a jbg takva konfiguracija za majning potroši i struje solidno vjerovatno
PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
- hopi
- Posts: 7253
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#9401 Re: PC gamerske konfiguracije
ma znam druže zezao sam se tim državi, na račun ovog što uzimaju frilenserima developrima i slično
a jbg takva konfiguracija za majning potroši i struje solidno vjerovatno
a jbg takva konfiguracija za majning potroši i struje solidno vjerovatno
- Plavo-bijeli
- Posts: 3866
- Joined: 28/02/2010 19:25
#9402 Re: PC gamerske konfiguracije
Pričekaj još... pogotovo jer je nvidia izbacila RTX grafičke, pa bi ti napr bolje bilo da uzmeš rtx 2080 u odnosu na 1080 TI.Velkoski wrote:https://www.olx.ba/artikal/31059153/int ... 370-250gb/
Vrijedi li ovih para ili bi mogle cijene dole nekad ubrzo? Ne žuri mi se toliko
Također je Intel izbacio novu generaciju procesora, koja je malo bolja od prethodne, ali bi cijene trebale biti, ili iste ko ovih sada procesora, ili će opasti cijena ovima u 8oj generaciji.
Što se tiče ovog gore, grafička odlična, ali ja ne bi nikada uzeo grafičku koja je majnala, džaba ti godina garancije kada će ona to progurati svakako, a onda sve poslije toga je lutrija.
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9403 Re: PC gamerske konfiguracije
nVidija još prodaje seriju 10, dok za nove Intel procesore nisi upravu. Procesori se nenormalno griju a performanse koje postižu su svega par procenta veće u odnou na 8 generaciju. RTX kartice bez neke revizije nemaju budućnost. Revizija u smislu da raytracing necijepa toliko grafičku i nesrozava fps.Plavo-bijeli wrote:Pričekaj još... pogotovo jer je nvidia izbacila RTX grafičke, pa bi ti napr bolje bilo da uzmeš rtx 2080 u odnosu na 1080 TI.Velkoski wrote:https://www.olx.ba/artikal/31059153/int ... 370-250gb/
Vrijedi li ovih para ili bi mogle cijene dole nekad ubrzo? Ne žuri mi se toliko
Također je Intel izbacio novu generaciju procesora, koja je malo bolja od prethodne, ali bi cijene trebale biti, ili iste ko ovih sada procesora, ili će opasti cijena ovima u 8oj generaciji.
Što se tiče ovog gore, grafička odlična, ali ja ne bi nikada uzeo grafičku koja je majnala, džaba ti godina garancije kada će ona to progurati svakako, a onda sve poslije toga je lutrija.
ovaj gore komp vrijedi te novce po trenutnom stanju na tržištu..probajte svi sklopiti nešto slično pa ćete vidjeti.
- Plavo-bijeli
- Posts: 3866
- Joined: 28/02/2010 19:25
#9404 Re: PC gamerske konfiguracije
Ma mislio sam za nekad u narednih par godina kada nove igre budu još više podržavale raytracing, te kada driveri novi koji će izlaziti još to više ispeglaju. Sumnjam da će Nvidia dopustiti da im nova tehnologija uništava fps za haman 50% i u narednim godinama i pc naslovima.
-
Raptor44
- Posts: 394
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9405 Re: PC gamerske konfiguracije
Jesu profesionalni ovi iz WinWin-a, posaljes im tri poruke na fb a ostave ti seen.
A trenutno samo oni u ponudi za ok cijenu imaju miš koji želim uzeti.
A trenutno samo oni u ponudi za ok cijenu imaju miš koji želim uzeti.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#9406 Re: PC gamerske konfiguracije
Nemaju oni pola stvari sto tvrde da imaju. Pa ce te zavlaciti da cekaju posiljku, i onda zaborave na tebe, i kad ih nazoves poslije roka, opet ce reci, stalo bilo, pa evo opet cemo naruciti.Raptor44 wrote:Jesu profesionalni ovi iz WinWin-a, posaljes im tri poruke na fb a ostave ti seen.
A trenutno samo oni u ponudi za ok cijenu imaju miš koji želim uzeti.
