Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9476 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Zadnje sto sam pomislia na temu prebivalista je...
Hmmm...kad bi bio kakav fin poslic u trstu...
Jest da talijanski ne znam ni beknuti. :skoljka:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9477 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tvoj stav razumijem, ali Frasnoa je kontradiktoran danas , ne znam zato vam je to tesko razumjeti :)
Bgm meni nije.
pa nije tebi , ali jeste meni i 512MB :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9478 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:
insomnia78 wrote:
512MB wrote: Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Pa on eto dvoje vratio
Da vratio jer im nije mogao pruzit dobar zivot u Belgiji. I neka se vratio, kamo srece da je svako tako dobro prosao...
Salis se? :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9479 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

HAVANA wrote: Ma to ja imam svuda po jednu,dvije.Na moru,na planini,u kuci,kod tate,kod mame...Nemam kod punice vidis,moram i tamo jednu uzet.
Dobra je gitara, još ako si kakvo mladunče...pa impresioniraš neku vršnjakinju...ja u ovim godinama od želja u ovoj državi imam samo da kupim sebi kakvo fino grobno mjesto.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9480 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:
Jimmy McNulty wrote: I gitara.
Ma to ja imam svuda po jednu,dvije.Na moru,na planini,u kuci,kod tate,kod mame...Nemam kod punice vidis,moram i tamo jednu uzet.
Kod punice je taraba :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9481 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
Standard
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9482 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
HAVANA , ja nisma ljubomonr ana tebe, ne palim se , smiri se, vec ti pokusavam podvuci, da tebe zaboli dupence o povratnicima u BiH , ako ji su maltretriani , a mnogi su ponovo najerani da odu iz BiH, to nisi dozivio, i to svijesno i uporno to ignories u svojim pisanjima :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9483 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

[.
Last edited by HAVANA on 21/03/2019 21:33, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#9484 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
Gitaru si ti brendirao, nemoj sad na raju sto je to prva asocijacija na tebe. :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9485 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Jimmy McNulty wrote:
HAVANA wrote: Ma to ja imam svuda po jednu,dvije.Na moru,na planini,u kuci,kod tate,kod mame...Nemam kod punice vidis,moram i tamo jednu uzet.
Dobra je gitara, još ako si kakvo mladunče...pa impresioniraš neku vršnjakinju...ja u ovim godinama od želja u ovoj državi imam samo da kupim sebi kakvo fino grobno mjesto.
Da znas samo koliko bi ga na zapadu platio :lol:
(Malo zezam, ali imam jedno zivotno, taman da mi pokrije te troskove :skoljka: )
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9486 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:
HAVANA wrote:
Jimmy McNulty wrote: I gitara.
Ma to ja imam svuda po jednu,dvije.Na moru,na planini,u kuci,kod tate,kod mame...Nemam kod punice vidis,moram i tamo jednu uzet.
Kod punice je taraba :-D
Dabogda ti imo punicu ko ja. :-D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9487 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

mirsek wrote:
HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
Gitaru si ti brendirao, nemoj sad na raju sto je to prva asocijacija na tebe. :D
Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#9488 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote: Salis se? :lol:
Prca te vrhunski :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9489 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
HAVANA , ja nisma ljubomonr ana tebe, ne palim se , smiri se, vec ti pokusavam podvuci, da tebe zaboli dupence o povratnicima u BiH , ako ji su maltretriani , a mnogi su ponovo najerani da odu iz BiH, to nisi dozivio, i to svijesno i uporno to ignories u svojim pisanjima :)
Ti znas da se povratnici vecinom vracaju na teritoriju gdje je njihova etnija u vecini?
Mozemo sad razvuci o zali sto je tako, ali tako je...
Sa mamine strane-did- njegovi svi su iz novog...znaci, sva ta strana ili je u svedskoj ili njemackoj ili americi...ili su kupili zemlju i kuce po bihacu/krupi/ otoci i tu se "vratili".
E da..jedan se vratio bas u novi...
2x mu bombu bacali...djeca mu studiraju u federaciji, mogao se vratiti na zapad, al' nije mogao on tamo izdrzati...ugl. i danas je u novom, i navratimo kad idemo preko kostajnice kod njih.
Last edited by pustopoljina on 21/03/2019 21:39, edited 1 time in total.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9490 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:
512MB wrote: Da vratio jer im nije mogao pruzit dobar zivot u Belgiji. I neka se vratio, kamo srece da je svako tako dobro prosao...
Salis se? :lol:
Pa jer nije tako? Pamtim samo te staklene vune, pizze i turcina... Dakle tebi je bilo super u Belgiji, financijski si mogao svojima sve pruziti sta im mozes pruzit sada u Sarajevu, i ipak si se vratio? Mogao si u Belgiji lake sale otvorit auto kucu i bit uspjesam kao u Rajvosa, al et iz ljubavi prema gradu i nostaligiji si se vratio sve sa zenom i djecom, jel to? Ako jest onda halali :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9491 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

