IRAN
-
swanfilter
- Posts: 10818
- Joined: 06/06/2008 18:52
#9426 Re: IRAN
Znate kako je u Iranu ... Sta u svoja cetiri zida radite, pa da je i najveci blud ovog svijeta, Ajatolaha ne zanima bas previse. Svoj blud, nemoral i ponasanje koje nije u skladu sa nacelima IR ne sirite javno i mirna Bosna. Zato IR Iran i funkcionise uprkos sistemu koji tamo vlada i smicalicama Arapa i Zapada ...
-
handžar88
- Posts: 1895
- Joined: 06/04/2013 11:51
#9427 Re: IRAN
Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#9428 Re: IRAN
Meni je prvo pitanje naumpalo: A koliko bi se popilo da nije riječ o Islamskoj Republici?salik79 wrote:Piju, ali je to zanemarivo na broj stanovnika. Racunica koju sam postavio to itekako potvrdjuje. Evo, da uzmemo da apsolutno svi piju, pa i sam ajetullah HameneiCo0l wrote:
Ma piju i muslimani bolan,ne znam zasto hoces reci da samo nemuslimani piju alkohol.Pa imaju jednu od najvecih stopa narkomana u svijetu a da ne piju.Ne vidim nista sporno u tome,nek piju,sve je to za ljude, to bi bila kolicina od cca 0,06 litara mjesecno po glavi stanovnika, sto je na nivou alkohola kojeg ja izzvacem u toku jednog mjeseca
Vidi ga kako namaza usne rakijom i samom ajetullahu samo da kako ispegla stvar
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#9429 Re: IRAN
Samo da ne bude propasti običnom narodu, to molim Allaha, a što se tiče država (bilo koje, ne samo ove dvije) i njihovih aparata, pogotovo dinastijske vladavine, eeee...handžar88 wrote:Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
-
handžar88
- Posts: 1895
- Joined: 06/04/2013 11:51
#9430 Re: IRAN
Dzaba molis i nadas se, narodi te dvije zemlje su vec propali samo to jos ne znaju, a pogotovo ovi u Saudijskoj Arabiji u Iranu se jos mozda nekako i izvuku..arzuhal wrote:Samo da ne bude propasti običnom narodu, to molim Allaha, a što se tiče država (bilo koje, ne samo ove dvije) i njihovih aparata, pogotovo dinastijske vladavine, eeee...handžar88 wrote:Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#9431 Re: IRAN
Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.handžar88 wrote:Dzaba molis i nadas se, narodi te dvije zemlje su vec propali samo to jos ne znaju, a pogotovo ovi u Saudijskoj Arabiji u Iranu se jos mozda nekako i izvuku..arzuhal wrote:Samo da ne bude propasti običnom narodu, to molim Allaha, a što se tiče država (bilo koje, ne samo ove dvije) i njihovih aparata, pogotovo dinastijske vladavine, eeee...handžar88 wrote:Porpast Irana ili propast Saudijske Arabije, pitanje je sad.
-
zvizdan
- Posts: 935
- Joined: 06/11/2006 20:33
#9432 Re: IRAN
Zabrinuti nad sudbinom muslimana svijeta, Bosnje potvrdjuju svoj poslovicni merhametluk.
Iako, reklo bi se da smo i mi propali: politicki, ekonomski, kulturno, obrazovno, moralno... Pali iz svih predmeta. Ali sta ima veze, furajmo se da smo odlikasi. Barem do kraja raspusta.
