Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#9351 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

zforumas wrote:
corsa wrote:]
E i ovo mi nikako nije jasno. Cijela Srbija govori felne. Ne znam kakva im je to logika, kad je njemacka rijec i svabe kazu felgen!? Jos im sega kad ja na tamo nekim forumima napisem felge.... :-)
Napisi naplatci :mrgreen:
E to je vec na hrvatskim forumima! :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9352 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

naplatci.... ja ovo prvi put cujem :-)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#9353 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

beni-bu-man wrote:naplatci.... ja ovo prvi put cujem :-)
za sve postoji prvi put

ja i nije aluminijUmski
neg od lahke legure :lol: :lol: :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#9354 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

mad_max_ba wrote:
beni-bu-man wrote:naplatci.... ja ovo prvi put cujem :-)
za sve postoji prvi put

ja i nije aluminijUmski
neg od lahke legure :lol: :lol: :lol:
takorekuc lahkolegurni :lol:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#9355 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

zforumas wrote:
mad_max_ba wrote:
beni-bu-man wrote:naplatci.... ja ovo prvi put cujem :-)
za sve postoji prvi put

ja i nije aluminijUmski
neg od lahke legure :lol: :lol: :lol:
takorekuc lahkolegurni :lol:
men baš ono RIMS močno zvuči :lol: :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#9356 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

mad_max_ba wrote:]
men baš ono RIMS močno zvuči :lol: :lol:
Alloys ili u Zagorju Alojz :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9357 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

zforumas wrote:
mad_max_ba wrote:]
men baš ono RIMS močno zvuči :lol: :lol:
Alloys ili u Zagorju Alojz :mrgreen:
jos ako su spinners :-)

joj sad mi se igra NFS Most Wanted il Carbon :mrgreen:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#9358 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

beni-bu-man wrote:A kruzni tok ???
to je tok olovke kad prodje par na kladusi kruznim tokom ovjeris pogodak
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9359 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Mehanicari ... jedno pitanjce :P

Naprijed mi se cuje neko kuckanje , kada promjenim brzinu ... ili drzim gas pa brzo pustim - uglavnom kad auto malo "trzne" . Isto kao da se nesto zaljula i udari o sasiju ili sta vec. Mijenjao jedan nosac motora... Ima ih jos 1 ili 2 (laguna 2 u pitanju). Kakve su sanse da je nosac jos neki ... moze li jos nesto drugo biti ? kineticki.. poluosovina ? :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9360 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

skafiskafsnjak wrote:Mehanicari ... jedno pitanjce :P

Naprijed mi se cuje neko kuckanje , kada promjenim brzinu ... ili drzim gas pa brzo pustim - uglavnom kad auto malo "trzne" . Isto kao da se nesto zaljula i udari o sasiju ili sta vec. Mijenjao jedan nosac motora... Ima ih jos 1 ili 2 (laguna 2 u pitanju). Kakve su sanse da je nosac jos neki ... moze li jos nesto drugo biti ? kineticki.. poluosovina ? :?
provjeri sve , uklucujuci selne i gumice koje drze auspuh , sve nek ti provjeri dobar mehanicar :wink: :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9361 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Mislis na nosace auspuha? Oni i nisu u bas nekom stanju...ali mislim da je problem negdje naprijed. Kad palim auto isto cujem, rekao bih lijevo naprijed... mislio sam da je do zamajca jer je bio "zglajzo". Promjenio sam ga neki dan, a kuckanje ostalo hahaha. Ide mi na zivac... vidjet cu sutra, sve provjeriti...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9362 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

skafiskafsnjak wrote:Mislis na nosace auspuha? Oni i nisu u bas nekom stanju...ali mislim da je problem negdje naprijed. Kad palim auto isto cujem, rekao bih lijevo naprijed... mislio sam da je do zamajca jer je bio "zglajzo". Promjenio sam ga neki dan, a kuckanje ostalo hahaha. Ide mi na zivac... vidjet cu sutra, sve provjeriti...
ja ja , zato kazem sve nek se pregleda , u najgorem slucaju je mozda i mjenjac :-) :run:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9363 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

amar1994 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Mislis na nosace auspuha? Oni i nisu u bas nekom stanju...ali mislim da je problem negdje naprijed. Kad palim auto isto cujem, rekao bih lijevo naprijed... mislio sam da je do zamajca jer je bio "zglajzo". Promjenio sam ga neki dan, a kuckanje ostalo hahaha. Ide mi na zivac... vidjet cu sutra, sve provjeriti...
ja ja , zato kazem sve nek se pregleda , u najgorem slucaju je mozda i mjenjac :-) :run:
Ne diraj mi mjenjac :D :D :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9364 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Sto promjeni zamajac bas prvi :shock:
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.

Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.

Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse :mrgreen:

Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacila :? pa grublje odvaja ili suprotno nema vise zraka u sistemu pa jace odvaja...ne znam za ovo treba pitati @bitangu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9365 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

condy wrote:Sto promjeni zamajac bas prvi :shock:
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.

Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.

Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse :mrgreen:

Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacila :? pa grublje odvaja ili suprotno nema vise zraka u sistemu pa jace odvaja...ne znam za ovo treba pitati @bitangu

Ma zamajac je promjenjen jer je bio otiso, tu nemam sumnje. NEgo sam mislio da se to cuje od njega , ali eto nije .
Cini mi se na lijevoj strani da se cuje, koji je nosac tamo ? onaj veci na desnoj strani sam mjenjao prije godinu ...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9366 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

skafiskafsnjak wrote:
condy wrote:Sto promjeni zamajac bas prvi :shock:
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.

Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.

Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse :mrgreen:

Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacila :? pa grublje odvaja ili suprotno nema vise zraka u sistemu pa jace odvaja...ne znam za ovo treba pitati @bitangu

Ma zamajac je promjenjen jer je bio otiso, tu nemam sumnje. NEgo sam mislio da se to cuje od njega , ali eto nije .
Cini mi se na lijevoj strani da se cuje, koji je nosac tamo ? onaj veci na desnoj strani sam mjenjao prije godinu ...
Otiđi do mehaničara, on može u kanalu, ili ako je opremljenija radnja na dizalici, može tačno utvrditi koji je nosač ti popustio. Najbolje ti je tako da se ne kontaš, šta i koji, otiđi i riješi još to.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9367 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nepass »

Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
nookey
Posts: 1058
Joined: 13/10/2010 21:42

#9368 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nookey »

Ljudi pomozite, ne znam je li opasno:

Golf 4 je u pitanju, disk pločice nazad. Kad stisnem lagano kočnicu počne kao hučati nazad i grebati, ali ne uvijek. Kad povučem ručnu drži normala, koči normala, koliko vidim pločice su na svom mjestu, imaju dovoljno mesa na sebi. Malo sam ga testirao i zakočio naglo par puta, da bi prestalo, ali sad opet i opet ne uvijek. Šta može biti, da nije kakav kamenčić uletio ili ne znam više ni ja. Da ne idem majstoru ako je neka sitnica, opet kažem koči normalno, ali kad to počne hučati to nije normalno. Nekako mi je zvuk kao kad opereš auto pa uhvati hrđa diskove dok je ne skine ono par trenutaka, ali sad evo se pojavljuje svako malo.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#9369 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Nepass wrote:Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
Ako koristi klimu, sasvim je normalna pojava da kaplje voda ispod auta. Auto valjda koristi antifriz i vidilo bi se na asfaltu da je antifriz a ne voda.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#9370 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

preludezalude wrote:
Nepass wrote:Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
Ako koristi klimu, sasvim je normalna pojava da kaplje voda ispod auta. Auto valjda koristi antifriz i vidilo bi se na asfaltu da je antifriz a ne voda.

Tako sam ja se sjebo kad sam prvi put vidio vodu pod autom, lokva samo takva. Kao da je neko litru vode prosuo. :D Ljeto bilo, klima radila na max.
I onda mi naumpalo da je to kondenzacija jer je antifriz plav.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#9371 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nepass »

Znam da bude kondenz. Ali njoj auto ostalo u servisu dali joj zamjensko. Sumnjali u hladnjak, kasnije rekli nije hladnjak i ne mogu rijesiti problem.
Nije da me nesta pretjerano zanima, mozda i ona ne konta sta su joj rekli ili petlja.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9372 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kakvi su ferodo diskovi i plocice, valjaju li cemu?????
Ove neke sto mi nude za auto, imaju oznaku FERODO DDF1140, i koliko vidim imaju siroku aplikaciju kod psa vozila, a skoro pa dzaba. :D
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#9373 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

Nekad bile vrh......ali prosle godine ih uzeo to i dan danas skripi ko da voz koci i pri onom najmanjem kocenju....tako da....
Mozda nisu original, uzeo u motoreksu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9374 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Kakvi su ferodo diskovi i plocice, valjaju li cemu?????
Ove neke sto mi nude za auto, imaju oznaku FERODO DDF1140, i koliko vidim imaju siroku aplikaciju kod psa vozila, a skoro pa dzaba. :D
a sto trazis najjeftinije ziv bio :-) , uzmi opet BOSCH koje si koristio , jbo ekspereminetisanje :wink:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9375 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

E nisu najjeftinije Amare, imma jos kamara opcija koje su jeftinije, a ferodo je onako, k'o zvucno ime, bar nekad je bio?!
Post Reply