Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#9276 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by travnik »

Ovo je samo još jedan u moru dokaza da se trebamo okrenuti isključivo domaćim proizvodima. Uostalom, da podržavamo domaću proizvodnju, RH, kao ni druge države, nikada ne bi dostigli te neke količine koje zahtjevaju, a koje su imali prije nekoliko godina. Ovdje se radi o podmuklom i nekorektnom potezu iz RH, koja logično brani vlastite interese. Međutim, kod naših prevladavaju očigledno uvoznički lobiji, neovisno tko je ili koja stranka je na vlasti.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9277 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

mr prezident kajmak mi trenutno odgovara :thumbup:
zemlja porijekla mi nije bitna
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9278 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Hercegovacki Med. Travarica, Kajmak, Sir...Krajiska rakija, Voce ,dimljeni sir, dimljeno meso, istocno bosanske maline, sljive, dunje itd itd itd itd... mesni proizvodi, mlijecni proizvodi, ma hrana boli glava...KUPUJMO DOMACE... :bih:


RvaCka BOJKOT :bih: :bih: :bih: :bih:
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#9279 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

pare dare samo pare wrote:
Lajavikrelac wrote:Pa prava država i treba da štiti domaći proizvod i da ga forsira u prodaji. A za PIK Vrbovec se slažem, definitivno najbolja mortadela :thumbup:
Nije stvar u kvalitetu nego u principu! HR naše blokira i zabranjuje a tonama svoje tovari u Bosnu bez problema. Da smo država i narod ovdje bi domaća voda Kiseljak, Vitinka, Tuzlanski i sl bili flaša 1 KM, a Jana, Jamnica i sl 5 KM pa bujrum! Dukat i Vindija mlijeko da bude 4 KM a domaće 1,5 KM pa prijatno.....ali nismo nažalost.
Sarajevski kiseljak, ako se ovo odnosi na njega, je u vlasnistvu Agrokora, kao i Jana, koje li ironije a Dukat mlijeko koje se prodaje u BiH je BiH proizvod, od domaceg mlijeka - sirovina, prerada i pakiranje, sve je sto posto domace.
To zaboravi. Protekcionizan je davno prosao
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9280 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by jao_situacije »

zg1911 wrote:
kakav bezobraznik bez pokrica... pa citiraj jedan citat di je netko od forumasa iz hrvatske tvrdio da su hrvatski proizvodi naj naj naj, kad vec ne mozes sve! razina diskusije na najnizem nivou... kako bezobrazno umetanje rijeci... katasrofa!
sramota, kakav bezobraznik katastrofa :lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9281 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by jao_situacije »

mO k3 wrote: Pa pogodit ce vise njih ako ih budemo bojkotirali , nego nas.....
normalno da će njih pogoditi, samo osoba koja ima mentalnih poteškoća može tvrditi da će bojkot hr proizvoda štetiti bih
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#9282 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

pojačaj renta, osuši se sve, jebem mu miša... :D


Image
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#9283 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drug Član »

https://izvoz.gov.hr/o-hrvatskom-izvozu/9
Sve lijepo piše. Ako neko ovde treba da se bajagi ljuti u vezi trgovinske razmjene sa Hrvatskom to su definitivno Srbija i BiH.
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#9284 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drug Član »

"U zemlje CEFTA-e (Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Kosovo, Makedonija, Moldavija i Srbija) hrvatski izvoz je 2014. godine rastao za 11,2%, na 2 milijarde eura, dok je uvoz iz tih zemalja smanjen za 8%, na 900,9 milijuna eura.

Od susjednih zemalja najviše je, za 33,6%, porastao izvoz u Srbiju, na 509,3 milijuna eura, dok je izvoz u Crnu Goru ojačao 20,5%, na 128 milijarde eura. U BiH, s kojom Hrvatska ima najveću robnu razmjenu od zemalja CEFTA-e, ostvaren je vrijednosno najveći izvoz, od 1,22 milijarde eura (rast od 4,3%), kao i uvoz, od 460,3 milijuna eura (pad za čak 21%)."
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9285 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by It_is_a_Leclerc »

Šta kaže Milanović. "Skinite nam carine (kao da smo CEFTA, iako nismo), pa ćemo pustiti uvoz".

Buahaha.. Mali strujni socijaldemokrat sa Iblerovog trga je, očito, totalni dibidus što se tiče pravila EU. Ovo je žalba na pozitivno rješenje koju će nadležna komisija EK odbiti.
racionalista
Posts: 1484
Joined: 20/07/2012 20:40

#9286 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by racionalista »

samo im uzvratiti "bosanskom" birokratijom i kontrolom svega zivog sto prelazi preko granice
User avatar
Cornholio_
Posts: 301
Joined: 14/08/2015 02:29

#9287 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Cornholio_ »

Dobro smo se sjetili da ih bojkotujemo a i to je pitanje do kada ce trajati
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#9288 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drug Član »

...
mmaar
Posts: 1704
Joined: 21/07/2012 17:12
Location: eNtabliran u krugu od 180 stepeni

#9289 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mmaar »

