Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9426 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote: Moje djete je rodjeni ovdje a bi sto ne bi. Nije ni ovdje bas zdrava sredina za djecu
pa preseli se u sigurniji dio FRA ili drug dio grada :D to su moji uradili u FRA :-D
Nema to veze sa tim. Pogledaj koliko djece nestane bez traga, bide silovano, opljackano, ubijeno...
Vodi u skolu, vodi iz skole, u park, iz parka.
ima veze, kako su se moji odlicno snasli sa djecom u FRA , znaci , problem se moze rijesiti :)

kako mozes BiH drustvo porediti sa FRA drustvom , a ti si upravo oitsao znatno poslije rata, i sad bi svoje djete vratio u drustvo , iz kojeg si ti upravo otisao :lol:
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9427 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote: Moje djete je rodjeni ovdje a bi sto ne bi. Nije ni ovdje bas zdrava sredina za djecu
pa preseli se u sigurniji dio FRA ili drug dio grada :D to su moji uradili u FRA :-D
Nema to veze sa tim. Pogledaj koliko djece nestane bez traga, bide silovano, opljackano, ubijeno...
Vodi u skolu, vodi iz skole, u park, iz parka.
To nije nista tipicno FR, toga ima u svim sredinama na zapadu. Mislim u pravu si, ako ti dijete odrasta u Kaknju vjerovatno ce biti bezbrizno sto se toga tice ^^
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9428 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa nisam ni reko da je tipicno za Fr. Upravo
Nego moje djete se rodilo ovdje pa je od rodjenja “u sistemu”. Obdaniste, skola, sekcije, treninzi picke materine tako da ima taj neki krug “prijatelja”. Nema naglaska, ne razlikuje se ni po cemu od ostalih. Bgm ko dovede starije dijete nek mu je bog na pomoci
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9429 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:Mahom radi siromastva
a jos vise iz politicikih razloga ;-) isto kao i danas :)
Ma kurac.
zasto psujes Fransoa :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9430 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Connaisseur Karlin wrote:
ima veze, kako su se moji odlicno snasli sa djecom u FRA , znaci , problem se moze rijesiti :)

kako mozes BiH drustvo porediti sa FRA drustvom , a ti si upravo oitsao znatno poslije rata, i sad bi svoje djete vratio u drustvo , iz kojeg si ti upravo otisao :lol:
Opet ti nesto deseto pises. Sta znaci snasli se sa djecom? Jesam ja rekao da se nisam snasao? Djeca bivaju kidnapovana iz mirnih ruralnih krajeva vise nego iz Pariza ili Marseja
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9431 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

insomnia78 wrote:Pa nisam ni reko da je tipicno za Fr. Upravo
Nego moje djete se rodilo ovdje pa je od rodjenja “u sistemu”. Obdaniste, skola, sekcije, treninzi picke materine tako da ima taj neki krug “prijatelja”. Nema naglaska, ne razlikuje se ni po cemu od ostalih. Bgm ko dovede starije dijete nek mu je bog na pomoci
Bolje gledaj da se i ti tu malo integrises i jezik naucis, a ne da places za BiH, nece ona nigdje pobjec :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9432 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:Pa nisam ni reko da je tipicno za Fr. Upravo
Nego moje djete se rodilo ovdje pa je od rodjenja “u sistemu”. Obdaniste, skola, sekcije, treninzi picke materine tako da ima taj neki krug “prijatelja”. Nema naglaska, ne razlikuje se ni po cemu od ostalih. Bgm ko dovede starije dijete nek mu je bog na pomoci
jos jedan tup izgovor :lol:

toliko porodica se sele sa djecom u svijetu, vise puta,al;, eto, samo tebi je izgovor , da je tvoje djete fiksirano permanetno za jedan drustveni sistem :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9433 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:Pa nisam ni reko da je tipicno za Fr. Upravo
Nego moje djete se rodilo ovdje pa je od rodjenja “u sistemu”. Obdaniste, skola, sekcije, treninzi picke materine tako da ima taj neki krug “prijatelja”. Nema naglaska, ne razlikuje se ni po cemu od ostalih. Bgm ko dovede starije dijete nek mu je bog na pomoci
jos jedan tup izgovor :lol:

toliko porodica se sele sa djecom u svijetu, vise puta,al;, eto, samo tebi je izgovor , da je tvoje djete fiksirano permanetno za jedan drustveni sistem :lol:
Opet nisi razumjela. Izgovor za sta? Bas naprotiv
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9434 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ima veze, kako su se moji odlicno snasli sa djecom u FRA , znaci , problem se moze rijesiti :)

kako mozes BiH drustvo porediti sa FRA drustvom , a ti si upravo oitsao znatno poslije rata, i sad bi svoje djete vratio u drustvo , iz kojeg si ti upravo otisao :lol:
Opet ti nesto deseto pises. Sta znaci snasli se sa djecom? Jesam ja rekao da se nisam snasao? Djeca bivaju kidnapovana iz mirnih ruralnih krajeva vise nego iz Pariza ili Marseja
ne, ti si se malo zunio Franosa, rekao si da bi doveo djete u BiH, jer nije sigurno ni u FRA :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9435 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

512MB wrote:
insomnia78 wrote:Pa nisam ni reko da je tipicno za Fr. Upravo
Nego moje djete se rodilo ovdje pa je od rodjenja “u sistemu”. Obdaniste, skola, sekcije, treninzi picke materine tako da ima taj neki krug “prijatelja”. Nema naglaska, ne razlikuje se ni po cemu od ostalih. Bgm ko dovede starije dijete nek mu je bog na pomoci
Bolje gledaj da se i ti tu malo integrises i jezik naucis, a ne da places za BiH, nece ona nigdje pobjec :-D
Poceo i ti ko carlin. Ja sam integrisan da ne mogu dalje :lol:
Niti placem za BiH.
Stvarno ne kontam kako tako pogresno razumijete postove
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9436 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Moja vec pocinju govorit da nisu Bosanci, redovno ih pokusavam opet resetovat al djaba, bojim se da tu bitku ne mogu dobit :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9437 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ima veze, kako su se moji odlicno snasli sa djecom u FRA , znaci , problem se moze rijesiti :)

kako mozes BiH drustvo porediti sa FRA drustvom , a ti si upravo oitsao znatno poslije rata, i sad bi svoje djete vratio u drustvo , iz kojeg si ti upravo otisao :lol:
Opet ti nesto deseto pises. Sta znaci snasli se sa djecom? Jesam ja rekao da se nisam snasao? Djeca bivaju kidnapovana iz mirnih ruralnih krajeva vise nego iz Pariza ili Marseja
ne, ti si se malo zunio Franosa, rekao si da bi doveo djete u BiH, jer nije sigurno ni u FRA :lol:
A sto ne bi. Moja sestra odgaja dvoje zlatne, sretne djece u BiH kojima apsolutno nista ne fali. Curica malo mladja od moje i ljetos kad smo bili imaju skoro pa sve iste igracke, gledaju iste crtane, oblace se isto..,
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9438 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:
Opet ti nesto deseto pises. Sta znaci snasli se sa djecom? Jesam ja rekao da se nisam snasao? Djeca bivaju kidnapovana iz mirnih ruralnih krajeva vise nego iz Pariza ili Marseja
ne, ti si se malo zunio Franosa, rekao si da bi doveo djete u BiH, jer nije sigurno ni u FRA :lol:
A sto ne bi. Moja sestra odgaja dvoje zlatne, sretne djece u BiH kojima apsolutno nista ne fali. Curica malo mladja od moje i ljetos kad smo bili imaju skoro pa sve iste igracke, gledaju iste crtane, oblace se isto..,
nista im ne fali, al' kad odrastu, bit' ce obratna prica :)

iz BiH danas odlaze djeca rodjena istu godinu zavrsetka rata u BiH :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9439 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

