IRAN

Post Reply
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9476 Re: IRAN

Post by salik79 »

vade_mecum wrote:
salik79 wrote:
Opetja033 wrote:Meni je nevjerovatno da neko u tolikoj mjeri, fanaticno, potpuno, beskompromisno, nekriticki i slijepo moze braniti neku drzavu.
@salik brate, znas da te volim, ali postoji li nesto u tom Iranu sto zasluzuje kritiku? Mozes li navesti jednu stvar u kojoj se ne slazes sa njima? Gdje smatras da grijese?
Je li u pitanju dzennet na Zemlji?
Nikada, nijednom na ovom forumu nisi kritikovao bilo sta sto ima veze sa Iranom.
Ovakvim slijepim branjenjem, bez pogovora i traga bilo kakve kritike, stetis svojoj vjerodostojnosti. :)
Cudo se nisi zapitao odakle ovakve nebuloze, koje se plasiraju kao zvanicne "vijesti" iz Irana!? Branim Iran od masmedijskih "informacija", koje se po potrebi plasiraju i potenciraju, a koje se ponekad sukobljavaju sa zdravim razumom. Naravno, uvijek moze bolje, ali Iran je po meni model najuspjesnije muslimanske zemlje (u kojoj se u najvecoj mjeri sprovode vjerske norme) pogotovo ako imamo u vidu 8-godisnju vojnu agresiju i gotovo 4-decenijsku embargo agresiju.

Daleko mjerodavniji po pitanju Irana i svega vezano za tu zemlju je svakako @Zvizdan.
sta fali maleziji?
Sankcije :D
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#9477 Re: IRAN

Post by vade_mecum »

salik79 wrote:
vade_mecum wrote:
salik79 wrote:Cudo se nisi zapitao odakle ovakve nebuloze, koje se plasiraju kao zvanicne "vijesti" iz Irana!? Branim Iran od masmedijskih "informacija", koje se po potrebi plasiraju i potenciraju, a koje se ponekad sukobljavaju sa zdravim razumom. Naravno, uvijek moze bolje, ali Iran je po meni model najuspjesnije muslimanske zemlje (u kojoj se u najvecoj mjeri sprovode vjerske norme) pogotovo ako imamo u vidu 8-godisnju vojnu agresiju i gotovo 4-decenijsku embargo agresiju.

Daleko mjerodavniji po pitanju Irana i svega vezano za tu zemlju je svakako @Zvizdan.
sta fali maleziji?
Sankcije :D
bice da ih ne zanima nuklearni program
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#9478 Re: IRAN

Post by zvizdan »

jao_situacije wrote:pa vjerovatno ima loših stvari
evo ovako iz glave, a možda je totalno netačno, slab je privatni sektor i državne firme učestvuju više od 51% u privredi, ako je netačno nek ispravi neko
i što se tiče sklapanja međunarodnih ugovora postoji zakonski osnov "nepravičnosti" za poništenje tog ugovora, možda je i ovo netačno
Istina za odnos privatnog i javnog sektora. Iran se ustvari sprema da provede privatizaciju veceg dijela drzavnih firmi (osim onih strateski bitnih), a s obzirom da se radi o jako osjetljivom pitanju (dovoljan je primjer nasa provatizacija), jos se vode zucne rasprave o modelima privatizacije, prednostima i nedostacima svakog od njih, itd... To je jedna od glavnih medijskih tema u protekloj godini.

Sto se te sporne klauzule tice, ona stvarno postoji. Ustvari, nakon revolucije je unesena u zakone kako bi se sprijecilo da neki medjunarodni ugovor sklopljen u vrijeme monarhije, makar bio otvoreno na stetu drzave, ostane validan pod izgovorom da se radi o ugovor medjunarodnog karaktera. Naravno da to ostavlja mogucnost manipulacije (kao i mnogi drugi zakoni i propisi svake drzave, uostalom). Od Ruhanijeve vlade se, pored ostalog, ocekuje da, narocito u kontekstu ukidanja sankcija i intenziviranja privredne razmijene, jasnije definise i ovaj propis, konkretizira znacenje "sporazuma stetnog po drzavu" i slicno.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9479 Re: IRAN

Post by salik79 »

vade_mecum wrote:
salik79 wrote:
vade_mecum wrote: sta fali maleziji?
Sankcije :D
bice da ih ne zanima nuklearni program
Tako je, Iran je haman 40 godina "zainteresiran za nuklearni program", inace bi bio bez blagodati sankcija.

