Prirodno matematicki fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#951 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by neo7 »

Ja bih vam stvarno pomogao oko svih problema, ali ako napisem na ovoj stranici sve vase ogovore KOJE IMATE na prethodnim stranicama, naci ce se neko na sljedecoj da pita ISTO.

Ako vec hocete upisati ovaj fakultet zar je toliko tesko procitati ovu temu od prve stranice ?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#952 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

neo7 wrote:Ja bih vam stvarno pomogao oko svih problema, ali ako napisem na ovoj stranici sve vase ogovore KOJE IMATE na prethodnim stranicama, naci ce se neko na sljedecoj da pita ISTO.

Ako vec hocete upisati ovaj fakultet zar je toliko tesko procitati ovu temu od prve stranice ?
evo i ja se ibretim i gledam kako neko moze pitati sta moze biti na prijemnom iz biologije, a samo stranicu prije se nalazi citav proslogodisnji prijemni, a jos par stranica prije, jedan malo stariji prijemni. sta da ti kazem, znam kako ti je :D
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#953 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

neo7 wrote:Ja bih vam stvarno pomogao oko svih problema, ali ako napisem na ovoj stranici sve vase ogovore KOJE IMATE na prethodnim stranicama, naci ce se neko na sljedecoj da pita ISTO.

Ako vec hocete upisati ovaj fakultet zar je toliko tesko procitati ovu temu od prve stranice ?
to je to :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#954 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

ucite li :? :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#955 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:ucite li :? :D
zadnja tri dana ne silazim sa kompjutera, valjda sto sutra imam samo embriologiju pa nema ni fajde da ucim :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#956 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

kako nema fajde :roll: jesi polozila prvu parcijalu :?
uci :twisted:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#957 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:kako nema fajde :roll: jesi polozila prvu parcijalu :?
uci :twisted:
ma evo ko nesto citam, ko nesto crtam... ma hajde ima juli :D prvu parcijalu sam uslovno polozila, al od ove godine to ti je nesto drugacije nego prije. ako sutra ne polozim embriologiju, ponistava mi se prva parcijala, ako polozim embriologiju, kao da sam obje polozila.

ucis li ti? :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#958 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

sjoo pravila :roll: cula sam i da su esejska pitanja sad :-)

a et' ucim nestA, ova evolucija me u crno zavila :lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#959 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:sjoo pravila :roll: cula sam i da su esejska pitanja sad :-)

a et' ucim nestA, ova evolucija me u crno zavila :lol:
na prvoj parcijali dao 13 pitanja, a znas njega, uvijek kaze "ja trazim samo oooosnovno" ili "pitanja su vrrrrrlo precizna", a jedno pitanje mu bilo "celijske veze" :lol: drugo bilo "misici" :lol: tu ne znas sta bi prvo pisala :D al sreca eto pa sam na uvid otisla, ja otisla samo da vidim sta mi je tacno da ne moram uciti za popravni. uzimam test, uzimam papir :D kad tamo nista prekrizeno, pitam ga jel ovo znaci da mi nije nista tacno ili da mi je sve tacno, kad uzme on onaj testi kaze, ma sve ti je tacno, dao sam ti osmice na ove odgovore, ma hajde evo stavicu te na uslovno polozene :D al dzaba ja njega opet volim :D

jesil vidjela na onom clanku na saxu da se najmanje mikrobiologa trazi :skoljka:
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#960 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

najvise se sjecam "Kako BOOOONAAA ne znas?! :lol: :lol:
ma on je kralj :lol: i ostao mi je drag bez obzira sto sam 5 puta na usmeni isla :lol:

gdje to :twisted: nisam :roll:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#961 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22 wrote:najvise se sjecam "Kako BOOOONAAA ne znas?! :lol: :lol:
ma on je kralj :lol: i ostao mi je drag bez obzira sto sam 5 puta na usmeni isla :lol:

gdje to :twisted: nisam :roll:
a nane iz umoljana koje izgleda zasluzuju pocasnu titulu doktora? :D pita nekog koji je kolagen u XY pa taj neko ne zna i on kaze "pa to znaju naaaane iz umoljana!"

a evo clanka
http://www.sarajevo-x.com/biznis/posao/clanak/110608023

bez uvrede, al ne bi na mikro da me puskom tjeraju :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#962 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

ma gdje cu to zaboraviti :lol: :lol: cak i sama to nekad upotijebim :lol: :lol:

pa dobro, ja sam mikro odabrala zato sto to stvarno volim, a sto se tice posla, kako bude nafake i stele :-? :lol:
ja odoh da se posvetim knjiGi opet :-) sretno sutra :D
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#963 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by LONGMAN »

