Irak
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#9302 Re: ISIS zauzeo Mosul
Hahahhaahh!!!!!
Nema dalje!
Nema dalje!
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9303 Re: ISIS zauzeo Mosul
Valja meni odmah sklopiti kakav pakt sa sunitskim plemenima s lijeve strane
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9304 Re: ISIS zauzeo Mosul
Sta ce Fantassin medju sijama?!
Gdje je Asur?!!
Asure, vazda ti je bujrun kod mene!

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9305 Re: ISIS zauzeo Mosul
Usput, imal' nafte U mene?!
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#9306 Re: ISIS zauzeo Mosul
Japine,nevalja ovo nista Opetja drzi Najaf i Kerbalu izgledu.....
lincovat ce ga sije tamo
lincovat ce ga sije tamo
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#9307 Re: ISIS zauzeo Mosul
Sadam je pripadao baatistickoj partiji cija se ideologija temeljila na principima arapskog socijalizma.salik79 wrote: Usput da te pitam - sjecas li se ti sta je Sadam (i njegove desne i lijeve ruke) cinio sitima, kako iranskim tako i irackim, rokom ´80-tih?!! Ili je amnezija nastupila? Nikada ni jedan siitski alim nije rekao da su im to ucinili suniti?! Nikada niti jedan nije optuzio "sunitske milicije", "suniju Sadama", ili bilo koga, ili sta, sto bi aludiralo na sunite. Znalo se ko je zlocinac, ko su zlocinci i oni nikada nisu bili povezivani s citavom vjerskom skupinom.
Uopste ga nisu interesovali siiti, suniti, ni Kurdi. Imao je svoje ljude i medju jednima i drugima i trecima.
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#9308 Re: ISIS zauzeo Mosul
insomnia78 wrote:Orci preuzeli odgovornost za danasnji bombaski napad u Afganistanu
Zar nije Bashar al-Assad ?
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#9309 Re: ISIS zauzeo Mosul
salik79 wrote:Sta ce Fantassin medju sijama?!Gdje je Asur?!!
Asure, vazda ti je bujrun kod mene!
![]()
![]()
![]()
![]()
Ovo je Irak. Ja sam u Siriji, kod Bashara na kahvi i rahat-lokumu...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9310 Re: ISIS zauzeo Mosul
Gojeni H wrote:Sadam je pripadao baatistickoj partiji cija se ideologija temeljila na principima arapskog socijalizma.salik79 wrote: Usput da te pitam - sjecas li se ti sta je Sadam (i njegove desne i lijeve ruke) cinio sitima, kako iranskim tako i irackim, rokom ´80-tih?!! Ili je amnezija nastupila? Nikada ni jedan siitski alim nije rekao da su im to ucinili suniti?! Nikada niti jedan nije optuzio "sunitske milicije", "suniju Sadama", ili bilo koga, ili sta, sto bi aludiralo na sunite. Znalo se ko je zlocinac, ko su zlocinci i oni nikada nisu bili povezivani s citavom vjerskom skupinom.
Uopste ga nisu interesovali siiti, suniti, ni Kurdi. Imao je svoje ljude i medju jednima i drugima i trecima.
Al' je zato Assad sija, jelde? Otkud onda ovaj sto bi "desna ruka" medju sufijama-naksibendijama i to u najmanju ruku vekil?!!
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9311 Re: ISIS zauzeo Mosul
Imal' bujruma?!asurbanipal wrote:salik79 wrote:Sta ce Fantassin medju sijama?!Gdje je Asur?!!
Asure, vazda ti je bujrun kod mene!
![]()
![]()
![]()
![]()
Ovo je Irak. Ja sam u Siriji, kod Bashara na kahvi i rahat-lokumu...![]()
![]()
- Fantassin
- Posts: 1912
- Joined: 04/01/2014 13:09
- Location: France
#9312 Re: ISIS zauzeo Mosul
Vidi ovojapin_mutapi wrote:
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#9313 Re: ISIS zauzeo Mosul
Salice,upravu je Gojeni.... i Assad pripada Baatistickoj struji
to sto se situacija sad u novije vrijeme odvila tako kao jest...je druga stvar
to sto se situacija sad u novije vrijeme odvila tako kao jest...je druga stvar
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9314 Re: ISIS zauzeo Mosul
ioannes wrote:Salice,upravu je Gojeni.... i Assad pripada Baatistickoj struji
to sto se situacija sad u novije vrijeme odvila tako kao jest...je druga stvar
Ne kazem ja da nije u pravu. Zbog toga sam i istakao kako siti nikada nisu stavljali znak jednakosti izmedju Sadama i njegovih zlocinaca s jedne i sunizma s druge strane, dok je Assad od prvog dana oznacen kao sijsko-alevitski mesar, koljac, ubica, zlocinac,..., nastavi niz.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#9315 Re: ISIS zauzeo Mosul
To je tacno. I Aasad je iz iste price. Oba su zlocinci.Gojeni H wrote:
Sadam je pripadao baatistickoj partiji cija se ideologija temeljila na principima arapskog socijalizma.