mirsek wrote:
HAVANA wrote: Salis se? :lol:
Prca te vrhunski :D
E naprcace se :lol: Pa bolan ja prvu nekretninu kad sam kupio u toj belgiji,jebi me ako je tad osnovnu zavrsio...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9492 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

HAVANA wrote: Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
pa to nikome ne smeta, meni smeta sto uporno ignorises nemogucnost povratka mnogih u BiH , jer su maltretirani, pa nije sarajevo sinonim cijle drzace, pa ti si gori od SDA i Bakira :-) :lol:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9493 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote: Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
pa to nikome ne smeta, meni smeta sto uporno ignorises nemogucnost povratka mnogih u BiH , jer su maltretirani, pa nije sarajevo sinonim cijle drzace, pa ti si gori od SDA i Bakira :-) :lol:
Hahahahahahaha hajd bogati ne pregoni.
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#9494 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:
mirsek wrote:
HAVANA wrote:Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
Gitaru si ti brendirao, nemoj sad na raju sto je to prva asocijacija na tebe. :D
Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
Jes al ne po sviranju, vec po opisu ljepote zivljenja u BIH koja je romanticarsko-idealisticka, ali nerealna za vecinu stanovnika.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9495 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

Primjetio sam mnogo Sarajlija da izjednacuju Sarajevo i BiH :roll:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9496 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:
HAVANA wrote:
512MB wrote: Da vratio jer im nije mogao pruzit dobar zivot u Belgiji. I neka se vratio, kamo srece da je svako tako dobro prosao...
Salis se? :lol:
Pa jer nije tako? Pamtim samo te staklene vune, pizze i turcina... Dakle tebi je bilo super u Belgiji, financijski si mogao svojima sve pruziti sta im mozes pruzit sada u Sarajevu, i ipak si se vratio? Mogao si u Belgiji lake sale otvorit auto kucu i bit uspjesam kao u Rajvosa, al et iz ljubavi prema gradu i nostaligiji si se vratio sve sa zenom i djecom, jel to? Ako jest onda halali :D
Pa ocito preskaces dijelove.Imao sam je 4 godine.I stan,i sve...Mi smo od prvog dana imali plan,ja i zena,ko jedno,i jedan cilj...Samo je pitanje bilo kada...I odgovorili na to pitanje i eto.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#9497 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

Connaisseur Karlin wrote:
da nisi iz Sarajeva, ne bi se ni vratio kao sto su drugi muslimani bili maltetirani u drugijm dijelovima BiH :)
:lol: :lol:

U čemu je kvaka kod te fore koju provlačiš da je u BiH normala živjeti samo u Sarajevu, a da u svim drugim gradovima maltetiraju povratnike iz dijaspore a muslimane generalno, nebitno jesu li povratnici?
Ako je trolanje, nemoj radije, ide ti ko vicevi eurosmijehu na temi vic dana :D
Last edited by zrakomlat on 21/03/2019 21:42, edited 2 times in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9498 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9499 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote: Ja sam sretan amo me prepoznaju po tome. :-D
pa to nikome ne smeta, meni smeta sto uporno ignorises nemogucnost povratka mnogih u BiH , jer su maltretirani, pa nije sarajevo sinonim cijle drzace, pa ti si gori od SDA i Bakira :-) :lol:
Ja i bakir smo ti od dva brata djeca.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9500 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

pustopoljina wrote:Joj koje su ovdje prebace sa teme na temu...ludilo
Ovde je samo dovoljno da ja kazem da nam je fino.Dzehenem :lol: Sad ih i insomnia jeba sa sestrom i djecom. :lol:
Post Reply