Btw, znas li zasto je "zainteresiran" za nuklearni program? I, da li ti je poznato kada je pocela izgradnja prve nuklearne elektrane? Zasto je tada bilo to i vise nego ok, a danas to nije?!
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#9480 Re: IRAN

Post by zvizdan »

Kad je o privatizaciji u Iranu rijec, samo da napomenem jos da je taj proces zapoceo jos krajem prvog i nastavio se u drugom Ahmedinedzadovom mandatu. Medjutim, ostro je kritikovan i od radnistva i od poslovne elite (svako iz svojih razloga, da ne duzim), zamjerke su uglavnom bile na fonu kako je to model koji previse lici na privatizaciju u Rusiji, Ceskoj i Slovackoj 90-tih, sa svi nedostacima iste. Otud i te zucne rasprave o idealnom modelu za Iran. Puno je spornih pitanja: od toga u kojoj mjeri bi strani investitori mogli privatizovati velike firme do statusa iranskog iseljenistva u okirima propisa o privatizaciji. Zatim status i privatizacija preduzeca koja su ustvari vlasnistvo Revolucionarne garde (iranska specificnost). Uglavnom, duga prica.
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9481 Re: IRAN

Post by jao_situacije »

zvizdan wrote:
jao_situacije wrote:pa vjerovatno ima loših stvari
evo ovako iz glave, a možda je totalno netačno, slab je privatni sektor i državne firme učestvuju više od 51% u privredi, ako je netačno nek ispravi neko
i što se tiče sklapanja međunarodnih ugovora postoji zakonski osnov "nepravičnosti" za poništenje tog ugovora, možda je i ovo netačno
Istina za odnos privatnog i javnog sektora. Iran se ustvari sprema da provede privatizaciju veceg dijela drzavnih firmi (osim onih strateski bitnih), a s obzirom da se radi o jako osjetljivom pitanju (dovoljan je primjer nasa provatizacija), jos se vode zucne rasprave o modelima privatizacije, prednostima i nedostacima svakog od njih, itd... To je jedna od glavnih medijskih tema u protekloj godini.

Sto se te sporne klauzule tice, ona stvarno postoji. Ustvari, nakon revolucije je unesena u zakone kako bi se sprijecilo da neki medjunarodni ugovor sklopljen u vrijeme monarhije, makar bio otvoreno na stetu drzave, ostane validan pod izgovorom da se radi o ugovor medjunarodnog karaktera. Naravno da to ostavlja mogucnost manipulacije (kao i mnogi drugi zakoni i propisi svake drzave, uostalom). Od Ruhanijeve vlade se, pored ostalog, ocekuje da, narocito u kontekstu ukidanja sankcija i intenziviranja privredne razmijene, jasnije definise i ovaj propis, konkretizira znacenje "sporazuma stetnog po drzavu" i slicno.
da upravo je sporna ta nedefiniranost pojma štetnosti i nepravičnosti koja se ostavlja kao diskreciono pravo službenicima da odluče
to bi u praksi značilo ti se sve dogovoriš i dođe neko u administraciji i kaže ne može nije pravično i tako ostavi bez objašnjenja šta je konkretno nepravično
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#9482 Re: IRAN

Post by Co0l »

salik79 wrote:
Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.

Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...

https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.
Koji kralj :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#9484 Re: IRAN

Post by sarajevoxxxx »

Co0l wrote:
salik79 wrote:
Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.

Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...

https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.
Koji kralj :lol:
:lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9485 Re: IRAN

Post by jao_situacije »

oni ako ne budu mudri i pametni privatizacija ih potencijalno može uništiti
vidjećemo kako će to ići
s druge strane, evo čitam jedan zanimljiv podatak izrael je prodavao američko oružje iranu do ljeta 1982.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#9486 Re: IRAN

Post by Co0l »

jao_situacije wrote:oni ako ne budu mudri i pametni privatizacija ih potencijalno može uništiti
vidjećemo kako će to ići
s druge strane, evo čitam jedan zanimljiv podatak izrael je prodavao američko oružje iranu do ljeta 1982.
Pa cuo si i za Iran-contru iliti Irangate 8-)
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9487 Re: IRAN

Post by jao_situacije »

jest, ali nisam znao da je i izrael učestvovao
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#9488 Re: IRAN

Post by fosna2014 »

KSA prekinula politicke odnose sa Iranom.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#9489 Re: IRAN

Post by fosna2014 »

#UPDATE Foreign Minister Adel al-Jubeir says all Iranian diplomats must leave Saudi Arabia within 48 hours https://t.co/1r41PvD8E5
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9490 Re: IRAN

Post by salik79 »

Co0l wrote:
salik79 wrote:
Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.

Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...

https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.
Koji kralj :lol:
Molim te, jesam li sta slagao?! Zena je otvoreni monarhist, izbjegla iz Irana zajedno sa Sahom i danas, kao i ostali monarhisti, se bori protiv onih koji su srusili sahov rezim, na sve moguce nacine...U vezi Michaela Moora, Olivera i Sean Stonea ne trebaju nikakva daljnja objasnjenja.
https://youtu.be/1CDFuSVN6R8

Usput, pokojni dr. Peter Scholl Latour - doajen njemackog istrazivackog, slobodnog novinarstva i izvjestavanja, najcitiraniji njemacki ekspert po BI pitanjima, covjek koji je pored ostalih govorio i pisao arapskim jezikom, izuzetno poznavao historiju islama, cesto u debatama, kada bi trebalo stati u odbranu islama od bezobzirnih masmedijskih napada, citirao na arapskom Kur'anske ajete i hadise, te ih prevodio (uzivo, na talk show emisijama), covjek koji je kao novinar bio u Air Franceovom avionu na povratku Imama Homeinija u Iran, inace po majci je bio Jevrej (majka mu je bila sestra cuvenog ljekara i humaniste Roberta Nussbauma, koji je ubijen u koncetracionom logoru) - je ovakve kao sto je ova Nahid Persson rastavljao na proste faktore u TV-"duelima".
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#9491 Re: IRAN

Post by Co0l »

Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu' :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9492 Re: IRAN

Post by jao_situacije »

fosna2014 wrote:KSA prekinula politicke odnose sa Iranom.
upsić :mrgreen:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9493 Re: IRAN

Post by salik79 »

Co0l wrote:Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu' :D
Sin Olivera Stonea je tokom snimanja dokumentarca (ciji je on reziser) u Iranu primio Islam. Bitna razlika. Imas link koji sam postavio i masu drugih na youtube, pa pogledaj kada budes nasao vremena.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#9494 Re: IRAN

Post by Co0l »

salik79 wrote:
Co0l wrote:Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu' :D
Sin Olivera Stonea je tokom snimanja dokumentarca (ciji je on reziser) u Iranu primio Islam. Bitna razlika. Imas link koji sam postavio i masu drugih na youtube, pa pogledaj kada budes nasao vremena.
Ma to mi je poznato al to je kao da neko napise da u Sjevernoj Koreji ljudi mogu izabrat nekoliko frizura a onda onaj ko brani Sjevernu Koreju kaze ma Denis Rodman je bio tamo :D Ono,nidje veze.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#9495 Re: IRAN

Post by vade_mecum »

Co0l wrote:
salik79 wrote:
Co0l wrote:Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu' :D
Sin Olivera Stonea je tokom snimanja dokumentarca (ciji je on reziser) u Iranu primio Islam. Bitna razlika. Imas link koji sam postavio i masu drugih na youtube, pa pogledaj kada budes nasao vremena.
Ma to mi je poznato al to je kao da neko napise da u Sjevernoj Koreji ljudi mogu izabrat nekoliko frizura a onda onaj ko brani Sjevernu Koreju kaze ma Denis Rodman je bio tamo :D Ono,nidje veze.
bila je i grupa laibach :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9496 Re: IRAN

Post by Avetinho »

salik79 wrote:
Avetinho wrote:
bvcx wrote:A glupa je priča oko koje se krve suniti i šijiti.

Nešto kao meksička sapunica, ko je koga jebo prije 1000 i po godina.
Bas tu pada svaka prica o Iranu kao vodji muslimanskog svijeta. Vodja, al u kurcu, stalo im do primata. Da je narod marljiv i pametan, to stoji, o kulturi i istoriji da ne govorim. Ubise ih ajatolasi i moralne policije, bas kao i u Saudiji.

"Islamska revolucija" je otprilike isti oksimoron kao "nacisticka revolucija".

Onaj salik neki dan se ubi dokazujuci kako se po iranskim skijalistima djeca nevino dirkaju skijaskim cipelicama na zicari. Juce -- prekjuce nova vijest -- nema maratona za zene. E jebiga, svaka ima menzes isti dan, to je zbog higijene, da se nedaj boze kakav maratonac ne uprlja.
Mislio sam vise ne odgovarati na tvoje nidje-veze trolerske upise, ali odlucih jos ovaj put, zdravo -razumskim komentarom pobiti tvoje "strasni ajetolasi" nebuloze. Naime, opcepoznato je da su Iranci prije revolucije bili sistematski zatupljivani i da je jedan od glavnih zamjerki imama Homeinija sahovom rezimu bila upravo ta - drzanja naroda pokornim nepismenoscu i zatucanoscu. Ova njegova autenticana predavanja mozes danas vidjeti i na youtubeu (dokumentarci). Dakle, prije Revolucije narod je ogromnom vecinom bio amorfna, do temelja obezvrijedjena, masa koja je bila duzna pokoravati se svome sahu.

Upravo studenti, odnosno intelektualni dio tog naroda i pokrece revolucionarne aktivnosti i u konacnici pridobivaju veliku vecinu naroda koji je konacno spreman boriti se za svoja prava zivota dostojnog covjeka.

