Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9376 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

Ma dajte..
sve ispod 10 000 km mjesecno u BIH, je sirotinja..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#9377 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by uglavnomja »

animals wrote:Ma dajte..
sve ispod 10 000 km mjesecno u BIH, je sirotinja..
Eura bolan :oops:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9378 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

uglavnomja wrote:
animals wrote:Ma dajte..
sve ispod 10 000 km mjesecno u BIH, je sirotinja..
Eura bolan :oops:
Ja zajebo se..eura.. :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9379 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Hendrix wrote:Brate mili ima li veceg snoba u Kantonu Sarajevo od ovog Melbourna? Ima li covjek uopste konkurenciju u svojim izjavama i sprdanju sa ljudima ovde?

:roll:
Tu sam.

Moram reci da je ovo mazno fol koji smo u NVZu prosipali uzivo. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9380 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

madner wrote:
Hendrix wrote:Brate mili ima li veceg snoba u Kantonu Sarajevo od ovog Melbourna? Ima li covjek uopste konkurenciju u svojim izjavama i sprdanju sa ljudima ovde?

:roll:
Tu sam.

Moram reci da je ovo mazno fol koji smo u NVZu prosipali uzivo. :D
Jel te stid ? :D
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9381 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Melbourne_Australia wrote:Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radova nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavaju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
Znaci na kraju balade ipak dodjosmo do toga da prosjecan Bosnjo tesko zivi i pored svih uvjeravanja kako nam je super, kako su paprike i cevapi jeftini, teletina i janjetina na svakodnevnom meniju, da se nigdje ne pije i ne provodi kao kod nas :mrgreen: i uz to jos jako malo radi :skoljka: .
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9382 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

mirsek wrote:
madner wrote:
Hendrix wrote:Brate mili ima li veceg snoba u Kantonu Sarajevo od ovog Melbourna? Ima li covjek uopste konkurenciju u svojim izjavama i sprdanju sa ljudima ovde?

:roll:
Tu sam.

Moram reci da je ovo mazno fol koji smo u NVZu prosipali uzivo. :D
Jel te stid ? :D
Sto bi nas bio stid, sve smo posteno zaradili u privatnoj reziji. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9383 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

madner wrote:
Sto bi nas bio stid, sve smo posteno zaradili u privatnoj reziji. :D
Nije bilo privatna rezija tipa direktna nagodba ili prilagodjeni tender sa budzetom ?
Onda aferim :D
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9384 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

japin_mutapi wrote:sa dvije i po milje mozes samo da vadis zivce ovima sto rade za 800 a zapravo si i ti gola kita, nista konkretno ne mozes sa tim parama

sitno je to sve, nije neka para
Tacno tako.
Jimmy McNulty wrote:Plata od 1500 je vrh vrhova u ovoj državi i nju u vrh glave ima 10% stanovništva. Recite mi gdje da potpišem da do kraja života radim za nju.
Ja sam imao i vecu platu od toga. Kao sto japin kaze, nije to neka sreca, kao sto ti mislis. Potrebno je jos vise od toga da bi bio sretan i zadovoljan i da nesto napravis u zivotu.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9385 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

konjislav wrote:
Jimmy McNulty wrote:Plata od 1500 je vrh vrhova u ovoj državi i nju u vrh glave ima 10% stanovništva. Recite mi gdje da potpišem da do kraja života radim za nju.
Ja sam imao i vecu platu od toga. Kao sto japin kaze, nije to neka sreca, kao sto ti mislis. Potrebno je jos vise od toga da bi bio sretan i zadovoljan i da nesto napravis u zivotu.
Naravno, svjestan sam svega, ali ja sam 8 mjeseci radio za 300 maraka, u tih 8 mjeseci imao sam 2-3 slobodna dana i kada bih drznuo odmoriti se ne bi imao dnevnicu od 10 kaem taj dan. Za mene, ali i za 90% države BiH, plata od 1500, je i ostati će nedosanjani san.

