Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#926 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by agent_zero »

Idemedosumom wrote:
agent_zero wrote:
Idemedosumom wrote:Meni je onaj štoper što je protiv Belgije nedavno nastupio dobro djelovao, ne sjećam se ni prezimena :(
Dario Đumić.
Hvala :thumbup:

Za koji klub igra Đumić? Na mobu sam, mrsko mi guglati :mrgreen:
Utrecht, holandska liga.
User avatar
turbofolk
Posts: 3150
Joined: 13/05/2014 09:37

#927 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by turbofolk »

north wrote:
Muhamed Đakmić wrote:gutavo će to biti u utakmicama za bodove gdje ekipe iz grupe nisu toliko slabije, a nisu ni Austrija ni S.Irska ma šta mi o njima mislili.
Sa ovim se slažem 100%

Sjeverna Irska ma kako neatraktivna ekipa bila, igrala je prošlo evropsko prvenstvo, a u baražu za svjetsko su ispali od Švicarske ukupnim rezultatom 1-0, pri čemu su gol primili kod kuće iz krajnje diskutabilnog penala. Ne znam da li im slijedi smjena generacija, ali po ovome se vidi da su uigrana ekipa.




offtopic:

Meni posebno ostali dragi sa Eura 2016 zbog navijačke pjesme posvećene njihovom reprezentativcu Willu Griggu :thumbup:

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#928 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by agent_zero »

agent_zero wrote:Inače Baho je sinoć dobro konstatovao jednu nepobitnu i zabrinjavajuću činjenicu (pored svih problema u odbrani i vezi) - neefikasni smo i teško dajemo golove, škripi i u napadu.

A Mume za ono malo što je odigrao potvrdio da i kad ne igra po godinu - godinu i po, i dalje je za klasu iznad "redovnog" Cimirota, koji luta i ništa ne pokazuje ni kod Sušića, ni kod Baždarevića, a i sad kod Prosinečkog.
Samo da ponovim :D

Žao mi što Medo ode, mislim mogao je još jedan ciklus odraditi komotno.
Last edited by agent_zero on 28/03/2018 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#929 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Grean »

agent_zero wrote:Inače Baho je sinoć dobro konstatovao jednu nepobitnu i zabrinjavajuću činjenicu (pored svih problema u odbrani i vezi) - neefikasni smo i teško dajemo golove, škripi i u napadu.

A Mume za ono malo što je odigrao potvrdio da i kad ne igra po godinu - godinu i po, i dalje je za klasu iznad "redovnog" Cimirota, koji luta i ništa ne pokazuje ni kod Sušića, ni kod Baždarevića, a i sad kod Prosinečkog.
Slab je Cimirot i najvece razocarenje ali to Besica ne cini boljim. Neoprostive greske je pravio za defanzivnog veznog protiv Bugara.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#930 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Mirza007 »

north wrote:
Muhamed Đakmić wrote:Ja to rekoh i ujedoh se za jezik :D

Mada mislim da generalno po pitanju svih igrača trebamo spustiti loptu na zemlju, i onih koji su odigrali dobro, i onih koji su odigrali loše. A da bi na osnovu onog sinoć Vranješ i Šunjić trebali biti standardni, trebali bi, slažem se.
Samo zato jer im je konukrencija iz tekme s bugarima odron nad odronima...Mi se nećemo usrećiti ni sa njima dvojicom da se ne lažemo, gutavo će to biti u utakmicama za bodove gdje ekipe iz grupe nisu toliko slabije, a nisu ni Austrija ni S.Irska ma šta mi o njima mislili...Ni ono jučer nije bilo sjajno od te dvojice kao i u prošlim cijelim kvalifikacijama, ali naspram Zukanovića na štoperu, Memiševića na beku, kudikamo bolje to je jasno...

