hrvatska-more

Post Reply
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#951 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

Ima se može se. :oops: :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#952 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.

Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.

A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.

Ja eto, navikli na Maldive od malena :-)

mislim da nisi skontao poentu :)

nisu nasi dijasporasi, koji su navikli na hrvatske plaze to rekli, nego skandinavci :-)
znam ih i ja nekoliko, kazu tesko hodati, tvrdo im kamenje :lol: , sjevernjacka guza navikla na meko :D
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#953 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

U skandinaviji ljudi uglavnom odu u spaniju ili tursku ,kakva hrvatska,ona je balkancima
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51127
Joined: 29/06/2011 23:39

#954 Re: hrvatska-more

Post by dječak sa šibicama »

dede merdzane wrote:
dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.

Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.

A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.

Ja eto, navikli na Maldive od malena :-)
I kad mogu ici na Maldive oni iz nekog razloga trebaju ici u Hrvatsku? Ne kontam.
Pa neka idu.

Ali nije to poenta, poenta je jos jednom o podlim latinima i ostalim kompleksima koji more mnoge.

Bujrum u Tursku, bez puno price.
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#955 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Turska zakon
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#956 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

elma89_ wrote:U skandinaviji ljudi uglavnom odu u spaniju ili tursku ,kakva hrvatska,ona je balkancima
Hrvatska ima najvecu posjetu kampera iz Njemacke, Ceske, Slovacke, Madjarske... Oni popunjavaju i apartamske smjestaje.
Sto se tice Skandinavaca, neko je vec pisao na ovoj temi, oni znaju da zive u najskupljem dijelu svijeta i ne pada im napamet da u Zatonu ili Umagu placaju skuplje nego u Kopenhagenu, Stokholmu, Oslu...
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#957 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

uglavnomja wrote: mislim da nisi skontao poentu :)

nisu nasi dijasporasi, koji su navikli na hrvatske plaze to rekli, nego skandinavci :-)
znam ih i ja nekoliko, kazu tesko hodati, tvrdo im kamenje :lol: , sjevernjacka guza navikla na meko :D
Ukusi jbga, ja ne volim pjesak nikako, sljunak mi je nekako najoptimalniji, mozes lezat na njemu, malo se ko kokoska na jajima ususkas a da ne izgledas ko svinja u blatu. Stijene, hmm tako tako nije bas da ih volim, najvise zbog prilaza sto masakr zivi od sebe napravis dok izadjes iz vode :) haj nekako i udjes tj. uskocis al izlazak je problem, mada ja ubacim sebi papuce pa ih parkiram na neku stijenu i kad izlazim navucem papuce pa je izlazak malo bezbolniji, tako da ne volim ih al nije sad ni da su mi smrt.
Jezevi su mi daleko najopasniji :) , pored sunca jos jedna stvar koja ti moze donekle zayebat ljetovanje. Prosle godine sam u 6 mjesecu svratio malo do Neuma, toliko je bilo jezeva, i to ne velikih nego nekih malih pa ga slabo vidis, posto ne volim one cehoslovacke papuce/natikace/mokasine onda je opet skok jedini izbor.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#958 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

elma89_ wrote:Turska zakon
Jedino gdje sam sa bh pasosom dozivio da mi murijak na pasoskoj kontroli kaze Hosgelden.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#959 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.

Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.

A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.

Ja eto, navikli na Maldive od malena :-)
Nije ni Zlatan Ibrahimovic odrastao na Maldivima pa ga nema nikako u Hrvatsku, da zijareti maminu domovinu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#960 Re: hrvatska-more

Post by VjecitiStudent »

dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.

Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.

A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.

Ja eto, navikli na Maldive od malena :-)
Kada su u pitanju nautičari svih vrsta, hrvatska obala je definitivno jedna od najzanimljivijih na Mediteranu.
No ljubitelji lijepih i prostranih plaža tamo definitivno nisu najsretniji, postojeće plaže jedva podmiruju ovaj broj turista
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#961 Re: hrvatska-more

Post by animals »

Ma vjerujem da ovi par sto ime se ne svidja Hrvatska i latini, vjerovatno u lavoru da ljetuju..kakva Turska i neka druga ljetovalista.. :D :D ja licno volim, svaki put negdje drugdje, upoznati sto vise svijeta..a sad da serem po Turskoj npr. samo iz neki meni znani razloga, je licemjerno..nek ide ko gdje hoce, toliko ima ljetovalista na ovom svijetu, pa to je barem lako..
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#962 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

animals wrote:Ma vjerujem da ovi par sto ime se ne svidja Hrvatska i latini, vjerovatno u lavoru da ljetuju..kakva Turska i neka druga ljetovalista.. :D :D ja licno volim, svaki put negdje drugdje, upoznati sto vise svijeta..a sad da serem po Turskoj npr. samo iz neki meni znani razloga, je licemjerno..nek ide ko gdje hoce, toliko ima ljetovalista na ovom svijetu, pa to je barem lako..
Mjeriti Tursku ponudu i gostoljubljivost turaka, cjenovnik u Turskoj... sa Hrvatskom je nepotrebno. Ne radi se o nikakvoj ljubavi ili mrznji, vec o prostoj cinjenici da u Turskoj dobijes sve sto uplatis.

