E to je vec na hrvatskim forumima!zforumas wrote:Napisi naplatcicorsa wrote:]
E i ovo mi nikako nije jasno. Cijela Srbija govori felne. Ne znam kakva im je to logika, kad je njemacka rijec i svabe kazu felgen!? Jos im sega kad ja na tamo nekim forumima napisem felge....
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- corsa
- Posts: 2592
- Joined: 15/12/2005 10:35
- Location: Sarajevo
#9351 Re: Pitamo Mehanicare ?
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#9352 Re: Pitamo Mehanicare ?
naplatci.... ja ovo prvi put cujem 
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#9353 Re: Pitamo Mehanicare ?
za sve postoji prvi putbeni-bu-man wrote:naplatci.... ja ovo prvi put cujem
ja i nije aluminijUmski
neg od lahke legure
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#9354 Re: Pitamo Mehanicare ?
takorekuc lahkolegurnimad_max_ba wrote:za sve postoji prvi putbeni-bu-man wrote:naplatci.... ja ovo prvi put cujem
ja i nije aluminijUmski
neg od lahke legure![]()
![]()
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#9355 Re: Pitamo Mehanicare ?
men baš ono RIMS močno zvučizforumas wrote:takorekuc lahkolegurnimad_max_ba wrote:za sve postoji prvi putbeni-bu-man wrote:naplatci.... ja ovo prvi put cujem
ja i nije aluminijUmski
neg od lahke legure![]()
![]()
- zforumas
- Posts: 8730
- Joined: 25/10/2016 20:35
#9356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Alloys ili u Zagorju Alojzmad_max_ba wrote:]
men baš ono RIMS močno zvuči![]()
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#9357 Re: Pitamo Mehanicare ?
jos ako su spinnerszforumas wrote:Alloys ili u Zagorju Alojzmad_max_ba wrote:]
men baš ono RIMS močno zvuči![]()
joj sad mi se igra NFS Most Wanted il Carbon
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#9358 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je tok olovke kad prodje par na kladusi kruznim tokom ovjeris pogodakbeni-bu-man wrote:A kruzni tok ???
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9359 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehanicari ... jedno pitanjce 
Naprijed mi se cuje neko kuckanje , kada promjenim brzinu ... ili drzim gas pa brzo pustim - uglavnom kad auto malo "trzne" . Isto kao da se nesto zaljula i udari o sasiju ili sta vec. Mijenjao jedan nosac motora... Ima ih jos 1 ili 2 (laguna 2 u pitanju). Kakve su sanse da je nosac jos neki ... moze li jos nesto drugo biti ? kineticki.. poluosovina ?
Naprijed mi se cuje neko kuckanje , kada promjenim brzinu ... ili drzim gas pa brzo pustim - uglavnom kad auto malo "trzne" . Isto kao da se nesto zaljula i udari o sasiju ili sta vec. Mijenjao jedan nosac motora... Ima ih jos 1 ili 2 (laguna 2 u pitanju). Kakve su sanse da je nosac jos neki ... moze li jos nesto drugo biti ? kineticki.. poluosovina ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9360 Re: Pitamo Mehanicare ?