- ferratilis
- Posts: 8371
- Joined: 25/11/2013 16:48
#9407 Re: PC gamerske konfiguracije
Nemoj kod nas ni kupovati mis. Naruci sa maxgaming.com iz Svedske, stigne za 2 sedmice, a nisu cijene nenormalne kao kod nas.
Ako trazis samo Logitech, imas na aliexpressu Rgano Store, oni su jedan od zvanicnih prodavaca Logitech miseva, a nisu previse skupi.
Ako trazis samo Logitech, imas na aliexpressu Rgano Store, oni su jedan od zvanicnih prodavaca Logitech miseva, a nisu previse skupi.
- boogy
- Posts: 961
- Joined: 28/04/2005 13:02
#9408 Re: PC gamerske konfiguracije
Što se tiče winwin prodavnice, ja do sada nisam imao problema.
Nisam slao nikakve upite, jedino sam ih zvao na tel. ako želim nešto što ima na stranici winwin.rs (veca je ponuda ali je isti magacin).
A za ponudu na winwin.ba, samo se registruj na stranicu i naruči artikal, kada dođe nazovu te.
Također dobra je stranica maxgaming, što ferratilis preporučuje.
Nisam slao nikakve upite, jedino sam ih zvao na tel. ako želim nešto što ima na stranici winwin.rs (veca je ponuda ali je isti magacin).
A za ponudu na winwin.ba, samo se registruj na stranicu i naruči artikal, kada dođe nazovu te.
Također dobra je stranica maxgaming, što ferratilis preporučuje.
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9409 Re: PC gamerske konfiguracije
Mogao bi nam se pojaviti treci igrac na trzistu grafičkih kartica.Evo vidim, Intel organizira konferenciju na kojoj će predstaviti napredak u razvoju njihove diskretne grafičke kartice koju najavljuju za 2020.
E valjalo kad bi malo razdrmao srednji segment da nam više nV ne vedri i oblači .
E valjalo kad bi malo razdrmao srednji segment da nam više nV ne vedri i oblači .
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9410 Re: PC gamerske konfiguracije
to za intel se priča već više od godinu ali ne očekujem ništa od njihovih kartica..negdje je bila procurila informacija o benchmarkovima kartice u razvoju i nije ništa posebno obećavala..konkurencija je uvijek dobro došla za obične smrtnike
inače, nama je potrebno razdrmavanje u high end i entuzijast segmentu gdje nVidija glavnu riječ vodi, dok u srednjem je konkurencija postojana ali ulaskom intela možda bi se još malo mogle sniziti cijene kartica u mid-range segmentu
-
DonieBrasco
- Posts: 20056
- Joined: 31/08/2016 16:09
#9411 Re: PC gamerske konfiguracije
Kartice GTX 1050, 60, 70, 80 vec dobro ispastaju radi drivera i toga sto ovi zele da prodaju RTX kartice, a tokom 2019. ce izaci GTX 2050, 2060.Plavo-bijeli wrote:Ma mislio sam za nekad u narednih par godina kada nove igre budu još više podržavale raytracing, te kada driveri novi koji će izlaziti još to više ispeglaju. Sumnjam da će Nvidia dopustiti da im nova tehnologija uništava fps za haman 50% i u narednim godinama i pc naslovima.
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#9412 Re: PC gamerske konfiguracije
Sve cemo vidjeti kad i ako izađe . Inace , ne uzimam zaozbiljno nista od tih procurenih benchmarka , to je daleko od relevantnog i nagađanje .
Kako god , samo mi mozemo biti na dobitku , i za manje para nego do sad dobit vise .
Ovo im je treci pokusaj ulaska na trziste , ko zna mozda bude treca sreca
Kako god , samo mi mozemo biti na dobitku , i za manje para nego do sad dobit vise .
Ovo im je treci pokusaj ulaska na trziste , ko zna mozda bude treca sreca
-
Raptor44
- Posts: 394
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9413 Re: PC gamerske konfiguracije
Ovo mi izgleda zanimljivo, ako bude neka pristojna cijena kod nas moglo bi se nabaviti.
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9414 Re: PC gamerske konfiguracije
Svi na ovoj temi: "Jedva čekam da konkurencija poraste, dosta je više bilo nVidia-e!"
