Nova Suzuki vitara

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado_7
Posts: 131
Joined: 22/11/2010 21:21

#951 Re: Nova Suzuki vitara

Post by ado_7 »

Ako neko posjeduje slican model, moze li koji komentar

https://olx.ba/artikal/57277266

https://olx.ba/artikal/57277266

Kako ste zadovoljni autom
Odrzavanje, oprema, potrosnja?
Preporuka ili ne?

Da li je bolje ici na varijantu losije opreme, a novijeg auta ili ...?
User avatar
hopi
Posts: 5768
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#952 Re: Nova Suzuki vitara

Post by hopi »

Pa pisao sam ja osvrt i komentare već za ovakvu vitaru, automatik od 1.4 turbak bemzin ista oprema, sada će već godinu i pol da je imamo u fameliji.
Ustvari ta sa oglasa čini mi se da ima halogena svjetla, iako u opisu stoji xenon koji čini m se nikako i nije išao u vitaru, nego ili led ili halogen.
Edit, sada vidim da ova ima puljku za regulaciju nivoa farova, što model sa led farovima nema.
ado_7
Posts: 131
Joined: 22/11/2010 21:21

#953 Re: Nova Suzuki vitara

Post by ado_7 »

Hvala ti.

Trazio na ovoj temi, a zadnji post iz 2019, sad sam pronasao tamo na pomoc kod kupovine.

Ti si novu kupio?

Sta mislis o ovoj sa linka?
Da li je cijena u skladu sa godinama i opremom?
Ovakva bi trenutno nova bila cca 42.
User avatar
hopi
Posts: 5768
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#954 Re: Nova Suzuki vitara

Post by hopi »

Da nova kupljena, tako da ti o održavanju i nekoj dugoročnoj pouzdanosti ne mogu ništa reći. Tj zamijenjeno je ulje i filteri u suzukiju (fakat su zamijenili zračni filter iako je maltene bio ko nov, označio sam stari tako da znam).
Motor je tu možda i najbolja stavka, fino ide, a potrošnja isto sasvim razumna (kome je puno nek nikako ne vozi).
nova je trenutno 40k KM u ovoj opremi ali ručni mjenjač, automatik skuplji.
ova s linka, solidno je i prešla za 21 godište, a što se cijene tiče realnije bi bilo bliže 30, ali haj znaj šta je više realno, mada je znalo biti vitara oko 30k KM sa oko pređenih 50k km, tako da otići vidi eto može li se na cijeni poraditi
a što se tiče održavanja, ovo je aisin automatik obični, ja bi mu svakih 50-60k km mijenjao ulje
Post Reply