Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9276 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

detroit-mercy wrote:
Maraschino wrote:
512MB wrote: Dobro jutro forumashi, divan ovaj prvi proljetni dan, kao stvoren za 10km na biciklu (il kako se u Rajvosa kae pacikla) pa onda tusiranje i pravac biro. Nadam se da cu stic na meeting u 11 :bih:
10 km na biciklu je dok tri puta okrenes...ne brukaj se :D
Meni to normala istrcat :mrgreen:
Ako je u komadu onda si gospodin, ja sam to istrcao sa 3-4 pauze za satak.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9277 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

25 krugova na stadionu.
sat i previse :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9278 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Ja bih trčao samo kad bi me kakva opasna zaganjala :mrgreen:

Nekad prohodam 5-8 km, a trčim samo ako sam na basketu.
Uprazno jok.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9279 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

detroit-mercy wrote:
Maraschino wrote:
512MB wrote: Dobro jutro forumashi, divan ovaj prvi proljetni dan, kao stvoren za 10km na biciklu (il kako se u Rajvosa kae pacikla) pa onda tusiranje i pravac biro. Nadam se da cu stic na meeting u 11 :bih:
10 km na biciklu je dok tri puta okrenes...ne brukaj se :D
Meni to normala istrcat :mrgreen:
Pa jesi istrco danas prije posla? Koliko cesto trcis tih 10km?
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9280 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

sumirprimus wrote:25 krugova na stadionu.
sat i previse :D
Jbg, ja moram pauze praviti.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9281 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

e vidi ti samo sta im njemacka radi, trce nekud......

ovdje kad puknes odes laganini na kahvu..... :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9282 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Tomahawk11 wrote:Ja bih trčao samo kad bi me kakva opasna zaganjala :mrgreen:

Nekad prohodam 5-8 km, a trčim samo ako sam na basketu.
Uprazno jok.
Ja moram hodati inace bih imao 120 kg, odradim turu hrasno- narodno pozoriste i obrnuto kad je lijep dan. Kad moze Asim Brkan mogu i ja. :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9283 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

mirsek wrote:
Tomahawk11 wrote: Ja bih trčao samo kad bi me kakva opasna zaganjala :mrgreen:

Nekad prohodam 5-8 km, a trčim samo ako sam na basketu.
Uprazno jok.
Ja moram hodati inace bih imao 120 kg, odradim turu hrasno- narodno pozoriste i obrnuto kad je lijep dan. Kad moze Asim Brkan mogu i ja. :D

bazen i plivanje...... fiskultura ujutro 5min i ko zmaj :thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9284 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Tomahawk11 wrote:Ja bih trčao samo kad bi me kakva opasna zaganjala :mrgreen:

Nekad prohodam 5-8 km, a trčim samo ako sam na basketu.
Uprazno jok.
hodanje je za ljencuge :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9285 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

sumirprimus wrote: hodanje je za ljencuge :D

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#9286 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Finci najsretniji ljudi na svijetu, BiH na 78. mjestu

https://www.klix.ba/lifestyle/finci-naj ... /190320073
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9287 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

animals wrote:
512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
Svaki posao je takav..
ja u mojoj firmi, gdje su obicne masine, svaki ndan se nesto novo uvodi..
te dobijemo novu masinu koju moras svaki dan stelovati preko kompjutora, da
bi flasa izasla normalna..ako ne znas, onda si najebao..
pa na kompjutor moras citav proces upisivati,..
znaci proizvodnja koja je prije 10 godina isla potpuno bez kompjutora, sad
je potpuno digitalizovana...
Jel ti mozes napravit flasu od litar a da u nju stanu dvije litre pive :mrgreen:. E ako to mozes napravit onda si pravi majstor ako ne onda obicni dundjer :mrgreen: .
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9288 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote:
Tomahawk11 wrote:Ja bih trčao samo kad bi me kakva opasna zaganjala :mrgreen:

Nekad prohodam 5-8 km, a trčim samo ako sam na basketu.
Uprazno jok.
hodanje je za ljencuge :D
Nije ba, dobro dođe za leđa :-D
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9289 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:
animals wrote:Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
Jes’. Ljudi u Sirokom i u Gracanici ne mogu stici naotvarati skola
Za tvoju informaciju, ljudi i u Bosni zavrsavaju fakultete i dobijaju poslove vani u struci. To sto si ti mislio da je fakultet samo u Gracanici i Sirokom je drugi par opanaka. Da si zavrsio elektrotehniku u Tuzli ne bi sad bio tako bijesan na cio svijet :mrgreen: .
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9290 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