90% ljudi koji su napustili ovo sve, nikada ne bi otišlo da imaju posao uz tu platu i da im se poštuju sva prava.
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9386 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mousstapha »

Najgore od svega je sto je govotovo po pravilu uz losiju platu i losiji odnos prema radnicima, povecan stres i strasno malo slobodnih dana. I na kraju kad neko dozivi klasicni burnout i naprasno dadne otkaz u drustvu ga dodatno optuze da je sam kriv i neradnik. Generalno je jako malo empatije medju radnicima u BiH.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9387 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

pokvarena salama, starog leba kriska, sve si dao ovoj zemlji, ona tebi nista :izet:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9388 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

Uvijek se zapitaj..
sta tebi drzava moze dati, a ne ti njoj..
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9389 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

svugdje pocinje sezona a nemoze se pronac ko ce da radi, po mojim kontama ova godina bit ce razvala na svim stranama..... nece raja da radi za kikiriki, dosta strucne raje izletilo vani da radi..... razjeb pravi, neka je...... jebote doso mi lik veze nema a ne mogu mu nista, radi, suti i pici :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9390 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »



za sve drugove tamo negdje u daljini :D
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9392 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Nije ovo ništa novo, logično je niko ne žali niti se kaje.
Osim Australca naravno. :lol: :lol: :lol:
EDIT: možda i francuza. :D
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9393 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

detroit-mercy wrote:
Melbourne_Australia wrote:Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radova nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavaju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
Znaci na kraju balade ipak dodjosmo do toga da prosjecan Bosnjo tesko zivi i pored svih uvjeravanja kako nam je super, kako su paprike i cevapi jeftini, teletina i janjetina na svakodnevnom meniju, da se nigdje ne pije i ne provodi kao kod nas :mrgreen: i uz to jos jako malo radi :skoljka: .
Haveru, posto sam bio u Detroitu 2 puta, ja nemam snage da ti odgovorim kad skontam gdje ti zivis :lol: :lol: Samo mi odg iskreno? odakle si inace? Sarajevo nisi sigurno..Jaran dobar mi zivio sa curom iz Sarajeva otisao gore kod nje....Znaci lik pobudalio nakon 12 mjeseci i tivra se kuci u Sarajevo..Tako da sam ga bas obisao bas, on je zivio u Rosedale Park ...
Last edited by Melbourne_Australia on 21/03/2019 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#9394 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sinuhe »

Svjetski putnik.
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#9395 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali_balon »

Ma ovaj koala je kolirani zviz da jebe rak raka....samo iz zviza je moglo isteci ovolika kolicina zitkog proljeva
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#9396 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

mali_balon wrote:Ma ovaj koala je kolirani zviz da jebe rak raka....samo iz zviza je moglo isteci ovolika kolicina zitkog proljeva
:lol:
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9397 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Melbourne_Australia wrote:
detroit-mercy wrote:
Melbourne_Australia wrote:Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radova nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavaju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
Znaci na kraju balade ipak dodjosmo do toga da prosjecan Bosnjo tesko zivi i pored svih uvjeravanja kako nam je super, kako su paprike i cevapi jeftini, teletina i janjetina na svakodnevnom meniju, da se nigdje ne pije i ne provodi kao kod nas :mrgreen: i uz to jos jako malo radi :skoljka: .
Haveru, posto sam bio u Detroitu 2 puta, ja nemam snage da ti odgovorim kad skontam gdje ti zivis :lol: :lol: Samo mi odg iskreno? odakle si inace? Sarajevo nisi sigurno..Jaran dobar mi zivio sa curom iz Sarajeva otisao gore kod nje....Znaci lik pobudalio nakon 12 mjeseci i tivra se kuci u Sarajevo..Tako da sam ga bas obisao bas, on je zivio u Rosedale Park ...
Od cijelog Detroit metropolitan podrucja, ti si nasao Rosdale Park i on ti je referenca :-) a sto je najvaznije tebi je Sarajevo referenca za bilo sta :-) . Uglavnom, bijelci ne zive bas pretjerano u Detroitu osim u Downtown-u u zadnjih par godina, valjda si to moga skontati u tim svojim dolascima
Progooglaj malo okolinu, RHills, Troy, Birmingham, Bloomfied pa onda skontaj gdje ti zivis i ne proseravaj se vise.
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9398 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Detroit je obicna rupa..Ali rupcina na kvadrat.,I ti pises pametujes...Pitao sam te odakle si inace?? Jer takvima je svugdje bolje samo da nisu u rodnom mjestu....Ti si tipicni primjer ...Hajde sad furaj,,
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9399 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

detroit-mercy wrote:.
Imal nas neko u Pistonsima? :D
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9400 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

tuzlak1212 wrote:
detroit-mercy wrote:.
Imal nas neko u Pistonsima? :D
Bio Milicic :mrgreen:
Post Reply