Mislim da ni Bičakčić nije neka pljačka na štoperu, poprilično limitiran igrač, iako nije toliko bio loš u ova dva meča...trebalo bi što prije pokušati isprobati stoperski par: Memišević-Šunjić to mi nekako čini se najbolje od svih mogućnosti, desni bek Vranješ, lijevi bek Kolašinac, krila Duljević, Višća, napad je zabetoniran u Džeki...u sredini jedini siguran Pjanić, u ostalim tražiti rješenja u zavisnosti ko je trrenutno u boljoj formi: Bešić, Cimirot.... pokušati opet u narednoj prijateljskoj sa Prcićem, Krunićem....Ne vidim šta može drugačije a da je daleko bolje..

Generalno mislim da smo u ove dvije utakmice bili samo solidni sa prolaznom ocjenom uz nadu da može biti još bolje...Ništa više ni manje od toga....Ko i vazda pretjerujemo, nit je bilo sjajno bilo ,niti smo bili užas da se fatamo za glavu...neka sredina reklo bi se, što uz dobar pomak u igri bojim se da opet neće biti dovoljno za odlazak na EP...A hoće li biti pomaka, vidjećemo....
Sada je vise nego jasno da ce Prosinecki forsirati 4:3:3 formaciju (4:1:2:2:1).
I onaj tim od sinoc je od prilike taj. Znaci ovo sto nabrajas:
Bekovi: Vranjes i Kolasinac (Vranjes jer objektivno boljeg na toj poziciji trenutno nema, alternativan je Zukanovic a za desnog beka nisam siguran)
Stoperi: Sunjic - Bicakcic (fakat bi trebalo dati sansu Memisevicu; Simunovic je sam otpao)
Zadnji vezni: Besic (Cimirot - mislim da je Besic bolji igrac ali mora poraditi na glavi)
Srednji red: Pjanic - ? (cini mi se da Saric definitvno nema kvalitet koji je nama potreban za jedan ozbiljniji iskorak; moguci kandidati su: Prcic, Krunic, Milosevic)
Krila: Duljevic/Kodro i Visca (Hajrovic je za sada definitivno u out, a alternative nema bas previse - mozda Menalo, Zakaric itd ali oni se tek moraju dokazati u jacoj konkurenciji)
Spic: Dzeko (za nedaj Boze tu bi se jos mogli uglaviti Bajic, Hodzic, Prevljak itd. no nazalost trenutno ni jedan dovoljno kvalitetan da bude dostojna alternativa Dzeki)
Sve i svemu, ako Prosinecki od njih stvori tim, ne bi to trebalo biti lose u odnosu na reprezentaciju sa SP kada smo imali jaci individualni kvalitet.
Prvih 11 bi moglo biti solidno ali je klupa tanka. Kome bi se jos mogla dati sansa a da ga vec nismo vidjeli?
Last edited by Mirza007 on 28/03/2018 15:32, edited 1 time in total.
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#931 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by LeTalek »

Vidim, Ibišević i Lulić vam se oprostili...Ko su im projektovane zamene, ima li kakvog materijala u U21?
User avatar
Bazinga1234
Posts: 7711
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#932 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Bazinga1234 »

Ja bih u ulozi tog treceg veznjaka volio vidjeti Krunica. Nekako mi se cini da bi se on najviše uklopio sa Pjanicem i Besicem. Odličan tehničar, ima veoma dobar sut, rastrcan a i ima ga u odbrani. Naredne sezone će igrati prvoligaski fudbal, bilo to u Empoliu ili nekom drugom klubu.
User avatar
Bazinga1234
Posts: 7711
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#933 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Bazinga1234 »

LeTalek wrote:Vidim, Ibišević i Lulić vam se oprostili...Ko su im projektovane zamene, ima li kakvog materijala u U21?
Za Lulic Duljevic, a ima i u u-21 Menalo.

Za Ibisevica ima nekoliko napadača koji se ne ističu bas: Prevljak, Kodro, Bajić, Hodžić... A iz u-21 Demirovic iz Alavesa.
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#934 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by LeTalek »

Bazinga1234 wrote: Za Lulic Duljevic, a ima i u u-21 Menalo.

