Sankcijevade_mecum wrote:sta fali maleziji?salik79 wrote:Cudo se nisi zapitao odakle ovakve nebuloze, koje se plasiraju kao zvanicne "vijesti" iz Irana!? Branim Iran od masmedijskih "informacija", koje se po potrebi plasiraju i potenciraju, a koje se ponekad sukobljavaju sa zdravim razumom. Naravno, uvijek moze bolje, ali Iran je po meni model najuspjesnije muslimanske zemlje (u kojoj se u najvecoj mjeri sprovode vjerske norme) pogotovo ako imamo u vidu 8-godisnju vojnu agresiju i gotovo 4-decenijsku embargo agresiju.Opetja033 wrote:Meni je nevjerovatno da neko u tolikoj mjeri, fanaticno, potpuno, beskompromisno, nekriticki i slijepo moze braniti neku drzavu.
@salik brate, znas da te volim, ali postoji li nesto u tom Iranu sto zasluzuje kritiku? Mozes li navesti jednu stvar u kojoj se ne slazes sa njima? Gdje smatras da grijese?
Je li u pitanju dzennet na Zemlji?
Nikada, nijednom na ovom forumu nisi kritikovao bilo sta sto ima veze sa Iranom.
Ovakvim slijepim branjenjem, bez pogovora i traga bilo kakve kritike, stetis svojoj vjerodostojnosti.
Daleko mjerodavniji po pitanju Irana i svega vezano za tu zemlju je svakako @Zvizdan.
IRAN
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9476 Re: IRAN
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#9477 Re: IRAN
bice da ih ne zanima nuklearni programsalik79 wrote:Sankcijevade_mecum wrote:sta fali maleziji?salik79 wrote:Cudo se nisi zapitao odakle ovakve nebuloze, koje se plasiraju kao zvanicne "vijesti" iz Irana!? Branim Iran od masmedijskih "informacija", koje se po potrebi plasiraju i potenciraju, a koje se ponekad sukobljavaju sa zdravim razumom. Naravno, uvijek moze bolje, ali Iran je po meni model najuspjesnije muslimanske zemlje (u kojoj se u najvecoj mjeri sprovode vjerske norme) pogotovo ako imamo u vidu 8-godisnju vojnu agresiju i gotovo 4-decenijsku embargo agresiju.
Daleko mjerodavniji po pitanju Irana i svega vezano za tu zemlju je svakako @Zvizdan.
-
zvizdan
- Posts: 935
- Joined: 06/11/2006 20:33
#9478 Re: IRAN
Istina za odnos privatnog i javnog sektora. Iran se ustvari sprema da provede privatizaciju veceg dijela drzavnih firmi (osim onih strateski bitnih), a s obzirom da se radi o jako osjetljivom pitanju (dovoljan je primjer nasa provatizacija), jos se vode zucne rasprave o modelima privatizacije, prednostima i nedostacima svakog od njih, itd... To je jedna od glavnih medijskih tema u protekloj godini.jao_situacije wrote:pa vjerovatno ima loših stvari
evo ovako iz glave, a možda je totalno netačno, slab je privatni sektor i državne firme učestvuju više od 51% u privredi, ako je netačno nek ispravi neko
i što se tiče sklapanja međunarodnih ugovora postoji zakonski osnov "nepravičnosti" za poništenje tog ugovora, možda je i ovo netačno
Sto se te sporne klauzule tice, ona stvarno postoji. Ustvari, nakon revolucije je unesena u zakone kako bi se sprijecilo da neki medjunarodni ugovor sklopljen u vrijeme monarhije, makar bio otvoreno na stetu drzave, ostane validan pod izgovorom da se radi o ugovor medjunarodnog karaktera. Naravno da to ostavlja mogucnost manipulacije (kao i mnogi drugi zakoni i propisi svake drzave, uostalom). Od Ruhanijeve vlade se, pored ostalog, ocekuje da, narocito u kontekstu ukidanja sankcija i intenziviranja privredne razmijene, jasnije definise i ovaj propis, konkretizira znacenje "sporazuma stetnog po drzavu" i slicno.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9479 Re: IRAN
Tako je, Iran je haman 40 godina "zainteresiran za nuklearni program", inace bi bio bez blagodati sankcija.vade_mecum wrote:bice da ih ne zanima nuklearni programsalik79 wrote:Sankcijevade_mecum wrote: sta fali maleziji?
