hrvatska-more
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#952 Re: hrvatska-more
dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.
Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.
A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.
Ja eto, navikli na Maldive od malena
mislim da nisi skontao poentu
nisu nasi dijasporasi, koji su navikli na hrvatske plaze to rekli, nego skandinavci
znam ih i ja nekoliko, kazu tesko hodati, tvrdo im kamenje
- elma89_
- Posts: 830
- Joined: 03/07/2013 17:10
#953 Re: hrvatska-more
U skandinaviji ljudi uglavnom odu u spaniju ili tursku ,kakva hrvatska,ona je balkancima
- dječak sa šibicama
- Posts: 51127
- Joined: 29/06/2011 23:39
#954 Re: hrvatska-more
Pa neka idu.dede merdzane wrote:I kad mogu ici na Maldive oni iz nekog razloga trebaju ici u Hrvatsku? Ne kontam.dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.
Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.
A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.
Ja eto, navikli na Maldive od malena
Ali nije to poenta, poenta je jos jednom o podlim latinima i ostalim kompleksima koji more mnoge.
Bujrum u Tursku, bez puno price.
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#956 Re: hrvatska-more
Hrvatska ima najvecu posjetu kampera iz Njemacke, Ceske, Slovacke, Madjarske... Oni popunjavaju i apartamske smjestaje.elma89_ wrote:U skandinaviji ljudi uglavnom odu u spaniju ili tursku ,kakva hrvatska,ona je balkancima
Sto se tice Skandinavaca, neko je vec pisao na ovoj temi, oni znaju da zive u najskupljem dijelu svijeta i ne pada im napamet da u Zatonu ili Umagu placaju skuplje nego u Kopenhagenu, Stokholmu, Oslu...
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#957 Re: hrvatska-more
Ukusi jbga, ja ne volim pjesak nikako, sljunak mi je nekako najoptimalniji, mozes lezat na njemu, malo se ko kokoska na jajima ususkas a da ne izgledas ko svinja u blatu. Stijene, hmm tako tako nije bas da ih volim, najvise zbog prilaza sto masakr zivi od sebe napravis dok izadjes iz vodeuglavnomja wrote: mislim da nisi skontao poentu![]()
nisu nasi dijasporasi, koji su navikli na hrvatske plaze to rekli, nego skandinavci![]()
znam ih i ja nekoliko, kazu tesko hodati, tvrdo im kamenje, sjevernjacka guza navikla na meko
Jezevi su mi daleko najopasniji
-
mrAdil
- Posts: 417
- Joined: 06/08/2012 12:01
#958 Re: hrvatska-more
Jedino gdje sam sa bh pasosom dozivio da mi murijak na pasoskoj kontroli kaze Hosgelden.elma89_ wrote:Turska zakon
-
mrAdil
- Posts: 417
- Joined: 06/08/2012 12:01
#959 Re: hrvatska-more
Nije ni Zlatan Ibrahimovic odrastao na Maldivima pa ga nema nikako u Hrvatsku, da zijareti maminu domovinu.dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.
Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.
A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.
Ja eto, navikli na Maldive od malena
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#960 Re: hrvatska-more
Kada su u pitanju nautičari svih vrsta, hrvatska obala je definitivno jedna od najzanimljivijih na Mediteranu.dječak sa šibicama wrote:Jedno je govoriti o cijenama, drugo laprdati o ruznoci jadranskih plaza.
Ta obala slovi kao najljepsa obala u Europi.
A ko je na sta navikao, bolje da ne idemo u tu temu... zivjeti par godina u dijaspori ne negira cinjenicu da si odrastao na obalama Sprece ili Cehotine.
Ja eto, navikli na Maldive od malena
No ljubitelji lijepih i prostranih plaža tamo definitivno nisu najsretniji, postojeće plaže jedva podmiruju ovaj broj turista
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#961 Re: hrvatska-more
Ma vjerujem da ovi par sto ime se ne svidja Hrvatska i latini, vjerovatno u lavoru da ljetuju..kakva Turska i neka druga ljetovalista..
ja licno volim, svaki put negdje drugdje, upoznati sto vise svijeta..a sad da serem po Turskoj npr. samo iz neki meni znani razloga, je licemjerno..nek ide ko gdje hoce, toliko ima ljetovalista na ovom svijetu, pa to je barem lako..
