PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9501 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Image
:D





To što ti se čini da "pleše" zvuk, je zato što se odbija kroz kućište i daje ti takvu iluziju.
Biće da je ležaj ili da ti je neki kablić zalutao... Možda sata da je blizu grafičkoj... Ili oni kablići od front panela
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9502 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

Iskljuci gorne isusne ventilatore, hoce lezaj stradat kad vise, bar cesce nego kad normalno stoji. Ako je on, masinsko ulje u sredinu jedna kapljica i k'o nov. Takodjer da nemas coil whine zvuk? Hoce kondenzatori nekad da zapiste jaranski. :D
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#9503 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Luxor-Concorde »

Ako je neko zainteresovan za Logitech G900, prodajem jedan zapakovan u celofanu za 180KM
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9504 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

hej nekad ste pisali ovdje

Gdje ono imaju da se uzmu one podloge za miša što su urađene na fazon bosanskog ćilima?
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9505 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

avaks wrote:DO temperature je, znači na hladno neki od ležajeva na kuleru bruji.
Je li i grafička nova, mopjne da s nje dolazi (valjda nije majnalica) :izet:
Računar danas nisam nikako gasio, radi normalno i tiho. Nije grafička, u to sam jedino siguran. I dalje mislim da je najvjerovatnije gornji cooler ali ću sutra pripremiti centralnu, tj otvoriti je s svih strana pa upaliti komp...testirat ću coolere na način da ih isključim..bojim se da nije napojna ali pod garancijom je tako da nema frke, više mi je što bi bez kompa bio ko zna koliko...
Averus wrote: To što ti se čini da "pleše" zvuk, je zato što se odbija kroz kućište i daje ti takvu iluziju.
Biće da je ležaj ili da ti je neki kablić zalutao... Možda sata da je blizu grafičkoj... Ili oni kablići od front panela
Kablić nije...neću reći 100% ali 99% jer imam ovo kaljeno staklo na jednoj strani i sve se fino vidi..ležaj vjerovatno ako je do coolera..inače jučer sam WD 40 kupio, ali ne za ovu najmjenu :D
caseytron wrote:Iskljuci gorne isusne ventilatore, hoce lezaj stradat kad vise, bar cesce nego kad normalno stoji. Ako je on, masinsko ulje u sredinu jedna kapljica i k'o nov. Takodjer da nemas coil whine zvuk? Hoce kondenzatori nekad da zapiste jaranski. :D
ovo za isključivanje kao test coolera se slažem i to ću probati...što se coil whine zvuka tiče, do sada nikad nisam imao takav problem pa ne mogu reći ni kakav zvuk mogu u tom slučaju očekivati..ako bude do coolera, najbolje samo isti zamijeniti jer to mi bar nije skupo. ali kad spominješ coil whine zvuk...ne znam da li bi kondenzatori mogli "zaškripati" usljed ostvorenog prozora po cijelu noć?
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9506 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

koliko znam ovojnice na grafickoj znaju zazujat iskljucivo zbog prevelikog fps-a npr kad je 300, 400, 500 u menijima .
al jos uvijek ne znamo o kakvom se zvuku radi tako da ...
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#9507 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Najbolje da snimi, postavi na yt ili dailymotion ili nesto slicno :D
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#9508 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Maharadza »

Skineš speedfan, ukineš ventilatore redom i otkriješ gdje je problem, ha-ya! :skoljka:

PS. Ako ni to ne uspije, onda je ili grafa (mnoge imaju onu "fan stop" opciju pa to upališ tj. da se ventilatori ne okreću na niskim temp.) ili napojna!
l33t
Posts: 4783
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9509 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

Dobro je dok @Averus-u ne zuji ima coek 15 fanova :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52665
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9510 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Chmoljo »

Vjetropark :mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9511 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

l33t wrote:Dobro je dok @Averus-u ne zuji ima coek 15 fanova :D
Chmoljo wrote:Vjetropark :mrgreen:
Još i ja pokoji vjetar pustim da potpomognem :D
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9512 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

baš sam sad skinuo oba back plate s centralne kako bi imao pristup i komponentama i kablovima..uključim komp a ono sve radi normalno...i tako ugasim i upalim još 3 puta ali sve normalno..jbg problem ne mogu riješiti kad se isti ne ispoljava..
l33t
Posts: 4783
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#9513 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by l33t »

aditon wrote:baš sam sad skinuo oba back plate s centralne kako bi imao pristup i komponentama i kablovima..uključim komp a ono sve radi normalno...i tako ugasim i upalim još 3 puta ali sve normalno..jbg problem ne mogu riješiti kad se isti ne ispoljava..
to ti je ona vrsta problema koji se sami fixaju :D nema nista bolje od toga
kod mene na autu tako bude :D samo se popravi
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9514 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

ludi ovi novi AMD driveri, omogućen stream bilo koje igre s vašeg PC-a na tablet ili mobilni...između ostalih novina

