Irak
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#9351 Re: ISIS zauzeo Mosul
Nego, Japin mag kao Zenitov hepek. Svi se izmirili. Jel' se šta danas bitno dešavalo da se posvađamo kao ljudi?
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#9352 Re: ISIS zauzeo Mosul
Nenadjebljivo, svaka cast majstorejapin_mutapi wrote:
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#9353 Re: ISIS zauzeo Mosul
kakav car
nafte ko u prici, djeneral Kasim vazda ima bujruma. nek udari ko smije
na Hordasa ne smijem, na Coola nemam srca ici. ostali se cuvajte
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#9354 Re: ISIS zauzeo Mosul
ne odbijamKikibombona wrote:A evo za tebe jedna Peshmerga
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#9355 Re: ISIS zauzeo Mosul
zaboravih, Kurtzu i Fantassinu odmah nudim naftu po nizim cijenama
za protuuslugu cemo se dogovoriti
za protuuslugu cemo se dogovoriti
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9356 Re: ISIS zauzeo Mosul
Dok se ne napravi mapa velikog Kurdistana necu da pricam!
Pesmerge opet udaraju po ISILu u siroj regiji Kirkuka.... Oslobodjeno je nekoliko sela od ISIL posasti...

Pesmerge opet udaraju po ISILu u siroj regiji Kirkuka.... Oslobodjeno je nekoliko sela od ISIL posasti...

-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9357 Re: ISIS zauzeo Mosul
kiki znas li bar staj u pitanju? 
jebo majku,vazda na najzapadnijoj tacci s pogledom na istok..pa dokad druze momire?
jebo majku,vazda na najzapadnijoj tacci s pogledom na istok..pa dokad druze momire?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9358 Re: ISIS zauzeo Mosul
Eto te kiki poceo si ko Savox


- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#9359 Re: ISIS zauzeo Mosul
Evo mene taman iz birtije. O čemu se ovdje priča ? Ja vas ništa ne kontam... 
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9360 Re: ISIS zauzeo Mosul
Na sta mislis?sumirprimus wrote:kiki znas li bar staj u pitanju?![]()
Kazu, iracki Kurdi proturski raspolozeni....
Citatelji Rudawa, mahom iracki Kurdi, opet blate Rudaw radi 'pogresne' terminologije. Toliko o navodnoj ljubavi irackih Kurda prema Turskoj. Jos uvijek nisam nabasao na neki komentar irackog Kurda koji ima pozitivno misljenje o Turskoj ili Iranu.
https://www.facebook.com/RudawEnglish/p ... =1&theater
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9361 Re: ISIS zauzeo Mosul
Saudski uhljupi u "zijaretu" kabura svoga "Imama" Georga Washingtona:

Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.

Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9362 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ne vidim sta je lose u tome sto neka delegacija posjecuje grob nekog drzavnika.. to je izraz postovanja drzavi koju posjecuju a ne iskazivanje obicaja svoje drzave.salik79 wrote:Saudski uhljupi u "zijaretu" kabura svoga "Imama" Georga Washingtona:
Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9363 Re: ISIS zauzeo Mosul
A sta je lose u posjecivanju kaburova spomenutih osoba i kulturno-historijskog naslijedja?!Fantassin wrote:Ne vidim sta je lose u tome sto neka delegacija posjecuje grob nekog drzavnika.. to je izraz postovanja drzavi koju posjecuju a ne iskazivanje obicaja svoje drzave.salik79 wrote:Saudski uhljupi u "zijaretu" kabura svoga "Imama" Georga Washingtona:
Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9364 Re: ISIS zauzeo Mosul
Nista .... to da su vehabije poremeceni to je jasno.Ali ipak nemoj mislit da vodstvo istih misli kao i oni koji bleje ispod njih..
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9365 Re: ISIS zauzeo Mosul
Oni im diktiraju fetve. Niti jedna fetva se bez njihove dozvole ne smije izdati, a s obzirom da su oni "cuvari dva sveta harema" onda uvidjas "tezinu" tih fetvi kod nepismenog i neupucenog puka.Fantassin wrote:Nista .... to da su vehabije poremeceni to je jasno.Ali ipak nemoj mislit da vodstvo istih misli kao i oni koji bleje ispod njih..
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9366 Re: ISIS zauzeo Mosul
Upravo kod nepismenog i neupucenog ... nemoj misliti da se vodstvo vodi istim idejama slijepo kao oni koji idu iza njih.salik79 wrote:Oni im diktiraju fetve. Niti jedna fetva se bez njihove dozvole ne smije izdati, a s obzirom da su oni "cuvari dva sveta harema" onda uvidjas "tezinu" tih fetvi kod nepismenog i neupucenog puka.Fantassin wrote:Nista .... to da su vehabije poremeceni to je jasno.Ali ipak nemoj mislit da vodstvo istih misli kao i oni koji bleje ispod njih..
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#9367 Re: ISIS zauzeo Mosul
UN: 90 000 ljudi je napustilo domove u pokrajini Anbar pred snagama ISIS-a koji izgleda nezaustavljivo napreduju. Najzesce borbe od pocetka ISIS-ove ofanzive u Ramadiju.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#9368 Re: ISIS zauzeo Mosul
Reportaza Reutersa iz Tikrita o masakrima nad sunitima i pljacki njihove imovine nakon okupacije od strane siitskih paravojnih formacija i rezimskih snaga iz Bagdada:
http://www.reuters.com/article/2015/04/ ... DP20150403
http://www.reuters.com/article/2015/04/ ... DP20150403
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#9369 Re: ISIS zauzeo Mosul
Specijalne snage Pešmerga sa VHS puškama


- Grover
- Posts: 1201
- Joined: 17/03/2008 18:13
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9371 Re: ISIS zauzeo Mosul
alaj braca susjedi plave trziste svojim produktima..Bobi wrote:Specijalne snage Pešmerga sa VHS puškama![]()

izdanje ljeto jesen 2015
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9372 Re: ISIS zauzeo Mosul
Vidi sto kopiraju FAMAS
Dobro, jasno je da se radi o "bullpup" modelu a tu nema bas puno prostora za kreativnost
Dobro, jasno je da se radi o "bullpup" modelu a tu nema bas puno prostora za kreativnost
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9373 Re: ISIS zauzeo Mosul
zato kod nas non stop kme kme,.a ljudi proizvode i prodaju...insomnia78 wrote:Vidi sto kopiraju FAMAS![]()
![]()
![]()
Dobro, jasno je da se radi o "bullpup" modelu a tu nema bas puno prostora za kreativnost
ZARADA U RATU S ISLAMISTIMA Vlada iračkoj vojsci prodaje oružje i opremu vrijednu 700 milijuna kn
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9375 Re: ISIS zauzeo Mosul
http://www.spiegel.de/international/wor ... 29274.html
kakoj grinic progutao,ovaj nastanak isila...
ako se ko sjeca,onih misim koji krac ce se iko sjecat,al onih pocetnih fajtova kad je fsa pocela sa obracunom sa isilom,negdje u siriji,i onaj ridjobradi,kad im je zaprijetio ,ko tek cete vidjet,bi to par mejseci pred pad mosula..
kakoj grinic progutao,ovaj nastanak isila...
ako se ko sjeca,onih misim koji krac ce se iko sjecat,al onih pocetnih fajtova kad je fsa pocela sa obracunom sa isilom,negdje u siriji,i onaj ridjobradi,kad im je zaprijetio ,ko tek cete vidjet,bi to par mejseci pred pad mosula..



