Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9401 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

Hafis wrote:
Maraschino wrote:Budimo realni, smanjimo apetite.
Pa to i jest politička tržnica. Jedni su ponudili cijenu, možda i previsoku. A ovi drugi se još zbrajaju i prekontavaju, ali se trenutno prave nezainteresirani za deal.
To vi tako vidite stvari.
Drugi su svoje rekli ali posto usima ne odgovara, smatramo da nista nisu rekli.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9402 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Maraschino wrote:
Hafis wrote:
Maraschino wrote:Budimo realni, smanjimo apetite.
Pa to i jest politička tržnica. Jedni su ponudili cijenu, možda i previsoku. A ovi drugi se još zbrajaju i prekontavaju, ali se trenutno prave nezainteresirani za deal.
To vi tako vidite stvari.
Drugi su svoje rekli ali posto usima ne odgovara, smatramo da nista nisu rekli.
Moguće. Samo ja više vjerujem u procedure a ne što je koji političar izjavio za medije.
Znam da će sve biti mnogo jasnije za nekih desetak dana, i vezano za sudbinu nacionalnog veta i izbornog zakona. I onda nastaviti dalje po proceduri sve u sklopu institucija sustava. Prijedlog zakona će vjerojatno proći u Domu naroda, i ide u predstavnički dom. Pa onda neka se tu obara, dorađuje, prepravlja, amandmanira, kako god. Bitno je pokušati.
Što se tiče spornih poglavlja u Izbornom zakonu, dosta ovisi od odluke suda i njegovih smjernica. Bilo bi idealno kada bi se to nekako moglo naštimovati da svi budu zadovoljni, inače nam slijedi cirkus kod implementacije rezultata izbora, koji kako god da se završi, u svakom će slučaju uzeti mjesece i mjesece vremena i još će jedan mandat vjerojatno biti izgubljen..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9403 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Maraschino wrote:
Hafis wrote: Pa ne može im biti gore, može im biti samo bolje.
Bolje ce biti samo poslije Covica. Sve drugo vodi u nastavak etnickog ciscenja...mislim humanog po HDZ-u.

I ti pricas pricu i mantras Coviceve zelje a znas da od toga nema nista.
Ne bih personilizirao stvar na imena. I poslije Ćovića doći će drugi Ćović, jednostavno imamo problem. I slažem se: od svega ovoga nema ništa. Pod tim ne mislim samo na ''hrvatski problem'', mislim općenito na ovo društvo koje će ostati trajno smrznuto u nekom političkom konfliktu, što opet pogoduje određenim kategorijama ljudi.
Nema problema - onda fino cekamo tog koji ce doci poslije drugog Covica, i treceg Izetbegovica, tamo negdje 2022 ili 2026... Pa dok narod ne dodje pameti.

Pogoduje odredjenim kategorijama ljudi? Recimo, ljudima u strankama, u javnom sektoru, u medijima... Odnosno tebi, ne meni.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9404 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Maraschino wrote: Bolje ce biti samo poslije Covica. Sve drugo vodi u nastavak etnickog ciscenja...mislim humanog po HDZ-u.

I ti pricas pricu i mantras Coviceve zelje a znas da od toga nema nista.
Ne bih personilizirao stvar na imena. I poslije Ćovića doći će drugi Ćović, jednostavno imamo problem. I slažem se: od svega ovoga nema ništa. Pod tim ne mislim samo na ''hrvatski problem'', mislim općenito na ovo društvo koje će ostati trajno smrznuto u nekom političkom konfliktu, što opet pogoduje određenim kategorijama ljudi.
Nema problema - onda fino cekamo tog koji ce doci poslije drugog Covica, i treceg Izetbegovica, tamo negdje 2022 ili 2026... Pa dok narod ne dodje pameti.

