Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9226 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Šta kaže Čova, Hag ne treba koristti institut UZP, trebao se javiti u emisiju "Ispuni mi želju". :mrgreen:
Čović: Haški tribunal ne bi trebalo da koristi institut "udruženi zločinački poduhvat"
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#9227 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by jazzer »

Hafis wrote:Postoji jedna otežavajuća okolnost: naime Sarajevo je glavni grad ove države i trebao bi biti i njen reprezent, kako prema unutra tako i prema vani.
jebi ga, imas prevelika ocekivanja, nisu Bosnjaci ''nosioci europskih vrijednosti'' da bi bili reprezent, bar
prema vani kako ti kazes, nego bh Hrvati. :)

Naucite nas, pokazite nam kako.. :)
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#9228 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Šta kaže Čova, Hag ne treba koristti institut UZP, trebao se javiti u emisiju "Ispuni mi želju". :mrgreen:
Čović: Haški tribunal ne bi trebalo da koristi institut "udruženi zločinački poduhvat"
Ta izjava je izvucena iz konkteksta. :lol:
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9229 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:Ako je Sarajevo jednonacionalni grad šta je onda Mostar?

U Sarajevu živi 60.896 nebošnjaka a u Mostaru živi 30.720 nehrvata. :oops:
Jebu vas postotci.
Plus toga među tim nebošnjacima u Sarajevu je 12835 Bosanaca, 5989 BiH-ovaca, 1709 Muslimana, 887 Turaka...
Bosanaca je 11.919, BIH-ovaca 5.672, Muslimana 1.212, Turaka 767...

Ali to nisu Bošnjaci. Jebiga ljudi se drugačije izjasnili. Ti bi sada da ih ubijediš da su Bošnjaci a oni misle da nisu? :?

Ali među tih 60.896 nebošnjaka imamo i 28.176 Srba i Hrvata. Plus 1.410 Roma, 823 Albanca, 365 Crnogoraca itd.

Hajde da si rekao "dominantno sa bošnjačkom većinom" to bi bilo ok. Ali reći da je "jednonacionalan" je stvarno glupo. Isto kao da si gumicom izbrisao ovih 60.896 ljudskih duša koji nisu Bošnjaci. Cijeli Mostar ima 60.195 stanovnika a ti ignorišeš 60.896 sarajevskih nebošnjaka pa proglašavaš Sarajevo jednonacionalnim gradom :-)

PS: Osim toga imamo i jedan dio Sarajeva koji se trenutno nalazi u drugom entitetu ali sve je to Sarajevo. U tom dijelu Sarajeva živi 20.382 Srba na primjer. Većina nehrvata živi u istočnom dijelu Mostara dok u zapadnom dijelu živi tek nekih 6.000 nehrvata.
Last edited by Obi Wan Bosnian on 22/06/2017 13:09, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#9230 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Image
Afise dodaj svoju fotku pored ove dvije.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52759
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9231 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Chmoljo »

Hafis wrote: Postoji jedna otežavajuća okolnost: naime Sarajevo je glavni grad ove države i trebao bi biti i njen reprezent, kako prema unutra tako i prema vani.
to nije razlog da se plasiraju tendenciozne poluistine i prešućuju pozivi u nova i ljepša sela nazivana po funkcionerima republike hrvatske i hrvatske paradržave u BiH.

realnost je da je u Sarajevu ubijeno preko deset hiljada ljudi. plus hiljadu i po djece. zato niko nema pravo verbalno se iživljavati na Sarajevom, jer ono jeste reprezent multikulturalizma budući da nije bilo takve odmazde niti pokušaja zatiranja drugog i drugačijeg.

to što neko ima fikciju da treba živjeti kao bubreg u loju jer je profesionalni Srbin ili Hrvat u Sarajevu, to je samo njegov problem.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7583
Joined: 22/01/2008 18:17

#9232 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Lincoln-Burrows »

Evo jedna zanimljiva karta koja pokazuje koliko je koja općina povećala ili
smanjila broj stanovnika iz bilo kojeg razloga. Zenica rekorder.Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9233 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Bosanaca je 11.919, BIH-ovaca 5.672, Muslimana 1.212, Turaka 767...
Ali to nisu Bošnjaci. Jebiga ljudi se drugačije izjasnili. Ti bi sada da ih ubijediš da su Bošnjaci a oni misle da nisu?
Neću ja nikoga da ubjeđujem u ništa.
Ti znaš onu anegdotu s jelovnikom u domu naroda, klub ostali.