AMD rocks :stolica:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9515 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

aditon wrote:ludi ovi novi AMD driveri, omogućen stream bilo koje igre s vašeg PC-a na tablet ili mobilni...između ostalih novina

AMD rocks :stolica:

Radi odlicno 20 MBita stream bez problema na obicnom Wifi 2.4 Ghz u kuci. Testirano na Witcher 3.
Image
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9516 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
ma AMD je zakon...uvijek sam govorio da im je softwarska podrška bolja od nVidje..dokaz za to su i performanse RX serije danas u odnosu na period izlaska..uz to, svaki novi update (veliki update koji godišnje rade) donese masu novina, kao što je ova posljednja s streamom...moguće u 4k streamati :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9517 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Kako se zove shadowplay kod AMD-a?
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9518 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

AMD Relive ili tako nesto
el_bake007
Posts: 1092
Joined: 16/03/2017 15:26

#9519 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by el_bake007 »

Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9520 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Prvo garancija onda sve ostalo. Sto duza, bolje naravno. Samo se vrati originalni bios i picis ;-)
el_bake007
Posts: 1092
Joined: 16/03/2017 15:26

#9521 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by el_bake007 »

caseytron wrote:
el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Prvo garancija onda sve ostalo. Sto duza, bolje naravno. Samo se vrati originalni bios i picis ;-)

Planiram RX 580 4GB za nekih 300KM, prodavač kaže da su radile na 40-50% fan speedu sa mining biosom ali je vraćen originalni, garancija u plusu do 11/2019.
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9522 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

el_bake007 wrote:
caseytron wrote:
el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Prvo garancija onda sve ostalo. Sto duza, bolje naravno. Samo se vrati originalni bios i picis ;-)

Planiram RX 580 4GB za nekih 300KM, prodavač kaže da su radile na 40-50% fan speedu sa mining biosom ali je vraćen originalni, garancija u plusu do 11/2019.
Pa to je to, ljetos su radile malo vise nego na 50%, znam o cemu pricam. Istestiraj, garancija ti je 11 mjeseci tako da po meni je ok. Samo ja bih isao na 8GB model, evo meni BF V na low vuce 3GB.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9523 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva

Ako su Sapphire trebalo bi biti ok jer im je fazno-strujni dio odlican, kvalitetno uradjen, a mislim da je vecina kod nas koristila Sapphire RX 480/580 4 GB. Custom bios na kojima mining rade je sa undervolt, znace sve rade s manjim naponom i na manjoj radnoj frekvenciji od standardne tokom koristenja za mining. Najveci problem su ventilatori, jer nisu jefitni ako su pri kraju i ako bi ih trebao mijenjati. Za Sapphire Nitro od 19-24 dolara je jedan fan zamjenski na ebay. Garancija neka mora biti...
caseytron
Posts: 2411
Joined: 01/06/2016 16:42

#9524 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by caseytron »

SanskiBiser wrote:
el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva

Ako su Sapphire trebalo bi biti ok jer im je fazno-strujni dio odlican, kvalitetno uradjen, a mislim da je vecina kod nas koristila Sapphire RX 480/580 4 GB. Custom bios na kojima mining rade je sa undervolt, znace sve rade s manjim naponom i na manjoj radnoj frekvenciji od standardne tokom koristenja za mining. Najveci problem su ventilatori, jer nisu jefitni ako su pri kraju i ako bi ih trebao mijenjati. Za Sapphire Nitro od 19-24 dolara je jedan fan zamjenski na ebay. Garancija neka mora biti...
Manjoj frekvenciji?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9525 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by SanskiBiser »

caseytron wrote:
SanskiBiser wrote:
el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva

Ako su Sapphire trebalo bi biti ok jer im je fazno-strujni dio odlican, kvalitetno uradjen, a mislim da je vecina kod nas koristila Sapphire RX 480/580 4 GB. Custom bios na kojima mining rade je sa undervolt, znace sve rade s manjim naponom i na manjoj radnoj frekvenciji od standardne tokom koristenja za mining. Najveci problem su ventilatori, jer nisu jefitni ako su pri kraju i ako bi ih trebao mijenjati. Za Sapphire Nitro od 19-24 dolara je jedan fan zamjenski na ebay. Garancija neka mora biti...
Manjoj frekvenciji?
Da na custom rom obicno su spustani na 1200-1250 i da rade na sto manjem naponu tj. da sto manje struje vuku a da performanse kod mining ostanu priblizno iste sto kod polarisa nije problem... Standardan Sapphire RX 480 OC ili OC+ (8 GB model) je dolazio na 1306 i 1340 Mhz i po default su radili na 1.150-1.175V i sa undervolt i obaranjem frekvencije dole napon bi isao znatno dole npr. kod mene RX 480 8GB radi na 1250 Mhz na 1.05V a za 1340 joj treba 1.132, 1370 Mhz trazi 1.175 V...
Post Reply