-
sandokann
- Posts: 589
- Joined: 16/02/2009 00:15
#962 Re: hrvatska-more
Mjeriti Tursku ponudu i gostoljubljivost turaka, cjenovnik u Turskoj... sa Hrvatskom je nepotrebno. Ne radi se o nikakvoj ljubavi ili mrznji, vec o prostoj cinjenici da u Turskoj dobijes sve sto uplatis.animals wrote:Ma vjerujem da ovi par sto ime se ne svidja Hrvatska i latini, vjerovatno u lavoru da ljetuju..kakva Turska i neka druga ljetovalista..![]()
ja licno volim, svaki put negdje drugdje, upoznati sto vise svijeta..a sad da serem po Turskoj npr. samo iz neki meni znani razloga, je licemjerno..nek ide ko gdje hoce, toliko ima ljetovalista na ovom svijetu, pa to je barem lako..
Bio sam X puta u Hrvatskoj, a samo dva puta u Alanyi, nemjerljivo je sta dobijes u Turskoj ako uporedis te dvije destinacije.
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#963 Re: hrvatska-more
Upravo to.uglavnomja wrote:mislim da nisi skontao poentu![]()
nisu nasi dijasporasi, koji su navikli na hrvatske plaze to rekli, nego skandinavci![]()
znam ih i ja nekoliko, kazu tesko hodati, tvrdo im kamenje, sjevernjacka guza navikla na meko
Pročitajte pa onda tek komentarišite..
-
Sharif
- Posts: 198
- Joined: 23/08/2012 10:45
- Location: Malo vamo, malo tamo
#964 Re: hrvatska-more
Jedino sto sam cuo od sjevernjaka kad se zale je kamenje na plazama. Ja brate volim nase plaze. Ako je problem hodati ili da te bode kamencuga dok lezis, kupis sebi fino pape i dusek, ili iznajmi lezaljku i problem rijesen. Sitni pijesak mrzim...svaki put kad puhne vjetric faca puna pjeska. Svugdje se zavuce i gdje treba i gdje ne treba. Sjednes negdje u restoran a iz tebe pisa ko iz mlina.
Hrdjavom k.... i dlaka smeta
Osim toga nisam nikad cuo nekog da se zali, a poveo sam i dosta prijatelja sjevernjaka i ljetovao sa nijima. Sve ok.
Sto se tice ljubaznosti od ugostitelja i tim sam zadovoljan. Mozdra 2-3 puta negdje da je bilo losije, ali tako ti je svugdje. Isto tako i na par mjesta u SA, dodjes u restoran a on pushe samo sto ne kaze "a joj kud vi, moram guzicu dici". Ne svidja ti se, nemoj vise u taj objekt dolazit i mirna bosna. Nije me nikad neko uvrijedio ili slicno, poslje ukupno provedenih mozda 2-3 godine u Hrvatskoj na moru (osim HoS-ovaca u Splitu tokom rata, al to je druga prica).
Kakva jbna CG ne bi dinara ostavio tamo i da provodim odmor medju "klijentelom" koja je tu u majoritetu.
A Turska... ja bi platio samo da izbjegnem turke i njihovu ciganijadu. Al to sam ja
Eto toliko od mene
Hrdjavom k.... i dlaka smeta
Osim toga nisam nikad cuo nekog da se zali, a poveo sam i dosta prijatelja sjevernjaka i ljetovao sa nijima. Sve ok.
Sto se tice ljubaznosti od ugostitelja i tim sam zadovoljan. Mozdra 2-3 puta negdje da je bilo losije, ali tako ti je svugdje. Isto tako i na par mjesta u SA, dodjes u restoran a on pushe samo sto ne kaze "a joj kud vi, moram guzicu dici". Ne svidja ti se, nemoj vise u taj objekt dolazit i mirna bosna. Nije me nikad neko uvrijedio ili slicno, poslje ukupno provedenih mozda 2-3 godine u Hrvatskoj na moru (osim HoS-ovaca u Splitu tokom rata, al to je druga prica).
Kakva jbna CG ne bi dinara ostavio tamo i da provodim odmor medju "klijentelom" koja je tu u majoritetu.