Uglavnom, pod multikulturalnosti podrazumijevam relativnu prisutnost pripadnika drugih naroda, a ne ljudi i načina njihovog izjašnjavanja.
Recimo ako se...šta ja znam..Denis Gratz izjasni Bosancem i Hercegovcem, je li to jedan korak više u multikulturalnosti?
Obi Wan Bosnian wrote:Većina nehrvata živi u istočnom dijelu Mostara dok u zapadnom dijelu živi tek nekih 6.000 nehrvata.
Ode ti u ledinu s ceste.
6000.
Šta misliš koliko nebošnjaka živi u istočnom dijelu Mostara? Radi se o desetinama ljudi, a ne o stotinama.
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9234 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Čović: Haški tribunal ne bi trebalo da koristi institut "udruženi zločinački poduhvat"
ma jok.BA neg udruzeni humanitarni poduhvat... et humanije je, fale konvoji jebli mater svojU :bih:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9235 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Chmoljo wrote:
Hafis wrote: Postoji jedna otežavajuća okolnost: naime Sarajevo je glavni grad ove države i trebao bi biti i njen reprezent, kako prema unutra tako i prema vani.
to nije razlog da se plasiraju tendenciozne poluistine i prešućuju pozivi u nova i ljepša sela nazivana po funkcionerima republike hrvatske i hrvatske paradržave u BiH.

realnost je da je u Sarajevu ubijeno preko deset hiljada ljudi. plus hiljadu i po djece. zato niko nema pravo verbalno se iživljavati na Sarajevom, jer ono jeste reprezent multikulturalizma budući da nije bilo takve odmazde niti pokušaja zatiranja drugog i drugačijeg.

to što neko ima fikciju da treba živjeti kao bubreg u loju jer je profesionalni Srbin ili Hrvat u Sarajevu, to je samo njegov problem.
Ako će se image multikulturalnosti u budućnosti graditi na ''nevršenju nikakve odmazde 1992.-95., onda poštujem i takvu vrstu multikulturalnosti.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9236 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote: Uglavnom, pod multikulturalnosti podrazumijevam relativnu prisutnost pripadnika drugih naroda, a ne ljudi i načina njihovog izjašnjavanja.


Možeš ti podrazumjevati šta hoćeš ali mi zvanično imamo 60.896 stanovnika Sarajeva koji nisu Bošnjaci. A cijeli Mostar 60.195 stanovnika ukupno.
Hafis wrote:Šta misliš koliko nebošnjaka živi u istočnom dijelu Mostara? Radi se o desetinama ljudi, a ne o stotinama.
Oko 2.500 pri čemu su Ostali oko 1.000

A u zapadnom dijelu ipak ima oko 8.000 nehrvata (zaboravio sam oko 2.000 ostalih)
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#9237 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by GeeTnT »

..pa i u EU gradovi mijenjaju nacionalnu sliku. Nevjerovatno brzo postaju jednonacionalni ili vecinski turski, kurdski, arapski ...za koju godinu neki gradovi ce prepoznati starosjedioce samo na razglednicama...Fazon je u tome sto niko BITAN ne pravi oko toga frku, a pravila bi se onog momenta kada bi prestali placat porez...kao npr u nasoj "lijepo" uredjenoj 'ercegovini...pogotovo Medjugorju..
Last edited by GeeTnT on 22/06/2017 13:23, edited 1 time in total.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9238 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:
Možeš ti podrazumjevati šta hoćeš ali mi zvanično imamo 60.896 stanovnika Sarajeva koji nisu Bošnjaci. A cijeli Mostar 60.195 stanovnika ukupno.
A jebo ga ti. Otkud vadiš te podatke?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9239 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by JThomas »

zanimljivo da krokodilske suze zbog "fildžaniziranja" naroda liju oni koji žive od politike koja je dovela do toga...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9240 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

GeeTnT wrote:..pa i u EU gradovi mijenjaju nacionalnu sliku. Nevjerovatno brzo postaju jednonacionalni ili vecinski turski, kurdski, arapski ..
Pa eto onda. Ne vidim gdje je problem ako to neki političar izjavi.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9241 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Možeš ti podrazumjevati šta hoćeš ali mi zvanično imamo 60.896 stanovnika Sarajeva koji nisu Bošnjaci. A cijeli Mostar 60.195 stanovnika ukupno.
A jebo ga ti. Otkud vadiš te podatke?
Popis po naseljenim mjestima:

http://www.popis.gov.ba/popis2013/knjige.php?id=2

Otvori dole knjigu 2.2
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52759
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9242 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Chmoljo »

Hafis wrote:Ako će se image multikulturalnosti u budućnosti graditi na ''nevršenju nikakve odmazde 1992.-95., onda poštujem i takvu vrstu multikulturalnosti.
opet poluistine dragi moj Hafise.

