Irak

Post Reply
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#9401 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by arman1 »

Rusija: "Naoružavamo Siriju i Irak kako bismo pomogli u borbi protiv ISIL-a, po tom pitanju radimo više od svih"
Ruski MVP Sergej Lavrov rekao je kako ISIL nije prijetnja samo za Bliski istok već i za Rusiju te kako stoga Rusija aktivno naoružava vojsku Sirije i Iraka, kako bi pomogli u borbi protiv ISIL-a.
"ISIL je u ovom trenutku naš najveći neprijatelj. U redovima ISIL-a bore se stotine ruskih državljana, stotine Europljana, kao i stotine Amerikanaca. Oni se već vraćaju i mogli bi krenuti s izvođenjem zločinačkih napada kod kuće", rekao je ruski ministar vanjskih poslova.
"Mi pomažemo Iraku i Siriji, vjerojatno više od bilo koga drugoga, dajući oružje njihovim vojskama i snagama sigurnosti", rekao je Lavrov.
Podsjetimo, Rusija je još ranije kritizirala američke zračne napade protiv ISIL-a u Siriji ističući kako bi Washington morao surađivati s vlastima u Damasku po tom pitanju.
Izvor: REUTERS.COM
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9402 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

arman1 wrote:Rusija: "Naoružavamo Siriju i Irak kako bismo pomogli u borbi protiv ISIL-a, po tom pitanju radimo više od svih"
Ruski MVP Sergej Lavrov rekao je kako ISIL nije prijetnja samo za Bliski istok već i za Rusiju te kako stoga Rusija aktivno naoružava vojsku Sirije i Iraka, kako bi pomogli u borbi protiv ISIL-a.
"ISIL je u ovom trenutku naš najveći neprijatelj. U redovima ISIL-a bore se stotine ruskih državljana, stotine Europljana, kao i stotine Amerikanaca. Oni se već vraćaju i mogli bi krenuti s izvođenjem zločinačkih napada kod kuće", rekao je ruski ministar vanjskih poslova.
"Mi pomažemo Iraku i Siriji, vjerojatno više od bilo koga drugoga, dajući oružje njihovim vojskama i snagama sigurnosti", rekao je Lavrov.
Podsjetimo, Rusija je još ranije kritizirala američke zračne napade protiv ISIL-a u Siriji ističući kako bi Washington morao surađivati s vlastima u Damasku po tom pitanju.
Izvor: REUTERS.COM
Ocigledno je ko profitira od ISIL-a -- ruska industrija oruzja. Dobro je to sahista odigrao. Maske su pale -- joker.
Plastikaa
Posts: 104
Joined: 29/03/2015 16:56

#9403 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Plastikaa »

Avetinho wrote:
arman1 wrote:Rusija: "Naoružavamo Siriju i Irak kako bismo pomogli u borbi protiv ISIL-a, po tom pitanju radimo više od svih"
Ruski MVP Sergej Lavrov rekao je kako ISIL nije prijetnja samo za Bliski istok već i za Rusiju te kako stoga Rusija aktivno naoružava vojsku Sirije i Iraka, kako bi pomogli u borbi protiv ISIL-a.
"ISIL je u ovom trenutku naš najveći neprijatelj. U redovima ISIL-a bore se stotine ruskih državljana, stotine Europljana, kao i stotine Amerikanaca. Oni se već vraćaju i mogli bi krenuti s izvođenjem zločinačkih napada kod kuće", rekao je ruski ministar vanjskih poslova.
"Mi pomažemo Iraku i Siriji, vjerojatno više od bilo koga drugoga, dajući oružje njihovim vojskama i snagama sigurnosti", rekao je Lavrov.
Podsjetimo, Rusija je još ranije kritizirala američke zračne napade protiv ISIL-a u Siriji ističući kako bi Washington morao surađivati s vlastima u Damasku po tom pitanju.
Izvor: REUTERS.COM
Ocigledno je ko profitira od ISIL-a -- ruska industrija oruzja. Dobro je to sahista odigrao. Maske su pale -- joker.

A od koga ti profitiras od Bosnica ????
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9404 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

Plastikaa wrote:
Avetinho wrote:
arman1 wrote:Rusija: "Naoružavamo Siriju i Irak kako bismo pomogli u borbi protiv ISIL-a, po tom pitanju radimo više od svih"
Ruski MVP Sergej Lavrov rekao je kako ISIL nije prijetnja samo za Bliski istok već i za Rusiju te kako stoga Rusija aktivno naoružava vojsku Sirije i Iraka, kako bi pomogli u borbi protiv ISIL-a.
"ISIL je u ovom trenutku naš najveći neprijatelj. U redovima ISIL-a bore se stotine ruskih državljana, stotine Europljana, kao i stotine Amerikanaca. Oni se već vraćaju i mogli bi krenuti s izvođenjem zločinačkih napada kod kuće", rekao je ruski ministar vanjskih poslova.
"Mi pomažemo Iraku i Siriji, vjerojatno više od bilo koga drugoga, dajući oružje njihovim vojskama i snagama sigurnosti", rekao je Lavrov.
Podsjetimo, Rusija je još ranije kritizirala američke zračne napade protiv ISIL-a u Siriji ističući kako bi Washington morao surađivati s vlastima u Damasku po tom pitanju.
Izvor: REUTERS.COM
Ocigledno je ko profitira od ISIL-a -- ruska industrija oruzja. Dobro je to sahista odigrao. Maske su pale -- joker.

