PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9451 Re: PC gamerske konfiguracije
sve je ovo u domenu glasina ali poučen ranijim iskustvima ovo se može uzeti za fakat, moguće odstupanje možda do 10% kako za performanse tako i za cijene..a što se AMD-a tiče, uvijek sam više naginjao na tu stranu jer nisam želio masno monopolsku poziciju nVidije plaćati i nikad mi niti jedna kartica nije problem pravila..sad koristim 7870 i radi ekstra obzirom da je stara 7-8 godina. Ova Navi bi mogla biti sljedeći upgrade
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#9452 Re: PC gamerske konfiguracije
typeOnegative wrote:Znam da nije pravilo , ali ja imam pravo loša iskustva sa starijim serijama AMD kartica. uzorak nije na jednom slučaju nego nekoliko. 9200, 9600pro , x1650pro, HD4850, HD5850 i HD6870 .nijedna nije dočekala da je npr prodam i zamjenim boljom. Sve riknule, naravno nakon isteka garancije , neke prije neke kasnije
Jel i jedna od tih bila Sapphire?
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9453 Re: PC gamerske konfiguracije
Nijedna . Ove prve dvije tri referentni model ATI , ostale Gigabyte.
-
Raptor44
- Posts: 394
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9454 Re: PC gamerske konfiguracije
Super mi to sve zvuči, treba početi prikupljati pare za Navi seriju.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#9455 Re: PC gamerske konfiguracije
Pa to znaci za milju i 250 maraka ce se moci uzeti zvijer.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#9456 Re: PC gamerske konfiguracije
typeOnegative wrote:Nijedna . Ove prve dvije tri referentni model ATI , ostale Gigabyte.
Kod mene je pozitivno iskustvo samo sa Sapphire AMD grafama. Jedino sto je znalo otici na njima je fan ovo mi je sad 4ta AMD grafa od Sapphire u PC. MSI 7770 mi je radila oko pola godine i tolko se cuo coilwhine i ventilatori su bili bucni da sam morao se otarasiti, dojadilo mi. Uzeo je drug od mene polovnu i radila je kod njega oko godinu dana i crkne, popucali kondenzatori...
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9457 Re: PC gamerske konfiguracije
ja ga nemam ni s jednom AMD haha .Pored kvarova , uvijek su se vise grijale , trosile i bile bucne . Trenutno imam STRIX verziju nVidia_e GTX950 . Ekstra u svim segmentima , ali vrijeme joj je za zamjenu . kont`o sam ici na 1060 , al sve me vise privlaci ova Sapphire Nitro+ 580 8GB 
- Plavo-bijeli
- Posts: 3866
- Joined: 28/02/2010 19:25
#9458 Re: PC gamerske konfiguracije
Ti si baš peh... pisao sam već ali evo opet.. isto tako imao 9200, 2600XT, 6850 i sada RX 470. Prvu poklonio, druge dvije prodao i još mi poslije govorili da ih dobro služi grafička... sad RX 470 imam i radi fantastičnotypeOnegative wrote:Znam da nije pravilo , ali ja imam pravo loša iskustva sa starijim serijama AMD kartica. uzorak nije na jednom slučaju nego nekoliko. 9200, 9600pro , x1650pro, HD4850, HD5850 i HD6870 .nijedna nije dočekala da je npr prodam i zamjenim boljom. Sve riknule, naravno nakon isteka garancije , neke prije neke kasnije
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9459 Re: PC gamerske konfiguracije
to je baš njegov peh..nije sigurno problem s AMD-om kao kompanijom i njihovim čipovima ali isto tako znam ljude kojima su nVidijine kartice crkavale ili dio neki na njima poput nekog od izlaza na kartici itd...pa pogledajte sad ove RTX kartice, crkavaju ko na traci, posebno 2080ti
-
caseytron
- Posts: 2411
- Joined: 01/06/2016 16:42
#9460 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja licno imam gore iskustvo s nvidijom
- Maharadza
- Posts: 17069
- Joined: 30/01/2013 15:13
#9461 Re: PC gamerske konfiguracije
Ja imao powecolor x1650, HD2600 i Sapphire HD4770 i mogu reći samo pozitivna iskustva, čak štaviše ovu posljednju zadržao i još uvijek je ispravna, eno je u ladici ako slučajno rikne ova trenutna 1060-ka pa mi se onda neće žuriti sa zamjenom!Plavo-bijeli wrote:Ti si baš peh... pisao sam već ali evo opet.. isto tako imao 9200, 2600XT, 6850 i sada RX 470. Prvu poklonio, druge dvije prodao i još mi poslije govorili da ih dobro služi grafička... sad RX 470 imam i radi fantastičnotypeOnegative wrote:Znam da nije pravilo , ali ja imam pravo loša iskustva sa starijim serijama AMD kartica. uzorak nije na jednom slučaju nego nekoliko. 9200, 9600pro , x1650pro, HD4850, HD5850 i HD6870 .nijedna nije dočekala da je npr prodam i zamjenim boljom. Sve riknule, naravno nakon isteka garancije , neke prije neke kasnije.
-
Raptor44
- Posts: 394
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9462 Re: PC gamerske konfiguracije
Kakvu stolicu koristite, mene već kičma počela opasno boliti od moje "kuhinjske" a nemam baš velik budžet za novu.
Do nekih 150KM bi išao, ova Snertinge u jysku izgleda solidno.
I bez kože, jer svaka mi se ofucala do sada a i preko ljeta bude užas..
Do nekih 150KM bi išao, ova Snertinge u jysku izgleda solidno.
I bez kože, jer svaka mi se ofucala do sada a i preko ljeta bude užas..
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#9464 Re: PC gamerske konfiguracije
Ryzen 3 3300 6c/12T, 3,2Ghz, 50w, cijena 99$
Ryzen 5 3600x 8c/16T, 4,0Ghz-4,8Ghz Turbo, 95w, 229$
Ryzen 7 3700x, 12c/24T, 4,2Ghz- 5,0Ghz Turbo, 105w, 329$
Ryzen 9 3850x 16c/32T, 4,3Ghz- 5,1Ghz, 135w, 499$.
Ako budu bar slične cijene kod nas, već za 200-injak KM moći će se kupiti odličan procesor, a da ne govorim o jačim verzijama, ako se ispostavi da je tačno naredno godine već idem na upgrade, plus nova generacija će biti kompatibilna sa pločama prve generacije uz flashovanje biosa.
Ryzen 5 3600x 8c/16T, 4,0Ghz-4,8Ghz Turbo, 95w, 229$
Ryzen 7 3700x, 12c/24T, 4,2Ghz- 5,0Ghz Turbo, 105w, 329$
Ryzen 9 3850x 16c/32T, 4,3Ghz- 5,1Ghz, 135w, 499$.
Ako budu bar slične cijene kod nas, već za 200-injak KM moći će se kupiti odličan procesor, a da ne govorim o jačim verzijama, ako se ispostavi da je tačno naredno godine već idem na upgrade, plus nova generacija će biti kompatibilna sa pločama prve generacije uz flashovanje biosa.
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9465 Re: PC gamerske konfiguracije
Poucen prijasnjim iskustvima sto se tice cijena na zapadu i kod nas , daj Boze . Ovdje ce to bit jedno 30% skuplje jer smo malo beznacajno trziste plus gladni pohlepni uvoznici i bolesne marze
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#9466 Re: PC gamerske konfiguracije
Dobro, recimo trenutno Ryzen 3 2200g se moze u radnjama naci za 220-270km, a cijena je bila 99$, kad bi ryzen 3 3300 se mogao naci po toj cijeni, dosta povoljnije od ovog trenutno sto imamo.