Btw, znas li zasto je "zainteresiran" za nuklearni program? I, da li ti je poznato kada je pocela izgradnja prve nuklearne elektrane? Zasto je tada bilo to i vise nego ok, a danas to nije?!
-
zvizdan
- Posts: 935
- Joined: 06/11/2006 20:33
#9480 Re: IRAN
Kad je o privatizaciji u Iranu rijec, samo da napomenem jos da je taj proces zapoceo jos krajem prvog i nastavio se u drugom Ahmedinedzadovom mandatu. Medjutim, ostro je kritikovan i od radnistva i od poslovne elite (svako iz svojih razloga, da ne duzim), zamjerke su uglavnom bile na fonu kako je to model koji previse lici na privatizaciju u Rusiji, Ceskoj i Slovackoj 90-tih, sa svi nedostacima iste. Otud i te zucne rasprave o idealnom modelu za Iran. Puno je spornih pitanja: od toga u kojoj mjeri bi strani investitori mogli privatizovati velike firme do statusa iranskog iseljenistva u okirima propisa o privatizaciji. Zatim status i privatizacija preduzeca koja su ustvari vlasnistvo Revolucionarne garde (iranska specificnost). Uglavnom, duga prica.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9481 Re: IRAN
da upravo je sporna ta nedefiniranost pojma štetnosti i nepravičnosti koja se ostavlja kao diskreciono pravo službenicima da odlučezvizdan wrote:Istina za odnos privatnog i javnog sektora. Iran se ustvari sprema da provede privatizaciju veceg dijela drzavnih firmi (osim onih strateski bitnih), a s obzirom da se radi o jako osjetljivom pitanju (dovoljan je primjer nasa provatizacija), jos se vode zucne rasprave o modelima privatizacije, prednostima i nedostacima svakog od njih, itd... To je jedna od glavnih medijskih tema u protekloj godini.jao_situacije wrote:pa vjerovatno ima loših stvari
evo ovako iz glave, a možda je totalno netačno, slab je privatni sektor i državne firme učestvuju više od 51% u privredi, ako je netačno nek ispravi neko
i što se tiče sklapanja međunarodnih ugovora postoji zakonski osnov "nepravičnosti" za poništenje tog ugovora, možda je i ovo netačno
Sto se te sporne klauzule tice, ona stvarno postoji. Ustvari, nakon revolucije je unesena u zakone kako bi se sprijecilo da neki medjunarodni ugovor sklopljen u vrijeme monarhije, makar bio otvoreno na stetu drzave, ostane validan pod izgovorom da se radi o ugovor medjunarodnog karaktera. Naravno da to ostavlja mogucnost manipulacije (kao i mnogi drugi zakoni i propisi svake drzave, uostalom). Od Ruhanijeve vlade se, pored ostalog, ocekuje da, narocito u kontekstu ukidanja sankcija i intenziviranja privredne razmijene, jasnije definise i ovaj propis, konkretizira znacenje "sporazuma stetnog po drzavu" i slicno.
to bi u praksi značilo ti se sve dogovoriš i dođe neko u administraciji i kaže ne može nije pravično i tako ostavi bez objašnjenja šta je konkretno nepravično
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#9482 Re: IRAN
Koji kraljsalik79 wrote:Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.
Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...
https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
- SEYOboy
- Posts: 315
- Joined: 02/08/2011 00:14
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
#9484 Re: IRAN
Co0l wrote:Koji kraljsalik79 wrote:Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.
Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...
https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9485 Re: IRAN
oni ako ne budu mudri i pametni privatizacija ih potencijalno može uništiti
vidjećemo kako će to ići
s druge strane, evo čitam jedan zanimljiv podatak izrael je prodavao američko oružje iranu do ljeta 1982.
vidjećemo kako će to ići
s druge strane, evo čitam jedan zanimljiv podatak izrael je prodavao američko oružje iranu do ljeta 1982.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#9486 Re: IRAN
Pa cuo si i za Iran-contru iliti Irangatejao_situacije wrote:oni ako ne budu mudri i pametni privatizacija ih potencijalno može uništiti
vidjećemo kako će to ići
s druge strane, evo čitam jedan zanimljiv podatak izrael je prodavao američko oružje iranu do ljeta 1982.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9487 Re: IRAN
jest, ali nisam znao da je i izrael učestvovao
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#9488 Re: IRAN
KSA prekinula politicke odnose sa Iranom.
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#9489 Re: IRAN
#UPDATE Foreign Minister Adel al-Jubeir says all Iranian diplomats must leave Saudi Arabia within 48 hours https://t.co/1r41PvD8E5
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9490 Re: IRAN
Molim te, jesam li sta slagao?! Zena je otvoreni monarhist, izbjegla iz Irana zajedno sa Sahom i danas, kao i ostali monarhisti, se bori protiv onih koji su srusili sahov rezim, na sve moguce nacine...U vezi Michaela Moora, Olivera i Sean Stonea ne trebaju nikakva daljnja objasnjenja.Co0l wrote:Koji kraljsalik79 wrote:Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.
Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...
https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
https://youtu.be/1CDFuSVN6R8
Usput, pokojni dr. Peter Scholl Latour - doajen njemackog istrazivackog, slobodnog novinarstva i izvjestavanja, najcitiraniji njemacki ekspert po BI pitanjima, covjek koji je pored ostalih govorio i pisao arapskim jezikom, izuzetno poznavao historiju islama, cesto u debatama, kada bi trebalo stati u odbranu islama od bezobzirnih masmedijskih napada, citirao na arapskom Kur'anske ajete i hadise, te ih prevodio (uzivo, na talk show emisijama), covjek koji je kao novinar bio u Air Franceovom avionu na povratku Imama Homeinija u Iran, inace po majci je bio Jevrej (majka mu je bila sestra cuvenog ljekara i humaniste Roberta Nussbauma, koji je ubijen u koncetracionom logoru) - je ovakve kao sto je ova Nahid Persson rastavljao na proste faktore u TV-"duelima".
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#9491 Re: IRAN
Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu' 
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9492 Re: IRAN
upsićfosna2014 wrote:KSA prekinula politicke odnose sa Iranom.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9493 Re: IRAN
Sin Olivera Stonea je tokom snimanja dokumentarca (ciji je on reziser) u Iranu primio Islam. Bitna razlika. Imas link koji sam postavio i masu drugih na youtube, pa pogledaj kada budes nasao vremena.Co0l wrote:Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu'
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#9494 Re: IRAN
Ma to mi je poznato al to je kao da neko napise da u Sjevernoj Koreji ljudi mogu izabrat nekoliko frizura a onda onaj ko brani Sjevernu Koreju kaze ma Denis Rodman je bio tamosalik79 wrote:Sin Olivera Stonea je tokom snimanja dokumentarca (ciji je on reziser) u Iranu primio Islam. Bitna razlika. Imas link koji sam postavio i masu drugih na youtube, pa pogledaj kada budes nasao vremena.Co0l wrote:Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu'
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#9495 Re: IRAN
bila je i grupa laibachCo0l wrote:Ma to mi je poznato al to je kao da neko napise da u Sjevernoj Koreji ljudi mogu izabrat nekoliko frizura a onda onaj ko brani Sjevernu Koreju kaze ma Denis Rodman je bio tamosalik79 wrote:Sin Olivera Stonea je tokom snimanja dokumentarca (ciji je on reziser) u Iranu primio Islam. Bitna razlika. Imas link koji sam postavio i masu drugih na youtube, pa pogledaj kada budes nasao vremena.Co0l wrote:Ma nisam ni gledo dokumentarac nit imam namjeru.Da jesam,komentariso bi ono sto je snimljeno a ne snimatelja.Al ono sto mi je smjesno je-lik postavi dokumentarac a tvoj kontraargument je 'sin Olivera Stona je primio Islam u Iranu'Ono,nidje veze.
