PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#9401 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by hopi »

ma znam druže zezao sam se tim državi, na račun ovog što uzimaju frilenserima developrima i slično :)

a jbg takva konfiguracija za majning potroši i struje solidno vjerovatno
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3866
Joined: 28/02/2010 19:25

#9402 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Plavo-bijeli »

Velkoski wrote:https://www.olx.ba/artikal/31059153/int ... 370-250gb/

Vrijedi li ovih para ili bi mogle cijene dole nekad ubrzo? Ne žuri mi se toliko :mrgreen:
Pričekaj još... pogotovo jer je nvidia izbacila RTX grafičke, pa bi ti napr bolje bilo da uzmeš rtx 2080 u odnosu na 1080 TI.
Također je Intel izbacio novu generaciju procesora, koja je malo bolja od prethodne, ali bi cijene trebale biti, ili iste ko ovih sada procesora, ili će opasti cijena ovima u 8oj generaciji.

Što se tiče ovog gore, grafička odlična, ali ja ne bi nikada uzeo grafičku koja je majnala, džaba ti godina garancije kada će ona to progurati svakako, a onda sve poslije toga je lutrija.
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9403 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

Plavo-bijeli wrote:
Velkoski wrote:https://www.olx.ba/artikal/31059153/int ... 370-250gb/

Vrijedi li ovih para ili bi mogle cijene dole nekad ubrzo? Ne žuri mi se toliko :mrgreen:
Pričekaj još... pogotovo jer je nvidia izbacila RTX grafičke, pa bi ti napr bolje bilo da uzmeš rtx 2080 u odnosu na 1080 TI.
Također je Intel izbacio novu generaciju procesora, koja je malo bolja od prethodne, ali bi cijene trebale biti, ili iste ko ovih sada procesora, ili će opasti cijena ovima u 8oj generaciji.

Što se tiče ovog gore, grafička odlična, ali ja ne bi nikada uzeo grafičku koja je majnala, džaba ti godina garancije kada će ona to progurati svakako, a onda sve poslije toga je lutrija.
nVidija još prodaje seriju 10, dok za nove Intel procesore nisi upravu. Procesori se nenormalno griju a performanse koje postižu su svega par procenta veće u odnou na 8 generaciju. RTX kartice bez neke revizije nemaju budućnost. Revizija u smislu da raytracing necijepa toliko grafičku i nesrozava fps.
ovaj gore komp vrijedi te novce po trenutnom stanju na tržištu..probajte svi sklopiti nešto slično pa ćete vidjeti.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3866
Joined: 28/02/2010 19:25

#9404 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Plavo-bijeli »

Ma mislio sam za nekad u narednih par godina kada nove igre budu još više podržavale raytracing, te kada driveri novi koji će izlaziti još to više ispeglaju. Sumnjam da će Nvidia dopustiti da im nova tehnologija uništava fps za haman 50% i u narednim godinama i pc naslovima.
Raptor44
Posts: 394
Joined: 25/03/2017 14:02

#9405 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raptor44 »

Jesu profesionalni ovi iz WinWin-a, posaljes im tri poruke na fb a ostave ti seen.
A trenutno samo oni u ponudi za ok cijenu imaju miš koji želim uzeti.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#9406 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by diablobih »

Raptor44 wrote:Jesu profesionalni ovi iz WinWin-a, posaljes im tri poruke na fb a ostave ti seen.
A trenutno samo oni u ponudi za ok cijenu imaju miš koji želim uzeti.
Nemaju oni pola stvari sto tvrde da imaju. Pa ce te zavlaciti da cekaju posiljku, i onda zaborave na tebe, i kad ih nazoves poslije roka, opet ce reci, stalo bilo, pa evo opet cemo naruciti.
User avatar
ferratilis
Posts: 8371
Joined: 25/11/2013 16:48

#9407 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Nemoj kod nas ni kupovati mis. Naruci sa maxgaming.com iz Svedske, stigne za 2 sedmice, a nisu cijene nenormalne kao kod nas.

Ako trazis samo Logitech, imas na aliexpressu Rgano Store, oni su jedan od zvanicnih prodavaca Logitech miseva, a nisu previse skupi.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#9408 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

Što se tiče winwin prodavnice, ja do sada nisam imao problema.
Nisam slao nikakve upite, jedino sam ih zvao na tel. ako želim nešto što ima na stranici winwin.rs (veca je ponuda ali je isti magacin).
A za ponudu na winwin.ba, samo se registruj na stranicu i naruči artikal, kada dođe nazovu te.