A Turska... ja bi platio samo da izbjegnem turke i njihovu ciganijadu. Al to sam ja
Eto toliko od mene
- elma89_
- Posts: 830
- Joined: 03/07/2013 17:10
#965 Re: hrvatska-more
Da to si samo ti,cudan i jedonatven.turska zakon 
- Pismonosa
- Posts: 3767
- Joined: 18/04/2011 12:35
#966 Re: hrvatska-more
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
FOTO: A.H.
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
Redakciji "Dnevnog avaza" obratio se naš redovni čitalac A.H., kako bi "prenio neugodno iskustvo koje je doživio prilikom kupovine "Dnevnog avaza" u Makarskoj.
- Naime, nakon ulaska Hrvatske u EU, 1. i 2. jula nije bilo "Dnevnog avaza" na kioscima. 3. jula sam došao do kioska "Tisak" (u blizini tobogana i hotela Dalmacija) pitajući za "Dnevni avaz". Radnica mi je rekla da nije još ispakovala robu.
Nakon otprilike 10 minuta prilazim opet s istim pitanjem, te mi kaže da sam nekulturan, kako oni rade od 8 jer kod njih ipak postoji neki red (napominjem bilo je 7 i 55).
Ponovo sam se vratio u baštu kafića, te nakon što sam vidio kako dolaze neki ljudi i kupuju novine, opet sam prišao pitajući da li ima 8 sati da bih kupio novine ili za nas Bosance nema novina.
Na što mi je ljutito odgovorila da nema za nas Bosance i da mrzi Bosance. Upitao sam je da li je uvijek tako ljubazna i da se stidi svojih godina jer ništa joj ružno nisam rekao, na što je odgovorila da nju neće Bosanac učiti kulturi.
Ne mogu da vam citiram ništa jer se ne sjećam svake pojedinačne riječi, a i sada me preplavi bijes kada se sjetim. Naravno mi za njih nismo turisti vrijedni poštovanja iako im ostavimo po nekoliko hiljada kuna.
Nakon tog poniženja htio sam pozvati "Tisak" kako bih se žalio, međutim korisnici Ultra usluge ne mogu pozivati broj koji je pisao na kiosku, te sam se uputio u policijsku stanicu i tužio je za vrijeđanje na nacionalnoj osnovi (nisam mogao prijeći preko toga).
Nisam se želio u stranoj državi povlačiti po sudu, te sam pristao na usmenu opomenu (nadam se da je policija izvršila svoju obavezu). U prilogu vam šaljem sliku spornog kioska.![]()
Edit:
Ili bolje da ne komentarišem ništa. Procjenite sami o čemu se radi
- elma89_
- Posts: 830
- Joined: 03/07/2013 17:10
#967 Re: hrvatska-more
Opce poznato da nas smatraju nizim bicima SAd kad su u Eu neces moci zivit.ja u tursku ili cg,cujem i albanija lijepa
- Pismonosa
- Posts: 3767
- Joined: 18/04/2011 12:35
#968 Re: hrvatska-more
Tako je elma, samo ne zaboravi kupiti dovoljno brojeva Avaza, za 10-tak dana brojeve unaprijed
Teško da ćeš ga naći u Turskoj, Albaniji isl. Dok ga u Makarskoj još uvijek prodaju - legalno.
Ali izgleda da se crnogorski turistički lobi dobrano razradio. Kampanja koja je trebala početi možda i prije udarne sezone. Ali dobro sad nikad nije kasno za sahranit konkurenciju
Ali izgleda da se crnogorski turistički lobi dobrano razradio. Kampanja koja je trebala početi možda i prije udarne sezone. Ali dobro sad nikad nije kasno za sahranit konkurenciju
Last edited by Pismonosa on 10/07/2013 14:55, edited 1 time in total.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#969 Re: hrvatska-more
Eeee Makarska... slika priliku, vreća zakrpu 
- Troll_Happens
- Posts: 2796
- Joined: 25/04/2007 20:04
- Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...