Pogoduje odredjenim kategorijama ljudi? Recimo, ljudima u strankama, u javnom sektoru, u medijima... Odnosno tebi, ne meni.
Tako je.
Ja sam samo istakao sadašnju i buduću problematiku. Valjda će je neka druga personalna ekipa koja bude sjela u fotelje nekako i nekada elegantnije riješiti.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9405 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Hocel bit sta od vaseg date-a :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9406 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

512MB wrote:Hocel bit sta od vaseg date-a :)
Jeko date? Gdje mu je prostor, što vozi?
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9407 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 512MB »

Hafis wrote:
512MB wrote:Hocel bit sta od vaseg date-a :)
Jeko date? Gdje mu je prostor, što vozi?
Alfons te triput izvodi a ti odbijas, nisi lahka mlada sto jes jes :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9408 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Maraschino wrote: To vi tako vidite stvari.
Drugi su svoje rekli ali posto usima ne odgovara, smatramo da nista nisu rekli.
Moguće. Samo ja više vjerujem u procedure a ne što je koji političar izjavio za medije.
Znam da će sve biti mnogo jasnije za nekih desetak dana, i vezano za sudbinu nacionalnog veta i izbornog zakona. I onda nastaviti dalje po proceduri sve u sklopu institucija sustava. Prijedlog zakona će vjerojatno proći u Domu naroda, i ide u predstavnički dom. Pa onda neka se tu obara, dorađuje, prepravlja, amandmanira, kako god. Bitno je pokušati.
Što se tiče spornih poglavlja u Izbornom zakonu, dosta ovisi od odluke suda i njegovih smjernica. Bilo bi idealno kada bi se to nekako moglo naštimovati da svi budu zadovoljni, inače nam slijedi cirkus kod implementacije rezultata izbora, koji kako god da se završi, u svakom će slučaju uzeti mjesece i mjesece vremena i još će jedan mandat vjerojatno biti izgubljen..
Ti stvarno mislis da ce biti neke ozbiljne rasprave o tom zakonu? Nakon svih pizdarija koje ste radili, ne vidim mogucnost za bilo sta konstruktivno... Moze se reda radi ko fol raspravljati i prepucavati kao i sve ove godine, ali vi vise nemate s kim praviti deal. Vi danas nemate ni parlamentarnu vecinu, da i ne govorimo o dvotrecinskoj vecini koja je potrebna za implementaciju ovih presuda. Na stranu na stranu sto ljevicu uporno nazivate nacionalsocijalistima i sto nikad nece dici ruku za nesto sto predlozi HDZ, ali SDA se opet odlucila igrati opozicije i fingirati raskol/formiranje nove stranke pred izbore, a sef saveznickog SBB-a ucijenjen krivicnim progonom, i gubljenjem podrske baze.

S kim bi se to vi dogovarali? Osigurajte vecinu i izglasajte. Ako ne mozete, koji ste kurac pokretali inicijativu? Da bi vam je opozicija podrzala? Kao sto se ocekivalo i s akcizama? Zapravo koji ste kurac vlast ako nemate parlamentarnu vecinu?!

Doktore, i vama u HDZ i kolegama u SDA haman nije jasno da ste vi vlast, te da snosite odgovornost za sve sto se desi za vrijeme ovog divnog mandata, dugo niste imali bolji... Kad Banksy kaze "Vrati se Zlatko sve ti je oprosteno", zamisli koliko je sati? I sad kazes da ce bit izgubljen jos jedan mandat?

Dobro jutro Kolumbo, pa na to se i igra - sta mislis sto ovdje navijamo za Dodika, i sto ljudi poput mene i Selna kazu da ce glasati za SDA... (Ako budu Smucko ili Kobasichar, ja cu glasati za dr Covica. Ali nece biti, niste te srece - nema se kriti iza njih)

Nema pobjec. Ima da ostanete do samog fajronta, dok svom narodu ne dojadite. Da li ce za to biti potrebno 4 ili 40 godina, zivo me zaboli. Od nezavisnosti BiH do danas proslo je 25 godina, a Dragan Covic je vodio Hrvate vise od pola tog perioda. Ako je narod zadovoljan napretkom u zadnjih 13 godina, ja nemam nista protiv da ga ostavimo jos koju deceniju.

