Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
melac
Posts: 2375
Joined: 25/08/2008 19:33

#9326 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by melac »

Kakav je status, ima li novih ispaljivanja?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9327 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

I na kraju se izgleda svede samo na fabriku u lajpcigu :mrgreen:

Pitaj mehu iz gorazda sto napravi dio ima li njemu bonusa
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9328 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

mk ultra wrote:I na kraju se izgleda svede samo na fabriku u lajpcigu :mrgreen:

Pitaj mehu iz gorazda sto napravi dio ima li njemu bonusa
Pa normalno da nema
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9329 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

mk ultra wrote:I na kraju se izgleda svede samo na fabriku u lajpcigu :mrgreen:

Pitaj mehu iz gorazda sto napravi dio ima li njemu bonusa
Pa kad kod nas gazde skontaju sta im znaci dobar/zadovoljan radnik i kad se gladne oci zasite onda ce i za Mehu biti bonusa :mrgreen:
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#9330 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Kad Bosnje cuju za ovaj bonus,ima da se ispaljuju duplo brze i cesce. Cuj bonus toliki Tita mi. To je ravno dobitku na lutriji.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9331 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

ima bonus i kod mene, jos mi 100km uletis i sve ko bombona....... radis ko direktor :mrgreen:
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#9332 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by shheff »

90% svih prava, bonusa, plata realnog sektora nase BiH, pojedu uhljebi svih vrsta od NK do VSS, a 10% su pohlepne gazde i robovlasnici.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9333 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Ja jednom dobio bonus 100 maraka, nisam danima mogao vjerovati. :lol:
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9334 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Moj muz radi za jednu renomiranu firmu od 09/18 i na kraju godine su isplacivali bonus, do sad najveci u odnosu na protekle godine.
On nije imao pravo na bonus jer nije jos imao 6 mjeseci rada u firmi. Dzaba bonus ako ti nije suđen
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9335 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

e vidi ih sad, pa pocetna je meni ulet 300km, bonus jos uletis 100km, normala brato...... drugi bonus za bonus po 50km, i tako.... picis, radis sve regulare, hos njemacka evo njemacka, hos nedje evo nedje.... od cega cu ba ja zivit, racuni i tako :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9336 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

mali jomu wrote:e vidi ih sad, pa pocetna je meni ulet 300km, bonus jos uletis 100km, normala brato...... drugi bonus za bonus po 50km, i tako.... picis, radis sve regulare, hos njemacka evo njemacka, hos nedje evo nedje.... od cega cu ba ja zivit, racuni i tako :mrgreen:
Jel to slab odziv na teme tipa povratak u bejha i ne idjem nidje iz bejha pa si ovdje doso? :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9337 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Suzie Q wrote:Moj muz radi za jednu renomiranu firmu od 09/18 i na kraju godine su isplacivali bonus, do sad najveci u odnosu na protekle godine.
On nije imao pravo na bonus jer nije jos imao 6 mjeseci rada u firmi. Dzaba bonus ako ti nije suđen
Pa to je normala svugdje :D
Jbg nikom nije drago rasipati se sa parama
I kod mene je firma za 90-ti rodjendan dala svim zaposlenima poveliki bonus. Oni koji su tu na ugovoru preko agencije nisu dobili nista
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9338 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

triconja wrote:
mali jomu wrote: e vidi ih sad, pa pocetna je meni ulet 300km, bonus jos uletis 100km, normala brato...... drugi bonus za bonus po 50km, i tako.... picis, radis sve regulare, hos njemacka evo njemacka, hos nedje evo nedje.... od cega cu ba ja zivit, racuni i tako :mrgreen:
Jel to slab odziv na teme tipa povratak u bejha i ne idjem nidje iz bejha pa si ovdje doso? :lol:

jebiga vi ste svi krivi...... sto sam na ovoj temi, nidje vas pa vas moram trazit :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Suzie Q
Posts: 1359
Joined: 08/04/2010 10:54

#9339 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

insomnia78 wrote:
Suzie Q wrote:Moj muz radi za jednu renomiranu firmu od 09/18 i na kraju godine su isplacivali bonus, do sad najveci u odnosu na protekle godine.
On nije imao pravo na bonus jer nije jos imao 6 mjeseci rada u firmi. Dzaba bonus ako ti nije suđen
Pa to je normala svugdje :D
Jbg nikom nije drago rasipati se sa parama
I kod mene je firma za 90-ti rodjendan dala svim zaposlenima poveliki bonus. Oni koji su tu na ugovoru preko agencije nisu dobili nista
Naravno, ali smo iz ovoga naucili da radno mjesto treba mijenjati u proljece, ako imas namjeru mijenjati i uz to profitirati.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9340 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Suzie Q wrote:
insomnia78 wrote:
Suzie Q wrote:Moj muz radi za jednu renomiranu firmu od 09/18 i na kraju godine su isplacivali bonus, do sad najveci u odnosu na protekle godine.
On nije imao pravo na bonus jer nije jos imao 6 mjeseci rada u firmi. Dzaba bonus ako ti nije suđen
Pa to je normala svugdje :D
Jbg nikom nije drago rasipati se sa parama
I kod mene je firma za 90-ti rodjendan dala svim zaposlenima poveliki bonus. Oni koji su tu na ugovoru preko agencije nisu dobili nista
Naravno, ali smo iz ovoga naucili da radno mjesto treba mijenjati u proljece, ako imas namjeru mijenjati i uz to profitirati.
Zavisi. Onda te jebu za godisnji. Kod mene se ovdje racuna od maja do maja. Osim toga. Ako radis na neodredjeno nije bas preporucljivo mjenjati poslove bez nekog velikog razloga jer nakon tri godine stices razne pogodnosti
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9341 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Poštovani potrošači, Dana 21.03.2019. godine doći će do prekida u vodosnabdijevanju zbog izvođenja radova na potisnom cjevovodu "Bačevo – Alipašin most" na uvezivanju dijela rekonstruisanog cjevovoda prečnika 700 mm na lokalitetu Ilidže u ulici Rustempašina. Radovi počinju u 09:00h a stabilizaciju u vodosnabdijevanju očekujemo u večernjim satima po okončanju radova. Naselja u kojima će doći do prekida u isporuci vode su: Koševsko brdo, Bare(Šip), Kobilja Glava, naselje Park, Ciglane, Velešići, Pofalići, Hum brdo, Gornji Velešići, Boljakov Potok, Buća Potok, Vitković brdo, Sokolje, Briješće brdo, Dumače, Ugorsko, Hotonj, Barica, Krše, Dreskovača, Orahov brijeg, Nova industrijska zona-Vogošća, te u ulicama: Alipašina, Bolnička, Koševo, Patriotske Lige.

