
To što ti se čini da "pleše" zvuk, je zato što se odbija kroz kućište i daje ti takvu iluziju.
Biće da je ležaj ili da ti je neki kablić zalutao... Možda sata da je blizu grafičkoj... Ili oni kablići od front panela
Moderator: Benq

Računar danas nisam nikako gasio, radi normalno i tiho. Nije grafička, u to sam jedino siguran. I dalje mislim da je najvjerovatnije gornji cooler ali ću sutra pripremiti centralnu, tj otvoriti je s svih strana pa upaliti komp...testirat ću coolere na način da ih isključim..bojim se da nije napojna ali pod garancijom je tako da nema frke, više mi je što bi bez kompa bio ko zna koliko...avaks wrote:DO temperature je, znači na hladno neki od ležajeva na kuleru bruji.
Je li i grafička nova, mopjne da s nje dolazi (valjda nije majnalica)
Kablić nije...neću reći 100% ali 99% jer imam ovo kaljeno staklo na jednoj strani i sve se fino vidi..ležaj vjerovatno ako je do coolera..inače jučer sam WD 40 kupio, ali ne za ovu najmjenuAverus wrote: To što ti se čini da "pleše" zvuk, je zato što se odbija kroz kućište i daje ti takvu iluziju.
Biće da je ležaj ili da ti je neki kablić zalutao... Možda sata da je blizu grafičkoj... Ili oni kablići od front panela
ovo za isključivanje kao test coolera se slažem i to ću probati...što se coil whine zvuka tiče, do sada nikad nisam imao takav problem pa ne mogu reći ni kakav zvuk mogu u tom slučaju očekivati..ako bude do coolera, najbolje samo isti zamijeniti jer to mi bar nije skupo. ali kad spominješ coil whine zvuk...ne znam da li bi kondenzatori mogli "zaškripati" usljed ostvorenog prozora po cijelu noć?caseytron wrote:Iskljuci gorne isusne ventilatore, hoce lezaj stradat kad vise, bar cesce nego kad normalno stoji. Ako je on, masinsko ulje u sredinu jedna kapljica i k'o nov. Takodjer da nemas coil whine zvuk? Hoce kondenzatori nekad da zapiste jaranski.
l33t wrote:Dobro je dok @Averus-u ne zuji ima coek 15 fanova
Još i ja pokoji vjetar pustim da potpomognemChmoljo wrote:Vjetropark
to ti je ona vrsta problema koji se sami fixajuaditon wrote:baš sam sad skinuo oba back plate s centralne kako bi imao pristup i komponentama i kablovima..uključim komp a ono sve radi normalno...i tako ugasim i upalim još 3 puta ali sve normalno..jbg problem ne mogu riješiti kad se isti ne ispoljava..
aditon wrote:ludi ovi novi AMD driveri, omogućen stream bilo koje igre s vašeg PC-a na tablet ili mobilni...između ostalih novina
AMD rocks

Prvo garancija onda sve ostalo. Sto duza, bolje naravno. Samo se vrati originalni bios i picisel_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
caseytron wrote:Prvo garancija onda sve ostalo. Sto duza, bolje naravno. Samo se vrati originalni bios i picisel_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Pa to je to, ljetos su radile malo vise nego na 50%, znam o cemu pricam. Istestiraj, garancija ti je 11 mjeseci tako da po meni je ok. Samo ja bih isao na 8GB model, evo meni BF V na low vuce 3GB.el_bake007 wrote:caseytron wrote:Prvo garancija onda sve ostalo. Sto duza, bolje naravno. Samo se vrati originalni bios i picisel_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Planiram RX 580 4GB za nekih 300KM, prodavač kaže da su radile na 40-50% fan speedu sa mining biosom ali je vraćen originalni, garancija u plusu do 11/2019.
el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Manjoj frekvenciji?SanskiBiser wrote:el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Ako su Sapphire trebalo bi biti ok jer im je fazno-strujni dio odlican, kvalitetno uradjen, a mislim da je vecina kod nas koristila Sapphire RX 480/580 4 GB. Custom bios na kojima mining rade je sa undervolt, znace sve rade s manjim naponom i na manjoj radnoj frekvenciji od standardne tokom koristenja za mining. Najveci problem su ventilatori, jer nisu jefitni ako su pri kraju i ako bi ih trebao mijenjati. Za Sapphire Nitro od 19-24 dolara je jedan fan zamjenski na ebay. Garancija neka mora biti...
Da na custom rom obicno su spustani na 1200-1250 i da rade na sto manjem naponu tj. da sto manje struje vuku a da performanse kod mining ostanu priblizno iste sto kod polarisa nije problem... Standardan Sapphire RX 480 OC ili OC+ (8 GB model) je dolazio na 1306 i 1340 Mhz i po default su radili na 1.150-1.175V i sa undervolt i obaranjem frekvencije dole napon bi isao znatno dole npr. kod mene RX 480 8GB radi na 1250 Mhz na 1.05V a za 1340 joj treba 1.132, 1370 Mhz trazi 1.175 V...caseytron wrote:Manjoj frekvenciji?SanskiBiser wrote:el_bake007 wrote:Jeli neko uzimao ove RX 580/480 od minera? Kakva su iskustva
Ako su Sapphire trebalo bi biti ok jer im je fazno-strujni dio odlican, kvalitetno uradjen, a mislim da je vecina kod nas koristila Sapphire RX 480/580 4 GB. Custom bios na kojima mining rade je sa undervolt, znace sve rade s manjim naponom i na manjoj radnoj frekvenciji od standardne tokom koristenja za mining. Najveci problem su ventilatori, jer nisu jefitni ako su pri kraju i ako bi ih trebao mijenjati. Za Sapphire Nitro od 19-24 dolara je jedan fan zamjenski na ebay. Garancija neka mora biti...