Zlatko je bio budala. Mislio je da se neki procesi mogu vjestacki ubrzati. Ne mogu... Ali ne mogu se ni zaustaviti.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9409 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Ko su veca govna?...ustase ili cetnici tesko je reci......koje su to krvolocne zivotinje.....izvinjavam se pravim zivotinjama sto ih poredim sa ovom gamadi

Last edited by spreca on 23/06/2017 17:12, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9410 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Ne bih personilizirao stvar na imena. I poslije Ćovića doći će drugi Ćović, jednostavno imamo problem. I slažem se: od svega ovoga nema ništa. Pod tim ne mislim samo na ''hrvatski problem'', mislim općenito na ovo društvo koje će ostati trajno smrznuto u nekom političkom konfliktu, što opet pogoduje određenim kategorijama ljudi.
Nema problema - onda fino cekamo tog koji ce doci poslije drugog Covica, i treceg Izetbegovica, tamo negdje 2022 ili 2026... Pa dok narod ne dodje pameti.

Pogoduje odredjenim kategorijama ljudi? Recimo, ljudima u strankama, u javnom sektoru, u medijima... Odnosno tebi, ne meni.
Tako je.
Ja sam samo istakao sadašnju i buduću problematiku. Valjda će je neka druga personalna ekipa koja bude sjela u fotelje nekako i nekada elegantnije riješiti.
Pa eto... Koliko vidim - i sam si rekao da stanje pogoduje odredjenim kategorijama ljudi (onim sto zive od politike), sto i objasnjava zasto se nista ne moze promijeniti

Ja ne zivim od politike, tako da se ne pitam. Do vas je, i sretno s tim dogovorima i u narednoj generaciji. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#9411 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

512MB wrote:
Hafis wrote:
512MB wrote:Hocel bit sta od vaseg date-a :)
Jeko date? Gdje mu je prostor, što vozi?
Alfons te triput izvodi a ti odbijas, nisi lahka mlada sto jes jes :D
Pa mislim da se @hafiz stidi :) godinama ili ko ce ga znati , razumi ga :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#9412 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

@alfonzo jel sto mene ne zoves na rucak kada budem u tuzli :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9413 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Ja ne zivim od politike, tako da se ne pitam. Do vas je, i sretno s tim dogovorima i u narednoj generaciji. :D
Dobro i kažeš. Što se mene tiče mogu se dogovarati 300 godina. Što god dogovore, meni ni u džep, ni iz džepa. Zamlatiše ovaj običan narod.
Nego eto, drukam ovu domaću opciju više iz principijelnih razloga jer je, što bi rekli - zeru ipak više u pravu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9414 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

mO k3 wrote:
512MB wrote:
Hafis wrote: Jeko date? Gdje mu je prostor, što vozi?
Alfons te triput izvodi a ti odbijas, nisi lahka mlada sto jes jes :D
Pa mislim da se @hafiz stidi :) godinama ili ko ce ga znati , razumi ga :mrgreen:
Ma jok. Jedva ga očekujem. Vodim ga sa sobom poslije ručka na istinski doživljaj u prirodu, rekreacijske aktivnosti, odmaranje od seksa i svakodnevnih psiholoških trauma u borbi za materijalnu nadogradnju.
Neće ga odavde moći otjerati bojna Bruno Bušić kad se nameči :)


Image
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#9415 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by House »

HVO oslobodio dva sela za tri godine ratovanja :lol:
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#9416 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