*konkurencija rezultira padom cijena grafičkih kartica*
Svi na ovoj temi: *Kupuju nVidia kartice*

*konkurencija rezultira padom cijena grafičkih kartica*
Svi na ovoj temi: *Kupuju nVidia kartice*
- Plavo-bijeli
- Posts: 3866
- Joined: 28/02/2010 19:25
#9415 Re: PC gamerske konfiguracije
Imam jedan laptop koji rijetko koristim, možda jednom u 3 mjeseca kad negdje idem, ali non stop mi izbaciva poruku bios na početku da se fan treba zamijeniti, a temperatura CPU-a je prevelika. Gdje mi je najjeftinije i najsigurnije da mi neko promjeni pastu i očisti fan? Fakat mi se ne da čačkati sam...
Nije on loš i5 3xxx plus dodatna ati 7670m, ali ima 4GB rama. Za 2018/2019 čak i samo sa firefoxom je nedovoljno, pa eto bilo bi fino kada bi ti mogli i upgradeovati i dodatne 4GB RAM-a. Kontam volio bih mu i SSD ugraditi, ali hajd nije mi to hića sada..
Nije on loš i5 3xxx plus dodatna ati 7670m, ali ima 4GB rama. Za 2018/2019 čak i samo sa firefoxom je nedovoljno, pa eto bilo bi fino kada bi ti mogli i upgradeovati i dodatne 4GB RAM-a. Kontam volio bih mu i SSD ugraditi, ali hajd nije mi to hića sada..
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79539
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#9416 Re: PC gamerske konfiguracije
ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor
kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako
@raptor
~230 u didakti elite verzija, bar je bila prethodnih dana
kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako
@raptor
~230 u didakti elite verzija, bar je bila prethodnih dana
-
Raptor44
- Posts: 394
- Joined: 25/03/2017 14:02
#9417 Re: PC gamerske konfiguracije
Elite verzije su vani već dugo vremena,ovo je nova tastatura pod imenom "core", koja je izašla prije bukvalno dvije sedmice.
Vidjet ćemo kad dođu, mislio sam ići na elite ali problem je što je dosta velika a odgovara mi samo ona sa dedicated media tipkama a i cijena od 200KM mi nije nešto privlačna za sada.
Vidjet ćemo kad dođu, mislio sam ići na elite ali problem je što je dosta velika a odgovara mi samo ona sa dedicated media tipkama a i cijena od 200KM mi nije nešto privlačna za sada.
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#9418 Re: PC gamerske konfiguracije
Velkoski wrote:ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor![]()
kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako
@raptor
~230 u didakti elite verzija, bar je bila prethodnih dana
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#9419 Re: PC gamerske konfiguracije
Koji si RAM upario s tim ryzenomVelkoski wrote:ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor![]()
kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako![]()
- Plavo-bijeli
- Posts: 3866
- Joined: 28/02/2010 19:25
#9420 Re: PC gamerske konfiguracije
Samo DDR4 je bezobrazno skup. Nadam se da će se naredne godine smiriti cijena.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79539
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#9421 Re: PC gamerske konfiguracije
corsairov fensi rgb ramMišo_Kovač wrote:Koji si RAM upario s tim ryzenomVelkoski wrote:ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor![]()
kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako![]()
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#9422 Re: PC gamerske konfiguracije
Pa ovo nije losa cijena s obzirom kakve su inace kod nas
https://www.plus.ba/bs/product/16611/xf ... p-hdmi-dvi
https://www.plus.ba/bs/product/16611/xf ... p-hdmi-dvi
- rolltroll
- Posts: 181
- Joined: 02/04/2013 16:36
#9423 Re: PC gamerske konfiguracije
nije loša cijena uopšte..uz to bolja je od 1060 6 GB
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#9424 Re: PC gamerske konfiguracije
Za koliko se može prodati polovna ASUS ROG GTX1060 6GB OC?
Nije nikad korištena za mining, samo za gaming
Nije nikad korištena za mining, samo za gaming
-
duffy_duck
- Posts: 1559
- Joined: 27/04/2018 09:07
#9425 Re: PC gamerske konfiguracije
350 do 450 km e sad sve zavisi kakvo je stanje pc, da li je sta osteceno, koje igrice su igrane i na kojoj rezoluciji jel ista crklo u njemu i tako.Averus wrote:Za koliko se može prodati polovna ASUS ROG GTX1060 6GB OC?
Nije nikad korištena za mining, samo za gaming
