Irak

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9501 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Evo sta kaze jedan brat na vijestiumeta facebook profilu.... :D
mnoga Braca nemogu da postave svoja prava imena zato sto ih ganjaju bas oti vojnici sejtana koje si spomenuo a ovo kod mene znaci nista drugo nego Otac Abdurrahmana.. Ima brace i sestara koji su u zatvorima samo zbog ovoga sto mi radimo jer mi volimo Ummet Muhammeda (salALLAHU alaihi w salam) i mrzimo da nas truju kafiri svojom ideologijom pogledaj ovu Mersida Curkic sta prica to je zalosno brate molim ALLAHA da nju i nas uputi i sam Imam u svojoj porodici takvih ja ih zovem "balije" oni mrze Haqq i sunnet a vole kompromis i drustvo sa kafirima i murtedima.. tacno je moras pazit na internetu ali moli ALLAHA da ti pokaze Haqq kao Haqq i batil kao batil i prepoznat ces svoju bracu svugdje na svjetu Brate mene boli kad cujem kako cetnici vladaju Bosnom itd i da hapsu nasu Bracu i boli me kad onda vidim da muslimani jos nisu shvatili sta moraju da rade.. hajmo in shaa ALLAH pokazi mi svoje dokaze za tvoje misljenje ja cu ti bi-ithniLLAH odgovoriti
To su oni o kojima sam govorio. To su oni koji okrecu glavu od komsija, pa poslije i od rodbine....

Ideologija gluposti, zla, idiotizma, sadizma, mazohizma......
Cista bolest!
User avatar
Herr Flick
Posts: 9075
Joined: 02/04/2012 13:00

#9502 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Herr Flick »

Kiki 90 % tih koj itako govore su bivsi alkoholicari,drogerasi,krimosi itdd...Licno znam vise takvih primjera koji su bili sve ovo prethodno a sada bradurine do pupka :-) :-)
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6557
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#9503 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Kikibombona wrote:Evo sta kaze jedan brat na vijestiumeta facebook profilu.... :D
mnoga Braca nemogu da postave svoja prava imena zato sto ih ganjaju bas oti vojnici sejtana koje si spomenuo a ovo kod mene znaci nista drugo nego Otac Abdurrahmana.. Ima brace i sestara koji su u zatvorima samo zbog ovoga sto mi radimo jer mi volimo Ummet Muhammeda (salALLAHU alaihi w salam) i mrzimo da nas truju kafiri svojom ideologijom pogledaj ovu Mersida Curkic sta prica to je zalosno brate molim ALLAHA da nju i nas uputi i sam Imam u svojoj porodici takvih ja ih zovem "balije" oni mrze Haqq i sunnet a vole kompromis i drustvo sa kafirima i murtedima.. tacno je moras pazit na internetu ali moli ALLAHA da ti pokaze Haqq kao Haqq i batil kao batil i prepoznat ces svoju bracu svugdje na svjetu Brate mene boli kad cujem kako cetnici vladaju Bosnom itd i da hapsu nasu Bracu i boli me kad onda vidim da muslimani jos nisu shvatili sta moraju da rade.. hajmo in shaa ALLAH pokazi mi svoje dokaze za tvoje misljenje ja cu ti bi-ithniLLAH odgovoriti
To su oni o kojima sam govorio. To su oni koji okrecu glavu od komsija, pa poslije i od rodbine....

Ideologija gluposti, zla, idiotizma, sadizma, mazohizma......
Cista bolest!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bagra nepismena
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#9504 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Naslovnica »

Izgleda pao Ramadi?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9505 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Naslovnica wrote:Izgleda pao Ramadi?
Neka mi objasne silni pametnjakovici kako USAF ne moze donijeti prednost irackoj armiji, koja uz to ima i sopstvenu avijaciju, oruzja kao i prici, nista im ne fali..... I opet gube bitke. S druge strane Pesmerge nisu izgubile nijednu bitku, ni milimetar irackog Kurdistana. Kako to? Ima li neko logicno objasnjenje?