Bio sam X puta u Hrvatskoj, a samo dva puta u Alanyi, nemjerljivo je sta dobijes u Turskoj ako uporedis te dvije destinacije.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#963 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

uglavnomja wrote:mislim da nisi skontao poentu :)

nisu nasi dijasporasi, koji su navikli na hrvatske plaze to rekli, nego skandinavci :-)
znam ih i ja nekoliko, kazu tesko hodati, tvrdo im kamenje :lol: , sjevernjacka guza navikla na meko :D
Upravo to. :thumbup:

Pročitajte pa onda tek komentarišite..
Sharif
Posts: 198
Joined: 23/08/2012 10:45
Location: Malo vamo, malo tamo

#964 Re: hrvatska-more

Post by Sharif »

Jedino sto sam cuo od sjevernjaka kad se zale je kamenje na plazama. Ja brate volim nase plaze. Ako je problem hodati ili da te bode kamencuga dok lezis, kupis sebi fino pape i dusek, ili iznajmi lezaljku i problem rijesen. Sitni pijesak mrzim...svaki put kad puhne vjetric faca puna pjeska. Svugdje se zavuce i gdje treba i gdje ne treba. Sjednes negdje u restoran a iz tebe pisa ko iz mlina.
Hrdjavom k.... i dlaka smeta :)
Osim toga nisam nikad cuo nekog da se zali, a poveo sam i dosta prijatelja sjevernjaka i ljetovao sa nijima. Sve ok.

Sto se tice ljubaznosti od ugostitelja i tim sam zadovoljan. Mozdra 2-3 puta negdje da je bilo losije, ali tako ti je svugdje. Isto tako i na par mjesta u SA, dodjes u restoran a on pushe samo sto ne kaze "a joj kud vi, moram guzicu dici". Ne svidja ti se, nemoj vise u taj objekt dolazit i mirna bosna. Nije me nikad neko uvrijedio ili slicno, poslje ukupno provedenih mozda 2-3 godine u Hrvatskoj na moru (osim HoS-ovaca u Splitu tokom rata, al to je druga prica).

Kakva jbna CG ne bi dinara ostavio tamo i da provodim odmor medju "klijentelom" koja je tu u majoritetu.
A Turska... ja bi platio samo da izbjegnem turke i njihovu ciganijadu. Al to sam ja :-)

Eto toliko od mene :)
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#965 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Da to si samo ti,cudan i jedonatven.turska zakon :)
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#966 Re: hrvatska-more

Post by Pismonosa »

Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
FOTO: A.H.
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance







Redakciji "Dnevnog avaza" obratio se naš redovni čitalac A.H., kako bi "prenio neugodno iskustvo koje je doživio prilikom kupovine "Dnevnog avaza" u Makarskoj.

- Naime, nakon ulaska Hrvatske u EU, 1. i 2. jula nije bilo "Dnevnog avaza" na kioscima. 3. jula sam došao do kioska "Tisak" (u blizini tobogana i hotela Dalmacija) pitajući za "Dnevni avaz". Radnica mi je rekla da nije još ispakovala robu.

Nakon otprilike 10 minuta prilazim opet s istim pitanjem, te mi kaže da sam nekulturan, kako oni rade od 8 jer kod njih ipak postoji neki red (napominjem bilo je 7 i 55).



Ponovo sam se vratio u baštu kafića, te nakon što sam vidio kako dolaze neki ljudi i kupuju novine, opet sam prišao pitajući da li ima 8 sati da bih kupio novine ili za nas Bosance nema novina.

Na što mi je ljutito odgovorila da nema za nas Bosance i da mrzi Bosance. Upitao sam je da li je uvijek tako ljubazna i da se stidi svojih godina jer ništa joj ružno nisam rekao, na što je odgovorila da nju neće Bosanac učiti kulturi.



Ne mogu da vam citiram ništa jer se ne sjećam svake pojedinačne riječi, a i sada me preplavi bijes kada se sjetim. Naravno mi za njih nismo turisti vrijedni poštovanja iako im ostavimo po nekoliko hiljada kuna.



Nakon tog poniženja htio sam pozvati "Tisak" kako bih se žalio, međutim korisnici Ultra usluge ne mogu pozivati broj koji je pisao na kiosku, te sam se uputio u policijsku stanicu i tužio je za vrijeđanje na nacionalnoj osnovi (nisam mogao prijeći preko toga).



