Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#9276 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dok samelje to sto ima usutice, u pravu je on. Prazan mlin ne klepece.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#9279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se Textar puno bolje pokazao. Textar su malo mekse od originalnih PSA koje su mislim TRW pa ako njih stavis bice ti malo meksa papucica, cisto da znas. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9280 Re: Pitamo Mehanicare ?
da ti zabiberim malokonektovan wrote:Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!
Jurid/honeywell i ATE isto nisu los izbor , a cijena , pa vidi ne mijenjas ih svake god
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9281 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajmo ovako, 2013 mjenjao prednje diskove (brembo) i plocice bosch, presao do sad 65 hiljada, a cijena sa zamjenom u unitrade bila 150 KM?! E sad, ne znam koje su cijrne jurid-a i ate, i koliko mogu trajati, ali ja sa prezadovoljan kpmbinacijom iz unitrejda.amar1994 wrote:da ti zabiberim malokonektovan wrote:Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!![]()
Jurid/honeywell i ATE isto nisu los izbor , a cijena , pa vidi ne mijenjas ih svake god
Takodjer, imam ponudu abs diskova i samco plocica, ne znam nista o njima, mozda neko ima neko iskustvo, nisu Kina.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#9282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta imaš mijenjati nešto što je dobro, mislim na te bosch ako si već bio zadovoljan sa njima.
Ako si već zapeo onda textar.
Ako si već zapeo onda textar.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9283 Re: Pitamo Mehanicare ?
+1 sa Junioromkonektovan wrote:Hajmo ovako, 2013 mjenjao prednje diskove (brembo) i plocice bosch, presao do sad 65 hiljada, a cijena sa zamjenom u unitrade bila 150 KM?! E sad, ne znam koje su cijrne jurid-a i ate, i koliko mogu trajati, ali ja sa prezadovoljan kpmbinacijom iz unitrejda.amar1994 wrote:da ti zabiberim malokonektovan wrote:Je li trw bolji pd textara, kad su diskovi i plocice u pitanju????? Razlika u cijeni izmedju, prvog i drugog je portilicno velika?!![]()
Jurid/honeywell i ATE isto nisu los izbor , a cijena , pa vidi ne mijenjas ih svake god
Takodjer, imam ponudu abs diskova i samco plocica, ne znam nista o njima, mozda neko ima neko iskustvo, nisu Kina.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma cisto da vidim kakva su iskustva, velika je ponuda dijelova zaista. Za moje auto ima preko 10 kombinacija, ali najvjerovatnije da cu onda ici na ove vec isprobane.junior3 wrote:Šta imaš mijenjati nešto što je dobro, mislim na te bosch ako si već bio zadovoljan sa njima.
Ako si već zapeo onda textar.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9285 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo ove , taman su


- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9286 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako se mogu dobiti za 150 KM, uzeo bi odmah.amar1994 wrote:evo ove , taman su![]()
![]()
-
LorusLeo
- Posts: 43
- Joined: 11/03/2017 20:15
#9287 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9288 Re: Pitamo Mehanicare ?
blizu , 2099$konektovan wrote:Ako se mogu dobiti za 150 KM, uzeo bi odmah.amar1994 wrote:evo ove , taman su![]()
![]()
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#9289 Re: Pitamo Mehanicare ?
LorusLeo wrote:Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.
Nemam, sto pitas?
-
LorusLeo
- Posts: 43
- Joined: 11/03/2017 20:15
#9290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislio sam kupovati to vozilo, pa rekoh da vidim ima li ko iskustvaMaraschino wrote:LorusLeo wrote:Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.
Nemam, sto pitas?
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9291 Re: Pitamo Mehanicare ?
LorusLeo wrote:Mislio sam kupovati to vozilo, pa rekoh da vidim ima li ko iskustvaMaraschino wrote:LorusLeo wrote:Pozdrav ljudi, ima li iko iskustva sa Cliom 1.4 benzin,72 kw. Vozilo je 2006 god.
Nemam, sto pitas?
Dobar je to motor, prava mjera za clio.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#9292 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobri su ti 1.4 16v od 98 KS, cuo sam da su u proslim generacijama imali nekih felera oni od 75 KS, al sve je to rekla-kazala.
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.
Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže
) i lambda senzor.
Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.
Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže
Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ps. kupio sam OBD citac , gresaka naravno nema , e sad je li 795rpm normalno u leru
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9295 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lijevi xenon me zezao nedavno, ono zmirkao. Kad drugi dan , crkao mi desni. Promjenim ja taj desni...sad lijevi ok. Desni zmirka ponekad...jel moguce da adapter zeza ili jednoatavno xenon ne valja.
Hvala
Hvala
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#9296 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamijeni balaste pa ces vidjet kako se ponasa... il je balast il sijalica
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9297 Re: Pitamo Mehanicare ?
a jbg nisu jeftini da sad eksperimentisem da li je ili nije . Zato i pitam.... jednom mi je crkao, ali nije sijalica zmirkala... jednostasvno crko
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#9298 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nismo se razumjeli...
Mislio sam da zamijenis strane balastima... lijevi i desni... ako ostane problem na istom faru onda je do sijalice ili nekog konektora, ako se prebaci na drugi far skupa s balastom onda je do balasta
P.S. To sto trepere moze bit do jeftinih setova, DC, znaju nekad treperit, al nije toliko primjetno...ako su kineski xenoni
Mislio sam da zamijenis strane balastima... lijevi i desni... ako ostane problem na istom faru onda je do sijalice ili nekog konektora, ako se prebaci na drugi far skupa s balastom onda je do balasta
P.S. To sto trepere moze bit do jeftinih setova, DC, znaju nekad treperit, al nije toliko primjetno...ako su kineski xenoni
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamjenucu sijaliceThrottle wrote:Nismo se razumjeli...
Mislio sam da zamijenis strane balastima... lijevi i desni... ako ostane problem na istom faru onda je do sijalice ili nekog konektora, ako se prebaci na drugi far skupa s balastom onda je do balasta
P.S. To sto trepere moze bit do jeftinih setova, DC, znaju nekad treperit, al nije toliko primjetno...ako su kineski xenoni
Ma kineska jasta je ... ali i prosla je bila kineska, 2 godine trajala
Ma ako skontam da je do sijalice, kupicu neku bolju ...
-
LorusLeo
- Posts: 43
- Joined: 11/03/2017 20:15
#9300 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas ga je majstor gledao i vidjeli smo mu ispod da ide ulje. Kaze majstor stručno da "balavi" ulje. Nista puno skroz malo. Na moje pitanje sta bi moglo biti kaze moze biti kvar od 30 do 300Leon16v wrote:Dobri su ti 1.4 16v od 98 KS, cuo sam da su u proslim generacijama imali nekih felera oni od 75 KS, al sve je to rekla-kazala.
Dobro ide, potrošnja zavisi kakva ti je noga, ali grada racunaj 7-8l, tako mi rece kolega koji vozi isti iz 2004 god.
Od problema koje je imao Bobina (ako se tako kaže) i lambda senzor.
Ne štedi ga ni malo, a mali tegli ko konj
