pa i ti i ja znamo da su mnogi pokusali da se vrate, ali su bili maltretirrani i ponnovno natjerani na odlazak iz BiHpustopoljina wrote:Ti znas da se povratnici vecinom vracaju na teritoriju gdje je njihova etnija u vecini?Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA , ja nisma ljubomonr ana tebe, ne palim se , smiri se, vec ti pokusavam podvuci, da tebe zaboli dupence o povratnicima u BiH , ako ji su maltretriani , a mnogi su ponovo najerani da odu iz BiH, to nisi dozivio, i to svijesno i uporno to ignories u svojim pisanjima
Mozemo sad razvuci o zali sto je tako, ali tako je...
Sa mamine strane-did- njegovi svi su iz novog...znaci, sva ta strana ili je u svedskoj ili njemackoj ili americi...ili su kupili zemlju i kuce po bihacu/krupi/ otoci i tu se "vratili".
E da..jedan se vratio bas u novi...
2x mu bombu bacali...djeca mu studiraju u federaciji, mogao se vratiti na zapad, al' nije mogao on tamo izdrzati...ugl. i danas je u novom, i navratimo kad idemo preko kostajnice kod njih.
ima povratnka u pogranicnim dijelovima BiH i HR , jer im je HR blizu
ali to i jeste dio problema, mnogi se vracaju u muslimanski dio, znaci federaciju , najvise u Sarajevo , cak i osobe koje zive u BiH , se danas sele u Srajevo, jer ostatak drzave ne pruza ogucnosti za normlana zivot
koji grad osim Sarajeva moze ponuditi normlaniji zivot ? ostatak drzave je jadan !

