Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#9251 Re: Zeničani

Post by Norm »

kurty wrote:
N.N. wrote:Hoce li dizati komplet i ulicu Londza ili ce samo sarati trotoare crvenom bojom ? :-D

Mada sam danas primjetio da su trotoari ispisani plavim sprejom, pretpostavio sam da su obiljezili nesto za nesto :D
Londza i Talica brdo se rade... kod robne kuce ide kruzni ( na spoju te dvije ulice)

:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

P.S. jel i ovaj radi ALMY?
uloglas
Posts: 9
Joined: 01/11/2012 18:21

#9252 Re: Zeničani

Post by uloglas »

Ako će tu biti ulaz u podzemnu garažu ispod pješačke zone i zelene površine ispred kineskog onda kružni tok možda ima smisla.
wasabi
Posts: 213
Joined: 22/09/2015 22:59

#9253 Re: Zeničani

Post by wasabi »

da nece otvoriti ulicu za saobracaj od kamenog do bege pa prave kruzni :shock:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9254 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10 wrote:A grob ih je.. Cuj kruzni će ubaciti kod bege...sjebat će grad toliko da ga ljudi neće prepoznati, ko unazad 7-8 godina nije bio u njemu... Jebem ti sve seljake ovog svijeta.. Ebo im kruzni mater u p...da Bog da im u kući bio..
Ja sam zato da se vrati stari displej....da ga mogu prepoznati ovi sto nisu bili 8 godina :mrgreen:
Nek urade...mada ne kontam sta ce kruzni raditi na onoj raskrsnici...osim da bude podloga za novu jos grandiozniju fontanu :mrgreen:
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#9255 Re: Zeničani

Post by kurty »

Ne znam vise informacija...
Znam samo sta cu ja raditi, i koje količine otprilike, cisto zbog moje proizvodnje... da bude spremno...
ostačle detalje ne znam jos uvijek...
uglavnom, kad se ide od Bulevara, Talica brdom, do raskrsnice se jedna traka ukida/pretvara u pješačku i biciklisticku... to znam...


i da... neko je upitao jesam li iz Almyja...nisam jara... Nekoliko firmi radi na ovom poslu, a Almy je jedan od podizvođača...

edit: i da... trebao bih valjda da rjesim i onu dilataciju na mostu Metalurg
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#9256 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Ista raskrsnica je i u crkvicama, pa kruzni izgleda lijepo..

Tu raskrsnicu kod bege treba rijesiti jer tu se ne zna ni ko pije ni ko plaća, a ima puno pješaka.. Kružni ce uciniti da ako nista debili uspore kada budu prolazili.. Za nadati se da će biti reprezentativan kruzni tok sa nekom fontanom i sl :)

Zamislite kako ce se sad dobro tu slaviti pobjede kad se auta zavrte u kruznom :D
Last edited by veliki_ah on 28/04/2016 10:26, edited 1 time in total.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#9257 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

KURTY nemoj da fušeriš, barem što se tiće tvog dijela posla haha

Fino će to sve biti. Kakav god, novi asfalt je bolji od sadašnjeg. Kružni tok sa cvijećem u sredini će uljepšati onaj dio grada... biće to ok.
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#9258 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Pa ako gdje i treba kruzni, to treba kod Bege.
Kod nas ih 80% ne zna ko ima prednost, pa je to ludilo kada skrecu iz ulice u ulicu :D Vidimo mi to sve...

Ma da hoce Bgdo ko Bosanku ponovo uraditi, ono kako sada izgleda je katastrofa. NEma mi nesto mrzeg objekta u gradu :D
U samom Centru, a onako da izgleda. Cija je ona uopste, ko je nju radio, VF ? Jbte...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#9259 Re: Zeničani

Post by channel10 »

N.N. wrote:Pa ako gdje i treba kruzni, to treba kod Bege.
Kod nas ih 80% ne zna ko ima prednost, pa je to ludilo kada skrecu iz ulice u ulicu :D Vidimo mi to sve...