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#9496 Re: IRAN
Hoces da kazes da zene trce maraton u Teheranu? Ili si samo odlucio dodati spin "kako Iran ima svoj put".salik79 wrote:Mislio sam vise ne odgovarati na tvoje nidje-veze trolerske upise, ali odlucih jos ovaj put, zdravo -razumskim komentarom pobiti tvoje "strasni ajetolasi" nebuloze. Naime, opcepoznato je da su Iranci prije revolucije bili sistematski zatupljivani i da je jedan od glavnih zamjerki imama Homeinija sahovom rezimu bila upravo ta - drzanja naroda pokornim nepismenoscu i zatucanoscu. Ova njegova autenticana predavanja mozes danas vidjeti i na youtubeu (dokumentarci). Dakle, prije Revolucije narod je ogromnom vecinom bio amorfna, do temelja obezvrijedjena, masa koja je bila duzna pokoravati se svome sahu.Avetinho wrote:Bas tu pada svaka prica o Iranu kao vodji muslimanskog svijeta. Vodja, al u kurcu, stalo im do primata. Da je narod marljiv i pametan, to stoji, o kulturi i istoriji da ne govorim. Ubise ih ajatolasi i moralne policije, bas kao i u Saudiji.bvcx wrote:A glupa je priča oko koje se krve suniti i šijiti.
Nešto kao meksička sapunica, ko je koga jebo prije 1000 i po godina.
"Islamska revolucija" je otprilike isti oksimoron kao "nacisticka revolucija".
Onaj salik neki dan se ubi dokazujuci kako se po iranskim skijalistima djeca nevino dirkaju skijaskim cipelicama na zicari. Juce -- prekjuce nova vijest -- nema maratona za zene. E jebiga, svaka ima menzes isti dan, to je zbog higijene, da se nedaj boze kakav maratonac ne uprlja.
Upravo studenti, odnosno intelektualni dio tog naroda i pokrece revolucionarne aktivnosti i u konacnici pridobivaju veliku vecinu naroda koji je konacno spreman boriti se za svoja prava zivota dostojnog covjeka.
Prije revolucije Iran i Iranci, kao narod, apsolutno nista nisu proizvodili, a danas proizvode skoro sve. I pored 8-godisnje krvave agresije koja je nastupila netom nakon Revolucije, kada su bili najranjiviji, uspijevaju se dici iz pepela i postici sve ovo avojim radom, trudom i obrazovanjem, a sve to pod strasnim "ajatolasima". Da ne spominjem i najstrozije "medjunarodne" sankcije koje su im uvedene odmah nakon revolucije i traju gotovo 4 decenije.
Uzmimo za primjer jednu Njemacku. Da su nekim slucajem, nakon 2. Svj. rata, uvedene iste vrste sankcija kao Iranu i da su potrajale 4 decenije, gdje bi ona danas bila?!