Prije revolucije Iran i Iranci, kao narod, apsolutno nista nisu proizvodili, a danas proizvode skoro sve. I pored 8-godisnje krvave agresije koja je nastupila netom nakon Revolucije, kada su bili najranjiviji, uspijevaju se dici iz pepela i postici sve ovo avojim radom, trudom i obrazovanjem, a sve to pod strasnim "ajatolasima". Da ne spominjem i najstrozije "medjunarodne" sankcije koje su im uvedene odmah nakon revolucije i traju gotovo 4 decenije.

Uzmimo za primjer jednu Njemacku. Da su nekim slucajem, nakon 2. Svj. rata, uvedene iste vrste sankcija kao Iranu i da su potrajale 4 decenije, gdje bi ona danas bila?!
Hoces da kazes da zene trce maraton u Teheranu? Ili si samo odlucio dodati spin "kako Iran ima svoj put".
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9497 Re: IRAN

Post by salik79 »

Avetinho wrote:
salik79 wrote:
Avetinho wrote:


Bas tu pada svaka prica o Iranu kao vodji muslimanskog svijeta. Vodja, al u kurcu, stalo im do primata. Da je narod marljiv i pametan, to stoji, o kulturi i istoriji da ne govorim. Ubise ih ajatolasi i moralne policije, bas kao i u Saudiji.

"Islamska revolucija" je otprilike isti oksimoron kao "nacisticka revolucija".

Onaj salik neki dan se ubi dokazujuci kako se po iranskim skijalistima djeca nevino dirkaju skijaskim cipelicama na zicari. Juce -- prekjuce nova vijest -- nema maratona za zene. E jebiga, svaka ima menzes isti dan, to je zbog higijene, da se nedaj boze kakav maratonac ne uprlja.
Mislio sam vise ne odgovarati na tvoje nidje-veze trolerske upise, ali odlucih jos ovaj put, zdravo -razumskim komentarom pobiti tvoje "strasni ajetolasi" nebuloze. Naime, opcepoznato je da su Iranci prije revolucije bili sistematski zatupljivani i da je jedan od glavnih zamjerki imama Homeinija sahovom rezimu bila upravo ta - drzanja naroda pokornim nepismenoscu i zatucanoscu. Ova njegova autenticana predavanja mozes danas vidjeti i na youtubeu (dokumentarci). Dakle, prije Revolucije narod je ogromnom vecinom bio amorfna, do temelja obezvrijedjena, masa koja je bila duzna pokoravati se svome sahu.

Upravo studenti, odnosno intelektualni dio tog naroda i pokrece revolucionarne aktivnosti i u konacnici pridobivaju veliku vecinu naroda koji je konacno spreman boriti se za svoja prava zivota dostojnog covjeka.

Prije revolucije Iran i Iranci, kao narod, apsolutno nista nisu proizvodili, a danas proizvode skoro sve. I pored 8-godisnje krvave agresije koja je nastupila netom nakon Revolucije, kada su bili najranjiviji, uspijevaju se dici iz pepela i postici sve ovo avojim radom, trudom i obrazovanjem, a sve to pod strasnim "ajatolasima". Da ne spominjem i najstrozije "medjunarodne" sankcije koje su im uvedene odmah nakon revolucije i traju gotovo 4 decenije.

Uzmimo za primjer jednu Njemacku. Da su nekim slucajem, nakon 2. Svj. rata, uvedene iste vrste sankcija kao Iranu i da su potrajale 4 decenije, gdje bi ona danas bila?!
Hoces da kazes da zene trce maraton u Teheranu? Ili si samo odlucio dodati spin "kako Iran ima svoj put".
Ne samo da trce maraton, nego su i svjetske prvakinje u dvoranskom futbalu ;-)
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9498 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Salik :D
Image
U subotu je iranska dijaspora u Parizu imala skup na kojem su trazili vecu provedbu ljudskih prava u Iranu i izrazili zabrinutost i neslaganje sa "eksplozijom" egzekucija od kako je Rohani na vlasti. Takodjer su zatrazili od vlade u Parizu da ne primi Rohanija u posjetu kao i da poboljsanje odnosa sa Iranom uslovi poboljsanjem ljudskih prava u zemlji
Nema od toga nista, francuske firme su vec duboko u pregovorima sa iranskim, radi se o projektima vrijednim milijarde i samo se ceka skidanje sankcija
PS: na slikama, bezbeli sve go sahista :D
PPS: ne znam kol'ko je ovo tacno ali ako jeste bgm ih Iran mnoge debelo "sije" u glavosjeci
Image
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#9499 Re: IRAN

Post by Co0l »

Ja kako ces drukcije s pedofilima 8-)
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#9500 Re: IRAN

Post by Arteta »

Otprilike za toliko imaju vise stanovnika, tu je to negdje.
Post Reply