Hoce l meni ko reci za regionalizaciju kod Nurkovica, kakvo je stanje na zavrsnom? Jos ako smo peh, i nismo polozili prvu parcijalu. :-)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#964 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

Dobra vijest za one koji upisuju PMF ove godine. Broj studenata koji se primaju povecan za 20% :thumbup:
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#965 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Keksich »

Da, to važi za prirodne i tehničke fakultete, dok je na pravu i ekonomiji smanjen broj.
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#966 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

na biologiju cini mi se da su primali prije 10 redovnih po smjeru, znaci 2 vise, sto i nije sad bog zna neko povecanje kako se cini kada cujes 20%

inace, dobra je odluka za one koji su svakako namjeravali upisati PMF ali sumnjam da ce animirati nekoga da preda papire bas tu ako i prije odluke nije razmisljao o tome :D

:evil:
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#967 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

Kakva je sansa da upadnem u redovne bez stele , ukupan prosjek iz srednje je cca 4.0 ako uzmemo u obzir da odradim dobro prijemni ?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#968 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Industrialyzer »

Planiram ici na pripremnu nastavu , imao sam u srednjoj 4 godine biologiju , materiju poznajem , vec 15 dana ucim. A zar u drugom roku ostane mjesta za redovne ? :)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#969 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

ja sam imala 4 pa sam upala u redovne na prvom roku. ocjena iz srednje nije toliko bitna kao bodovi sa prijemnog. dokaz tome je da je bilo ljudi koji su imali 5,0 prosjek iz srednje, a nisu bili prvi na spisku jer su neki koji su prolazili cetvorkom bolje od njih uradili prijemni. samo ti uci, idi da na tu pripremnu. vidjela sam da ce vam dobri profesori biti, znacete sta vas ceka kad upisete :D
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#970 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Elokventni »

uci sad... gotovo nikad ne bude na biologiji drugi rok, nije da te hocu uplasiti...
kakve su sanse upasti zavisi prvo od broja prijavljenih ukupno na odsjek, pa i od smjera koji izaberes
prosle godine je bilo preko 160prijavljenih, a primalo se je oko 50redovnih :D
prosto koji god smijer izaberes moras biti medju 10najboljih ako zelis biti redovan... svi ostali koji poloze su samofinansirajuci tako nekako ;)
User avatar
Liina
Posts: 23
Joined: 03/08/2010 20:36
Location: ledena

#971 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Liina »

Pošto je izašao konkurs za upis studenata u prvu godinu i prijave treba predati do 1.7., zna li neko hoće li na biologiji biti određeno tačno nekoliko dana za predaju dokumenata ili... ?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#972 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

me22, kako prodje ova sedmica? :D
joj ja sutra idem na prakticni iz histologije i takva me treba hvata da necu oka sklopit veceras. mene samo strah da mi ne ponisti parcijale ako me nesto pitam sto ne znam, i ono njegovo "pa boooona" :D pitam se sta muskima kaze kad pogrijese, jel i njima "pa bona"? :D


liina, ako je izaslo u novinama da se na UNSA predaja dokumenata vrsi do 1.7., znaci da se i na PMF mozes prijaviti do 1.7., ako si to pitala.
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#973 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by Keksich »

minjonja wrote:mene samo strah da mi ne ponisti parcijale ako me nesto pitam sto ne znam
Doradimo malo ovu rečenicu :D Ako on tebe nešto pita što ne znaš ili ako ti postaviš (za njega) glupo pitanje?

Poslije dubljeg čitanja posta, zaključujem da je ovo drugo :oops:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#974 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by minjonja »

ako on mene nesto pita :D

ma eto pito me je, nisam sve znala, al uglavnom polozila sam prakticni. jos usmeni da mi je nekako polozit pa odoh u trecu jeee :D

a ovom profesoru nije mrsko hiljadu pita na hiljade nacina pokusati nesto objasniti, tako da se ne mogu postaviti glupa pitanja :D
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#975 Re: Prirodno matematicki fakultet

Post by me22 »

ova sedmica 'vako :thumbup: ako se izuzme evolucija :roll: :lol:

btw cestitam za prakticni :D
Post Reply