Uopste ga nisu interesovali siiti, suniti, ni Kurdi. Imao je svoje ljude i medju jednima i drugima i trecima.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#9316 Re: ISIS zauzeo Mosul
Asad je diktatorsko govno, koji bi uzivao u blagodatima pripadnosti klana Asad negdje daleko od Sirije, da mu onaj buraz nije malo skrenuo.salik79 wrote:Gojeni H wrote:Sadam je pripadao baatistickoj partiji cija se ideologija temeljila na principima arapskog socijalizma.salik79 wrote: Usput da te pitam - sjecas li se ti sta je Sadam (i njegove desne i lijeve ruke) cinio sitima, kako iranskim tako i irackim, rokom ´80-tih?!! Ili je amnezija nastupila? Nikada ni jedan siitski alim nije rekao da su im to ucinili suniti?! Nikada niti jedan nije optuzio "sunitske milicije", "suniju Sadama", ili bilo koga, ili sta, sto bi aludiralo na sunite. Znalo se ko je zlocinac, ko su zlocinci i oni nikada nisu bili povezivani s citavom vjerskom skupinom.
Uopste ga nisu interesovali siiti, suniti, ni Kurdi. Imao je svoje ljude i medju jednima i drugima i trecima.
Al' je zato Assad sija, jelde? Otkud onda ovaj sto bi "desna ruka" medju sufijama-naksibendijama i to u najmanju ruku vekil?!!
To sto je iz alawitske porodice mu ne znaci nista, ali je to vjesto iskoristio za sebe.
Sto se Sadamovog oficira tice, nemam pojma, ali mogu da pretpostavim da se radi o klanovskoj pripadnosti.
Inace, citav rukovodni kadar ISIS-a je veoma vjesto iskoristio znanja stecena u Sadamovim vojnim snagama, a jos bolje svoje plemenske i klanovske veze.
Sukobi siiti-suniti su za ovce. Vlast i kontrola su za one na nesto visem nivou hranidbenog lanca.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#9317 Re: ISIS zauzeo Mosul
De to sada ispricaj i SAFF-ovcima, te ostalim vehabitskim pamfletima i glasilima, njihovim finansijerima, "ulemi", konzumentima...
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#9318 Re: ISIS zauzeo Mosul
japin_mutapi wrote:
Vrh!
- walter kurtz
- Posts: 5918
- Joined: 07/11/2014 08:27
- Location: Nung river
#9319 Re: ISIS zauzeo Mosul
Jbt granicim sa saxxxom japine svaka ti dala
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#9320 Re: ISIS zauzeo Mosul
Ti si najeb'o ko zuti. Okruzenje ti je bas prijateljskowalter kurtz wrote:Jbt granicim sa saxxxom japine svaka ti dala
Ja dobro pros'o, Baghdad, Kerbela, Najaf. Dogovoricu se nekako sa nasom siitskom bracom i svetistima pod mojom kontrolom, ne smije im dlaka sa glave faliti. Keep the money flowing
- walter kurtz
- Posts: 5918
- Joined: 07/11/2014 08:27
- Location: Nung river
#9321 Re: ISIS zauzeo Mosul
Mene meni se cini ramadi zapaoOpetja033 wrote:Ti si najeb'o ko zuti. Okruzenje ti je bas prijateljskowalter kurtz wrote:Jbt granicim sa saxxxom japine svaka ti dala![]()
Ja dobro pros'o, Baghdad, Kerbela, Najaf. Dogovoricu se nekako sa nasom siitskom bracom i svetistima pod mojom kontrolom, ne smije im dlaka sa glave faliti. Keep the money flowing
-
lokalni_razdjevicar
- Posts: 675
- Joined: 06/02/2013 10:33
#9322 Re: ISIS zauzeo Mosul
dobro veče braćo vehbosi. ima li šta umočiti
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9323 Re: ISIS zauzeo Mosul
Nije problem, zdogovoricemo sewalter kurtz wrote:Mene meni se cini ramadi zapaoOpetja033 wrote:Ti si najeb'o ko zuti. Okruzenje ti je bas prijateljskowalter kurtz wrote:Jbt granicim sa saxxxom japine svaka ti dala![]()
Ja dobro pros'o, Baghdad, Kerbela, Najaf. Dogovoricu se nekako sa nasom siitskom bracom i svetistima pod mojom kontrolom, ne smije im dlaka sa glave faliti. Keep the money flowing
Ljudi smo, nismo sije
- dragma
- Posts: 3761
- Joined: 19/02/2014 16:24
- Location: Ja nisam odavle
- Vozim: Pješe
#9324 Re: ISIS zauzeo Mosul
Opetja033 wrote:Ti si najeb'o ko zuti. Okruzenje ti je bas prijateljskowalter kurtz wrote:Jbt granicim sa saxxxom japine svaka ti dala![]()
Ja dobro pros'o, Baghdad, Kerbela, Najaf. Dogovoricu se nekako sa nasom siitskom bracom i svetistima pod mojom kontrolom, ne smije im dlaka sa glave faliti. Keep the money flowing
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#9325 Re: ISIS zauzeo Mosul
aaaaaaaaaaaaaaaaaa, Japina mangupa, hahahahahah!japin_mutapi wrote:

