Arbitražni sporazum podrazumijeva da strane unaprijed prihvaćaju njegovu odluku.jiji wrote:jok ,evo ti sta traze:sredoje wrote:
Krivo govoriš - nemaju pristup medj. vodama niti da kontroliraju cijeli zaljev. Morali bi imati more do Umaga da bi ostvarili dostup do medj. voda.
Odgovor hrvatskoj strani'
Odbor je, također, zaključio da Slovenija neće prihvatiti presudu Arbitražnog suda ako ne dobije izlaz u međunarodne vode.
Jožef Horvat, predsjednik Odbora za vanjsku politiku, rekao je: "Republika Slovenija će svaku odluku Arbitražnog suda, koji neće uspostaviti kontakt teritorijalnih voda Republike Slovenije s otvorenim morem, u skladu s arbitražnim sporazumom, koji osigurava ostvarivanje vitalnih interesa Slovenije, smatrati rješenjem van granica i suprotnom mandatu Arbitražnog suda."
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sl ... -arbitrazi
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... azuma.html(2) Odluka Arbitražnog suda obvezujuća je za stranke te će tvoriti konačno rješenje spora
Sad što se tamo neki odbor protivi tome je problem tog odbora a ne slova arbitražnog sporazuma.
Nisu ni Talijani nikad ratificirali Osimski sporazum. Formalno gledano oni ne priznaju ovakvo razgraničenje u Jadranu.
http://books.google.hr/books?id=NV9Ky3V ... 22&f=false"it was signed by all sides but never ratified by Italy"