#971 Re: hrvatska-more
A. H je prvi poceo provocirat i kriv je. Sad sto je ovoj film pukao to je druga prica. Sigurno jeda nije u svojoj kuci pa kad mu se digne odmah nesto mora biti. Covjek nije bio strpljiv a nekazu dzabe strpljen spasen moj A.HPismonosa wrote:Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
FOTO: A.H.
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
Redakciji "Dnevnog avaza" obratio se naš redovni čitalac A.H., kako bi "prenio neugodno iskustvo koje je doživio prilikom kupovine "Dnevnog avaza" u Makarskoj.
- Naime, nakon ulaska Hrvatske u EU, 1. i 2. jula nije bilo "Dnevnog avaza" na kioscima. 3. jula sam došao do kioska "Tisak" (u blizini tobogana i hotela Dalmacija) pitajući za "Dnevni avaz". Radnica mi je rekla da nije još ispakovala robu.
Nakon otprilike 10 minuta prilazim opet s istim pitanjem, te mi kaže da sam nekulturan, kako oni rade od 8 jer kod njih ipak postoji neki red (napominjem bilo je 7 i 55).
Ponovo sam se vratio u baštu kafića, te nakon što sam vidio kako dolaze neki ljudi i kupuju novine, opet sam prišao pitajući da li ima 8 sati da bih kupio novine ili za nas Bosance nema novina.
Na što mi je ljutito odgovorila da nema za nas Bosance i da mrzi Bosance. Upitao sam je da li je uvijek tako ljubazna i da se stidi svojih godina jer ništa joj ružno nisam rekao, na što je odgovorila da nju neće Bosanac učiti kulturi.
Ne mogu da vam citiram ništa jer se ne sjećam svake pojedinačne riječi, a i sada me preplavi bijes kada se sjetim. Naravno mi za njih nismo turisti vrijedni poštovanja iako im ostavimo po nekoliko hiljada kuna.
Nakon tog poniženja htio sam pozvati "Tisak" kako bih se žalio, međutim korisnici Ultra usluge ne mogu pozivati broj koji je pisao na kiosku, te sam se uputio u policijsku stanicu i tužio je za vrijeđanje na nacionalnoj osnovi (nisam mogao prijeći preko toga).
Nisam se želio u stranoj državi povlačiti po sudu, te sam pristao na usmenu opomenu (nadam se da je policija izvršila svoju obavezu). U prilogu vam šaljem sliku spornog kioska.![]()
![]()
![]()
![]()
Edit:
Ili bolje da ne komentarišem ništa. Procjenite sami o čemu se radi
- elma89_
- Posts: 830
- Joined: 03/07/2013 17:10
#972 Re: hrvatska-more
Nasi ljudi Do SAd nisu imali para za bolje,SAd neki mogu da si priuste bolje
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#973 Re: hrvatska-more
Najbolji su mi ovi što sami sebi daju autorsko pravo za licencu "dobar Bošnjak" i sami se sebi prikače, onda govoreći u ime cijelog jednog naroda.elma89_ wrote:Nasi ljudi Do SAd nisu imali para za bolje,SAd neki mogu da si priuste bolje
Nego... uopće ne sumnjam da je Bošnjo navalio prije radnog vremena, dakle prije otvaranja trafike da kupi Avaz. To mu se moglo desiti i u njegovoj mahali i ne bi išao prijaviti trgovkinju u rijamu
Ono što je napisao @Pismonoša je isto tačno, a to da svake godine CG se potrudi da napravi bilo emisiju o "tretmanu BIH građana u Cro" , bilo neki članak. A dole im na plaži drma pjevaljka sa stihovima posvećenim Radovanu i kako je Romanija uz njega. Pa, nije zgoreg da i ovi što samodojeljuju sebi etikete "Dobar Bošnjak" i to znaju.
- elma89_
- Posts: 830
- Joined: 03/07/2013 17:10
#974 Re: hrvatska-more
Nije u politici jednostavno ljudi otkrili da ima i bolje,sto cu ja i cro ako mi se svidja spanija ili turska
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#975 Re: hrvatska-more
[quote="elma89_"]Nasi ljudi Do SAd nisu imali para za bolje,SAd neki mogu da si priuste bolje[/quote
kako ti ne dosadi
i idi u Albaniju, nemoj da si dosadna
a vise .....l
kako ti ne dosadi
a vise .....l
