Arapi u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#951 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

Cherry-Cherry wrote:Neko već napisa: kuća do kuće, baš mahalski... Da komšinice mogu piti kafu, a da ne idu jedna kod druge. A i da se bolje može vidjeti šta se kod koga dešava u kući, šta se jede, šta se priča, kad se naveče dolazi itd...
Tipican primjer bosanske mahaluse sa predrasudama. :D

Image

Image

Image

...a u ovim bi pozeljela zivjeti. Intima zagarantovana. :D
User avatar
Reisova
Posts: 1018
Joined: 15/08/2011 16:28

#952 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Reisova »

Ne znam za vas ali super mi je vidjeti:
Curu i momka na ulici kako se ljube:)
Vidjeti curu u nekom minjaku ono "gori":)
Osobu "koja ima lice i nalicje"
Raju koja cuga itd....
A vi ?
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#953 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Ali Kemal »

Danguba wrote:
Cherry-Cherry wrote:Neko već napisa: kuća do kuće, baš mahalski... Da komšinice mogu piti kafu, a da ne idu jedna kod druge. A i da se bolje može vidjeti šta se kod koga dešava u kući, šta se jede, šta se priča, kad se naveče dolazi itd...
Tipican primjer bosanske mahaluse sa predrasudama. :D

Image

Image

Image

...a u ovim bi pozeljela zivjeti. Intima zagarantovana. :D
Sta je ovo opet nema dzamije :D
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#954 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

aBd :D

https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van ... _Nederland

jest da nisam nikada ni u jednu usao ali samo da ti haberim da ih ima. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#955 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Znači, mahaluša sa predrasudama je onaj, ko ne bi volio živjeti u naselju, u kojem nema razmaka između kuća. :lol: Zanimljivo i inteligentno zapažanje. :D Ali nisam iznenađena. ;-)
User avatar
Danguba
Posts: 15863
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#956 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

Normala na ''zapadu'' je da zivis vrata do vrata ili samo te taraba dijeli a da ne moras znati ko zivi do tebe a kamo li sta mu je u serpi. O tome se radi. :wink:

...i da ne zaboravim, vrlo rado bi tu zivjela. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#957 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Ti ne znaš, gdje bih ja živjela. ;-) Ne bih voljela živjeti negdje, gdje me od komšije samo taraba dijeli, nema veze da li je to ovdje ili na zapadu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#958 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Gojeni H »

Cherry-Cherry wrote:Znači, mahaluša sa predrasudama je onaj, ko ne bi volio živjeti u naselju, u kojem nema razmaka između kuća. :lol: Zanimljivo i inteligentno zapažanje. :D Ali nisam iznenađena. ;-)
Vazda si bila mahalska manipulatorka. Dok trepnes okom, prebaci temu "Arapi u Sarajevu" na "Stilska gradnja naselja i ugodan prostor". :D

Inace se to zove red, a doveli su im to Britanci svojom preciznoscu i urednoscu. Pun Dubai ovakvih naselja.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#959 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Nije to manipulisanje, a ni mahalanje :-) Neke stvari su jednostavno povezane. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#960 Re: Arapi u Sarajevu

Post by insomnia78 »

shbc wrote:
insomnia78 wrote: 1. Naravno da hoces, milion je primjera
2. Mo's misliti kako se tek Bosanac ponasa u zemlji siromasnijoj od svoje. Mi ni u kom slucaju nismo Austrija, VB ili Amerika za njih
1. Gdje su ti primjeri? Ja sve i jednog sto znam, manji je od makovog zrna cim predje preko grane.
2. Nije ni poenta sta smo mi za njih. Austrija, Amerika i VB su uzete kao primjer razlike u obicajima.

Nasa drzava - nasa pravila. Sve ijedan koji se ne pridrzava istih moze da odskakuce (da se ne izrazim drugacije, neki bi me i SIPI prijavljivali) van drzave sto se mene tice. Pa bio to Arap, Njemac, Englez, Kinez. Trosio marku ili joju na dan.