-
handžar88
- Posts: 1895
- Joined: 06/04/2013 11:51
#9433 Re: IRAN
I ja sam vjernik ali nisam ni musliman ni zidov ni katolik ni pravoslavac niti ista tome slicno, i ja bi se molio ne bi mi bilo tesko ali znam da od toga nema nista, molit se mozemo jedino za sebe ali ako su nam djela pogresna dzaba molimo, isto je tako dzaba moliti za narod Saudijske Arabije jer su im njihove vodje pripremile nezapamcenu bijedu i jad u narednim godinama, a od silnih dolara to nisu vidjeli tako da mi ih i nije zao.arzuhal wrote:Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#9434 Re: IRAN
Znam, ali kada molim za drugog ja time i za sebe molim, zato nikad nije džaba. A prema Kur'anu nadu u Božiju milost nikad ne smijem izgubiti. A obični narod ili kako naši stari kažu "sirotinja" (mada ne znači da su bukvalno siromasi) vazda ispašta igrarije onih koji žele vlast, pa bio taj narod Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Albanci, Ukrajinci, Rusi, Turci...Ja kad kresnem o tv i vidim uplakanu ženu u Donjecku, isto moja mati...Vjerski ne dijelim obični narod, niti etnički...Uvijek neka ekipa želi vlast i prevlast, a zna se ko fasuje...Čak i da je sve uzaludno, ja moram pokazat na čijoj sam strani tamam crk'o...handžar88 wrote:I ja sam vjernik ali nisam ni musliman ni zidov ni katolik ni pravoslavac niti ista tome slicno, i ja bi se molio ne bi mi bilo tesko ali znam da od toga nema nista, molit se mozemo jedino za sebe ali ako su nam djela pogresna dzaba molimo, isto je tako dzaba moliti za narod Saudijske Arabije jer su im njihove vodje pripremile nezapamcenu bijedu i jad u narednim godinama, a od silnih dolara to nisu vidjeli tako da mi ih i nije zao.arzuhal wrote:Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
-
handžar88
- Posts: 1895
- Joined: 06/04/2013 11:51
#9435 Re: IRAN
arzuhal wrote:Znam, ali kada molim za drugog ja time i za sebe molim, zato nikad nije džaba. A prema Kur'anu nadu u Božiju milost nikad ne smijem izgubiti. A obični narod ili kako naši stari kažu "sirotinja" (mada ne znači da su bukvalno siromasi) vazda ispašta igrarije onih koji žele vlast, pa bio taj narod Hrvati, Srbi, Bošnjaci, Albanci, Ukrajinci, Rusi, Turci...Ja kad kresnem o tv i vidim uplakanu ženu u Donjecku, isto moja mati...Vjerski ne dijelim obični narod, niti etnički...Uvijek neka ekipa želi vlast i prevlast, a zna se ko fasuje...Čak i da je sve uzaludno, ja moram pokazat na čijoj sam strani tamam crk'o...handžar88 wrote:I ja sam vjernik ali nisam ni musliman ni zidov ni katolik ni pravoslavac niti ista tome slicno, i ja bi se molio ne bi mi bilo tesko ali znam da od toga nema nista, molit se mozemo jedino za sebe ali ako su nam djela pogresna dzaba molimo, isto je tako dzaba moliti za narod Saudijske Arabije jer su im njihove vodje pripremile nezapamcenu bijedu i jad u narednim godinama, a od silnih dolara to nisu vidjeli tako da mi ih i nije zao.arzuhal wrote:Ne znam za tebe, ali ja sam musliman i vjernik pa niti gubim nadu niti džaba dovim, niti za ijedan narod sebi ne dozvoljam da kažem da su propali, zbog riječi Poslanika Islama kojem vjerujem.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9436 Re: IRAN
Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.arzuhal wrote:Meni je prvo pitanje naumpalo: A koliko bi se popilo da nije riječ o Islamskoj Republici?salik79 wrote:Piju, ali je to zanemarivo na broj stanovnika. Racunica koju sam postavio to itekako potvrdjuje. Evo, da uzmemo da apsolutno svi piju, pa i sam ajetullah HameneiCo0l wrote:
Ma piju i muslimani bolan,ne znam zasto hoces reci da samo nemuslimani piju alkohol.Pa imaju jednu od najvecih stopa narkomana u svijetu a da ne piju.Ne vidim nista sporno u tome,nek piju,sve je to za ljude, to bi bila kolicina od cca 0,06 litara mjesecno po glavi stanovnika, sto je na nivou alkohola kojeg ja izzvacem u toku jednog mjeseca
![]()
Vidi ga kako namaza usne rakijom i samom ajetullahu samo da kako ispegla stvarJedini problem je u tome što ljudi, koji kod sebe kući prave alkohol krišom, mogu napraviti sebi otrov pa ubit i sebe i raju uz mezu, bolje im je kako doći do normalne stvari, ispod pulta nego eksperimentisat sa vatrenom vodom u vlastitoj proizvodnji...
