IRAN

Post Reply
swanfilter
Posts: 10818
Joined: 06/06/2008 18:52

#9426 Re: IRAN

Post by swanfilter »

Znate kako je u Iranu ... Sta u svoja cetiri zida radite, pa da je i najveci blud ovog svijeta, Ajatolaha ne zanima bas previse. Svoj blud, nemoral i ponasanje koje nije u skladu sa nacelima IR ne sirite javno i mirna Bosna. Zato IR Iran i funkcionise uprkos sistemu koji tamo vlada i smicalicama Arapa i Zapada ...
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#9427 Re: IRAN

Post by handžar88 »

Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9428 Re: IRAN

Post by arzuhal »

salik79 wrote:
Co0l wrote:
Ma piju i muslimani bolan,ne znam zasto hoces reci da samo nemuslimani piju alkohol.Pa imaju jednu od najvecih stopa narkomana u svijetu a da ne piju.Ne vidim nista sporno u tome,nek piju,sve je to za ljude :D
Piju, ali je to zanemarivo na broj stanovnika. Racunica koju sam postavio to itekako potvrdjuje. Evo, da uzmemo da apsolutno svi piju, pa i sam ajetullah Hamenei :mrgreen: , to bi bila kolicina od cca 0,06 litara mjesecno po glavi stanovnika, sto je na nivou alkohola kojeg ja izzvacem u toku jednog mjeseca :mrgreen:
Meni je prvo pitanje naumpalo: A koliko bi se popilo da nije riječ o Islamskoj Republici? :lol:

Vidi ga kako namaza usne rakijom i samom ajetullahu samo da kako ispegla stvar :lol: Jedini problem je u tome što ljudi, koji kod sebe kući prave alkohol krišom, mogu napraviti sebi otrov pa ubit i sebe i raju uz mezu, bolje im je kako doći do normalne stvari, ispod pulta nego eksperimentisat sa vatrenom vodom u vlastitoj proizvodnji...
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9429 Re: IRAN

Post by arzuhal »

handžar88 wrote:Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
Samo da ne bude propasti običnom narodu, to molim Allaha, a što se tiče država (bilo koje, ne samo ove dvije) i njihovih aparata, pogotovo dinastijske vladavine, eeee... :mrgreen:
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#9430 Re: IRAN

Post by handžar88 »

arzuhal wrote:
handžar88 wrote:Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
Samo da ne bude propasti običnom narodu, to molim Allaha, a što se tiče država (bilo koje, ne samo ove dvije) i njihovih aparata, pogotovo dinastijske vladavine, eeee... :mrgreen:
Dzaba molis i nadas se, narodi te dvije zemlje su vec propali samo to jos ne znaju, a pogotovo ovi u Saudijskoj Arabiji u Iranu se jos mozda nekako i izvuku..
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9431 Re: IRAN

Post by arzuhal »

handžar88 wrote:
arzuhal wrote:
handžar88 wrote:Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
Samo da ne bude propasti običnom narodu, to molim Allaha, a što se tiče država (bilo koje, ne samo ove dvije) i njihovih aparata, pogotovo dinastijske vladavine, eeee... :mrgreen:
Dzaba molis i nadas se, narodi te dvije zemlje su vec propali samo to jos ne znaju, a pogotovo ovi u Saudijskoj Arabiji u Iranu se jos mozda nekako i izvuku..
Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#9432 Re: IRAN

Post by zvizdan »

Zabrinuti nad sudbinom muslimana svijeta, Bosnje potvrdjuju svoj poslovicni merhametluk. :D Iako, reklo bi se da smo i mi propali: politicki, ekonomski, kulturno, obrazovno, moralno... Pali iz svih predmeta. Ali sta ima veze, furajmo se da smo odlikasi. Barem do kraja raspusta.
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#9433 Re: IRAN

Post by handžar88 »

arzuhal wrote:Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
I ja sam vjernik ali nisam ni musliman ni zidov ni katolik ni pravoslavac niti ista tome slicno, i ja bi se molio ne bi mi bilo tesko ali znam da od toga nema nista, molit se mozemo jedino za sebe ali ako su nam djela pogresna dzaba molimo, isto je tako dzaba moliti za narod Saudijske Arabije jer su im njihove vodje pripremile nezapamcenu bijedu i jad u narednim godinama, a od silnih dolara to nisu vidjeli tako da mi ih i nije zao.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9434 Re: IRAN