detroit-mercy wrote: Da si zavrsio elektrotehniku u Tuzli ne bi sad bio tako bijesan na cio svijet :mrgreen: .
Ja sam zavrsio i mislis da nisam bijesan? :lol:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9291 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

detroit-mercy wrote:
animals wrote:
512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
Svaki posao je takav..
ja u mojoj firmi, gdje su obicne masine, svaki ndan se nesto novo uvodi..
te dobijemo novu masinu koju moras svaki dan stelovati preko kompjutora, da
bi flasa izasla normalna..ako ne znas, onda si najebao..
pa na kompjutor moras citav proces upisivati,..
znaci proizvodnja koja je prije 10 godina isla potpuno bez kompjutora, sad
je potpuno digitalizovana...
Jel ti mozes napravit flasu od litar a da u nju stanu dvije litre pive :mrgreen:. E ako to mozes napravit onda si pravi majstor ako ne onda obicni dundjer :mrgreen: .
Ne..ali pravim od 3 l, a u nju stane samo 2,7 l :D
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9292 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

mirsek wrote:
detroit-mercy wrote:
Maraschino wrote:

10 km na biciklu je dok tri puta okrenes...ne brukaj se :D
Meni to normala istrcat :mrgreen:
Ako je u komadu onda si gospodin, ja sam to istrcao sa 3-4 pauze za satak.
5-6 milja, to ide ispod sata, polumaraton trcim za maje od 2 sata.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9293 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

tuzlak1212 wrote:
detroit-mercy wrote: Da si zavrsio elektrotehniku u Tuzli ne bi sad bio tako bijesan na cio svijet :mrgreen: .
Ja sam zavrsio i mislis da nisam bijesan? :lol:
joj jesl ti tuzlak1987?
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9294 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

tuzlak1212 wrote:
detroit-mercy wrote: Da si zavrsio elektrotehniku u Tuzli ne bi sad bio tako bijesan na cio svijet :mrgreen: .
Ja sam zavrsio i mislis da nisam bijesan? :lol:
Racunaj da ti fakultet nece dati bolju platu na pocetku ali ces imati vecu perspektivu za napredak kako budes nabijao staz. Bit ce odmah lakse. :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9295 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Samo gas ljudi, dok nam ovi zeleni zohari nisu dohakali. :D
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9296 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

sumirprimus wrote:
tuzlak1212 wrote:
detroit-mercy wrote: Da si zavrsio elektrotehniku u Tuzli ne bi sad bio tako bijesan na cio svijet :mrgreen: .
Ja sam zavrsio i mislis da nisam bijesan? :lol:
joj jesl ti tuzlak1987?
Nisam, nisam ni to godiste mladji sam nekoliko godina. A i ovo mi je prvi forumski profil ikad idje :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9297 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

512MB wrote:
detroit-mercy wrote:
Maraschino wrote:

10 km na biciklu je dok tri puta okrenes...ne brukaj se :D
Meni to normala istrcat :mrgreen:
Pa jesi istrco danas prije posla? Koliko cesto trcis tih 10km?
Poslije posla, ujutro dok djecu razvezem nemam vremena. Zimi trcim 3-4 puta sedmicno, gledam da odrzim nekih 20tak milja, ljeti idem na vise. Obicno istrcim jedan polumaraton godisnje.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9298 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

madner wrote:Samo gas ljudi, dok nam ovi zeleni zohari nisu dohakali. :D
:lol:
ovo gigi fali malo vise smisla za zajebanciju :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9299 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

detroit-mercy wrote: Poslije posla, ujutro dok djecu razvezem nemam vremena. Zimi trcim 3-4 puta sedmicno, gledam da odrzim nekih 20tak milja, ljeti idem na vise. Obicno istrcim jedan polumaraton godisnje.
:thumbup: svaka cast
dok razvezem sve, vec sam se istrco :lol:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#9300 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tuzlak1212 »

mirsek wrote:
tuzlak1212 wrote:
detroit-mercy wrote: Da si zavrsio elektrotehniku u Tuzli ne bi sad bio tako bijesan na cio svijet :mrgreen: .
Ja sam zavrsio i mislis da nisam bijesan? :lol:
Racunaj da ti fakultet nece dati bolju platu na pocetku ali ces imati vecu perspektivu za napredak kako budes nabijao staz. Bit ce odmah lakse. :thumbup:
Ima perspektive da se ima dje uvalit i odradit makar godinu staza :D A ne ovako nezz bil strani jezik ucio il programiranje pa mjenjo usmjerenje :D
Al ne kukam tolko ko ovi, imam jako siroka shvatanja, sve ja razumijem dje zivim a i mogu razumit kako je negdje vani :D
Post Reply