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9497 Re: IRAN
Ne samo da trce maraton, nego su i svjetske prvakinje u dvoranskom futbaluAvetinho wrote:Hoces da kazes da zene trce maraton u Teheranu? Ili si samo odlucio dodati spin "kako Iran ima svoj put".salik79 wrote:Mislio sam vise ne odgovarati na tvoje nidje-veze trolerske upise, ali odlucih jos ovaj put, zdravo -razumskim komentarom pobiti tvoje "strasni ajetolasi" nebuloze. Naime, opcepoznato je da su Iranci prije revolucije bili sistematski zatupljivani i da je jedan od glavnih zamjerki imama Homeinija sahovom rezimu bila upravo ta - drzanja naroda pokornim nepismenoscu i zatucanoscu. Ova njegova autenticana predavanja mozes danas vidjeti i na youtubeu (dokumentarci). Dakle, prije Revolucije narod je ogromnom vecinom bio amorfna, do temelja obezvrijedjena, masa koja je bila duzna pokoravati se svome sahu.Avetinho wrote:
Bas tu pada svaka prica o Iranu kao vodji muslimanskog svijeta. Vodja, al u kurcu, stalo im do primata. Da je narod marljiv i pametan, to stoji, o kulturi i istoriji da ne govorim. Ubise ih ajatolasi i moralne policije, bas kao i u Saudiji.
"Islamska revolucija" je otprilike isti oksimoron kao "nacisticka revolucija".
Onaj salik neki dan se ubi dokazujuci kako se po iranskim skijalistima djeca nevino dirkaju skijaskim cipelicama na zicari. Juce -- prekjuce nova vijest -- nema maratona za zene. E jebiga, svaka ima menzes isti dan, to je zbog higijene, da se nedaj boze kakav maratonac ne uprlja.
Upravo studenti, odnosno intelektualni dio tog naroda i pokrece revolucionarne aktivnosti i u konacnici pridobivaju veliku vecinu naroda koji je konacno spreman boriti se za svoja prava zivota dostojnog covjeka.
Prije revolucije Iran i Iranci, kao narod, apsolutno nista nisu proizvodili, a danas proizvode skoro sve. I pored 8-godisnje krvave agresije koja je nastupila netom nakon Revolucije, kada su bili najranjiviji, uspijevaju se dici iz pepela i postici sve ovo avojim radom, trudom i obrazovanjem, a sve to pod strasnim "ajatolasima". Da ne spominjem i najstrozije "medjunarodne" sankcije koje su im uvedene odmah nakon revolucije i traju gotovo 4 decenije.
Uzmimo za primjer jednu Njemacku. Da su nekim slucajem, nakon 2. Svj. rata, uvedene iste vrste sankcija kao Iranu i da su potrajale 4 decenije, gdje bi ona danas bila?!

- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9498 Re: IRAN
Salik 

U subotu je iranska dijaspora u Parizu imala skup na kojem su trazili vecu provedbu ljudskih prava u Iranu i izrazili zabrinutost i neslaganje sa "eksplozijom" egzekucija od kako je Rohani na vlasti. Takodjer su zatrazili od vlade u Parizu da ne primi Rohanija u posjetu kao i da poboljsanje odnosa sa Iranom uslovi poboljsanjem ljudskih prava u zemlji
Nema od toga nista, francuske firme su vec duboko u pregovorima sa iranskim, radi se o projektima vrijednim milijarde i samo se ceka skidanje sankcija
PS: na slikama, bezbeli sve go sahista
PPS: ne znam kol'ko je ovo tacno ali ako jeste bgm ih Iran mnoge debelo "sije" u glavosjeci


U subotu je iranska dijaspora u Parizu imala skup na kojem su trazili vecu provedbu ljudskih prava u Iranu i izrazili zabrinutost i neslaganje sa "eksplozijom" egzekucija od kako je Rohani na vlasti. Takodjer su zatrazili od vlade u Parizu da ne primi Rohanija u posjetu kao i da poboljsanje odnosa sa Iranom uslovi poboljsanjem ljudskih prava u zemlji
Nema od toga nista, francuske firme su vec duboko u pregovorima sa iranskim, radi se o projektima vrijednim milijarde i samo se ceka skidanje sankcija
PS: na slikama, bezbeli sve go sahista
PPS: ne znam kol'ko je ovo tacno ali ako jeste bgm ih Iran mnoge debelo "sije" u glavosjeci

- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#9499 Re: IRAN
Ja kako ces drukcije s pedofilima 
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#9500 Re: IRAN
Otprilike za toliko imaju vise stanovnika, tu je to negdje.
