Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9351 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Nivelacija wrote:Ljudi moji jest ova Njemacka i propala sta je ono :run:
To nek nijemci kažu. Kad čujem od njih onda ću se složiti. Ja imam pravo samo govoriti za svoju zemlju.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9352 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Pa samo ti za jedan smartphone treba skoro citava plata , od tih dvi i po milje.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9353 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Nivelacija wrote:Ljudi moji jest ova Njemacka i propala sta je ono :run:
Jest vala, 4. svjetska ekonomija. Propala ko žeton. :run:
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9354 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Kad fukara iz Njemacke prica o 4 ekonom sili na svijetu, a velika vecina tih radi gore za milju i 1400 eura :lol: :lol: :lol:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9355 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Melbourne_Australia wrote:Kad fukara iz Njemacke prica o 4 ekonom sili na svijetu, a velika vecina tih radi gore za milju i 1400 eura :lol: :lol: :lol:
Ali ta je suma ok u Bosni ? Kao bolja zarada ?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#9356 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Nivelacija »

paladinka wrote:
Melbourne_Australia wrote:Kad fukara iz Njemacke prica o 4 ekonom sili na svijetu, a velika vecina tih radi gore za milju i 1400 eura :lol: :lol: :lol:
Ali ta je suma ok u Bosni ? Kao bolja zarada ?
1400 eura u Njemackoj je ovdje u Bosni kao da imas platu 700 KM.
Fukara jbg
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9357 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

Melbourne_Australia wrote:Kad fukara iz Njemacke prica o 4 ekonom sili na svijetu, a velika vecina tih radi gore za milju i 1400 eura :lol: :lol: :lol:
Vjerovatno im je bolje nego da su ostali ovdje :roll:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9358 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

Nivelacija wrote:
paladinka wrote:
Melbourne_Australia wrote:Kad fukara iz Njemacke prica o 4 ekonom sili na svijetu, a velika vecina tih radi gore za milju i 1400 eura :lol: :lol: :lol:
Ali ta je suma ok u Bosni ? Kao bolja zarada ?
1400 eura u Njemackoj je ovdje u Bosni kao da imas platu 700 KM.
Fukara jbg
Jes al gore i cojk i zena rade za eto tu cifru od 1400 eura, ovdje samo jedno za 700 KM :D
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9359 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Tema je da je 2.5 k dobra zarada, sta mozes sa tih dva 2.5 k?
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9360 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

paladinka wrote:Tema je da je 2.5 k dobra zarada, sta mozes sa tih dva 2.5 k?
Ako imas svoj krov nad glavom sta ne mozes?
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9361 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Nešto ne vidim da se ti koji rade za 1400€ tamo vraćaju ovdje da rade za 700KM ili u zemlje iz kojih su došli. Što li?
Last edited by espn on 21/03/2019 00:29, edited 1 time in total.
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9362 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

tuzlak1212 wrote:
paladinka wrote:Tema je da je 2.5 k dobra zarada, sta mozes sa tih dva 2.5 k?
Ako imas svoj krov nad glavom sta ne mozes?
I taj krov se mora investirati , novo grijanje , fasade , nova kuhinja ,kupatilo , nov krov i to sve kosta nakon 10-15 godina.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9363 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

paladinka wrote:
tuzlak1212 wrote:
paladinka wrote:Tema je da je 2.5 k dobra zarada, sta mozes sa tih dva 2.5 k?
Ako imas svoj krov nad glavom sta ne mozes?
I taj krov se mora investirati , novo grijanje , fasade , nova kuhinja ,kupatilo , nov krov i to sve kosta nakon 10-15 godina.
Moze se to sa 2,5k ja ne znam o cemu pricas, ne moze se ustedit al se taj kredit moze lagodno vratit da se ne osjeti pretjerano. Jos ako jos neko u kuci doprinosi finansijski pored necije plate od 2,5k onda definitivno pricas gluposti :D
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9364 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Edin Džeko otvara luksuzni bar u elitnom dijelu Dubrovnika

https://www.klix.ba/sport/nogomet/edin- ... /190320184

Što nije ostao i otvorio ovdje bar? Nego otišao da igra za stranu ligu. Što nije ostao da sa nama i našom ligom igra, nego je odlučio otići vani i napustiti naš vele štovani klub i postati fukara igrajući za strance? U čemu je kvaka?
tuzlak1212 wrote:[
Moze se to sa 2,5k ja ne znam o cemu pricas, ne moze se ustedit al se taj kredit moze lagodno vratit da se ne osjeti pretjerano. Jos ako jos neko u kuci doprinosi finansijski pored necije plate od 2,5k onda definitivno pricas gluposti :D
Jest, samo ko zarađuje kod nas 2500KM? Prosječna plata je 850KM. O čemu vi pričate?
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9365 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