Za Ibisevica ima nekoliko napadača koji se ne ističu bas: Prevljak, Kodro, Bajić, Hodžić... A iz u-21 Demirovic iz Alavesa.
Jesu li oni vec sada kvalitet za A tim, tj. neko ko moze nadomestiti pomenutu dvojicu ili su tu samo da popune broj?
Last edited by LeTalek on 28/03/2018 15:32, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#935 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Mirza007 »

Grean wrote: Slab je Cimirot i najvece razocarenje ali to Besica ne cini boljim. Neoprostive greske je pravio za defanzivnog veznog protiv Bugara.
Ne bih se ja fokusirao samo na jednu utakmicu.
Bitno je da sada igra i to konstantno. Ok, nije Premiership ali i druga engleska liga je jaka recimo kao prva Turska ili Belgijska.
Besic je vec pokazao da zna i moze. Ako se ustabili psihicki mogao bi uskoro natrag u Premiership i onda bih se od njega moglo dosta ocekivati.
User avatar
Bazinga1234
Posts: 7711
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#936 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Bazinga1234 »

LeTalek wrote:
Jesu li oni vec sada kvalitet za A tim, tj. neko ko moze nadomestiti pomenutu dvojicu ili su tu samo da popune broj?
Duljevic se pokazao kao dostojna zamjena za Lulica, za Menala ćemo vidjeti( otišao je u Dinamo).

Sto se tice napadača, nažalost nema naznaka da će iko od njih dostići jednog Ibisevica. Većina ih stagnira, osim Prevljaka.
palermo
Posts: 22514
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#937 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by palermo »

LeTalek wrote:
Bazinga1234 wrote: Za Lulic Duljevic, a ima i u u-21 Menalo.

Za Ibisevica ima nekoliko napadača koji se ne ističu bas: Prevljak, Kodro, Bajić, Hodžić... A iz u-21 Demirovic iz Alavesa.
Jesu li oni vec sada kvalitet za A tim, tj. neko ko moze nadomestiti pomenutu dvojicu ili su tu samo da popune broj?
Ha, kao da igrači rastu na grani. Nismo mi ni Španija ni Njemačka da bi baš tako lako zamijenili igrača koji je postzigao više od 100 golova u Bundes ligi, i kapitena Lacia koji je u toj ekipe nezamjenjiv već 5-6 godina.

Duljević ima određeni potencijal i ako se stvari okrenu u dobrom smjeru možda i bude nešto od njega, ove alternative Ibiševiću su poprilično tanke. Ali možda netko eksplodira, ko će ga znati
User avatar
vicious
Posts: 6932
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#938 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by vicious »

Nisam gledao prvo poluvrijeme pa ne mogu baš ocijeniti, ali meni Cimirot ono što je igrao u drugom poluvremenu nije uopšte izgledao loše. :?
Mislim, ništa posebno, ali ne mogu reći ni da je bio nešto posebno tanak. Čak mi je Pjanić bio lošiji, kažem opet onoliko koliko sam gledao.
Šunjić i Vranješ dobri, Bajić užasan, valjda nespreman, šta li. Ostali prosjek. Ali opet ne treba ni previše važnosti pridavati ovim prijateljskim utakmicama, tek ćemo vidjeti ko vrijedi kad dođu takmičarske.
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#939 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by LeTalek »

palermo wrote:
LeTalek wrote: Jesu li oni vec sada kvalitet za A tim, tj. neko ko moze nadomestiti pomenutu dvojicu ili su tu samo da popune broj?
Ha, kao da igrači rastu na grani. Nismo mi ni Španija ni Njemačka da bi baš tako lako zamijenili igrača koji je postzigao više od 100 golova u Bundes ligi, i kapitena Lacia koji je u toj ekipe nezamjenjiv već 5-6 godina.