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9467 Re: PC gamerske konfiguracije
Kad se s te strane gleda da , pravo ok cijena za procesor . Kupio sam ih nekoliko do sad , najjeftiniji je bio 450 . Ako nista , vise Intel ne vedri i oblaci s cijenama kao nekad i sad ima konkurencija .
- sefket_ramadani
- Posts: 563
- Joined: 07/03/2018 18:22
#9468 Re: PC gamerske konfiguracije
Pozdrav ekipa
Posto se slabo razumijem u ovo, zanima me valja li ovo cemu, i je li sve onako kako pise.
https://www.olx.ba/artikal/31532974/gam ... x12/?id=da
Posto se slabo razumijem u ovo, zanima me valja li ovo cemu, i je li sve onako kako pise.
https://www.olx.ba/artikal/31532974/gam ... x12/?id=da
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#9469 Re: PC gamerske konfiguracije
Dosta zastarila konfiguracija, procesor star 7-8 godina, graficka je losa za gaming, ali opet, zavisi za sta ti treba. Tesko da ces sa tim igrati nesto novije. 
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9470 Re: PC gamerske konfiguracije
Radi se o refubrished racunaru koji je uvezen s vana ,temeljito očišćen, testiran u sređen u servisu. Ako mene pitas, mislim da se za malo više para može dobit puno bolje. 1030 je slaba kartica, dobra je uslovno rečeno ako igraš samo esports igre, ostalih se nećeš naigrat. Ako ćeš igrat traži sa gtx 1050 ili 1050ti grafikom.
- sefket_ramadani
- Posts: 563
- Joined: 07/03/2018 18:22
#9471 Re: PC gamerske konfiguracije
Ok hvala.
Onda imate neku preporuku?
Onda imate neku preporuku?
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9472 Re: PC gamerske konfiguracije
Koliko para imas?
Npr ovo, puno bolji za igre ,noviji procesor, punoo jača grafička a samo cvaju skuplji. Može se solidno poigrat
https://www.olx.ba/artikal/31967841/rac ... 0-8gb-ram/
Npr ovo, puno bolji za igre ,noviji procesor, punoo jača grafička a samo cvaju skuplji. Može se solidno poigrat
https://www.olx.ba/artikal/31967841/rac ... 0-8gb-ram/
- sefket_ramadani
- Posts: 563
- Joined: 07/03/2018 18:22
#9473 Re: PC gamerske konfiguracije
Aha hvalatypeOnegative wrote:Koliko para imas?
Npr ovo, puno bolji za igre ,noviji procesor, punoo jača grafička a samo cvaju skuplji. Može se solidno poigrat
https://www.olx.ba/artikal/31967841/rac ... 0-8gb-ram/
pa od 500 do 800 KM. Da mogu novije igrice, jer ce kompjuter koristit djecak 10 god.
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9474 Re: PC gamerske konfiguracije
Ovlaš sam preletio po olx i našao ovaj. Mislim da teško moze bolje za te pare . Inace više nego dobar komp, i i dobra cijena kad se uzme u obzir da se samo grafička kartica iz ovog kompa kreće oko 500 -550 km (polovna) . moći ce igrat sve najnovije igre i to na visokim detaljima
.
https://www.olx.ba/artikal/31892767/win ... x1060-6gb/
https://www.olx.ba/artikal/31892767/win ... x1060-6gb/
Last edited by typeOnegative on 08/12/2018 21:54, edited 1 time in total.
- sefket_ramadani
- Posts: 563
- Joined: 07/03/2018 18:22
#9475 Re: PC gamerske konfiguracije
Hvala mnogotypeOnegative wrote:Ovlaš sam preletio po olx i našao ovaj. Mislim da teško moze bolje za te pare . Inace više nego dobar komp, moći ce sve najnovije igrat i to na visokim detaljima
https://www.olx.ba/artikal/31892767/win ... x1060-6gb/
