Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9251 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

sumirprimus wrote:
512MB wrote:
sumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
Ima, na recepciji po Bolnicama, plata 2200€ netto, sa nocnim i do 2700€ mjesecno, treba znati upast. Odes odmoran i naspavan kuci sa posla :mrgreen:
to imam i ovde bez nocnih :D
Onda cestitam :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9252 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

sumirprimus wrote::lol: daj ba prijava na vakim temama :lol:
Pa on je na svim temama ovakav, kontrira i provocira a nece da konkstruktivno ucestvuje.
Dosadio je brate, mozda nije nekom ko povremeno naleti ili koga tema ne zanima ozbiljnije.
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9253 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

animals wrote:
512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
Svaki posao je takav..
ja u mojoj firmi, gdje su obicne masine, svaki ndan se nesto novo uvodi..
te dobijemo novu masinu koju moras svaki dan stelovati preko kompjutora, da
bi flasa izasla normalna..ako ne znas, onda si najebao..
pa na kompjutor moras citav proces upisivati,..
znaci proizvodnja koja je prije 10 godina isla potpuno bez kompjutora, sad
je potpuno digitalizovana...
Nije svaki posao takav, uzmi npr. racunovodje, njima je posao skoro isti svaki dan, samo moraju biti koncetrisani da cifre ne pogrijese i da dobro konto napisu.
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9254 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

animals wrote:
512MB wrote: Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamo :mrgreen:
Pa ok..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
A najbolje je kod punice. :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9255 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

takoe konjo niko ko punica, ako je cojk cojku :thumbup: :D
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9256 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Ne bi kod punice pa da je Oslo, a kamoli Minken :skoljka:

Mada mene moja bas gotivi...
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#9257 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

sumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
Pa ima u ovim našim ITC strukama. Nema lakše pare.
Što bi rek'o moj stari za mene: "Malo kuckaš po tastaturi i ganjaš miš po čitav dan" i sve ovo u vrlo udobnim stolicama. Nema ništa bolje biti lakše pare nego "ganjati miš po čitav dan". :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9258 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

pa ganjam i ja misa mu :lol:
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9259 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

konjislav wrote:
sumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
Pa ima u ovim našim ITC strukama. Nema lakše pare.
Što bi rek'o moj stari za mene: "Malo kuckaš po tastaturi i ganjaš miš po čitav dan" i sve ovo u vrlo udobnim stolicama. Nema ništa bolje biti lakše pare nego "ganjati miš po čitav dan". :lol:
Lako je vama omladini, ja zbog ledja sjedim na ovom stroju :-x

Image
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9260 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

512MB wrote:
konjislav wrote:
sumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
Pa ima u ovim našim ITC strukama. Nema lakše pare.
Što bi rek'o moj stari za mene: "Malo kuckaš po tastaturi i ganjaš miš po čitav dan" i sve ovo u vrlo udobnim stolicama. Nema ništa bolje biti lakše pare nego "ganjati miš po čitav dan". :lol:
Lako je vama omladini, ja zbog ledja sjedim na ovom stroju :-x

Image
A vidi sto su smislili, davno sam citao da one swiss balls tj. sjedenje na njima tjera covjeka da isravno sjedi.
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9261 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9262 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

Trazim radnike u Njemackoj svih struka, nista se ne radi a lova dobra, sve je obezbjedjeno: spavanje, hrana, zajebancija i uzivanja.... pri kontaktu sa mnom kesom mi po radniku uplatiti 300km, krece se po uplati, mjesta su neogranicena i mogu svi......
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9263 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

mali jomu wrote:Trazim radnike u Njemackoj svih struka, nista se ne radi a lova dobra, sve je obezbjedjeno: spavanje, hrana, zajebancija i uzivanja.... pri kontaktu sa mnom kesom mi po radniku uplatiti 300km, krece se po uplati, mjesta su neogranicena i mogu svi......
:lol: mali jomu :lol:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9264 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