I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9437 Re: IRAN
Al ti opet unatoc toj personifikaciji dzeneta na zemlji u vidu IR Iran, zavrsi u Njemackoj 
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9438 Re: IRAN
Kada?insomnia78 wrote:Al ti opet unatoc toj personifikaciji dzeneta na zemlji u vidu IR Iran, zavrsi u Njemackoj
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9439 Re: IRAN
Kada Delić? 
Pa sta je znam kada, ja kol'ko upratih ti si negdje gore, il si barem bio
Pa sta je znam kada, ja kol'ko upratih ti si negdje gore, il si barem bio
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#9440 Re: IRAN
Iran nije personifikacija Dženeta na zemlji. Također, a to govorim iz vlastitog uvjerenja, ne bih se plaho trošio bilo kome objašnjavajući ljudska prava u bilo kojoj islamskoj zemlji pa tako i Iranu, a komparirana sa vrijednostima i tumačenjima zapadnog svijeta. Ali ono što Iran jest zasigurno je ono što je i dr. Hafizović rekao: jedina muslimanska država danas sa kičmom.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#9441 Re: IRAN
budza wrote:meni je iran jedna od najdrazih zemalja sveta i licno gajim simpatije prema tim ljudima, ali moram da osudim postupak ovih "mirnih" demonstranata.
sa ovakvim postupcima se mrtvi nece vratiti, niti ce sta promeniti u cion arabiji. trebala je policija da razbije ove skotove koji ce u konacnici samo izazvati kontra reakciju u arabiji i opet ce stradati samo neduzni ljudi.
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#9442 Re: IRAN
matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'salik79 wrote:Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.
I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9443 Re: IRAN
A.K. Slobodainsomnia78 wrote:Kada Delić?
Pa sta je znam kada, ja kol'ko upratih ti si negdje gore, il si barem bio
Da, studirao tamo i odmah po zavrsetku studija se vratio. Tako se poslozile kockice. Druga stvar, Njemacka mi nekako blize mi bila. Ali, recimo, imam raje koja je u Iranu studirala. Ne bi vjerovao, jel'e!?
-
Hendrix
- Posts: 5286
- Joined: 27/02/2004 00:00
#9444 Re: IRAN
Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.
Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...
https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...
https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9445 Re: IRAN
Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.vade_mecum wrote:matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'salik79 wrote:Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.
I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9446 Re: IRAN
Jah, nekakva Iranka, bezbel' "sahovka" snimila "dokumentarac" o Iranu i sad cemo svi reci woooow. Ali zato, kada Michael Moore i oskarovac Oliver Stone snime, ili napisu nesto u vezi americke "demokracije", onda su oni, u najmanju ruku, teoreticari zavjera, a Oliver Stone je, pride, i antisemit (iako Jevrej)...Eh, vidis, Oliverov sin Sean Stone je isao snimati dokumentarac u Iran, te je odusevljen Iranom, a uz to je tamo prihvatio i vjeru - Islam.Hendrix wrote:Preporucujem za gledanje video na linku, malo drugacija slika Irana, narkomanija, prostitucija i ljudski sljam na vlasti. I ne nije neka CNN propaganda, Iranka je snimala film.
Vrlo potresna prica ali i poucna, recimo nisam znao da u Iranu mozes dogovoriti brak na odredjeno vrijeme, dovedes curicu i lafo stupis u brak na 3 mjeseca kao pomazes joj...znamo svi o cemu je rijec zapravo, vjerska policija najcesca musterija prostitutki, narkomanija na svakom cosku...