Ma da hoce Bgdo ko Bosanku ponovo uraditi, ono kako sada izgleda je katastrofa. NEma mi nesto mrzeg objekta u gradu :D
U samom Centru, a onako da izgleda. Cija je ona uopste, ko je nju radio, VF ? Jbte...
Sinoc mi se nije dalo ovo pisati preko telefona, ali jedino zbog toga tu treba saobracaj usporiti. Sto se tice kruznih, brate dosadili su i Bogu i narodu sa njima. Jos eto samo fali da ga tu uvale. Pitanje je koliko ima i prostora plus dosta ce se onaj plato(raskrsnica) suziti. Mislim da ovdje nije bio toliko potreban. Takodjer bi tu trebalo gledati malo sire, a ne samo uvaliti kruzni. Trebali bi neki plan napraviti pa da se sve ono kompletno uredi. Tu mislim na onaj dio ispred uglovnice, onaj dio pred begom i naravno begu srusiti i napraviti nesto pismeno jer je ono ipak veliki trg i velika povrsina u samom centru grada i to bi se trebalo iskoristiti i napraviti nesto reprezentativno, a ne ebeni kruzni tok.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9260 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Meni je zanimljivo kako to prolazi bez javne rasprave, transparentnih planova, cijene utroska. Ovako saznamo od izvodjaca sta ce se raditi. Ko da SVOJU avliju uredjuju... Birali ste gledajte.. Zakomplikovalo se ako Bog da do oktobra pa vam reklama propala. :lol:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9261 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ne pamtim kada sam usao u "Beogradjanku"/"Bosanku". Ima li uopce sta na visim spratovima ili samo rade prodavnice u prizemlju?
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#9262 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ma ima na spratu nekoliko radnji i kafana.
Na trecem je Domod...u sustini, bezveze :)


Ali ja i dalje ne vjerujem da su Bosanku svu "zatvorili", da nema prozora, a tako se moglo nesto izvesti da bude bas gotivno i reprezentativno.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9263 Re: Zeničani

Post by Casual's »

channel10 wrote:
N.N. wrote:Pa ako gdje i treba kruzni, to treba kod Bege.
Kod nas ih 80% ne zna ko ima prednost, pa je to ludilo kada skrecu iz ulice u ulicu :D Vidimo mi to sve...

Ma da hoce Bgdo ko Bosanku ponovo uraditi, ono kako sada izgleda je katastrofa. NEma mi nesto mrzeg objekta u gradu :D
U samom Centru, a onako da izgleda. Cija je ona uopste, ko je nju radio, VF ? Jbte...
Sinoc mi se nije dalo ovo pisati preko telefona, ali jedino zbog toga tu treba saobracaj usporiti. Sto se tice kruznih, brate dosadili su i Bogu i narodu sa njima. Jos eto samo fali da ga tu uvale. Pitanje je koliko ima i prostora plus dosta ce se onaj plato(raskrsnica) suziti. Mislim da ovdje nije bio toliko potreban. Takodjer bi tu trebalo gledati malo sire, a ne samo uvaliti kruzni. Trebali bi neki plan napraviti pa da se sve ono kompletno uredi. Tu mislim na onaj dio ispred uglovnice, onaj dio pred begom i naravno begu srusiti i napraviti nesto pismeno jer je ono ipak veliki trg i velika povrsina u samom centru grada i to bi se trebalo iskoristiti i napraviti nesto reprezentativno, a ne ebeni kruzni tok.
Svi Eu gradovi uvode kružne, samo je kod nas njih "puno". Ne mora se po defaultu svaki dobar potez populjuvati. :)

Ako je gdje trebao kružni, trebao je tu.
ivan-tz
Posts: 334
Joined: 15/07/2012 16:45

#9264 Re: Zeničani

Post by ivan-tz »

Eborg wrote:
Pa nama je Tarik Filipović (uz svo dužno poštovanje prema tom čovjeku o kojem imam sve riječi hvale) model intelektualca i željeni kandidat za gradonačelnika jer nemamo nikoga "normalnog" u gradu.
Ja se izvinjavam ako malo ometam temu ali posto nisam iz zenicr a pratim rad tarika filipovica na tvu kao jednu jako dragu licnost, zanima me da li mi moze neko od zenicana reci da li je ovo sigurno da ce se on kandidirati za gradonacelnika? I otkud to uopce s obzirom da covjek vec dugi niz radi i zivi u hrvatskoj? Cemu ta zelja za vracanjem u zenicu? Nije valjda da bi proveo vecinu vremena u hrvatskoj, to mi bas i nema smisla niti da se "smiri" od svih tv emisija?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2544
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#9265 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

