo dovoljno da ja kazem da nam je fino.Dzehenem :lol: Sad ih i insomnia jeba sa sestrom i djecom. :lol:
Od zeta zet ima dvoje i hrvatsku šaru. Prodaju on i zena sve, auto, sav namjestaj, sve sto su mogli iz kuce i zapale u Njemacku. Vratio se za po’ godine. Kaze ne mogu ja ono. Nije za mene i bog
fizikanerima je uvijek najteze u inostranstvu, a nije ni iznostranstvo za svakoga :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9517 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

espn wrote:
HAVANA wrote:
pustopoljina wrote:Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
Ovde je samo dovoljno da ja kazem da nam je fino.Dzehenem :lol: Sad ih i insomnia jeba sa sestrom i djecom. :lol:
Sarajlije ogorčene: Vode najvjerovatnije neće biti do ujutro

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajli ... /190321136

Kako vam je? Je li vam fino? :lol:
Ne smeta mi uopste.Naime nije redukcija nego sanacija vodovodne mreze.Nece se sama popravit..
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#9518 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

Connaisseur Karlin wrote:
zrakomlat wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
da nisi iz Sarajeva, ne bi se ni vratio kao sto su drugi muslimani bili maltetirani u drugijm dijelovima BiH :)
:lol: :lol:

U čemu je kvaka kod te fore koju provlačiš da je u BiH normala živjeti samo u Sarajevu, a da u svim drugim gradovima maltetiraju povratnike iz dijaspore a muslimane generalno, nebitno jesu li povratnici?
Ako je trolanje, nemoj radije, ide ti ko vicevi eurosmijehu na temi vic dana :D
opa, nisa znala, da je trolanje pisanje o maltertiranju povrantika u RS u BiH :shock: :lol:
Nisi RS ni spomenula nego maltretiranje povratnika i muslimanasvim ostalim mjestima u BiH osim Sarajeva :)
Last edited by zrakomlat on 21/03/2019 21:51, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9519 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Evo i dida da zakuha
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9520 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Connaisseur Karlin wrote:
fizikanerima je uvijek najteze u inostranstvu, a nije ni iznostranstvo za svakoga :D
Pa jes. Oduvjek su odavle isli samo intelektualci
User avatar
muha_sa
Posts: 140385
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9521 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Evo i dida da zakuha
došo da poljubim Karlinku
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9522 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

muha_sa wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tuzlak1212 wrote:Primjetio sam mnogo Sarajlija da izjednacuju Sarajevo i BiH :roll:
nisam jedina koja sam to primjetila :thumbup:
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
al' bas svaki put me ljubis kad ovo kazem, kao , eto ja sam protiv sarajlija :D :lol: :kiss:

dajte ljudi, uzobiljite se :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9523 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:
HAVANA wrote:A bas mi fino majke mi.Znas sta je novo? Odo sutra na peljesac malo,vino,gitara...
Dobro ba i ti i Peljesac, supak i sirotilja Jadrana, mi sa Hvara vam se smijemo :izet:
Ok.Pozz hadzijama.
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#9524 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:
pustopoljina wrote:Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
Ovde je samo dovoljno da ja kazem da nam je fino.Dzehenem :lol: Sad ih i insomnia jeba sa sestrom i djecom. :lol:
I ti volis da prcas, ove djevice pravi sadisti.
Imam jarana djevicu, isli kod druga prvi put na kafu al nismo imali mobitel da ga pitamo koji je ulaz i sprat, samo znali koja je zgrada, nema natpisa na interfonu a zgrada na 20 spratova. I mi od prizemlja lagano pjehe sprat po sprat i onda gore pred kraj kad smo vec lipsali skontali da smo fulali ulaz. :lol: Puce on od sege, umire, valja se, sto ne mogu da dahnem i sto sam se iznervirao. :-x
Eto ti, take su te djevice. :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9525 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:Evo i dida da zakuha
došo da poljubim Karlinku
Ljubi, ljubi al glavu ne gubi
Post Reply