mirsek wrote:
animals wrote:
512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
Svaki posao je takav..
ja u mojoj firmi, gdje su obicne masine, svaki ndan se nesto novo uvodi..
te dobijemo novu masinu koju moras svaki dan stelovati preko kompjutora, da
bi flasa izasla normalna..ako ne znas, onda si najebao..
pa na kompjutor moras citav proces upisivati,..
znaci proizvodnja koja je prije 10 godina isla potpuno bez kompjutora, sad
je potpuno digitalizovana...
Nije svaki posao takav, uzmi npr. racunovodje, njima je posao skoro isti svaki dan, samo moraju biti koncetrisani da cifre ne pogrijese i da dobro konto napisu.
Moja zena je racunovodja..
i tu uvijek izlaze novi zakoni o porezima..
nije to tako jednostavno..
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9265 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

mali jomu wrote:Trazim radnike u Njemackoj svih struka, nista se ne radi a lova dobra, sve je obezbjedjeno: spavanje, hrana, zajebancija i uzivanja.... pri kontaktu sa mnom kesom mi po radniku uplatiti 300km, krece se po uplati, mjesta su neogranicena i mogu svi......
Jasta, a nidje ljudskog cevapa naruciti, ni kafe u basti piti sat dva. Cejf nema cijenu, jebo to.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9266 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

smijesno je ismijavat bilo koje zanimanje, jel ovo vako more? :lol:
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9267 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Ne vidim da iko ismijava..
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9268 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

ma ja sad nema , no nema veze zanimljivo je u svakom slucaju :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9269 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

mirsek wrote: Jasta, a nidje ljudskog cevapa naruciti, ni kafe u basti piti sat dva. Cejf nema cijenu, jebo to.

jebiga sad, nisi mi uplati 300km a hoces svasta nesto.....
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9270 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

animals wrote:
Moja zena je racunovodja..
i tu uvijek izlaze novi zakoni o porezima..
nije to tako jednostavno..
Ni blizu koliko novog izlazi u IT-u, jednostavno fizicki ne mozes sve pratiti, moras izabrati jednu oblast i stalno uciti.
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9271 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

mirsek wrote:
animals wrote:
Moja zena je racunovodja..
i tu uvijek izlaze novi zakoni o porezima..
nije to tako jednostavno..
Ni blizu koliko novog izlazi u IT-u, jednostavno fizicki ne mozes sve pratiti, moras izabrati jednu oblast i stalno uciti.
Jednog dana ce se sve raspasti ko mjehur od sapunice..
Jer sve ide u smjeru sto vecu korist sa manje rada izvuci..
profit i samo profit..
dok sve ne pukne..
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9272 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

Maraschino wrote:
512MB wrote: Dobro jutro forumashi, divan ovaj prvi proljetni dan, kao stvoren za 10km na biciklu (il kako se u Rajvosa kae pacikla) pa onda tusiranje i pravac biro. Nadam se da cu stic na meeting u 11 :bih:
10 km na biciklu je dok tri puta okrenes...ne brukaj se :D
Meni to normala istrcat :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#9273 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali jomu »

animals wrote: Jednog dana ce se sve raspasti ko mjehur od sapunice..
Jer sve ide u smjeru sto vecu korist sa manje rada izvuci..
profit i samo profit..
dok sve ne pukne..

Ma jok ba, samo skocis u drugi mjehur i picis....... dobro pravo :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#9274 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

triconja wrote:
insomnia78 wrote:Nije ovo obicno dinamicno okruzenje no dinamicno okruzenje kakvo je podrska utovaru i istovaru :lol:
Jebo te led nafalise ga ko da ces biti pilot a ne nosati kofere
Dinamicko okruzenje, malo kufere nosat pa malo brisat podove :lol:
Pa jebi ga, sta nije u redu sa oglasom. Dinamicno, hiljade i hiljade ljudi prodje kroz hajrodrom dnevno, pa stotine letova, pa sva ona vozila i bacikla po hajrodromu, sve u pokretu. Naravno da je dinamicno :mrgreen: .
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9275 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

ako je posteno i fino placeno sta fali?
Post Reply