provjeri sve , uklucujuci selne i gumice koje drze auspuh , sve nek ti provjeri dobar mehanicarskafiskafsnjak wrote:Mehanicari ... jedno pitanjce
Naprijed mi se cuje neko kuckanje , kada promjenim brzinu ... ili drzim gas pa brzo pustim - uglavnom kad auto malo "trzne" . Isto kao da se nesto zaljula i udari o sasiju ili sta vec. Mijenjao jedan nosac motora... Ima ih jos 1 ili 2 (laguna 2 u pitanju). Kakve su sanse da je nosac jos neki ... moze li jos nesto drugo biti ? kineticki.. poluosovina ?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9361 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislis na nosace auspuha? Oni i nisu u bas nekom stanju...ali mislim da je problem negdje naprijed. Kad palim auto isto cujem, rekao bih lijevo naprijed... mislio sam da je do zamajca jer je bio "zglajzo". Promjenio sam ga neki dan, a kuckanje ostalo hahaha. Ide mi na zivac... vidjet cu sutra, sve provjeriti...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9362 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja ja , zato kazem sve nek se pregleda , u najgorem slucaju je mozda i mjenjacskafiskafsnjak wrote:Mislis na nosace auspuha? Oni i nisu u bas nekom stanju...ali mislim da je problem negdje naprijed. Kad palim auto isto cujem, rekao bih lijevo naprijed... mislio sam da je do zamajca jer je bio "zglajzo". Promjenio sam ga neki dan, a kuckanje ostalo hahaha. Ide mi na zivac... vidjet cu sutra, sve provjeriti...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9363 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne diraj mi mjenjacamar1994 wrote:ja ja , zato kazem sve nek se pregleda , u najgorem slucaju je mozda i mjenjacskafiskafsnjak wrote:Mislis na nosace auspuha? Oni i nisu u bas nekom stanju...ali mislim da je problem negdje naprijed. Kad palim auto isto cujem, rekao bih lijevo naprijed... mislio sam da je do zamajca jer je bio "zglajzo". Promjenio sam ga neki dan, a kuckanje ostalo hahaha. Ide mi na zivac... vidjet cu sutra, sve provjeriti...![]()
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#9364 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto promjeni zamajac bas prvi
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.
Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.
Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse
Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacila
pa grublje odvaja ili suprotno nema vise zraka u sistemu pa jace odvaja...ne znam za ovo treba pitati @bitangu
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.
Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.
Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse
Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacila
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9365 Re: Pitamo Mehanicare ?
condy wrote:Sto promjeni zamajac bas prvi![]()
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.
Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.
Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse
Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacilapa grublje odvaja ili suprotno nema vise zraka u sistemu pa jace odvaja...ne znam za ovo treba pitati @bitangu
Ma zamajac je promjenjen jer je bio otiso, tu nemam sumnje. NEgo sam mislio da se to cuje od njega , ali eto nije .
Cini mi se na lijevoj strani da se cuje, koji je nosac tamo ? onaj veci na desnoj strani sam mjenjao prije godinu ...
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#9366 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otiđi do mehaničara, on može u kanalu, ili ako je opremljenija radnja na dizalici, može tačno utvrditi koji je nosač ti popustio. Najbolje ti je tako da se ne kontaš, šta i koji, otiđi i riješi još to.skafiskafsnjak wrote:condy wrote:Sto promjeni zamajac bas prvi![]()
Njega ostavis za kraj, skup je pa kad otklonis sumnju na ostale potencijalne kvarove.
Promjeni i ostale nosace, dva su od motora i jedan od mjenjaca.
Uglavnom, kad i njih promjenis imaces tip top auto ak ti je lakse
Da nije ozracen sistem kad je mijenjan zamajac i set kvacilapa grublje odvaja ili suprotno nema vise zraka u sistemu pa jace odvaja...ne znam za ovo treba pitati @bitangu
Ma zamajac je promjenjen jer je bio otiso, tu nemam sumnje. NEgo sam mislio da se to cuje od njega , ali eto nije .
Cini mi se na lijevoj strani da se cuje, koji je nosac tamo ? onaj veci na desnoj strani sam mjenjao prije godinu ...
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#9367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
-
nookey
- Posts: 1058
- Joined: 13/10/2010 21:42
#9368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi pomozite, ne znam je li opasno:
Golf 4 je u pitanju, disk pločice nazad. Kad stisnem lagano kočnicu počne kao hučati nazad i grebati, ali ne uvijek. Kad povučem ručnu drži normala, koči normala, koliko vidim pločice su na svom mjestu, imaju dovoljno mesa na sebi. Malo sam ga testirao i zakočio naglo par puta, da bi prestalo, ali sad opet i opet ne uvijek. Šta može biti, da nije kakav kamenčić uletio ili ne znam više ni ja. Da ne idem majstoru ako je neka sitnica, opet kažem koči normalno, ali kad to počne hučati to nije normalno. Nekako mi je zvuk kao kad opereš auto pa uhvati hrđa diskove dok je ne skine ono par trenutaka, ali sad evo se pojavljuje svako malo.