A od koga ti profitiras od Bosnica ????
Joj glupog posta. Ali nedostaje ti neki citat iz Ruskaje Pravdaje, kao turisticki kapaciteti na Krimu, ili iskrcavanje ruskih marinaca u Jemen.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#9405 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Joe McCarthy »

sumirprimus wrote:ma def razdora postoji,ne bi se ovako krvavo klali...
s tim,ako bi domace bosnje bile postene,koliko ima obicaja u bosni koji se ne bi uklopili sa ovim puritanskim tumacenjem suni islama?tj i oni bi bili na meti,a podrzavaju ih na bliskom istoku?
Lično sam i ja bio jedan od onih "lajt" Muslimana koji je "podržavao braću", dok nisam proveo dobar dio života po Ekberistanima i od tada bježim od Muhamedinstva do đavo od krsta.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9406 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Joe McCarthy wrote:
sumirprimus wrote:ma def razdora postoji,ne bi se ovako krvavo klali...
s tim,ako bi domace bosnje bile postene,koliko ima obicaja u bosni koji se ne bi uklopili sa ovim puritanskim tumacenjem suni islama?tj i oni bi bili na meti,a podrzavaju ih na bliskom istoku?
Lično sam i ja bio jedan od onih "lajt" Muslimana koji je "podržavao braću", dok nisam proveo dobar dio života po Ekberistanima i od tada bježim od Muhamedinstva do đavo od krsta.

Nek' si nam se nagovorio. A mo's mislit' - Dr. Murad Wilfried Hofmann je zasigurno proveo daleeeko veci dio zivota, kao njemacki diplomata, po tim "Ekberistanima" i, nes' mi vjerovat', dan-danas pravi mu'min. Mozda i zato sto nikada nije bio "lajt" musliman...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9407 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by japin_mutapi »

salik79 wrote:
Once more the plot of enemies of Islam failed. Iraqi Shias, Sunnis prayed together after cleanse Tikrit from terrorists.

Image

Once more the plot of enemies of Islam failed. Iraqi Shias, Sunnis prayed together after cleanse Tikrit from terrorists.
fotomontaža
cionistička podvala
laž i neistina
američka propaganda
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9408 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Iraqi forces push ISIL out of areas in Anbar

The Iraqi army, assisted by popular mobilization units, has succeeded in retaking some areas from ISIL Takfiri terrorists in the western province of Anbar.

According to a Thursday statement by Iraq’s Defense Ministry, the old road of Karmah, a city located nearly 20 kilometers northwest of Fallujah, was liberated during the operation.

The ministry added that the Iraqi forces also recaptured three villages north of the city besides killing a large number of extremist militants in the fighting.

The offensive inflicted heavy damage on the Takfiris as Iraqi troops destroyed a bomb-making plant run by the ISIL terror group.

The government forces are due to press ahead with their operations until retaking full control of Karmah.

The fresh gains come amid recent reports that have warned of ISIL advances near Anbar provincial capital of Ramadi.

Iraqi police major, Omar al-Alawni, announced on April 21 that government troops regained control of Ramadi’s pediatric and maternity hospital and the neighborhood around it after heavy clashes with the Takfiri militants.

Terrorists with the Takfiri ISIL group have reportedly executed at least 6,000 people in Anbar since late 2013.

Media reports quoted official sources in Anbar as saying that the executions have taken place mainly in the city of Fallujah as well as Ramadi.

The Iraqi Army backed by volunteer forces has kicked off an operation to stop ISIL from advancing further into Ramadi.

ISIL launched an offensive in Iraq in June last year and took control of Mosul, the country’s second-largest city, before sweeping through parts of the country’s heartland.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9409 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

Procita li se ista osim PressTV? Ima li vijesti sa terena, ili sve dolaze iz Teherana?
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#9410 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Joe McCarthy »

salik79 wrote: Nek' si nam se nagovorio. A mo's mislit' - Dr. Murad Wilfried Hofmann je zasigurno proveo daleeeko veci dio zivota, kao njemacki diplomata, po tim "Ekberistanima" i, nes' mi vjerovat', dan-danas pravi mu'min. Mozda i zato sto nikada nije bio "lajt" musliman...

He went native, hebeš ga. More se dogoditi svakom.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9411 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Joe McCarthy wrote:
salik79 wrote: Nek' si nam se nagovorio. A mo's mislit' - Dr. Murad Wilfried Hofmann je zasigurno proveo daleeeko veci dio zivota, kao njemacki diplomata, po tim "Ekberistanima" i, nes' mi vjerovat', dan-danas pravi mu'min. Mozda i zato sto nikada nije bio "lajt" musliman...

