Desavanja u Hrvatskoj
- travnik
- Posts: 1863
- Joined: 05/02/2008 18:30
- Location: multietničarim uzduž i poprijeko
#9276 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ovo je samo još jedan u moru dokaza da se trebamo okrenuti isključivo domaćim proizvodima. Uostalom, da podržavamo domaću proizvodnju, RH, kao ni druge države, nikada ne bi dostigli te neke količine koje zahtjevaju, a koje su imali prije nekoliko godina. Ovdje se radi o podmuklom i nekorektnom potezu iz RH, koja logično brani vlastite interese. Međutim, kod naših prevladavaju očigledno uvoznički lobiji, neovisno tko je ili koja stranka je na vlasti.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9277 Re: Desavanja u Hrvatskoj
mr prezident kajmak mi trenutno odgovara
zemlja porijekla mi nije bitna
zemlja porijekla mi nije bitna
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#9278 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Hercegovacki Med. Travarica, Kajmak, Sir...Krajiska rakija, Voce ,dimljeni sir, dimljeno meso, istocno bosanske maline, sljive, dunje itd itd itd itd... mesni proizvodi, mlijecni proizvodi, ma hrana boli glava...KUPUJMO DOMACE...
RvaCka BOJKOT

RvaCka BOJKOT
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#9279 Re: Desavanja u Hrvatskoj
To zaboravi. Protekcionizan je davno prosaopare dare samo pare wrote:Sarajevski kiseljak, ako se ovo odnosi na njega, je u vlasnistvu Agrokora, kao i Jana, koje li ironije a Dukat mlijeko koje se prodaje u BiH je BiH proizvod, od domaceg mlijeka - sirovina, prerada i pakiranje, sve je sto posto domace.Lajavikrelac wrote:Pa prava država i treba da štiti domaći proizvod i da ga forsira u prodaji. A za PIK Vrbovec se slažem, definitivno najbolja mortadela![]()
Nije stvar u kvalitetu nego u principu! HR naše blokira i zabranjuje a tonama svoje tovari u Bosnu bez problema. Da smo država i narod ovdje bi domaća voda Kiseljak, Vitinka, Tuzlanski i sl bili flaša 1 KM, a Jana, Jamnica i sl 5 KM pa bujrum! Dukat i Vindija mlijeko da bude 4 KM a domaće 1,5 KM pa prijatno.....ali nismo nažalost.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9280 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sramota, kakav bezobraznik katastrofazg1911 wrote:
kakav bezobraznik bez pokrica... pa citiraj jedan citat di je netko od forumasa iz hrvatske tvrdio da su hrvatski proizvodi naj naj naj, kad vec ne mozes sve! razina diskusije na najnizem nivou... kako bezobrazno umetanje rijeci... katasrofa!
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#9281 Re: Desavanja u Hrvatskoj
normalno da će njih pogoditi, samo osoba koja ima mentalnih poteškoća može tvrditi da će bojkot hr proizvoda štetiti bihmO k3 wrote: Pa pogodit ce vise njih ako ih budemo bojkotirali , nego nas.....
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#9282 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pojačaj renta, osuši se sve, jebem mu miša...


- Drug Član
- Posts: 533
- Joined: 12/10/2007 23:40
#9283 Re: Desavanja u Hrvatskoj
https://izvoz.gov.hr/o-hrvatskom-izvozu/9
Sve lijepo piše. Ako neko ovde treba da se bajagi ljuti u vezi trgovinske razmjene sa Hrvatskom to su definitivno Srbija i BiH.
Sve lijepo piše. Ako neko ovde treba da se bajagi ljuti u vezi trgovinske razmjene sa Hrvatskom to su definitivno Srbija i BiH.
- Drug Član
- Posts: 533
- Joined: 12/10/2007 23:40
#9284 Re: Desavanja u Hrvatskoj
"U zemlje CEFTA-e (Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Kosovo, Makedonija, Moldavija i Srbija) hrvatski izvoz je 2014. godine rastao za 11,2%, na 2 milijarde eura, dok je uvoz iz tih zemalja smanjen za 8%, na 900,9 milijuna eura.
Od susjednih zemalja najviše je, za 33,6%, porastao izvoz u Srbiju, na 509,3 milijuna eura, dok je izvoz u Crnu Goru ojačao 20,5%, na 128 milijarde eura. U BiH, s kojom Hrvatska ima najveću robnu razmjenu od zemalja CEFTA-e, ostvaren je vrijednosno najveći izvoz, od 1,22 milijarde eura (rast od 4,3%), kao i uvoz, od 460,3 milijuna eura (pad za čak 21%)."
Od susjednih zemalja najviše je, za 33,6%, porastao izvoz u Srbiju, na 509,3 milijuna eura, dok je izvoz u Crnu Goru ojačao 20,5%, na 128 milijarde eura. U BiH, s kojom Hrvatska ima najveću robnu razmjenu od zemalja CEFTA-e, ostvaren je vrijednosno najveći izvoz, od 1,22 milijarde eura (rast od 4,3%), kao i uvoz, od 460,3 milijuna eura (pad za čak 21%)."
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#9285 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Šta kaže Milanović. "Skinite nam carine (kao da smo CEFTA, iako nismo), pa ćemo pustiti uvoz".
Buahaha.. Mali strujni socijaldemokrat sa Iblerovog trga je, očito, totalni dibidus što se tiče pravila EU. Ovo je žalba na pozitivno rješenje koju će nadležna komisija EK odbiti.
Buahaha.. Mali strujni socijaldemokrat sa Iblerovog trga je, očito, totalni dibidus što se tiče pravila EU. Ovo je žalba na pozitivno rješenje koju će nadležna komisija EK odbiti.