Duljević ima određeni potencijal i ako se stvari okrenu u dobrom smjeru možda i bude nešto od njega, ove alternative Ibiševiću su poprilično tanke. Ali možda netko eksplodira, ko će ga znati
Moje pitanje nije ni islo u tom smeru, nego u smislu da li su ova dvojica vec ranije imali projektovane zamene i da se radilo sistemski i planski, obzirom da se znalo da pojedini igraci prelaze svoj zenit.

Ocigledno da nije...
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#940 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Muhamed Đakmić »

Đe ćeš ba u Bosni tražiti projekat i sistem :lol:

Pa jedina smo reprezentacija u Evropi za koju je tek u 2018. godini debitovao neko rođen 1995. godine ili kasnije. Mehmed Baždarević nas je unazadio za stoljeće.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#941 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Grean »

Od govana se pita ne pravi i mislim da nas je sve vise koji to shvatamo, da je ovo trenutni maksimum.

BiH proizvodi igrace koji sazrijevaju u 27-28 godini u nekom turskom, belgijskom ili srednjeplasiranom klubu iz Italije ili Njemacke.

To su igraci tipa Visce, Kodre, Cimirota, Zukanovica a tim putem ce i Menala, Mihojevici, Gojaci.

Kakva je to razlika vidis tek kad Dzeko primi loptu i onda preda njima. Onih 20-30% sto im fali do klase bude ocito. Reprezentacija ne pravi igrace.
User avatar
N.N.
Posts: 3075
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#942 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by N.N. »

Dzeko i Pjanic klasa, Besic i Seo mogu postati jos bolji igraci nego sto su sada.

Ostali ce guzeljati po tim ligama i to nam je to.

p.s. jedino osporavani Vranjes izrasta u novog Spahu :D :thumbup:

Pogledati U 21, ima zanimljivih mladih momaka koji bi mogli nesto vise uraditi. Fina ekipica je u pitanju :izet:

Tek danas mi zao i Mede :D jer je definitivno da nestaje kostur ekipe, od Misketa, Spahe, Vede, Lule, Mede...
Mada, to je i ocekivano jel :)
palermo
Posts: 22514
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#943 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by palermo »

Grean wrote:Od govana se pita ne pravi i mislim da nas je sve vise koji to shvatamo, da je ovo trenutni maksimum.

BiH proizvodi igrace koji sazrijevaju u 27-28 godini u nekom turskom, belgijskom ili srednjeplasiranom klubu iz Italije ili Njemacke.


To su igraci tipa Visce, Kodre, Cimirota, Zukanovica a tim putem ce i Menala, Mihojevici, Gojaci.
Kakva je to razlika vidis tek kad Dzeko primi loptu i onda preda njima. Onih 20-30% sto im fali do klase bude ocito. Reprezentacija ne pravi igrace.
Bolno, ali istinito......posebno ovo boldirano.

Reprezentacija ne pravi igrače :D e, ja vala više neću o tome :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#944 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Grean »

N.N. wrote:Dzeko i Pjanic klasa, Besic i Seo mogu postati jos bolji igraci nego sto su sada.

Ostali ce guzeljati po tim ligama i to nam je to.

p.s. jedino osporavani Vranjes izrasta u novog Spahu :D :thumbup:

Pogledati U 21, ima zanimljivih mladih momaka koji bi mogli nesto vise uraditi. Fina ekipica je u pitanju :izet:

Tek danas mi zao i Mede :D jer je definitivno da nestaje kostur ekipe, od Misketa, Spahe, Vede, Lule, Mede...
Mada, to je i ocekivano jel :)
Upravo sam na njega mislio razmisljajuci o jednoj drugoj paraleli koja odvaja klasu od prosjeka.

Osim toga sto je i on nadoso’ u prilicno zrelim godinama ovo sto smo juce vidjeli je njegov najbolji dan, najljepse izdanje. Kakav ce biti kad ima losiji dan?

Treneri cesto govore o pojmu koliko je visok njegov najnizi nivo ili koliko je upotrebljiv kad ustane na lijevu a i to koliko varira od onog najboljeg do najlosijeg izdanja, koliki je to razmak.