espn wrote:
tuzlak1212 wrote:[
Moze se to sa 2,5k ja ne znam o cemu pricas, ne moze se ustedit al se taj kredit moze lagodno vratit da se ne osjeti pretjerano. Jos ako jos neko u kuci doprinosi finansijski pored necije plate od 2,5k onda definitivno pricas gluposti :D
Jest, samo ko zarađuje kod nas 2500KM? Prosječna plata je 850KM. O čemu vi pričate?
Vuce se prica od ranije, al poceli su kakit kako se ni sa tolikom platom od 2500 KM ne moze pristojno zivjeti. Ovdje neki ljudi nemaju ni iz daleka dodira sa racionalnim razmisljanjem
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9366 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Moze ako zivis od dana do sutra ? Znaci od 2.5 k moras da ostvaris da ti bude ljepo i u starosti. I mi govorimo ovdje o top zaradi po melbournu.
Hendrix
Posts: 5281
Joined: 27/02/2004 00:00

#9367 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hendrix »

Brate mili ima li veceg snoba u Kantonu Sarajevo od ovog Melbourna? Ima li covjek uopste konkurenciju u svojim izjavama i sprdanju sa ljudima ovde?

:roll:
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9368 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Hendrix wrote:Brate mili ima li veceg snoba u Kantonu Sarajevo od ovog Melbourna? Ima li covjek uopste konkurenciju u svojim izjavama i sprdanju sa ljudima ovde?

:roll:
Ima vic jedan , dodje jedna dama u svicarsku banku i kaze tiho , digla bi tri miliona franaka , kaze tip ,ne morate tiho govoriti , mi u svicarskoj govorimo otvorimo o siromastini . Tako je kod njega samo ubrnuto .
User avatar
muha_sa
Posts: 140373
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9369 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

paladinka wrote:
Hendrix wrote:Brate mili ima li veceg snoba u Kantonu Sarajevo od ovog Melbourna? Ima li covjek uopste konkurenciju u svojim izjavama i sprdanju sa ljudima ovde?

:roll:
Ima vic jedan , dodje jedna dama u svicarsku banku i kaze tiho , digla bi tri miliona franaka , kaze tip ,ne morate tiho govoriti , mi u svicarskoj govorimo otvorimo o siromastini . Tako je kod njega samo ubrnuto .
:thumbup:

dobar vic--baš se ismijah sabah zorom
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9370 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

ja ne znam kako vi to zamisljate nit radite,al ispod 4 5 milja ne mozes pristojno ni ovde zivjet. drugo je prezivljavanje i nasa prosjecna plata u bosni, pa se klonis raznoraznih cejfova :skoljka:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9371 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

sumirprimus wrote:ja ne znam kako vi to zamisljate nit radite,al ispod 4 5 milja ne mozes pristojno ni ovde zivjet. drugo je prezivljavanje i nasa prosjecna plata u bosni, pa se klonis raznoraznih cejfova :skoljka:
lajk
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9372 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

sa dvije i po milje mozes samo da vadis zivce ovima sto rade za 800 a zapravo si i ti gola kita, nista konkretno ne mozes sa tim parama

sitno je to sve, nije neka para
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9373 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Plata od 1500 je vrh vrhova u ovoj državi i nju u vrh glave ima 10% stanovništva. Recite mi gdje da potpišem da do kraja života radim za nju.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#9374 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muzicar_iz_parka »

Ko vam je kriv pa niste učili škole, bili bi bar u dvije agencije, 3 komisije, 4 upravna odbora, onda se nekako i može preživiti.
:mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#9375 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by ultima_palabra »

japin_mutapi wrote:sa dvije i po milje mozes samo da vadis zivce ovima sto rade za 800 a zapravo si i ti gola kita, nista konkretno ne mozes sa tim parama

sitno je to sve, nije neka para
Tako je. Može se solidno živjeti svakodnevno, da ti ništa ne fali. Ali na neku štednju, investicije, da ćeš nešto djeci ostaviti, to zaboravi.
Post Reply