Šta reći? Koju poruku poslati? Pola Sarajeva bez vode i oni ti kažu nemoj ići odavdje. :lol:
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9342 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radova nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavaju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
paladinka
Posts: 1905
Joined: 23/06/2013 17:08

#9343 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by paladinka »

Melbourne_Australia wrote:Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radobva nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
Dvi i po milje i nije nista puno kad skontas, pa ovdje je bila tema gdje se pisalo da za normalan zivot treba oko 3000-4000 milje.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9344 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Kad je bila najveća kriza bolnice nisu imale vode. A to nije bilo davno, nije rat tek završio nego 25 godina poslije. Šta reći?
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9345 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Suzie Q wrote:
insomnia78 wrote:
Suzie Q wrote:Moj muz radi za jednu renomiranu firmu od 09/18 i na kraju godine su isplacivali bonus, do sad najveci u odnosu na protekle godine.
On nije imao pravo na bonus jer nije jos imao 6 mjeseci rada u firmi. Dzaba bonus ako ti nije suđen
Pa to je normala svugdje :D
Jbg nikom nije drago rasipati se sa parama
I kod mene je firma za 90-ti rodjendan dala svim zaposlenima poveliki bonus. Oni koji su tu na ugovoru preko agencije nisu dobili nista
Naravno, ali smo iz ovoga naucili da radno mjesto treba mijenjati u proljece, ako imas namjeru mijenjati i uz to profitirati.
Zato je Konjislav napravio pravu stvar i otišao u martu, baš pred proljeće. 8-) :lol:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9346 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

espn wrote:Kad je bila najveća kriza bolnice nisu imale vode. A to nije bilo davno, nije rat tek završio nego 25 godina poslije. Šta reći?
Ma pusti, vidiš da zajebaje momak. Ne uzimaj ga za ozbiljno i biti će ti super.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9347 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Melbourne_Australia wrote:Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radova nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavaju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
Evo kad već spominješ nasilje i ubistva, na balkanu je svakih 50 godina rat. I možeš očekivati da te preko noći dojučerašnji komšija zakolje. To ti je balkan i mjesto odakle ljudi bježe. I samo ti neprijatelj može nagovarati da ostaneš. 250 hiljada ljudi je stradalo u Bosni. To je ono kroz šta ne želim ja proći danas-sutra ili neko od mojih.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9348 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

konjislav wrote:
espn wrote:Kad je bila najveća kriza bolnice nisu imale vode. A to nije bilo davno, nije rat tek završio nego 25 godina poslije. Šta reći?
Ma pusti, vidiš da zajebaje momak. Ne uzimaj ga za ozbiljno i biti će ti super.
Dobro si. Ali eto ta relativizacija mi ide na živce. Ne lažu oni nego sve relativiziraju. Što se ne zna šta je gore. Laž ili relativizacija svega i svačega.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#9349 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Nivelacija »

Ljudi moji jest ova Njemacka i propala sta je ono :run:
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#9350 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

paladinka wrote:
Melbourne_Australia wrote:Ja fakat ne znam ko brani ljudima da idu..Koga libo racku ko ce gdje otici i kad...Ali jedno boli, kokuzluk vas tjera, a tesko priznati...Kaze jedan zbog radobva nece biti vode i zbog toga treba da se ide..Da ti imas tupla 2.5 milje, ne bi ti ni pomislio na vodu....Jbg tako je, a istina boli..U Melbourne, ubistva i pucnjave se desavju svaki dan, provaljivanje u kuce dok ljudi sa porodicama spavaju postalo svakodnevnica, pljacke na ulici i tuce normala...A ne vidim Australce da pisu "treba odavde ici" jbg dobro se zivi, a Bosnjo uglavnom tesko zivi i onda trazi razloge druge ali nikako da kaze, jbg nema se i ne mogu vise ovako...
Dvi i po milje i nije nista puno kad skontas, pa ovdje je bila tema gdje se pisalo da za normalan zivot treba oko 3000-4000 milje.
Zivot za familiju ti treba ta cifra...A za samca to je fina lova.....Ko ima svoj stan i porodicu fino zivi od 3 milje....Preko 3 i 500 milje se bas fino zivi,,,Pa ja sam danas bio u Milk man na rucku, nas 4 se ubili od hrane kaze lik 30 maraka :lol: :lol:
Last edited by Melbourne_Australia on 20/03/2019 23:56, edited 1 time in total.
Post Reply