Vidjet cemo i za Ognjena. Znao je i Visca biti igrac utakmice pa onda dvije-tri prosjecne ili ispod prosjeka.
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#945 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Šibicar »

Grean wrote:Od govana se pita ne pravi i mislim da nas je sve vise koji to shvatamo, da je ovo trenutni maksimum.

BiH proizvodi igrace koji sazrijevaju u 27-28 godini u nekom turskom, belgijskom ili srednjeplasiranom klubu iz Italije ili Njemacke.

To su igraci tipa Visce, Kodre, Cimirota, Zukanovica a tim putem ce i Menala, Mihojevici, Gojaci.

Kakva je to razlika vidis tek kad Dzeko primi loptu i onda preda njima. Onih 20-30% sto im fali do klase bude ocito. Reprezentacija ne pravi igrace.
:thumbup:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#946 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Fudo387 »

palermo wrote:
LeTalek wrote:
Bazinga1234 wrote: Za Lulic Duljevic, a ima i u u-21 Menalo.

Za Ibisevica ima nekoliko napadača koji se ne ističu bas: Prevljak, Kodro, Bajić, Hodžić... A iz u-21 Demirovic iz Alavesa.
Jesu li oni vec sada kvalitet za A tim, tj. neko ko moze nadomestiti pomenutu dvojicu ili su tu samo da popune broj?
Ha, kao da igrači rastu na grani. Nismo mi ni Španija ni Njemačka da bi baš tako lako zamijenili igrača koji je postzigao više od 100 golova u Bundes ligi, i kapitena Lacia koji je u toj ekipe nezamjenjiv već 5-6 godina.

Duljević ima određeni potencijal i ako se stvari okrenu u dobrom smjeru možda i bude nešto od njega, ove alternative Ibiševiću su poprilično tanke. Ali možda netko eksplodira, ko će ga znati
Demirovic ima sve predispozicije da pretekne Dzeku, o Ibisevicu da ne pricamo.
Mali je zvijer, sad, koliko je ozbiljan u svemu, vidjecemo.
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#947 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Crvena Tifoza »

Fudo387 wrote:
Demirovic ima sve predispozicije da pretekne Dzeku, o Ibisevicu da ne pricamo.
Mali je zvijer, sad, koliko je ozbiljan u svemu, vidjecemo.

Možda kad bi malo češće igrao u klubu. Ako misli napredovati on će morati mjenjati sredinu. Ovako odigra jednu, onda iduću ni na tribinama nije.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#948 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Fudo387 »

Crvena Tifoza wrote:
Fudo387 wrote:
Demirovic ima sve predispozicije da pretekne Dzeku, o Ibisevicu da ne pricamo.
Mali je zvijer, sad, koliko je ozbiljan u svemu, vidjecemo.

Možda kad bi malo češće igrao u klubu. Ako misli napredovati on će morati mjenjati sredinu. Ovako odigra jednu, onda iduću ni na tribinama nije.
Velim, potencijal je tu, sad hoce li biti volje i srece da ga iskoriti, ne znam.
Ja bih vec sad njemu dao sansu da bude pored Dzeke u reprezentaciji, neka uci, ovi ostali sto se vrte su tankosava.
Nazalost, mislio sam da ce mali Kodro uspjeti, ali, zajebo sam se.
Nema nista Mehino.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#949 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Bosanski_kralj »

Ko je ovaj što se spominje iz Genka? Je li ko zna šta više o njemu?
palermo
Posts: 22514
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#950 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by palermo »

Fudo387 wrote:
Demirovic ima sve predispozicije da pretekne Dzeku, o Ibisevicu da ne pricamo.
Mali je zvijer, sad, koliko je ozbiljan u svemu, vidjecemo.
Da pretekne Džeku, bogami veliki si zadatak dao momku koji je dosada odigrao 4 minute fudbala u ligi Španije.....

Al pozdravljam optimizam :thumbup:
Locked