Naslovnica, tebe ne ubrajam u 'pametnjakovice', da se razumijemo. :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9506 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:
Naslovnica wrote:Izgleda pao Ramadi?
Neka mi objasne silni pametnjakovici kako USAF ne moze donijeti prednost irackoj armiji, koja uz to ima i sopstvenu avijaciju, oruzja kao i prici, nista im ne fali..... I opet gube bitke. S druge strane Pesmerge nisu izgubile nijednu bitku, ni milimetar irackog Kurdistana. Kako to? Ima li neko logicno objasnjenje?

Naslovnica, tebe ne ubrajam u 'pametnjakovice', da se razumijemo. :-D
Pa jedno 90% dejstava USAF-a je na kurdskom pravcu djelivanja
I u Siriji i u Iraku
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9507 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

insomnia78 wrote: Pa jedno 90% dejstava USAF-a je na kurdskom pravcu djelivanja
I u Siriji i u Iraku
U Siriji svakako, u Iraku ne bih rekao.... Oni prase ISIL u mosulskoj regiji, prvenstveno ciljajuci glavesine pokreta. Pesmerge vec dugo nisu pokrenule nijednu vecu ofanzivu. Nema neke posebne potrebe za americkom avijacijom. U provinciji Anbar USAF konstantno djeluje, kao i iracke zracne snage, sto opet ne pomaze da se zaustave papucari. Iracka vojska ima sve i opet muku muci.... kako to, neko objasnjenje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9508 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Nesposobni, nemotivisani, vjerovatno vecina i na silu mobilisani ili se prijavili dok jos nije bilo toliko opasno a bilo benificija, vjerovatno sunijski dio, ne znam koliko ih ima, i nije bas odusevljen da gine za "sitsku drzavu" i tako
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9509 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

nije još pao ramadi, ali pada falluja :wink:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9510 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Kako to? Ima li neko logicno objasnjenje?
Irački šiiti su mentalitetno profilisani kroz latmiju, elegiju. Neagresivni, rađe trpe udarce nego da ih nanose. Viševjekovna periferija tog društva daleko od centara odlučivanja. Bez sveobuhvatne državne ili nacionalne ideologije koja im daje legitimitet i motiv. Manjak državničke figure koja bi njih i ostale Iračane motivisala da stave tačku na ovaj haos. Oružje ne može nadoknaditi gore navedene hendikepe.

Zato se mrcvare.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9511 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

EDIT: Isto ili slično sam već pisao nakon pada Mosula.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#9512 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by hAZNADAR »

Challenger__ wrote:
Kako to? Ima li neko logicno objasnjenje?
Irački šiiti su mentalitetno profilisani kroz latmiju, elegiju. Neagresivni, rađe trpe udarce nego da ih nanose. Viševjekovna periferija tog društva daleko od centara odlučivanja. Bez sveobuhvatne državne ili nacionalne ideologije koja im daje legitimitet i motiv. Manjak državničke figure koja bi njih i ostale Iračane motivisala da stave tačku na ovaj haos. Oružje ne može nadoknaditi gore navedene hendikepe.

Zato se mrcvare.
Sve receno
solar7
Posts: 955
Joined: 28/10/2013 12:32

#9513 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by solar7 »

Kikibombona wrote:
Naslovnica wrote:Izgleda pao Ramadi?
Neka mi objasne silni pametnjakovici kako USAF ne moze donijeti prednost irackoj armiji, koja uz to ima i sopstvenu avijaciju, oruzja kao i prici, nista im ne fali..... I opet gube bitke. S druge strane Pesmerge nisu izgubile nijednu bitku, ni milimetar irackog Kurdistana. Kako to? Ima li neko logicno objasnjenje?

Naslovnica, tebe ne ubrajam u 'pametnjakovice', da se razumijemo. :-D
Uz svo duzno postovanje moram reci da si prenaporan s tim kurdima.Ti se ufatio njih pa nikako da malo olabavis.Jesu oni sad u prednosti i sto neki kazu u momentumu su,ali ne toliko sa svojom hrabroscu koliko s pomoci amerike i zapada.Da pogesno ne svatis ja im da ja ne mrzim kurde imam i prijatelja kurda ali se bojim da ne na stradaju na kraju.Ko visoko leti nisko pada a ja jos kazem ko previsoko leti kad padne ko balega se razlijepi.Neuk su oni narod za bjelosvjetsku politiku,al eto sad imaju pomoc zapada i amerike jer im idu na ruku,a sto im ta ista amerika ne pomogne npr.u Turskoj ili Iranu da ostvare svoja prava itd itd...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9514 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Dio teritorije u Ramadiju koji je još uvijek ostao pod kontrolom regularnih iračkih snaga, skroz na zapadu sjedište 8. brigade, koje trenutno isil žestoko napada:

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9515 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

hAZNADAR wrote:
Challenger__ wrote:
Kako to? Ima li neko logicno objasnjenje?
Irački šiiti su mentalitetno profilisani kroz latmiju, elegiju. Neagresivni, rađe trpe udarce nego da ih nanose. Viševjekovna periferija tog društva daleko od centara odlučivanja. Bez sveobuhvatne državne ili nacionalne ideologije koja im daje legitimitet i motiv. Manjak državničke figure koja bi njih i ostale Iračane motivisala da stave tačku na ovaj haos. Oružje ne može nadoknaditi gore navedene hendikepe.

Zato se mrcvare.
Sve receno
:thumbup:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9516 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sarajevoxxxx »

Isil čine uglavnom bivši pripadnici iračke vojske i to je najveći razlog njihovom uspjehu.Decenijama ratuju protiv Irana, dvije ili tri generacije Iračana već vode borbu sa Iranom.Za njih ovo u Iraku je više od rata i pukog zauzimanja teritorije, to je za njih način života, na sve su spremni, lukavi, obrazovani, dobro opremljeni, i prefrgani, spremni na sve moguće kompromise (najveći od njih, dogovor i sklapanje pakta sa džihadistima) a sve sa namjerom da ostvare zacrtane ciljeve.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9517 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

sarajevoxxxx wrote:Isil čine uglavnom bivši pripadnici iračke vojske i to je najveći razlog njihovom uspjehu.Decenijama ratuju protiv Irana, dvije ili tri generacije Iračana već vode borbu sa Iranom.Za njih ovo u Iraku je više od rata i pukog zauzimanja teritorije, to je za njih način života, na sve su spremni, lukavi, obrazovani, dobro opremljeni, i prefrgani, spremni na sve moguće kompromise (najveći od njih, dogovor i sklapanje pakta sa džihadistima) a sve sa namjerom da ostvare zacrtane ciljeve.
E ovaj Saxxx je dobar, ona druga dvojica nista ne valjaju. :D
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9518 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

sarajevoxxxx wrote:Isil čine uglavnom bivši pripadnici iračke vojske i to je najveći razlog njihovom uspjehu.Decenijama ratuju protiv Irana, dvije ili tri generacije Iračana već vode borbu sa Iranom.Za njih ovo u Iraku je više od rata i pukog zauzimanja teritorije, to je za njih način života, na sve su spremni, lukavi, obrazovani, dobro opremljeni, i prefrgani, spremni na sve moguće kompromise (najveći od njih, dogovor i sklapanje pakta sa džihadistima) a sve sa namjerom da ostvare zacrtane ciljeve.
:lol: Sta bi u operaciji "pustinjska oluja" nisu se nes posebno iskazali :D
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9519 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

Image
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9520 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9521 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Kikibombona wrote:
sarajevoxxxx wrote:Isil čine uglavnom bivši pripadnici iračke vojske i to je najveći razlog njihovom uspjehu.Decenijama ratuju protiv Irana, dvije ili tri generacije Iračana već vode borbu sa Iranom.Za njih ovo u Iraku je više od rata i pukog zauzimanja teritorije, to je za njih način života, na sve su spremni, lukavi, obrazovani, dobro opremljeni, i prefrgani, spremni na sve moguće kompromise (najveći od njih, dogovor i sklapanje pakta sa džihadistima) a sve sa namjerom da ostvare zacrtane ciljeve.
E ovaj Saxxx je dobar, ona druga dvojica nista ne valjaju. :D

Ma i ovaj nije bas dobar - cuj "decenijama ratuju protiv Irana, dvije ili tri generacije Iracana vec vode borbu sa Iranom"!?? :shock: :lol: :lol: :run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9522 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

I to organizovani u "trojke" :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9523 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Babo, sin i unuk :D
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#9524 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by thepatriot »

Allah ih kaznio, znaju li da je zlostavljanje gore od ubijanja?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9525 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

salik79 wrote:Babo, sin i unuk :D
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
Post Reply