ivan-tz wrote:
Eborg wrote:
Pa nama je Tarik Filipović (uz svo dužno poštovanje prema tom čovjeku o kojem imam sve riječi hvale) model intelektualca i željeni kandidat za gradonačelnika jer nemamo nikoga "normalnog" u gradu.
Ja se izvinjavam ako malo ometam temu ali posto nisam iz zenicr a pratim rad tarika filipovica na tvu kao jednu jako dragu licnost, zanima me da li mi moze neko od zenicana reci da li je ovo sigurno da ce se on kandidirati za gradonacelnika? I otkud to uopce s obzirom da covjek vec dugi niz radi i zivi u hrvatskoj? Cemu ta zelja za vracanjem u zenicu? Nije valjda da bi proveo vecinu vremena u hrvatskoj, to mi bas i nema smisla niti da se "smiri" od svih tv emisija?
Zamisli,Tarik i lokalni gringosi se tale :-)
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#9266 Re: Zeničani

Post by avenija »

kurty wrote:Ne znam vise informacija...
Znam samo sta cu ja raditi, i koje količine otprilike, cisto zbog moje proizvodnje... da bude spremno...
ostačle detalje ne znam jos uvijek...
uglavnom, kad se ide od Bulevara, Talica brdom, do raskrsnice se jedna traka ukida/pretvara u pješačku i biciklisticku... to znam...


i da... neko je upitao jesam li iz Almyja...nisam jara... Nekoliko firmi radi na ovom poslu, a Almy je jedan od podizvođača...

edit: i da... trebao bih valjda da rjesim i onu dilataciju na mostu Metalurg
Zasto nije zavrsena Biciklisticka staza ispod mosta Metalurg i spojena na bulevar ..
Zasto nije postavljena ograda kao na drugoj strani ?
Zasto nije ocrtana horizontalna signalizacija na stazama i smjerovi kretanja ?
Neke rampe za bicikla ili slicno si spominjao kod gimnazije ili sam nesto pomjesao.?
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#9267 Re: Zeničani

Post by kurty »

avenija wrote:
kurty wrote:Ne znam vise informacija...
Znam samo sta cu ja raditi, i koje količine otprilike, cisto zbog moje proizvodnje... da bude spremno...
ostačle detalje ne znam jos uvijek...
uglavnom, kad se ide od Bulevara, Talica brdom, do raskrsnice se jedna traka ukida/pretvara u pješačku i biciklisticku... to znam...


i da... neko je upitao jesam li iz Almyja...nisam jara... Nekoliko firmi radi na ovom poslu, a Almy je jedan od podizvođača...

edit: i da... trebao bih valjda da rjesim i onu dilataciju na mostu Metalurg
Zasto nije zavrsena Biciklisticka staza ispod mosta Metalurg i spojena na bulevar ..
Zasto nije postavljena ograda kao na drugoj strani ?
Zasto nije ocrtana horizontalna signalizacija na stazama i smjerovi kretanja ?
Neke rampe za bicikla ili slicno si spominjao kod gimnazije ili sam nesto pomjesao.?
Zavrsena je biciklisticka staza, ali nije asfaltirana i obojena... Radovi ispod mosta su zavrseni 7 dana nakon "ovorenja" i zato nisu asfaltirani, a asfaltirat ce se (i bojiti) kad se bude radio ovaj do oko robne kuce
Ograda ce se postaviti nakon asfaltiranja
Ne znam (stvarno nikako nisam u tim "vodama")
staze, ne rampe... jos se konta kako da biciklistickom povezu Bulevar i Londzinu (Taliča brdom)
User avatar
Krastavica
Posts: 82
Joined: 31/05/2014 11:05
Location: Malmen Airbase in Malmslätt

#9268 Re: Zeničani

Post by Krastavica »

Djaba sve kad je grad pun seljacina
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#9269 Re: Gdje u Zenici...?

Post by BlackCaviar »

otkup plastike?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#9270 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

radi li shopping centar danas?
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#9271 Re: Zeničani

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote:radi li shopping centar danas?
http://www.zenicablog.com/kamera-tc-dzananovic-zenica/

:D ne radi...čini mi se :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#9272 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bobi wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:radi li shopping centar danas?
http://www.zenicablog.com/kamera-tc-dzananovic-zenica/

:D ne radi...čini mi se :D

hvala
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9273 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9275 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Meni su se neki dan zgadili komentari na članak o našoj sugrađanki Lejli Nizamić, pogotovo što ovako poznajem djevojku iz viđenja. Fuj, kakva smo mi bagra generalno gledajući, stoka sa dna kace...
Post Reply