insomnia78 wrote:
512MB wrote:
insomnia78 wrote:Pa nisam ni reko da je tipicno za Fr. Upravo
Nego moje djete se rodilo ovdje pa je od rodjenja “u sistemu”. Obdaniste, skola, sekcije, treninzi picke materine tako da ima taj neki krug “prijatelja”. Nema naglaska, ne razlikuje se ni po cemu od ostalih. Bgm ko dovede starije dijete nek mu je bog na pomoci
Bolje gledaj da se i ti tu malo integrises i jezik naucis, a ne da places za BiH, nece ona nigdje pobjec :-D
Poceo i ti ko carlin. Ja sam integrisan da ne mogu dalje :lol:
Niti placem za BiH.
Stvarno ne kontam kako tako pogresno razumijete postove
Ljubav aha uvijek vidi sta hoce :kiss:
A ovaj 512mb samo vrti svoje...
Merkur retrogradan...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9440 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ko da Jugo puse
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9441 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
insomnia78 wrote:
512MB wrote: Bolje gledaj da se i ti tu malo integrises i jezik naucis, a ne da places za BiH, nece ona nigdje pobjec :-D
Poceo i ti ko carlin. Ja sam integrisan da ne mogu dalje :lol:
Niti placem za BiH.
Stvarno ne kontam kako tako pogresno razumijete postove
Ljubav aha uvijek vidi sta hoce :kiss:
A ovaj 512mb samo vrti svoje...
Merkur retrogradan...
aaaaaa pa gdje si moja pustopoljinice :-D :kiss:

ma Fransoa ne zna , bil ili ne bi nazad u BiH , sto li njega sprijceava da se vrati u BiH , djete bi svakako ostalo kod majke :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9442 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

To neki pokusaj ujedanja?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9443 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

insomnia78 wrote:To neki pokusaj ujedanja?
ne veci ismijavanja tvoje NeLogike :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9444 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Connaisseur Karlin wrote:
insomnia78 wrote:To neki pokusaj ujedanja?
ne veci ismijavanja tvoje NeLogike :)
Nece biti. Pisem ti ovo
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9445 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

pustopoljina wrote: Ljubav aha uvijek vidi sta hoce :kiss:
A ovaj 512mb samo vrti svoje...
Merkur retrogradan...
Vrtit cu tudje? :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9446 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Connaisseur Karlin wrote: aaaaaa pa gdje si moja pustopoljinice :-D :kiss:

ma Fransoa ne zna , bil ili ne bi nazad u BiH , sto li njega sprijceava da se vrati u BiH , djete bi svakako ostalo kod majke :D
Dje si zeMska...
Dje ti vidis da on toliko zeli u bosnu, da bi ostavio rodjeno dijete?
Co'jk samo kaze da moze zamisliti da mu dijete raste u bosni, kad bi eto bio taj neki scenarij.
Sestrina djeca su sasma normalna.
Jel' on sad fakat treba za potrebe dokazivanja pointa dokonom forumu vaditi dijete iz vrtica/skole, ostaviti posao, zeni reci vulevu to bosnia vit mi? Bas ste ludi.
Samo zato sto kaze da ni u fr ne cvjetaju lale?
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#9447 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Neki dan sam gledao film "Otok ljubavi"od Zbanicke i mnogo sam razmisljao poslije. Ozenis Francuskinju i onda pojma nemas sta te ceka u zivotu. Pred kraj filma,sve ode i tri PM. Kontam i ja bi garant
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9448 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

512MB wrote:
pustopoljina wrote: Ljubav aha uvijek vidi sta hoce :kiss:
A ovaj 512mb samo vrti svoje...
Merkur retrogradan...
Vrtit cu tudje? :)
A ne...kad vec vrtis, bolje svoje...al' steta da imas samo jack za out, nijedan za in.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#9449 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
Connaisseur Karlin wrote: aaaaaa pa gdje si moja pustopoljinice :-D :kiss:

ma Fransoa ne zna , bil ili ne bi nazad u BiH , sto li njega sprijceava da se vrati u BiH , djete bi svakako ostalo kod majke :D
Dje si zeMska...
Dje ti vidis da on toliko zeli u bosnu, da bi ostavio rodjeno dijete?
Co'jk samo kaze da moze zamisliti da mu dijete raste u bosni, kad bi eto bio taj neki scenarij.
Sestrina djeca su sasma normalna.
Jel' on sad fakat treba za potrebe dokazivanja pointa dokonom forumu vaditi dijete iz vrtica/skole, ostaviti posao, zeni reci vulevu to bosnia vit mi? Bas ste ludi.
Samo zato sto kaze da ni u fr ne cvjetaju lale?
Kako moze zamislit da mu djete raste u BiH drustvu, a iz istog je otisao? :-) :lol:

pa nigjde ne cvjtaju ruze, ali poreiti FRA i BiH jeste nelogicno :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9450 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Hajd prodji me se bgt
Post Reply