https://youtu.be/3Wv8CFQ3iN4
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#9447 Re: IRAN
ali sa stanovista argumentovane diskusije nije isto porediti 60 miliona litara piva, vina ili vodke.salik79 wrote:Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.vade_mecum wrote:matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'salik79 wrote:Isao sam cisto statisticki. 60 mio litara alkoholnog pica godisnje, podijeliti na 80 mio stanovnika, od kojih je pola miliona nemuslimana, i nije neka zastrasujuca cifra, kako se zeli prikazati. Ne vjerujem ni da se za vrijeme Resulullaha s.a.v.a. manje pilo (u srazmjeru na statisticku masu). K tome mi naumpade i Abdurahman ibni Omer, koji je takodjer volio zaviriti u casu i proderneciti, zbog cega ga je rodjeni otac, kada je saznao da to praktikuje, kaznio serijatskom kaznom, te, dodatno (jer je ovaj koristio polozaj svoga oca da bi prolazio nekaznjeno) bacio u tamnicu. I ovdje povlacim paralelu sa ajatollah Rafsanzanijevim (koji obnasa jednu od vodecih funkcija u drzavi) sinom, koji robija 10 godina, jer je koristio polozaj svoga oca. Neki dan to navedoh insomniji kao primjer kojeg nema na dunjaluku, a kamoli u zemljama regiona koje nazivamo muslimanskim.
I, jos jednom, rijetke su drzave kao sto je Islamska Republika Iran. Pored toga sto su u zakonodavnoj vlasti zastupljene sve manjine (sto je zaista rijedak slucaj u svijetu), oni dozvoljavaju tim manjinama sve ono sto je u njihovoj vjerskoj tradiciji, iako se neke stvari kose sa islamskim nacelima, kao sto je konzumiranje alkoholnih pica, dok, recimo, u jednoj "demokratskoj" Njemackoj, muslimani nemaju pravo klati kurbane, sto je krsenje njihovih vjerskih sloboda. A da sada ne poredim vjerski znacaj klanja kurbana kod muslimana i ispijanja vina/alkohola kod krscana...
Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
nije iskljucen ni gubitak nevinosti kod mladjih maloljetnika ali populacija od 0 do 19 godina predstavlja skoro jednu trecinu populacije irana, a vjerujem da je njima mnogo teze doci do alkohola nego starijim.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9448 Re: IRAN
Nisam pravio statisticku tabelu pica po deklaracijama, niti je navedeno o kojim vrstama pica je uopce rijec, nego je bilo govora o Islamskoj Republici Iran, Serijatu, i konzumaciji alkohola na godisnjem nivou. Daj se vrati koju stranicu unatrag, te provjeri o cemu je rijec.vade_mecum wrote:ali sa stanovista argumentovane diskusije nije isto porediti 60 miliona litara piva, vina ili vodke.salik79 wrote:Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.vade_mecum wrote:[
matematika ti ima ogromnu falinku, a to je definicija alkohola jer 60 miliona litara pive i zestine nije isto. drugo, ne mozes u ukupnu populaciju od 80 miliona uzimati recimo populaciju stanovnika starosti od 0 do recimo 10. just sayin'
Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
nije iskljucen ni gubitak nevinosti kod mladjih maloljetnika ali populacija od 0 do 19 godina predstavlja skoro jednu trecinu populacije irana, a vjerujem da je njima mnogo teze doci do alkohola nego starijim.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#9449 Re: IRAN
Najviše po likerima udaraju...Šalim se ba 
-
vade_mecum
- Posts: 2300
- Joined: 16/08/2009 09:34
#9450 Re: IRAN
sve je to super ali to i dalje ne mjenja cinjenicu da ti je argumentacija pogresna.salik79 wrote:Nisam pravio statisticku tabelu pica po deklaracijama, niti je navedeno o kojim vrstama pica je uopce rijec, nego je bilo govora o Islamskoj Republici Iran, Serijatu, i konzumaciji alkohola na godisnjem nivou. Daj se vrati koju stranicu unatrag, te provjeri o cemu je rijec.vade_mecum wrote:ali sa stanovista argumentovane diskusije nije isto porediti 60 miliona litara piva, vina ili vodke.salik79 wrote: Sa islamskog stanovista, sasvim nebitno - mrljina, ili piva, ili liker bombone.
Oko djece cu se djelimicno sloziti, iako nije je iskljucena konzumacija alkohola i od strane mladjih maloljetnika.
nije iskljucen ni gubitak nevinosti kod mladjih maloljetnika ali populacija od 0 do 19 godina predstavlja skoro jednu trecinu populacije irana, a vjerujem da je njima mnogo teze doci do alkohola nego starijim.
takodje, ako je alkohol zvanicno zabranjen da li dolaze do ovih podataka na osnovu predpostavki ili imaju neku metodologiju proracuna?