Golf 4 je u pitanju, disk pločice nazad. Kad stisnem lagano kočnicu počne kao hučati nazad i grebati, ali ne uvijek. Kad povučem ručnu drži normala, koči normala, koliko vidim pločice su na svom mjestu, imaju dovoljno mesa na sebi. Malo sam ga testirao i zakočio naglo par puta, da bi prestalo, ali sad opet i opet ne uvijek. Šta može biti, da nije kakav kamenčić uletio ili ne znam više ni ja. Da ne idem majstoru ako je neka sitnica, opet kažem koči normalno, ali kad to počne hučati to nije normalno. Nekako mi je zvuk kao kad opereš auto pa uhvati hrđa diskove dok je ne skine ono par trenutaka, ali sad evo se pojavljuje svako malo.
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#9369 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako koristi klimu, sasvim je normalna pojava da kaplje voda ispod auta. Auto valjda koristi antifriz i vidilo bi se na asfaltu da je antifriz a ne voda.Nepass wrote:Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#9370 Re: Pitamo Mehanicare ?
preludezalude wrote:Ako koristi klimu, sasvim je normalna pojava da kaplje voda ispod auta. Auto valjda koristi antifriz i vidilo bi se na asfaltu da je antifriz a ne voda.Nepass wrote:Vozi kolegica vw turan, 2003g. Curi joj voda, vozila majstoru kaze nije do hladnjaka i da on ne zna to popraviti tj . ne moze da nadje kvar.
Ugl hoce sad drugom majstoru. E sad je li majstor nju levati ili sta? Odakle uopste jos voda moze curiti osim brisaca i hladnjaka?
Tako sam ja se sjebo kad sam prvi put vidio vodu pod autom, lokva samo takva. Kao da je neko litru vode prosuo.
I onda mi naumpalo da je to kondenzacija jer je antifriz plav.
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#9371 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam da bude kondenz. Ali njoj auto ostalo u servisu dali joj zamjensko. Sumnjali u hladnjak, kasnije rekli nije hladnjak i ne mogu rijesiti problem.
Nije da me nesta pretjerano zanima, mozda i ona ne konta sta su joj rekli ili petlja.
Nije da me nesta pretjerano zanima, mozda i ona ne konta sta su joj rekli ili petlja.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9372 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvi su ferodo diskovi i plocice, valjaju li cemu?????
Ove neke sto mi nude za auto, imaju oznaku FERODO DDF1140, i koliko vidim imaju siroku aplikaciju kod psa vozila, a skoro pa dzaba.
Ove neke sto mi nude za auto, imaju oznaku FERODO DDF1140, i koliko vidim imaju siroku aplikaciju kod psa vozila, a skoro pa dzaba.
-
mali_balon
- Posts: 14561
- Joined: 12/09/2012 09:57
#9373 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nekad bile vrh......ali prosle godine ih uzeo to i dan danas skripi ko da voz koci i pri onom najmanjem kocenju....tako da....
Mozda nisu original, uzeo u motoreksu
Mozda nisu original, uzeo u motoreksu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9374 Re: Pitamo Mehanicare ?
a sto trazis najjeftinije ziv biokonektovan wrote:Kakvi su ferodo diskovi i plocice, valjaju li cemu?????
Ove neke sto mi nude za auto, imaju oznaku FERODO DDF1140, i koliko vidim imaju siroku aplikaciju kod psa vozila, a skoro pa dzaba.
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9375 Re: Pitamo Mehanicare ?
E nisu najjeftinije Amare, imma jos kamara opcija koje su jeftinije, a ferodo je onako, k'o zvucno ime, bar nekad je bio?!