Post by arzuhal »

handžar88 wrote:
arzuhal wrote:Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
I ja sam vjernik ali nisam ni musliman ni zidov ni katolik ni pravoslavac niti ista tome slicno, i ja bi se molio ne bi mi bilo tesko ali znam da od toga nema nista, molit se mozemo jedino za sebe ali ako su nam djela pogresna dzaba molimo, isto je tako dzaba moliti za narod Saudijske Arabije jer su im njihove vodje pripremile nezapamcenu bijedu i jad u narednim godinama, a od silnih dolara to nisu vidjeli tako da mi ih i nije zao.
Znam, ali kada molim za drugog ja time i za sebe molim, zato nikad nije džaba. A prema Kur'anu nadu u Božiju milost nikad ne smijem izgubiti. A obični narod ili kako naši stari kažu "sirotinja" (mada ne znači da su bukvalno siromasi) vazda ispašta igrarije onih koji žele vlast, pa bio taj narod Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Albanci, Ukrajinci, Rusi, Turci...Ja kad kresnem o tv i vidim uplakanu ženu u Donjecku, isto moja mati...Vjerski ne dijelim obični narod, niti etnički...Uvijek neka ekipa želi vlast i prevlast, a zna se ko fasuje...Čak i da je sve uzaludno, ja moram pokazat na čijoj sam strani tamam crk'o...
handžar88
Posts: 1895
Joined: 06/04/2013 11:51

#9435 Re: IRAN

Post by handžar88 »

arzuhal wrote:
handžar88 wrote:
arzuhal wrote:Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
I ja sam vjernik ali nisam ni musliman ni zidov ni katolik ni pravoslavac niti ista tome slicno, i ja bi se molio ne bi mi bilo tesko ali znam da od toga nema nista, molit se mozemo jedino za sebe ali ako su nam djela pogresna dzaba molimo, isto je tako dzaba moliti za narod Saudijske Arabije jer su im njihove vodje pripremile nezapamcenu bijedu i jad u narednim godinama, a od silnih dolara to nisu vidjeli tako da mi ih i nije zao.
Znam, ali kada molim za drugog ja time i za sebe molim, zato nikad nije džaba. A prema Kur'anu nadu u Božiju milost nikad ne smijem izgubiti. A obični narod ili kako naši stari kažu "sirotinja" (mada ne znači da su bukvalno siromasi) vazda ispašta igrarije onih koji žele vlast, pa bio taj narod Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Albanci, Ukrajinci, Rusi, Turci...Ja kad kresnem o tv i vidim uplakanu ženu u Donjecku, isto moja mati...Vjerski ne dijelim obični narod, niti etnički...Uvijek neka ekipa želi vlast i prevlast, a zna se ko fasuje...Čak i da je sve uzaludno, ja moram pokazat na čijoj sam strani tamam crk'o...
:thumbup: samo se moli nista ti se lose od toga ne moze desit..
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9436 Re: IRAN

Post by salik79 »

arzuhal wrote:
salik79 wrote:
Co0l wrote:
Ma piju i muslimani bolan,ne znam zasto hoces reci da samo nemuslimani piju alkohol.Pa imaju jednu od najvecih stopa narkomana u svijetu a da ne piju.Ne vidim nista sporno u tome,nek piju,sve je to za ljude :D
Piju, ali je to zanemarivo na broj stanovnika. Racunica koju sam postavio to itekako potvrdjuje. Evo, da uzmemo da apsolutno svi piju, pa i sam ajetullah Hamenei :mrgreen: , to bi bila kolicina od cca 0,06 litara mjesecno po glavi stanovnika, sto je na nivou alkohola kojeg ja izzvacem u toku jednog mjeseca :mrgreen:
Meni je prvo pitanje naumpalo: A koliko bi se popilo da nije riječ o Islamskoj Republici? :lol:

Vidi ga kako namaza usne rakijom i samom ajetullahu samo da kako ispegla stvar :lol: Jedini problem je u tome što ljudi, koji kod sebe kući prave alkohol krišom, mogu napraviti sebi otrov pa ubit i sebe i raju uz mezu, bolje im je kako doći do normalne stvari, ispod pulta nego eksperimentisat sa vatrenom vodom u vlastitoj proizvodnji...
Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.

