Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9451 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Klasicno sirotinjski, ponosno gubi identitet.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9452 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9453 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote:
pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote: aaaaaa pa gdje si moja pustopoljinice :-D :kiss:

ma Fransoa ne zna , bil ili ne bi nazad u BiH , sto li njega sprijceava da se vrati u BiH , djete bi svakako ostalo kod majke :D
Dje si zeMska...
Dje ti vidis da on toliko zeli u bosnu, da bi ostavio rodjeno dijete?
Co'jk samo kaze da moze zamisliti da mu dijete raste u bosni, kad bi eto bio taj neki scenarij.
Sestrina djeca su sasma normalna.
Jel' on sad fakat treba za potrebe dokazivanja pointa dokonom forumu vaditi dijete iz vrtica/skole, ostaviti posao, zeni reci vulevu to bosnia vit mi? Bas ste ludi.
Samo zato sto kaze da ni u fr ne cvjetaju lale?
Kako moze zamislit da mu djete raste u BiH drustvu, a iz istog je otisao? :-) :lol:

pa nigjde ne cvjtaju ruze, ali poreiti FRA i BiH jeste nelogicno :D
Pa draga TI?!
Sokiras me, majke mi.
Pa nije svako otisao iz bosne zbog osjecaja gadjenja ili ono- zbogom, da te vise nikad ne vidim.
Ukaze ti se prilika, mlad, radoznao...sto ne bi? Sta imas izgubiti?
Vratiti se mozes uvijek, jel' tako?
Ja fakat ne znam nikog ko je otisao iz bosne da se vise nikad ne vrati...
Pa i ja mogu zamisliti da zivim opet u bosni...cuj...buraz moze, a ja ne mogu? Pa nisam iz londona.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9454 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9455 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
pustopoljina wrote: Dje si zeMska...
Dje ti vidis da on toliko zeli u bosnu, da bi ostavio rodjeno dijete?
Co'jk samo kaze da moze zamisliti da mu dijete raste u bosni, kad bi eto bio taj neki scenarij.
Sestrina djeca su sasma normalna.
Jel' on sad fakat treba za potrebe dokazivanja pointa dokonom forumu vaditi dijete iz vrtica/skole, ostaviti posao, zeni reci vulevu to bosnia vit mi? Bas ste ludi.
Samo zato sto kaze da ni u fr ne cvjetaju lale?
Kako moze zamislit da mu djete raste u BiH drustvu, a iz istog je otisao? :-) :lol:

pa nigjde ne cvjtaju ruze, ali poreiti FRA i BiH jeste nelogicno :D
Pa draga TI?!
Sokiras me, majke mi.
Pa nije svako otisao iz bosne zbog osjecaja gadjenja ili ono- zbogom, da te vise nikad ne vidim.
Ukaze ti se prilika, mlad, radoznao...sto ne bi? Sta imas izgubiti?
Vratiti se mozes uvijek, jel' tako?
Ja fakat ne znam nikog ko je otisao iz bosne da se vise nikad ne vrati...
Pa i ja mogu zamisliti da zivim opet u bosni...cuj...buraz moze, a ja ne mogu? Pa nisam iz londona.
dispora ce se vratiti u BiH sa stranim penizjama, eto kako vi zamisljate svoj zivot u BiH :)
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9456 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

512MB wrote:
HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Come on :shock:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9457 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Da pitamo mog prijatelja sto ode da zivi u francusku i kinez mu ubi dijete na kucnom pragu? Vratio se,i on i drugi sin,koji je vrlo uspjesan ovde.Nema pravila ni sigurice.Nikad ne znas sta se moze desiti.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9458 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
ko, vi!? pa ti si u SA , a djeca ti imaju strane pasose :D

sumnjam da bi volio da di djeca rastu u drugim dijelovimma BiH :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9459 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

HAVANA wrote:Da pitamo mog prijatelja sto ode da zivi u francusku i kinez mu ubi dijete na kucnom pragu? Vratio se,i on i drugi sin,koji je vrlo uspjesan ovde.Nema pravila ni sigurice.Nikad ne znas sta se moze desiti.
a sto cemo sa maltertiranjem povratnika u BiH , eto, ljudi se poksuacju vratiti, i njihov povrtak postane problem :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9460 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

512MB wrote:
HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Sto? Mojim bilo 5 mjeseci i 5 godina.Sad jedna na fakultetu a druga u srednjoj.Nikakvih problema,super drustvo,muzicka,sport,skola,raja,familija...Nezamislivo smo sretni sto smo sve uradili kako jesmo.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9461 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

HAVANA wrote:Da pitamo mog prijatelja sto ode da zivi u francusku i kinez mu ubi dijete na kucnom pragu? Vratio se,i on i drugi sin,koji je vrlo uspjesan ovde.Nema pravila ni sigurice.Nikad ne znas sta se moze desiti.
To su iznimke, 99% ljudi se tivra na par mjeseci u penziji.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9462 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

512MB wrote:
HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Pa on eto dvoje vratio
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9463 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