Black swan wrote:mr prezident kajmak mi trenutno odgovara :thumbup:
zemlja porijekla mi nije bitna
Poznajuci te itekako ti je bitna i bas ti zato i odgovara, za razliku od Hrvata kojima savrseno nije bitno to sto je ostecena i Mljekara Livno i hiljade poljoprivrednih proizvodjaca koji imaju putovnicu. Boli njih k. za vas.
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#9290 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by CSKA »

Vidim bojkot daje rezultate:

Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku

Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.

http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#9291 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by musicman80 »

CSKA wrote:Vidim bojkot daje rezultate:

Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku

Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.

http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046

Bojkot hrvatskih proizvoda znaci ne kupovina istih. Mogu ja kupiti Fairy deterdzent a ne Ditin, a opet ne kupovati hrvatsku robu.
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#9292 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by CSKA »

A bolje bi bilo da neko ispita kako Todoric moze da drzi 60% prehrambrenih lanaca.U Srbiji su monopol pravili domaci tajkuni okupljeni oko Miskovica i napravili onog monstruma Maxi.

A u BiH strani tajkun napravio monopol,nema cak ni lopovskog patriotizma.
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#9293 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drug Član »

Čovječe pa ne mogu da vjerujem da BiH koja od 2 milijarde eura robe koju Hrvati izvezu u Albaniju,BiH,CrnuGoru, Kosovo, Makedoniju,Moldaviju i Srbiju uveze 1.2 milijarde, i opet bajagi ne valja. Dakle 60 posto!!! Istovremeno Hrvatska "valja" koja uveze tričavih 300 miliona iz BiH.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#9294 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by al_akhisari »

CSKA wrote:Vidim bojkot daje rezultate:

Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku

Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.

http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
:sad: nažalost, ali sasvim očekivan ishod; ovdje žive uglavnom inerntni ljudi, struja ih nosi,...malo amo, pa malo tamo; ponekad ih uhvati kakav entuzijazam, pa pomisliš da je logika i zdrav razum konačno počeo da upravlja našim postupcima, ali šipak; otriježnjenje stigne ubrzo; treba da nam se zatvroi brdo firmi, da rijeka ljudi ostane vez posla, da nam zabrane izvoz konktorilisanog i potvrđeno kvalitetnog proizvoda, da mi počnemo uopće razmišljati o tome da je pametno kupovati domaće :sad: ne bojkotovati strano, već preferirati domaće; neki bi kazali da nije samo pitanje svijesti problem, nego je preraslo u kompleks niže vrijednosti, nekakav oblik mazohizma, šta li :-x
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#9295 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bodkin »

CSKA wrote:Vidim bojkot daje rezultate:

Kraj euforije: Potražnja za Ditinim proizvodima pala za 50 posto, radnici traže podršku

Dževad Mahmutović, predsjednik Sindikata Dite, potvrdio je za Klix.ba da je potražnja za Ditinim proizvodima, nakon početne euforije, znatno pala.

http://www.klix.ba/biznis/kraj-euforije ... /150829046
Zato sto su se svi poslikali za fejs i sad je proslo. Eeej on apeluje na potrosace da nastave kupovati. Frajer fulio profesiju totalno. To je biznis model ovdje. Kupujte jer smo domace. Sve ostalo nebitno
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9296 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

najbolji je sistem da opstaje samo dobro i najbolje

to je jedini ispravni put jer zaslkuzujemo samo najbolje
ne mljekaru livno ne mljekaru cavoglave ne mljekaru domaću

nego najbolju i najzdraviju i onu cije ce mlijeko biti najukusnije
isti djavo i s deterdzentima
violeta pravi super papir...al im je deterdzent katastrofa

dosta je bilo vise suplje
User avatar
JohnnyS
Posts: 17448
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9297 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by JohnnyS »

Mlijeko svakako nije prirodno piti u odrasloj dobi. Ljudi su jedina životinjska vrsta koja em pije mlijeko drugih vrsta, em to rade nakon dojenačke dobi.
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#9298 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drug Član »

Ne znam za druge, ali i sam sam kupovao hrvatske proizvode npr.Zvijezda ulje umjesto Vitala,Bimala,Dijamanta i sličnih; Dukat mlijeko umjesto Vitalije, Kravice itd.Nema šanse više 385 proizvodi. BOJKOT!!! Samo 387 BiH, 860 Srbija, 389 Crna Gora.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10166
Joined: 31/03/2007 00:07

#9299 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Bosanski_kralj »

Vala i nisam nešto pretjerano kupovao hrvatske proizvode ranije, osim ribe.
User avatar
Renta
Posts: 892
Joined: 11/10/2006 23:53
Location: Zagreb

#9300 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Renta »

Drug Član wrote:Ne znam za druge, ali i sam sam kupovao hrvatske proizvode npr.Zvijezda ulje umjesto Vitala,Bimala,Dijamanta i sličnih; Dukat mlijeko umjesto Vitalije, Kravice itd.Nema šanse više 385 proizvodi. BOJKOT!!! Samo 387 BiH, 860 Srbija, 389 Crna Gora.



Ima da oćoravite gledajući u ove 3xx brojke. :mrgreen:

Trebat će i naočale...domaće naravno. 8-) :bih:
Post Reply