512MB wrote:
Novak20 wrote:Isto mišljenje imam i za Fahrudina Radončića. Možda za njega budu glasali ostali, Srbi pa čak i Hrvati kojim je svakako svejedno. Ko zna.
Ejh hocete nas manjorizirat sa Radoncicem... Hocel ostat isht glasova onda za Cirilicara? :D
Ne znam samo zasto pricas u mnozini. Ti si neki veliki vladar u Bosnjaka ? Doduse,nisi jedini.Kako ti kazes Bosnjacima tako ce glasati. Garant.
Dok je takvih, cirilicar nema sta da brine.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9417 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

House wrote:HVO oslobodio dva sela za tri godine ratovanja :lol:
Stvar je relativna. Može se reći da je i ABiH izgubila 77 % teritorije za 4 godine ratovanja.
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#9418 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by House »

čuj 77% :lol: :lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9419 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

House wrote:čuj 77% :lol: :lol:
Jebat ga, tek se pri kraju meča u sudačkoj nadoknadi razmahali uz pomoć HV-a.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9420 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

House wrote:čuj 77% :lol: :lol:
Ma on u stvari želi da kaže da nije bilo HV-a da bi HVO na tlu BiH još krajem 1994. godine bio prošlost. To što je bilo kasnije sa Olujom je opet urađeno radi vlastitog interesa a ne radi BiH ili Bošnjaka.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9421 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Alfons Kauders »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
House wrote:čuj 77% :lol: :lol:
Ma on u stvari želi da kaže da nije bilo HV-a da bi HVO na tlu BiH još krajem 1994. godine bio prošlost. To što je bilo kasnije sa Olujom je opet urađeno radi vlastitog interesa a ne radi BiH ili Bošnjaka.
Selektivna memorija je cudo, a prava istina dosta banalna:

- Njofri obecali da mogu odraditi posao, da se ZG osigura za buducu trgovinu sa RSK
- Unaprijed otpisali neprijatelja, pa kad je krenulo nizbrdo primorali HV da se pocne ukljucivati sve otvorenije
- Sudija zbog tog upada s tribina, sudija Bill svirao kraj
- ZG dobio sto mu je trebalo, Hrvati u BiH dobili koliko je preostalo

Sto usput i objasnjava zasto nas danas mrze neuporedivo vise od Srba :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9422 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ni večerati mi ne date.
Kakve su ovo zlonamjerne izjave? Brat je mio, koje god vjere bio (ako bi se već moglo birati, onda ne bi zgoreg bilo po mogućnosti kršćanskog svjetonazora, ali nije uvjet).
Evo nam večeras Gibbonija i Olivera na stadionu.
Otiću malo kasnije kad se zavatri i javim vam sutra je li bio posjećeniji onaj fašistički koncert fašističkog pjevača za podršku fašistima, ili ovaj večeras ljubavni.
Uljudbeni_Nositelj
Posts: 49
Joined: 21/06/2017 20:10

#9423 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Uljudbeni_Nositelj »

Opet mantra o "23%". Bošnjaci su na kraju rata i u trenutku potpisivanja dejtonskog sporazuma držali točno 32,74% teritorije BiH.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9424 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by It_is_a_Leclerc »

Lincoln-Burrows wrote:
Hafis wrote: Ma, znam ja što govorim
Recimo, Meho se izjasni kao Bošnjak jer je nacionalno ''osvješćen'', a njegov rođeni brat Rasim kao Bosanac i Hercegovac, jer je zakleti GS-ovac.
I valjda sad govorimo o multietničkoj obitelji?
A sestra Aida se udala za Bišćanina i izjašnjava se kao Hrvat islamske vjeroispovjesti.
Ljudi koji se tako izjašnjavaju u Krajini imate pedesetak. Ta priča o Hrvatima islamske vjeroispovijesti ne postoji nigdje osim u glavama hrvatskih nacionalista. U Krajini se samo porodica Fikreta Abdića tako izjašnjava jer su skontali da im je to put ka federalnom Domu naroda.

Uostalom, pogledajte popis. Sve je jasno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9425 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

U Bihacu je vrlo malo Hrvata, mahom Madzari katolicke vjeroispovijesti. :D
Post Reply