zforumas wrote:Smrcak15 wrote:
kako olahko fulate sta vam se pisem, kazem, ko stvori iz nista covjeka taj je usitinu nas Bog.
kako mozes to sporediti sa genetski modificiranjem, kad se cacka po genima bica, biljaka, zivotinja ljudi pa dodje do promjena, to nije stvaranje iz nista nego modifikacija vec postojeceg.
Pitaj ti svog druga Davkija je li on misli da su oni bas covjeka stvorili ovakvog kakav jeste ili ipak misli da su na zemlju dobacili par malih molekula koje su vremenom evoluirale u ovo sto danas jesmo.
ako su oni to uradili, i ako su oni programirali proces evolucije, onda apsolutno nema problema u takvom shvatanju evolucije, ali problem kod vas je sto vi ateisti u vecini odbacijete skroz inteligentni dizajn.
pazi jednu stvar, vi padate na prvoj stepeni ovdje, jer kad kazete da nema dizajna, vi ste stali na stepeni 1, dok Dawkins uzme drugi smjer i ode na stepenicu dva ali lijevo, znaci vi niste uopste dosli do tog nivoa o kojem Dawkins prica
eh kad se elaborira pitanje ima li dokaza za dizajn ili nema, ako se ustanovi da ima, tek onda dalje mzoemo pricati ko bi to mogao da bude od kandidata, moras postepeno elaborirati teme a ne preskakti ko zabica.
Ja kao vjernik nemam nikakvih problema sa evolucijom u koliko ima evolvera u pozadini, ako su vanzemaljci programirali kako ce se celije i geni ponasati kroz razne epohe...onda ja nemam zamjerki na evoluciju.
problem koji vidim je ono sto vi vjerujete, da se sve slucajno i spontano samo od sebe desava bez ikakve inteligencije, drugim rijecima neinteligenta priroda koja nema mozga povlaci inteligentne poteze, to jeste slucajne dogadjaje koji rezultiraju u kompleksnost bica. to je problem covjce, a definicija vaseg problema je:
SLucajni dogadjaji kreiraju kompleksne strukture
u ovoj definiciji je definirana sva problematika evolucije.