[quote="Connaisseur ]

dispora ce se vratiti u BiH sa stranim penizjama, eto kako vi zamisljate svoj zivot u BiH :)[/quote]
Ne...iskreno, kako trenutno razmisljam, ako bih citav svoj zivotni vijek provela u austriji...ne bih se u penziji vracala u bosnu.
Citav zivotni vijek, ljudi, sve ti na jednom mjestu i ti sad ides skapati na drugo...od mojih mozda samo buraz bude ziv...znaci?
Ako bih se vracala, to bi bilo dok jos imam kome.
Ali ne razmisljam uopce o tome, samo hocu reci da mi to ne bi bila bozija kazna.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9464 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
512MB wrote:
HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Pa on eto dvoje vratio
vratio u centar Sarajeva :D

vi pisete o povratku u BiH, pa nije BiH iskljucivo Sarajevo :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9465 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Connaisseur Karlin wrote:
HAVANA wrote:Da pitamo mog prijatelja sto ode da zivi u francusku i kinez mu ubi dijete na kucnom pragu? Vratio se,i on i drugi sin,koji je vrlo uspjesan ovde.Nema pravila ni sigurice.Nikad ne znas sta se moze desiti.
a sto cemo sa maltertiranjem povratnika u BiH , eto, ljudi se poksuacju vratiti, i njihov povrtak postane problem :D
Ne maltretiram ih tita mi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9466 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa vratio se cojk kuci. Koji bi ja kurac radio u centru Sarajeva
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9467 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

HAVANA wrote:
512MB wrote:
HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Sto? Mojim bilo 5 mjeseci i 5 godina.Sad jedna na fakultetu a druga u srednjoj.Nikakvih problema,super drustvo,muzicka,sport,skola,raja,familija...Nezamislivo smo sretni sto smo sve uradili kako jesmo.
I gitara.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9468 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Ne...iskreno, kako trenutno razmisljam, ako bih citav svoj zivotni vijek provela u austriji...ne bih se u penziji vracala u bosnu.
Citav zivotni vijek, ljudi, sve ti na jednom mjestu i ti sad ides skapati na drugo...od mojih mozda samo buraz bude ziv...znaci?
Ako bih se vracala, to bi bilo dok jos imam kome.
Ali ne razmisljam uopce o tome, samo hocu reci da mi to ne bi bila bozija kazna.
tvoj stav razumijem, ali Frasnoa je kontradiktoran danas , ne znam zato vam je to tesko razumjeti :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9469 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:
512MB wrote: Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Pa on eto dvoje vratio
vratio u centar Sarajeva :D

vi pisete o povratku u BiH, pa nije BiH iskljucivo Sarajevo :lol:
Pa ja sam iz sarajeva.Dje sam trebo,u kladanj?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9470 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:Pa vratio se cojk kuci. Koji bi ja kurac radio u centru Sarajeva
pitaj dijasporu koja nije odrastala u SA , sve zivo pokupovase u SA , nece nitko u druge dijelove BiH :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9471 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote:
pustopoljina wrote:
Ne...iskreno, kako trenutno razmisljam, ako bih citav svoj zivotni vijek provela u austriji...ne bih se u penziji vracala u bosnu.
Citav zivotni vijek, ljudi, sve ti na jednom mjestu i ti sad ides skapati na drugo...od mojih mozda samo buraz bude ziv...znaci?
Ako bih se vracala, to bi bilo dok jos imam kome.
Ali ne razmisljam uopce o tome, samo hocu reci da mi to ne bi bila bozija kazna.
tvoj stav razumijem, ali Frasnoa je kontradiktoran danas , ne znam zato vam je to tesko razumjeti :)
Bgm meni nije.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9472 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Jimmy McNulty wrote:
HAVANA wrote:
512MB wrote: Sto? Mojim bilo 5 mjeseci i 5 godina.Sad jedna na fakultetu a druga u srednjoj.Nikakvih problema,super drustvo,muzicka,sport,skola,raja,familija...Nezamislivo smo sretni sto smo sve uradili kako jesmo.
I gitara.
Ma to ja imam svuda po jednu,dvije.Na moru,na planini,u kuci,kod tate,kod mame...Nemam kod punice vidis,moram i tamo jednu uzet.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9473 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

HAVANA wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote: Pa on eto dvoje vratio
vratio u centar Sarajeva :D

vi pisete o povratku u BiH, pa nije BiH iskljucivo Sarajevo :lol:
Pa ja sam iz sarajeva.Dje sam trebo,u kladanj?
da nisi iz Sarajeva, ne bi se ni vratio kao sto su drugi muslimani bili maltetirani u drugijm dijelovima BiH :)
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9474 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

insomnia78 wrote:
512MB wrote:
HAVANA wrote:Sad je i nezamislivo da dijete raste u bih? :-) Mi smo bas ludi,zamisli rastu nam djeca u bih.Oj matero
Nezamislivo je vracat dijete u BiH kad si vec na zapadu.
Pa on eto dvoje vratio
Da vratio jer im nije mogao pruzit dobar zivot u Belgiji. I neka se vratio, kamo srece da je svako tako dobro prosao...
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#9475 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Raja je pocela da se zari i pali. :lol: Spominju se djeca,gitare...Ide to,standardnim putem...
Post Reply