Također dobra je stranica maxgaming, što ferratilis preporučuje.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9409 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Mogao bi nam se pojaviti treci igrac na trzistu grafičkih kartica.Evo vidim, Intel organizira konferenciju na kojoj će predstaviti napredak u razvoju njihove diskretne grafičke kartice koju najavljuju za 2020.
E valjalo kad bi malo razdrmao srednji segment da nam više nV ne vedri i oblači .
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9410 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

to za intel se priča već više od godinu ali ne očekujem ništa od njihovih kartica..negdje je bila procurila informacija o benchmarkovima kartice u razvoju i nije ništa posebno obećavala..konkurencija je uvijek dobro došla za obične smrtnike :) inače, nama je potrebno razdrmavanje u high end i entuzijast segmentu gdje nVidija glavnu riječ vodi, dok u srednjem je konkurencija postojana ali ulaskom intela možda bi se još malo mogle sniziti cijene kartica u mid-range segmentu
DonieBrasco
Posts: 20056
Joined: 31/08/2016 16:09

#9411 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Plavo-bijeli wrote:Ma mislio sam za nekad u narednih par godina kada nove igre budu još više podržavale raytracing, te kada driveri novi koji će izlaziti još to više ispeglaju. Sumnjam da će Nvidia dopustiti da im nova tehnologija uništava fps za haman 50% i u narednim godinama i pc naslovima.
Kartice GTX 1050, 60, 70, 80 vec dobro ispastaju radi drivera i toga sto ovi zele da prodaju RTX kartice, a tokom 2019. ce izaci GTX 2050, 2060.
User avatar
typeOnegative
Posts: 5412
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#9412 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

Sve cemo vidjeti kad i ako izađe . Inace , ne uzimam zaozbiljno nista od tih procurenih benchmarka , to je daleko od relevantnog i nagađanje .
Kako god , samo mi mozemo biti na dobitku , i za manje para nego do sad dobit vise .
Ovo im je treci pokusaj ulaska na trziste , ko zna mozda bude treca sreca :)
Raptor44
Posts: 394
Joined: 25/03/2017 14:02

#9413 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raptor44 »


Ovo mi izgleda zanimljivo, ako bude neka pristojna cijena kod nas moglo bi se nabaviti.
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9414 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Svi na ovoj temi: "Jedva čekam da konkurencija poraste, dosta je više bilo nVidia-e!"

*konkurencija rezultira padom cijena grafičkih kartica*

Svi na ovoj temi: *Kupuju nVidia kartice*

:D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3866
Joined: 28/02/2010 19:25

#9415 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Plavo-bijeli »

Imam jedan laptop koji rijetko koristim, možda jednom u 3 mjeseca kad negdje idem, ali non stop mi izbaciva poruku bios na početku da se fan treba zamijeniti, a temperatura CPU-a je prevelika. Gdje mi je najjeftinije i najsigurnije da mi neko promjeni pastu i očisti fan? Fakat mi se ne da čačkati sam...
Nije on loš i5 3xxx plus dodatna ati 7670m, ali ima 4GB rama. Za 2018/2019 čak i samo sa firefoxom je nedovoljno, pa eto bilo bi fino kada bi ti mogli i upgradeovati i dodatne 4GB RAM-a. Kontam volio bih mu i SSD ugraditi, ali hajd nije mi to hića sada..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9416 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Velkoski »

ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor :mrgreen:

kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako :mrgreen:


@raptor

~230 u didakti elite verzija, bar je bila prethodnih dana
Raptor44
Posts: 394
Joined: 25/03/2017 14:02

#9417 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raptor44 »

Elite verzije su vani već dugo vremena,ovo je nova tastatura pod imenom "core", koja je izašla prije bukvalno dvije sedmice.
Vidjet ćemo kad dođu, mislio sam ići na elite ali problem je što je dosta velika a odgovara mi samo ona sa dedicated media tipkama a i cijena od 200KM mi nije nešto privlačna za sada.
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#9418 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

Velkoski wrote:ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor :mrgreen:

kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako :mrgreen:


@raptor

~230 u didakti elite verzija, bar je bila prethodnih dana

:thumbup: :thumbup: nice combo i dobra odluka da uzmeš 144hz monitor...lijepo ćeš se naigrati :)
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#9419 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Mišo_Kovač »

Velkoski wrote:ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor :mrgreen:

kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako :mrgreen:
Koji si RAM upario s tim ryzenom :D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3866
Joined: 28/02/2010 19:25

#9420 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Plavo-bijeli »

Samo DDR4 je bezobrazno skup. Nadam se da će se naredne godine smiriti cijena.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#9421 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Velkoski »

Mišo_Kovač wrote:
Velkoski wrote:ipak sam naručio ryzen 2600x i 2070, za razliku para uzeo 144hz monitor :mrgreen:

kontam da u budućnosti ne bi bilo loše uzeti neku 1080 ti koja je rudarila, ako nije previše spžena dakako :mrgreen:
Koji si RAM upario s tim ryzenom :D
corsairov fensi rgb ram :mrgreen:
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#9422 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

Pa ovo nije losa cijena s obzirom kakve su inace kod nas :-D

https://www.plus.ba/bs/product/16611/xf ... p-hdmi-dvi
User avatar
rolltroll
Posts: 181
Joined: 02/04/2013 16:36

#9423 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by rolltroll »

nije loša cijena uopšte..uz to bolja je od 1060 6 GB
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9424 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Za koliko se može prodati polovna ASUS ROG GTX1060 6GB OC?

Nije nikad korištena za mining, samo za gaming :)
duffy_duck
Posts: 1559
Joined: 27/04/2018 09:07

#9425 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by duffy_duck »

Averus wrote:Za koliko se može prodati polovna ASUS ROG GTX1060 6GB OC?

Nije nikad korištena za mining, samo za gaming :)
350 do 450 km e sad sve zavisi kakvo je stanje pc, da li je sta osteceno, koje igrice su igrane i na kojoj rezoluciji jel ista crklo u njemu i tako.
Post Reply