-
racionalista
- Posts: 1484
- Joined: 20/07/2012 20:40
#9286 Re: Desavanja u Hrvatskoj
samo im uzvratiti "bosanskom" birokratijom i kontrolom svega zivog sto prelazi preko granice
- Cornholio_
- Posts: 301
- Joined: 14/08/2015 02:29
#9287 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Dobro smo se sjetili da ih bojkotujemo a i to je pitanje do kada ce trajati
-
mmaar
- Posts: 1704
- Joined: 21/07/2012 17:12
- Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni
#9289 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Poznajuci te itekako ti je bitna i bas ti zato i odgovara, za razliku od Hrvata kojima savrseno nije bitno to sto je ostecena i Mljekara Livno i hiljade poljoprivrednih proizvodjaca koji imaju putovnicu. Boli njih k. za vas.Black swan wrote:mr prezident kajmak mi trenutno odgovara![]()
zemlja porijekla mi nije bitna
- CSKA
- Posts: 3628
- Joined: 20/02/2008 16:28
#9290 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Vidim bojkot daje rezultate:
Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku
Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.
http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku
Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.
http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
- musicman80
- Posts: 943
- Joined: 28/07/2015 10:02
- Location: Sarajevo,BiH
#9291 Re: Desavanja u Hrvatskoj
CSKA wrote:Vidim bojkot daje rezultate:
Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku
Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.
http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
Bojkot hrvatskih proizvoda znaci ne kupovina istih. Mogu ja kupiti Fairy deterdzent a ne Ditin, a opet ne kupovati hrvatsku robu.
- CSKA
- Posts: 3628
- Joined: 20/02/2008 16:28
#9292 Re: Desavanja u Hrvatskoj
A bolje bi bilo da neko ispita kako Todoric moze da drzi 60% prehrambrenih lanaca.U Srbiji su monopol pravili domaci tajkuni okupljeni oko Miskovica i napravili onog monstruma Maxi.
A u BiH strani tajkun napravio monopol,nema cak ni lopovskog patriotizma.
A u BiH strani tajkun napravio monopol,nema cak ni lopovskog patriotizma.
- Drug Član
- Posts: 533
- Joined: 12/10/2007 23:40
#9293 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Čovječe pa ne mogu da vjerujem da BiH koja od 2 milijarde eura robe koju Hrvati izvezu u Albaniju,BiH,CrnuGoru, Kosovo, Makedoniju,Moldaviju i Srbiju uveze 1.2 milijarde, i opet bajagi ne valja. Dakle 60 posto!!! Istovremeno Hrvatska "valja" koja uveze tričavih 300 miliona iz BiH.
- al_akhisari
- Posts: 1887
- Joined: 25/07/2008 10:28
#9294 Re: Desavanja u Hrvatskoj
CSKA wrote:Vidim bojkot daje rezultate:
Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku
Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.
http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#9295 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Zato sto su se svi poslikali za fejs i sad je proslo. Eeej on apeluje na potrosace da nastave kupovati. Frajer fulio profesiju totalno. To je biznis model ovdje. Kupujte jer smo domace. Sve ostalo nebitnoCSKA wrote:Vidim bojkot daje rezultate:
Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku
Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.
http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9296 Re: Desavanja u Hrvatskoj
najbolji je sistem da opstaje samo dobro i najbolje
to je jedini ispravni put jer zaslkuzujemo samo najbolje
ne mljekaru livno ne mljekaru cavoglave ne mljekaru domaću
nego najbolju i najzdraviju i onu cije ce mlijeko biti najukusnije
isti djavo i s deterdzentima
violeta pravi super papir...al im je deterdzent katastrofa
dosta je bilo vise suplje
to je jedini ispravni put jer zaslkuzujemo samo najbolje
ne mljekaru livno ne mljekaru cavoglave ne mljekaru domaću
nego najbolju i najzdraviju i onu cije ce mlijeko biti najukusnije
isti djavo i s deterdzentima
violeta pravi super papir...al im je deterdzent katastrofa
dosta je bilo vise suplje
- JohnnyS
- Posts: 17448
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#9297 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Mlijeko svakako nije prirodno piti u odrasloj dobi. Ljudi su jedina životinjska vrsta koja em pije mlijeko drugih vrsta, em to rade nakon dojenačke dobi.
- Drug Član
- Posts: 533
- Joined: 12/10/2007 23:40
#9298 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ne znam za druge, ali i sam sam kupovao hrvatske proizvode npr.Zvijezda ulje umjesto Vitala,Bimala,Dijamanta i sličnih; Dukat mlijeko umjesto Vitalije, Kravice itd.Nema šanse više 385 proizvodi. BOJKOT!!! Samo 387 BiH, 860 Srbija, 389 Crna Gora.
- Bosanski_kralj
- Posts: 10166
- Joined: 31/03/2007 00:07
#9299 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Vala i nisam nešto pretjerano kupovao hrvatske proizvode ranije, osim ribe.
- Renta
- Posts: 892
- Joined: 11/10/2006 23:53
- Location: Zagreb
#9300 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Drug Član wrote:Ne znam za druge, ali i sam sam kupovao hrvatske proizvode npr.Zvijezda ulje umjesto Vitala,Bimala,Dijamanta i sličnih; Dukat mlijeko umjesto Vitalije, Kravice itd.Nema šanse više 385 proizvodi. BOJKOT!!! Samo 387 BiH, 860 Srbija, 389 Crna Gora.
Ima da oćoravite gledajući u ove 3xx brojke.
Trebat će i naočale...domaće naravno.