Nisam se želio u stranoj državi povlačiti po sudu, te sam pristao na usmenu opomenu (nadam se da je policija izvršila svoju obavezu). U prilogu vam šaljem sliku spornog kioska. Image
:lol: :lol: :lol:

Edit:

Ili bolje da ne komentarišem ništa. Procjenite sami o čemu se radi :D
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#967 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Opce poznato da nas smatraju nizim bicima SAd kad su u Eu neces moci zivit.ja u tursku ili cg,cujem i albanija lijepa
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#968 Re: hrvatska-more

Post by Pismonosa »

Tako je elma, samo ne zaboravi kupiti dovoljno brojeva Avaza, za 10-tak dana brojeve unaprijed :lol: Teško da ćeš ga naći u Turskoj, Albaniji isl. Dok ga u Makarskoj još uvijek prodaju - legalno.

Ali izgleda da se crnogorski turistički lobi dobrano razradio. Kampanja koja je trebala početi možda i prije udarne sezone. Ali dobro sad nikad nije kasno za sahranit konkurenciju :D
Last edited by Pismonosa on 10/07/2013 14:55, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#969 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Eeee Makarska... slika priliku, vreća zakrpu :mrgreen:
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#970 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

I ne citam Avaz
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#971 Re: hrvatska-more

Post by Troll_Happens »

Pismonosa wrote:
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
FOTO: A.H.
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance







Redakciji "Dnevnog avaza" obratio se naš redovni čitalac A.H., kako bi "prenio neugodno iskustvo koje je doživio prilikom kupovine "Dnevnog avaza" u Makarskoj.

- Naime, nakon ulaska Hrvatske u EU, 1. i 2. jula nije bilo "Dnevnog avaza" na kioscima. 3. jula sam došao do kioska "Tisak" (u blizini tobogana i hotela Dalmacija) pitajući za "Dnevni avaz". Radnica mi je rekla da nije još ispakovala robu.

Nakon otprilike 10 minuta prilazim opet s istim pitanjem, te mi kaže da sam nekulturan, kako oni rade od 8 jer kod njih ipak postoji neki red (napominjem bilo je 7 i 55).



Ponovo sam se vratio u baštu kafića, te nakon što sam vidio kako dolaze neki ljudi i kupuju novine, opet sam prišao pitajući da li ima 8 sati da bih kupio novine ili za nas Bosance nema novina.

Na što mi je ljutito odgovorila da nema za nas Bosance i da mrzi Bosance. Upitao sam je da li je uvijek tako ljubazna i da se stidi svojih godina jer ništa joj ružno nisam rekao, na što je odgovorila da nju neće Bosanac učiti kulturi.



Ne mogu da vam citiram ništa jer se ne sjećam svake pojedinačne riječi, a i sada me preplavi bijes kada se sjetim. Naravno mi za njih nismo turisti vrijedni poštovanja iako im ostavimo po nekoliko hiljada kuna.



Nakon tog poniženja htio sam pozvati "Tisak" kako bih se žalio, međutim korisnici Ultra usluge ne mogu pozivati broj koji je pisao na kiosku, te sam se uputio u policijsku stanicu i tužio je za vrijeđanje na nacionalnoj osnovi (nisam mogao prijeći preko toga).



Nisam se želio u stranoj državi povlačiti po sudu, te sam pristao na usmenu opomenu (nadam se da je policija izvršila svoju obavezu). U prilogu vam šaljem sliku spornog kioska. Image
:lol: :lol: :lol:

Edit:

Ili bolje da ne komentarišem ništa. Procjenite sami o čemu se radi :D
A. H je prvi poceo provocirat i kriv je. Sad sto je ovoj film pukao to je druga prica. Sigurno jeda nije u svojoj kuci pa kad mu se digne odmah nesto mora biti. Covjek nije bio strpljiv a nekazu dzabe strpljen spasen moj A.H :oops:
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#972 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Nasi ljudi Do SAd nisu imali para za bolje,SAd neki mogu da si priuste bolje
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#973 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

elma89_ wrote:Nasi ljudi Do SAd nisu imali para za bolje,SAd neki mogu da si priuste bolje
Najbolji su mi ovi što sami sebi daju autorsko pravo za licencu "dobar Bošnjak" i sami se sebi prikače, onda govoreći u ime cijelog jednog naroda.
Nego... uopće ne sumnjam da je Bošnjo navalio prije radnog vremena, dakle prije otvaranja trafike da kupi Avaz. To mu se moglo desiti i u njegovoj mahali i ne bi išao prijaviti trgovkinju u rijamu
Ono što je napisao @Pismonoša je isto tačno, a to da svake godine CG se potrudi da napravi bilo emisiju o "tretmanu BIH građana u Cro" , bilo neki članak. A dole im na plaži drma pjevaljka sa stihovima posvećenim Radovanu i kako je Romanija uz njega. Pa, nije zgoreg da i ovi što samodojeljuju sebi etikete "Dobar Bošnjak" i to znaju.
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#974 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Nije u politici jednostavno ljudi otkrili da ima i bolje,sto cu ja i cro ako mi se svidja spanija ili turska
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#975 Re: hrvatska-more

Post by animals »

[quote="elma89_"]Nasi ljudi Do SAd nisu imali para za bolje,SAd neki mogu da si priuste bolje[/quote

kako ti ne dosadi :-) i idi u Albaniju, nemoj da si dosadna
a vise .....l
Post Reply