Hafis wrote:Maraschino wrote:
To vi tako vidite stvari.
Drugi su svoje rekli ali posto usima ne odgovara, smatramo da nista nisu rekli.
Moguće. Samo ja više vjerujem u procedure a ne što je koji političar izjavio za medije.
Znam da će sve biti mnogo jasnije za nekih desetak dana, i vezano za sudbinu nacionalnog veta i izbornog zakona. I onda nastaviti dalje po proceduri sve u sklopu institucija sustava. Prijedlog zakona će vjerojatno proći u Domu naroda, i ide u predstavnički dom. Pa onda neka se tu obara, dorađuje, prepravlja, amandmanira, kako god. Bitno je pokušati.
Što se tiče spornih poglavlja u Izbornom zakonu, dosta ovisi od odluke suda i njegovih smjernica. Bilo bi idealno kada bi se to nekako moglo naštimovati da svi budu zadovoljni, inače nam slijedi cirkus kod implementacije rezultata izbora, koji kako god da se završi, u svakom će slučaju uzeti mjesece i mjesece vremena i još će jedan mandat vjerojatno biti izgubljen..
Ti stvarno mislis da ce biti neke ozbiljne rasprave o tom zakonu? Nakon svih pizdarija koje ste radili, ne vidim mogucnost za bilo sta konstruktivno... Moze se reda radi ko fol raspravljati i prepucavati kao i sve ove godine, ali vi vise nemate s kim praviti deal. Vi danas nemate ni parlamentarnu vecinu, da i ne govorimo o dvotrecinskoj vecini koja je potrebna za implementaciju ovih presuda. Na stranu na stranu sto ljevicu uporno nazivate nacionalsocijalistima i sto nikad nece dici ruku za nesto sto predlozi HDZ, ali SDA se opet odlucila igrati opozicije i fingirati raskol/formiranje nove stranke pred izbore, a sef saveznickog SBB-a ucijenjen krivicnim progonom, i gubljenjem podrske baze.
S kim bi se to vi dogovarali? Osigurajte vecinu i izglasajte. Ako ne mozete, koji ste kurac pokretali inicijativu? Da bi vam je opozicija podrzala? Kao sto se ocekivalo i s akcizama? Zapravo koji ste kurac vlast ako nemate parlamentarnu vecinu?!
Doktore, i vama u HDZ i kolegama u SDA haman nije jasno da ste vi vlast, te da snosite odgovornost za sve sto se desi za vrijeme ovog divnog mandata, dugo niste imali bolji... Kad Banksy kaze "Vrati se Zlatko sve ti je oprosteno", zamisli koliko je sati? I sad kazes da ce bit izgubljen jos jedan mandat?
Dobro jutro Kolumbo, pa na to se i igra - sta mislis sto ovdje navijamo za Dodika, i sto ljudi poput mene i Selna kazu da ce glasati za SDA... (Ako budu Smucko ili Kobasichar, ja cu glasati za dr Covica. Ali nece biti, niste te srece - nema se kriti iza njih)
Nema pobjec. Ima da ostanete do samog fajronta, dok svom narodu ne dojadite. Da li ce za to biti potrebno 4 ili 40 godina, zivo me zaboli. Od nezavisnosti BiH do danas proslo je 25 godina, a Dragan Covic je vodio Hrvate vise od pola tog perioda. Ako je narod zadovoljan napretkom u zadnjih 13 godina, ja nemam nista protiv da ga ostavimo jos koju deceniju.
Zlatko je bio budala. Mislio je da se neki procesi mogu vjestacki ubrzati. Ne mogu... Ali ne mogu se ni zaustaviti.