Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9276 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Dok samelje to sto ima usutice, u pravu je on. Prazan mlin ne klepece.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9277 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9278 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#9279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Meni se Textar puno bolje pokazao. Textar su malo mekse od originalnih PSA koje su mislim TRW pa ako njih stavis bice ti malo meksa papucica, cisto da znas. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!
da ti zabiberim malo :mrgreen:

Jurid/honeywell i ATE isto nisu los izbor , a cijena , pa vidi ne mijenjas ih svake god :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!
da ti zabiberim malo :mrgreen:

Jurid/honeywell i ATE isto nisu los izbor , a cijena , pa vidi ne mijenjas ih svake god :thumbup:
Hajmo ovako, 2013 mjenjao prednje diskove (brembo) i plocice bosch, presao do sad 65 hiljada, a cijena sa zamjenom u unitrade bila 150 KM?! E sad, ne znam koje su cijrne jurid-a i ate, i koliko mogu trajati, ali ja sa prezadovoljan kpmbinacijom iz unitrejda.

Takodjer, imam ponudu abs diskova i samco plocica, ne znam nista o njima, mozda neko ima neko iskustvo, nisu Kina. :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#9282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Šta imaš mijenjati nešto što je dobro, mislim na te bosch ako si već bio zadovoljan sa njima.

Ako si već zapeo onda textar. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9283 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!
da ti zabiberim malo :mrgreen:

Jurid/honeywell i ATE isto nisu los izbor , a cijena , pa vidi ne mijenjas ih svake god :thumbup:
Hajmo ovako, 2013 mjenjao prednje diskove (brembo) i plocice bosch, presao do sad 65 hiljada, a cijena sa zamjenom u unitrade bila 150 KM?! E sad, ne znam koje su cijrne jurid-a i ate, i koliko mogu trajati, ali ja sa prezadovoljan kpmbinacijom iz unitrejda.

Takodjer, imam ponudu abs diskova i samco plocica, ne znam nista o njima, mozda neko ima neko iskustvo, nisu Kina. :D
+1 sa Juniorom :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:Šta imaš mijenjati nešto što je dobro, mislim na te bosch ako si već bio zadovoljan sa njima.

Ako si već zapeo onda textar. :D
Ma cisto da vidim kakva su iskustva, velika je ponuda dijelova zaista. Za moje auto ima preko 10 kombinacija, ali najvjerovatnije da cu onda ici na ove vec isprobane. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9285 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

evo ove , taman su :P :D
Image
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9286 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:evo ove , taman su :P :D
Image
Ako se mogu dobiti za 150 KM, uzeo bi odmah. :D
LorusLeo
Posts: 43
Joined: 11/03/2017 20:15

#9287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LorusLeo »

Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9288 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:evo ove , taman su :P :D
Image
Ako se mogu dobiti za 150 KM, uzeo bi odmah. :D
blizu , 2099$ :lol: :skoljka:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

LorusLeo wrote:Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.

Nemam, sto pitas?
LorusLeo
Posts: 43
Joined: 11/03/2017 20:15

#9290 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LorusLeo »

Maraschino wrote:
LorusLeo wrote:Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.

Nemam, sto pitas?
Mislio sam kupovati to vozilo, pa rekoh da vidim ima li ko iskustva
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LorusLeo wrote:
Maraschino wrote:
LorusLeo wrote:Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.

Nemam, sto pitas?
Mislio sam kupovati to vozilo, pa rekoh da vidim ima li ko iskustva

Dobar je to motor, prava mjera za clio.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#9292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Dobri su ti 1.4 16v od 98 KS, cuo sam da su u proslim generacijama imali nekih felera oni od 75 KS, al sve je to rekla-kazala.
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.

Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže :D ) i lambda senzor.

Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#9293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kaze se boMbina :lol: :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol:

Ps. kupio sam OBD citac , gresaka naravno nema , e sad je li 795rpm normalno u leru :? , pitam zbog ocitanja , 20 stepeni je pokazao rashladnu tekucinu :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9295 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Lijevi xenon me zezao nedavno, ono zmirkao. Kad drugi dan , crkao mi desni. Promjenim ja taj desni...sad lijevi ok. Desni zmirka ponekad...jel moguce da adapter zeza ili jednoatavno xenon ne valja.

Hvala
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#9296 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Zamijeni balaste pa ces vidjet kako se ponasa... il je balast il sijalica
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9297 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

a jbg nisu jeftini da sad eksperimentisem da li je ili nije . Zato i pitam.... jednom mi je crkao, ali nije sijalica zmirkala... jednostasvno crko
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#9298 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Nismo se razumjeli...
Mislio sam da zamijenis strane balastima... lijevi i desni... ako ostane problem na istom faru onda je do sijalice ili nekog konektora, ako se prebaci na drugi far skupa s balastom onda je do balasta
P.S. To sto trepere moze bit do jeftinih setova, DC, znaju nekad treperit, al nije toliko primjetno...ako su kineski xenoni
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#9299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Throttle wrote:Nismo se razumjeli...
Mislio sam da zamijenis strane balastima... lijevi i desni... ako ostane problem na istom faru onda je do sijalice ili nekog konektora, ako se prebaci na drugi far skupa s balastom onda je do balasta
P.S. To sto trepere moze bit do jeftinih setova, DC, znaju nekad treperit, al nije toliko primjetno...ako su kineski xenoni
Zamjenucu sijalice :P
Ma kineska jasta je ... ali i prosla je bila kineska, 2 godine trajala :P
Ma ako skontam da je do sijalice, kupicu neku bolju ...
LorusLeo
Posts: 43
Joined: 11/03/2017 20:15

#9300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LorusLeo »

Leon16v wrote:Dobri su ti 1.4 16v od 98 KS, cuo sam da su u proslim generacijama imali nekih felera oni od 75 KS, al sve je to rekla-kazala.
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.

Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže :D ) i lambda senzor.

Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj :D
Danas ga je majstor gledao i vidjeli smo mu ispod da ide ulje. Kaze majstor stručno da "balavi" ulje. Nista puno skroz malo. Na moje pitanje sta bi moglo biti kaze moze biti kvar od 30 do 300 :-) te da bi ustanovi mora oprati motor pa da vidi odakle ide ulje. Sta vi mislite sta bi moglo to biti? Da li je moguce da se iz tog curenja ulja izrodi neki tezi kvar od cega bi mogao crknuti motor
Post Reply