Irak

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9351 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Challenger__ »

Nego, Japin mag kao Zenitov hepek. Svi se izmirili. Jel' se šta danas bitno dešavalo da se posvađamo kao ljudi?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#9352 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by GandalfSivi »

japin_mutapi wrote:Image
Nenadjebljivo, svaka cast majstore :lol: :lol: :lol:
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#9353 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Klavikula »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kakav car :thumbup:

nafte ko u prici, djeneral Kasim vazda ima bujruma. nek udari ko smije :lol: :lol:

na Hordasa ne smijem, na Coola nemam srca ici. ostali se cuvajte :D :D
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#9354 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Klavikula »

Kikibombona wrote:
Klavikula wrote:evo jedan clanak za Kikija :-D

http://vojnapovijest.vecernji.hr/rat-na ... oci-999877
A evo za tebe jedna Peshmerga

Image

:D
ne odbijam :D
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#9355 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Klavikula »

zaboravih, Kurtzu i Fantassinu odmah nudim naftu po nizim cijenama :D

za protuuslugu cemo se dogovoriti :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9356 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

Dok se ne napravi mapa velikog Kurdistana necu da pricam!

Pesmerge opet udaraju po ISILu u siroj regiji Kirkuka.... Oslobodjeno je nekoliko sela od ISIL posasti...

Image

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9357 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

kiki znas li bar staj u pitanju? ;)
jebo majku,vazda na najzapadnijoj tacci s pogledom na istok..pa dokad druze momire? :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9358 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Eto te kiki poceo si ko Savox
Image
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#9359 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by asurbanipal »

Evo mene taman iz birtije. O čemu se ovdje priča ? Ja vas ništa ne kontam... :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9360 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Kikibombona »

sumirprimus wrote:kiki znas li bar staj u pitanju? ;)
Na sta mislis?

Kazu, iracki Kurdi proturski raspolozeni....

Citatelji Rudawa, mahom iracki Kurdi, opet blate Rudaw radi 'pogresne' terminologije. Toliko o navodnoj ljubavi irackih Kurda prema Turskoj. Jos uvijek nisam nabasao na neki komentar irackog Kurda koji ima pozitivno misljenje o Turskoj ili Iranu.

https://www.facebook.com/RudawEnglish/p ... =1&theater
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9361 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Saudski uhljupi u "zijaretu" kabura svoga "Imama" Georga Washingtona:

Image

Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9362 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

salik79 wrote:Saudski uhljupi u "zijaretu" kabura svoga "Imama" Georga Washingtona:

Image

Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.
Ne vidim sta je lose u tome sto neka delegacija posjecuje grob nekog drzavnika.. to je izraz postovanja drzavi koju posjecuju a ne iskazivanje obicaja svoje drzave.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9363 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Fantassin wrote:
salik79 wrote:Saudski uhljupi u "zijaretu" kabura svoga "Imama" Georga Washingtona:

Image

Neka su oni prije toga poravnali sve kaburove ashaba r.a. Allahovog Poslanika s.a.v.a. i njegovog Ehli-Bejta a.s, te izdali fetve buducim generacijama vehabita, kao sto su ISIL i Al-Nusra, kako postupati u "srazu" sa slicnim, ili kulturno-historijskim, naslijedjima.
Ne vidim sta je lose u tome sto neka delegacija posjecuje grob nekog drzavnika.. to je izraz postovanja drzavi koju posjecuju a ne iskazivanje obicaja svoje drzave.
A sta je lose u posjecivanju kaburova spomenutih osoba i kulturno-historijskog naslijedja?!
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9364 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

Nista .... to da su vehabije poremeceni to je jasno.Ali ipak nemoj mislit da vodstvo istih misli kao i oni koji bleje ispod njih..
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9365 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by salik79 »

Fantassin wrote:Nista .... to da su vehabije poremeceni to je jasno.Ali ipak nemoj mislit da vodstvo istih misli kao i oni koji bleje ispod njih..
Oni im diktiraju fetve. Niti jedna fetva se bez njihove dozvole ne smije izdati, a s obzirom da su oni "cuvari dva sveta harema" onda uvidjas "tezinu" tih fetvi kod nepismenog i neupucenog puka.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#9366 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Fantassin »

salik79 wrote:
Fantassin wrote:Nista .... to da su vehabije poremeceni to je jasno.Ali ipak nemoj mislit da vodstvo istih misli kao i oni koji bleje ispod njih..
Oni im diktiraju fetve. Niti jedna fetva se bez njihove dozvole ne smije izdati, a s obzirom da su oni "cuvari dva sveta harema" onda uvidjas "tezinu" tih fetvi kod nepismenog i neupucenog puka.
Upravo kod nepismenog i neupucenog ... nemoj misliti da se vodstvo vodi istim idejama slijepo kao oni koji idu iza njih.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9367 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

UN: 90 000 ljudi je napustilo domove u pokrajini Anbar pred snagama ISIS-a koji izgleda nezaustavljivo napreduju. Najzesce borbe od pocetka ISIS-ove ofanzive u Ramadiju.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#9368 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Opetja033 »

Reportaza Reutersa iz Tikrita o masakrima nad sunitima i pljacki njihove imovine nakon okupacije od strane siitskih paravojnih formacija i rezimskih snaga iz Bagdada:
http://www.reuters.com/article/2015/04/ ... DP20150403
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#9369 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by Bobi »

Specijalne snage Pešmerga sa VHS puškama :D
Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9371 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

Bobi wrote:Specijalne snage Pešmerga sa VHS puškama :D
Image
alaj braca susjedi plave trziste svojim produktima.. :D

Image
izdanje ljeto jesen 2015 :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9372 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Vidi sto kopiraju FAMAS :D :lol: :lol:
Dobro, jasno je da se radi o "bullpup" modelu a tu nema bas puno prostora za kreativnost
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9373 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

insomnia78 wrote:Vidi sto kopiraju FAMAS :D :lol: :lol:
Dobro, jasno je da se radi o "bullpup" modelu a tu nema bas puno prostora za kreativnost
zato kod nas non stop kme kme,.a ljudi proizvode i prodaju...
ZARADA U RATU S ISLAMISTIMA Vlada iračkoj vojsci prodaje oružje i opremu vrijednu 700 milijuna kn
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9374 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by insomnia78 »

Ma kakvi mi
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9375 Re: ISIS zauzeo Mosul

Post by sumirprimus »

http://www.spiegel.de/international/wor ... 29274.html
kakoj grinic progutao,ovaj nastanak isila... :D

ako se ko sjeca,onih misim koji krac ce se iko sjecat,al onih pocetnih fajtova kad je fsa pocela sa obracunom sa isilom,negdje u siriji,i onaj ridjobradi,kad im je zaprijetio ,ko tek cete vidjet,bi to par mejseci pred pad mosula..
Post Reply