I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9437 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Al ti opet unatoc toj personifikaciji dzeneta na zemlji u vidu IR Iran, zavrsi u Njemackoj :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9438 Re: IRAN

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Al ti opet unatoc toj personifikaciji dzeneta na zemlji u vidu IR Iran, zavrsi u Njemackoj :lol:
Kada?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9439 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Kada Delić? :D
Pa sta je znam kada, ja kol'ko upratih ti si negdje gore, il si barem bio
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9440 Re: IRAN

Post by arzuhal »

Iran nije personifikacija Dženeta na zemlji. Također, a to govorim iz vlastitog uvjerenja, ne bih se plaho trošio bilo kome objašnjavajući ljudska prava u bilo kojoj islamskoj zemlji pa tako i Iranu, a komparirana sa vrijednostima i tumačenjima zapadnog svijeta. Ali ono što Iran jest zasigurno je ono što je i dr. Hafizović rekao: jedina muslimanska država danas sa kičmom.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#9441 Re: IRAN

Post by zrakomlat »

budza wrote:meni je iran jedna od najdrazih zemalja sveta i licno gajim simpatije prema tim ljudima, ali moram da osudim postupak ovih "mirnih" demonstranata.
sa ovakvim postupcima se mrtvi nece vratiti, niti ce sta promeniti u cion arabiji. trebala je policija da razbije ove skotove koji ce u konacnici samo izazvati kontra reakciju u arabiji i opet ce stradati samo neduzni ljudi.
:thumbup:
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#9442 Re: IRAN

Post by vade_mecum »

salik79 wrote:Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.

I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9443 Re: IRAN

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Kada Delić? :D
Pa sta je znam kada, ja kol'ko upratih ti si negdje gore, il si barem bio
A.K. Sloboda :D Al', Bane je bio car!

Da, studirao tamo i odmah po zavrsetku studija se vratio. Tako se poslozile kockice. Druga stvar, Njemacka mi nekako blize mi bila. Ali, recimo, imam raje koja je u Iranu studirala. Ne bi vjerovao, jel'e!? :mrgreen:
Hendrix
Posts: 5286
Joined: 27/02/2004 00:00

#9444 Re: IRAN

Post by Hendrix »

Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.

Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...

https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9445 Re: IRAN

Post by salik79 »

vade_mecum wrote:
salik79 wrote:Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.

I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'
Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.

Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9446 Re: IRAN

Post by salik79 »

Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.

Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...

https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#9447 Re: IRAN

Post by vade_mecum »

salik79 wrote:
vade_mecum wrote:
salik79 wrote:Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.

I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'
Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.

Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
ali sa stanovista argumentovane diskusije nije isto porediti 60 miliona litara piva, vina ili vodke.

nije iskljucen ni gubitak nevinosti kod mladjih maloljetnika ali populacija od 0 do 19 godina predstavlja skoro jednu trecinu populacije irana, a vjerujem da je njima mnogo teze doci do alkohola nego starijim.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9448 Re: IRAN

Post by salik79 »

vade_mecum wrote:
salik79 wrote:
vade_mecum wrote:[
matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'
Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.

Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
ali sa stanovista argumentovane diskusije nije isto porediti 60 miliona litara piva, vina ili vodke.

nije iskljucen ni gubitak nevinosti kod mladjih maloljetnika ali populacija od 0 do 19 godina predstavlja skoro jednu trecinu populacije irana, a vjerujem da je njima mnogo teze doci do alkohola nego starijim.
Nisam pravio statisticku tabelu pica po deklaracijama, niti je navedeno o kojim vrstama pica je uopce rijec, nego je bilo govora o Islamskoj Republici Iran, Serijatu, i konzumaciji alkohola na godisnjem nivou. Daj se vrati koju stranicu unatrag, te provjeri o cemu je rijec.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#9449 Re: IRAN

Post by arzuhal »

Najviše po likerima udaraju...Šalim se ba :mrgreen:
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#9450 Re: IRAN

Post by vade_mecum »

salik79 wrote:
vade_mecum wrote:
salik79 wrote: Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.

Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
ali sa stanovista argumentovane diskusije nije isto porediti 60 miliona litara piva, vina ili vodke.

nije iskljucen ni gubitak nevinosti kod mladjih maloljetnika ali populacija od 0 do 19 godina predstavlja skoro jednu trecinu populacije irana, a vjerujem da je njima mnogo teze doci do alkohola nego starijim.
Nisam pravio statisticku tabelu pica po deklaracijama, niti je navedeno o kojim vrstama pica je uopce rijec, nego je bilo govora o Islamskoj Republici Iran, Serijatu, i konzumaciji alkohola na godisnjem nivou. Daj se vrati koju stranicu unatrag, te provjeri o cemu je rijec.
sve je to super ali to i dalje ne mjenja cinjenicu da ti je argumentacija pogresna.

takodje, ako je alkohol zvanicno zabranjen da li dolaze do ovih podataka na osnovu predpostavki ili imaju neku metodologiju proracuna?
Post Reply