Ako je meni moja drzava dozvolila da poljubim djevojku na ulici, Arap koji se tome usprotivi moze samo zaraditi masnicu ispod oka. Ako je meni moja drzava dozvolila da cugam, Arap kome to smeta moze samo "odskakutati" nazad u svoju drzavu. Ako je vec Arap dosao u moju drzavu i misli da je bogom dan jer ima vise para... Eh pa vec se vracamo na prethodne dvije opcije.
Ja ne znam dje vi nalazite te agresivne arape
Evo sad sam, za vrijeme ramazana, bio u Holliwoodu na Ilidzi, bilo Arapa metar, u stvari samo oni :D cugo citavo vrijeme najnormalnije, niko nije ni gled'o u mene
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#961 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ali Kemal wrote: Sta je ovo opet nema dzamije :D
Nisu ti rekli da svaki pravi mumin džamiju nosi u srcu gdje god da se nalazi. :D
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#962 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dino777 »

Gojeni H wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Nece mi biti mrsko ponovo ovo postaviti.
Gojeni H wrote: Uzecemo za primjer prosjecnog gradjanina Kuvajta:
- Drzava daje poklon od oko 14000 dolara bracnom paru nakon vjencanja.
- Drzava daje izuzetno povoljan kredit za kupovinu kuce ili stana. Isplata, prakticno dozivotna.
- Gradjanin dobija 150 dinara (1 dinar = 3,5 $) mjesecno, plus 50 dinara za svako dijete.
- Tradicionalno, ukoliko su cijene nafte vece, slijedi godisnji poklon od Emira (vladara Kuvajta). 2006. god. je bio 2000 $ za svakog gradjanina.
- Ukoliko Kuvajcanin radi, dobija dodatne podstreke od drzave, veoma opipljive.
- S obzirom da svaki strani radnik treba sponzora, to je potencijalna dodatna zarada.

Nadam se da je sada jasno otkud lova.
Naravno da samo bacas bombe.
Nikada to nisam radio niti cu,naravno da ti lazes..
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#963 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Gojeni H »

Dino777 wrote:
Gojeni H wrote:
Dino777 wrote:Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
Nece mi biti mrsko ponovo ovo postaviti.
Gojeni H wrote: Uzecemo za primjer prosjecnog gradjanina Kuvajta:
- Drzava daje poklon od oko 14000 dolara bracnom paru nakon vjencanja.
- Drzava daje izuzetno povoljan kredit za kupovinu kuce ili stana. Isplata, prakticno dozivotna.
- Gradjanin dobija 150 dinara (1 dinar = 3,5 $) mjesecno, plus 50 dinara za svako dijete.
- Tradicionalno, ukoliko su cijene nafte vece, slijedi godisnji poklon od Emira (vladara Kuvajta). 2006. god. je bio 2000 $ za svakog gradjanina.
- Ukoliko Kuvajcanin radi, dobija dodatne podstreke od drzave, veoma opipljive.
- S obzirom da svaki strani radnik treba sponzora, to je potencijalna dodatna zarada.

Nadam se da je sada jasno otkud lova.
Naravno da samo bacas bombe.
Nikada to nisam radio niti cu,naravno da ti lazes..
Covjece, imas li neki izvor za ovo sto govoris?

Jesi li nekada bio u tom Kuvajtu? Obisao Hard Rock cafe, Marina i Shark Malls, uzivao u Salmiji, bio u Dzahri (Jahra), ... jesi li bio bilo gdje van svoje ucmale sredine?

Cuj, daju 5 milja dolara po glavi ko dodje u Bosnu? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#964 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dino777 »

:-) :-) zalosno i jadno...ti imas neke izvore a ja dokaze iz prve ruke,tvoje je hoces li vjerovati/prihvatiti dokaze ili ne a ti lazi narod i dalje a mene pusti da uzivam u mojoj ''ucmaloj sredini''
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#965 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Gojeni H »

Dino777 wrote::-) :-) zalosno i jadno...ti imas neke izvore a ja dokaze iz prve ruke,tvoje je hoces li vjerovati/prihvatiti dokaze ili ne a ti lazi narod i dalje a mene pusti da uzivam u mojoj ''ucmaloj sredini''
A zasto ne podijeliti "dokaze iz prve ruke" sa forumskom rajom, ili jos bolje sa policijom?

Dakle, teorija o zavjeri kaze da drzava Kuvajt daje svojim gradjanima 5000 dolara da se nasele u Bosni?
Iza svake zavjere mora postojati motiv.
Zemlja koja ima skoro 10 % svjetskih rezervi nafte, GDP po glavi stanovnika od preko 84 000 dolara, najvrijedniju valutu na svijetu, ima interes ... sta?
Da kolonizira BiH? :D
Da nametne selefijski rezim? - Tu primat drzi Saudija. A, Kuvajt se bori sa svojim islamistickim strankama.