He went native, hebeš ga. More se dogoditi svakom.
He went native 1980 u Bonnu. Bas, grebes ga, sta sve covjek u svojoj ignoranciji nece izvaliti. He went native u Njemackoj, kao i mnogi drugi ugledni Nijemci (i.o. Ayyub Koehler, Abdul Hadi Hofmann, Ahmad von Denffer...). Grebat ih, ha ja! Nek' si se ti kutaris'o.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9412 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Avetinho wrote:Procita li se ista osim PressTV? Ima li vijesti sa terena, ili sve dolaze iz Teherana?
Jok, eto, s tensikija i Washingtona cu.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9413 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

japin_mutapi wrote:Image
Obzirom da se moj brat sarajevoxxxx ne javlja, je li mogu da anektiram njegovo podrucje? Cisto sumnjam da bi ikome drugo prepustio. :mrgreen:
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9414 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

To ces sa insomniom morati raspraviti jer tvoje sirenje pipaka oko njegove teritorije mu ne pogodi :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9415 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Opetja033 wrote:
japin_mutapi wrote:Image
Obzirom da se moj brat sarajevoxxxx ne javlja, je li mogu da anektiram njegovo podrucje? Cisto sumnjam da bi ikome drugo prepustio. :mrgreen:
Haj' ti radije s nama u halku, da ne završiš ko on :mrgreen: (Velim ja, skoro, onom veh-bi-aj trolu, da je s nama prava raja od sipovaca, preko osavaca, do fupovaca, al', sto je najgore, niko mi ne vjeruje :lol:)
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#9416 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by fosna2014 »

Japin, pravi der kartu Sirije zelim regiju Latakija-Tartus + Masyaf podrucje za sebe. :kiss:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9417 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Avetinho »

salik79 wrote:
Avetinho wrote:Procita li se ista osim PressTV? Ima li vijesti sa terena, ili sve dolaze iz Teherana?
Jok, eto, s tensikija i Washingtona cu.
Dobro, reci da te svi razumiju, nemas vijesti od novinara sa terena, nego prenosis sta javlja Teheran sta se desava u Iraku.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9418 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Avetinho wrote:
salik79 wrote:
Avetinho wrote:Procita li se ista osim PressTV? Ima li vijesti sa terena, ili sve dolaze iz Teherana?
Jok, eto, s tensikija i Washingtona cu.
Dobro, reci da te svi razumiju, nemas vijesti od novinara sa terena, nego prenosis sta javlja Teheran sta se desava u Iraku.
A kojih, ili cijih, "novinara sa terena"?! Tensikijskih? Presstv ima masu novinara na terenu (i u Siriji i u Iraku), sto cesto puste u prilog. Neki su i zivot izgubili izvjestavajuci sa terena, odnosno ratista.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9419 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Ja samo vjerujem u izvjestaje od Jenane Moussa :lol:
Nego, kad smo vec kod novinara, sta bi sa onim BBC-jevim sto ga Daesh tjera da im radi dokumentarce, jel ziv co'ek?
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9420 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Fantassin wrote:To ces sa insomniom morati raspraviti jer tvoje sirenje pipaka oko njegove teritorije mu ne pogodi :D
Ma popola cemo. A i kurtza cemo podijeliti bratski. :lol: :lol:
salik79 wrote:Haj' ti radije s nama u halku, da ne završiš ko on :mrgreen: (Velim ja, skoro, onom veh-bi-aj trolu, da je s nama prava raja od sipovaca, preko osavaca, do fupovaca, al', sto je najgore, niko mi ne vjeruje :lol:)
Hoces i tebe da anektiram? Realno OK mi je teritorija ali moram halifat proglasiti. A ne ide sa ovim sto imam, stid me..... sta ce ljudi reci. :mrgreen:

Plavo ne volim, plavo nose kerovi :mrgreen:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9421 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

Opetja033 wrote:
Ma popola cemo. A i kurtza cemo podijeliti bratski. :lol: :lol:
kurtz ti je ko brko mala ali stabilna enklava :P
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9422 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

walter kurtz wrote:
Opetja033 wrote:
Ma popola cemo. A i kurtza cemo podijeliti bratski. :lol: :lol:
kurtz ti je ko brko mala ali stabilna enklava :P
Jel imas vojsku sastavljenu od dezertera i domorodaca odnosno sunitskih plemena :lol:, k'o pravi Kurtz? :lol:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5918
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9423 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by walter kurtz »

insomnia78 wrote:
walter kurtz wrote:
Opetja033 wrote:
Ma popola cemo. A i kurtza cemo podijeliti bratski. :lol: :lol:
kurtz ti je ko brko mala ali stabilna enklava :P
Jel imas vojsku sastavljenu od dezertera i domorodaca odnosno sunitskih plemena :lol:, k'o pravi Kurtz? :lol:
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9424 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9425 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

salik79 wrote:
Haj' ti radije s nama u halku, da ne završiš ko on :mrgreen: (Velim ja, skoro, onom veh-bi-aj trolu, da je s nama prava raja od sipovaca, preko osavaca, do fupovaca, al', sto je najgore, niko mi ne vjeruje :lol:)
sve neake zivotinjice...i to naporne i bezopasne,sipa,osa, :D
Post Reply