ne basta jednom europejcu šupljiranje. baška godine.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9243 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:
Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Možeš ti podrazumjevati šta hoćeš ali mi zvanično imamo 60.896 stanovnika Sarajeva koji nisu Bošnjaci. A cijeli Mostar 60.195 stanovnika ukupno.
A jebo ga ti. Otkud vadiš te podatke?
Popis po naseljenim mjestima:

http://www.popis.gov.ba/popis2013/knjige.php?id=2

Otvori dole knjigu 2.2
Otvorio, i piše Mostar - 105.797

Nekome se od nas dvojice pokvario komp.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9244 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote: Otvorio, i piše Mostar - 105.797

Nekome se od nas dvojice pokvario komp.
Opština je 105.797. Naseljeno mjesto je 60.195 (imaš dole ispod opštine)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9245 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:
Hafis wrote: Otvorio, i piše Mostar - 105.797

Nekome se od nas dvojice pokvario komp.
Opština je 105.797. Naseljeno mjesto je 60.195 (imaš dole ispod opštine)
Nešto si ti tu pobrkao.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9246 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Hafis wrote: Otvorio, i piše Mostar - 105.797

Nekome se od nas dvojice pokvario komp.
Opština je 105.797. Naseljeno mjesto je 60.195 (imaš dole ispod opštine)
Nešto si ti tu pobrkao.
:lol:

Jesi li ikada čuo za pojam "naseljeno mjesto"?

Recimo u Opštini Mostar imaš naseljena mjesta: Bačevići, Banjdol, Blagaj, Bogodol, Buna, Cim, Čule, Dobrč, Donja Drežnica, Donji Jasenjani, Dračevice, Gnojnice, Goranci, Gornja Drežnica, Gornje Gnojnice, Gornji Jasenjani, Gubavica, Hodbina, Humilišani, Ilići, Jasenica, Kamena (dio), Kokorina (dio), Kosor, Kremenac, Krivodol, Kružanj, Kutilivač, Lakševine, Malo Polje, Miljkovići, Mostar, Orlac, Ortiješ, Pijesci, Podgorani, Podgorje, Podvelež, Polog, Potoci, Prigrađani, Rabina (dio), Raška Gora, Raštani, Ravni, Rodoč, Selište, Slipčići, Sovići, Sretnice, Striževo, Vihovići, Vojno, Vranjevići, Vrapčići, Vrdi, Zijemlje (dio), Željuša, Žitomislići i Žulja.

Ja pričam samo o naseljenom mjestu Mostar a ne o cijeloj opštini. Isto tako samo o naseljenom mjestu Sarajevo.
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9247 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

"naseljeno mjesto" ima toga u vozackom ispitu, more bid bidne da dotur nije polago vozacki neg ima sHofera :mrgreen:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9248 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Obi Wan Bosnian wrote:
Hafis wrote:
Obi Wan Bosnian wrote:
Opština je 105.797. Naseljeno mjesto je 60.195 (imaš dole ispod opštine)
Nešto si ti tu pobrkao.
:lol:

Jesi li ikada čuo za pojam "naseljeno mjesto"?

Recimo u Opštini Mostar imaš naseljena mjesta: Bačevići, Banjdol, Blagaj, Bogodol, Buna, Cim, Čule, Dobrč, Donja Drežnica, Donji Jasenjani, Dračevice, Gnojnice, Goranci, Gornja Drežnica, Gornje Gnojnice, Gornji Jasenjani, Gubavica, Hodbina, Humilišani, Ilići, Jasenica, Kamena (dio), Kokorina (dio), Kosor, Kremenac, Krivodol, Kružanj, Kutilivač, Lakševine, Malo Polje, Miljkovići, Mostar, Orlac, Ortiješ, Pijesci, Podgorani, Podgorje, Podvelež, Polog, Potoci, Prigrađani, Rabina (dio), Raška Gora, Raštani, Ravni, Rodoč, Selište, Slipčići, Sovići, Sretnice, Striževo, Vihovići, Vojno, Vranjevići, Vrapčići, Vrdi, Zijemlje (dio), Željuša, Žitomislići i Žulja.

Ja pričam samo o naseljenom mjestu Mostar a ne o cijeloj opštini. Isto tako samo o naseljenom mjestu Sarajevo.
Hvala bogu da znam ta mjesta. Doduše, neka su potpuno srasla u grad a neka su stvarno podalje.
Samo ne kužim kakve to sve veze ima s činjenicom da je Sarajevo ipak jednonacionalan grad, neovisno kako se neki ljudi izjašnjavali.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#9249 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by It_is_a_Leclerc »

I Zagreb je, tom logikom

Ne lupetajte.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9250 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Obi Wan Bosnian »

Hafis wrote: Sarajevo ipak jednonacionalan grad, neovisno kako se neki ljudi izjašnjavali.
Ta rečenica ima smisla isto koliko i ova:

Zagreb je većinski ukrajinski grad neovisno kako se neki ljudi izjašnjavali

:-)
Post Reply