Dakle, sta hoce ti zli Kuvajcani?
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#966 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dino777 »

Samo pitanje,sta policija ima sa tim? :lol: :lol: :lol: :lol: Vlada > Policija iako opet kazem kakve veze oni imaju sa ovim? sve ce ti se samo kazati koji su razlozi u buducnosti ako vec ne vidjas Arape po gradu,ilidzi i slicno :)
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#967 Re: Arapi u Sarajevu

Post by skupljac_zeljeza »

Danguba wrote:Normala na ''zapadu'' je da zivis vrata do vrata ili samo te taraba dijeli a da ne moras znati ko zivi do tebe a kamo li sta mu je u serpi. O tome se radi. :wink:

...i da ne zaboravim, vrlo rado bi tu zivjela. :D
Tako jeste dok se ne zbližiš sa nekima od njih, a onda slijedi...jesi li ručao?....jesam....a šta?....punjene paprike....jel' to nešto slavite kući?....ne slavimo ništa....ja jela samo supu....itd.
Ili ako ti uđe komšija u stan pa pita...kako tebi gazdarica ovo ugradila, a meni nije?....ne znam....vidi i ovo ti imaš, a u mom stanu nema, a koliko ti plaćaš kiriju?.....xxx€.....ahaaa, pa zato...itd. :mrgreen:
Korisničkoime
Posts: 4836
Joined: 18/11/2010 00:26

#968 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Korisničkoime »

Sto ih vise to bolje
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#969 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Truba »

dok moji prijatelji se razletjeli po bosni i hercegovini nakon zavrsetka medicine jer za sarajlije svih nacionalnosti u sarajevu nema posla
dotle znam nekoliko doktora arapa koji natucaju nas
ma dobro mozda nisu arapi mozda su perzijanci druzi :mrgreen: neki tako nebitno
uglavnom mozda su i za juge zavrsili fax pa ostali
ali brate de savladaj domaci jezik :mrgreen:
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#970 Re: Arapi u Sarajevu

Post by mudrac2 »

Black swan wrote:dok moji prijatelji se razletjeli po bosni i hercegovini nakon zavrsetka medicine jer za sarajlije svih nacionalnosti u sarajevu nema posla
dotle znam nekoliko doktora arapa koji natucaju nas
ma dobro mozda nisu arapi mozda su perzijanci druzi :mrgreen: neki tako nebitno
uglavnom mozda su i za juge zavrsili fax pa ostali
ali brate de savladaj domaci jezik :mrgreen:
tvojih prijatelja u sarajevu ima i previše zaposlenih.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#971 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Radio Sarajevo »

mudrac2 wrote:
Black swan wrote:dok moji prijatelji se razletjeli po bosni i hercegovini nakon zavrsetka medicine jer za sarajlije svih nacionalnosti u sarajevu nema posla
dotle znam nekoliko doktora arapa koji natucaju nas
ma dobro mozda nisu arapi mozda su perzijanci druzi :mrgreen: neki tako nebitno
uglavnom mozda su i za juge zavrsili fax pa ostali
ali brate de savladaj domaci jezik :mrgreen:
tvojih prijatelja u sarajevu ima i previše zaposlenih.
:kiss: :izet: :izet: :izet:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#972 Re: Arapi u Sarajevu

Post by skupljac_zeljeza »

Dvostruki standardi - Otkriveni primitivci i pokriveni turisti

Prihvatili smo da primitivci bacaju smeće pored kante za smeće.

Prihvatili smo i to da izbacuju plućni sekret nasred ulice.

Prihvatili smo da se primitivcima ne suprotstavljamo, već se ponizno sklanjamo.

Prihvatili smo da nigdje nismo sigurni.

Prihvatili smo da je u Sarajevu Zemaljski muzej zatvoren već tri godine.

Sve smo ovo prihvatili, ali nismo Arape – turiste.

Piše: Nataša Gaon-Grujić

http://balkans.aljazeera.net/blog/otkri ... ni-turisti
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#973 Re: Arapi u Sarajevu

Post by ElRe »

Zašto Arapi kupuju kuće po Bačkoj?

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1034082

Otkrili su jeftiniju zemlju :-D
hujk
Posts: 17
Joined: 18/01/2015 15:47

#974 Re: Arapi u Sarajevu

Post by hujk »

neću da hajcam, al kakvi god da su arapi, ne mogu biti gori od naših bosancerosa koji su devedesetih sišli sa kojekakvih planinskih lanac uputivši se ka zapadu, te nam na taj način nanijeti neviđenu i bruku i sramotu......
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#975 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

hujk wrote:neću da hajcam, al kakvi god da su arapi, ne mogu biti gori od naših bosancerosa koji su devedesetih sišli sa kojekakvih planinskih lanac uputivši se ka zapadu, te nam na taj način nanijeti neviđenu i bruku i sramotu......
E vala kakvi god su ti bosančerosi, opet su se sto puta bolje prilagodili životu na zapadu, nego što će ovi arapi to ikada moći.
Locked