Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9226 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

edit: da ne zakuhavam ovdje
User avatar
Arturo B
Posts: 630
Joined: 02/09/2012 19:12

#9227 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Arturo B »

madner wrote:
plain vanilla wrote:
madner wrote:
Cinjenica je da RS postoji. Cinjenica je da je RS genocidna tvorevina. Sta sljedi:

a) RS treba ukinuti jer je genocidna tvorevina
b) Genocid je legitimno politicko sredstvo
Cinjenica je da Amerikanci odluce da je Kosovo neovisno i Kosovo postane neovisno.
Dejtonski sporazum je potpisan i to je cinjenica, to je nas Ustav, hajmo dalje..

Nemoj da sirimo raspravu ovdje, covjeku oduzimamo prostor bezveze, znas dobro o cemu pricam.

Pozivanje na ukidanje RS ce proizvesti svasta nesto, ali nece ukinuti RS. Zato se treba skoncentrisati na vaznija pitanja..recimo kako da ljudi u BiH ne umru od gladi, kako mlade zadrzati u ovoj drzavi, kako da se ljudi zaposle, kako da penzioneru ne idu na pijacu samo da gledaju voce nego da ga i kupe..O tome treba pricati..

Znam naravno sta zelis reci, ali to je upravo b).

Zasto ako ocito zastupas poziciju b) to i tako ne kazes?

I zasto je to vaznije pitanje od ovog?
Legitimno politicko sredstvo je svako ono sredstvo kojim postignes cilj. Ako trazis moral onda nemas sta traziti na politickim temama ili opcenito u politici. Rekao bih ti da ides u dzamiju ili crkvu ali bojim se da ni tamo neces susresti moral koji ocekujes.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#9228 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

Fer bi bilo, da ti kao etnicka Hrvatica uisto zastupas prava Srba ka obnovi Republike Srpske Krajine u tvojoj matici, kad se vec dusno zalazes za vijecnu trajnost Sprdske Rebublige kod uglavnom Bosnjacke publike :thumbup: .
Last edited by AliceInChains on 03/09/2012 20:09, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#9229 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

plain vanilla

Zasto ne ovdje?
Ako ne ovdje a gdje drugo?

Salim se, naravno.
Ne smeta mi, ali kada dodjem da provjerim ima li neko pitanje za mene ucini mi se da sam dosao na stranicu SBiH-a.

p.k.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9230 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

madner wrote:
plain vanilla wrote:
Cinjenica je da Amerikanci odluce da je Kosovo neovisno i Kosovo postane neovisno.
Dejtonski sporazum je potpisan i to je cinjenica, to je nas Ustav, hajmo dalje..

Nemoj da sirimo raspravu ovdje, covjeku oduzimamo prostor bezveze, znas dobro o cemu pricam.

Pozivanje na ukidanje RS ce proizvesti svasta nesto, ali nece ukinuti RS. Zato se treba skoncentrisati na vaznija pitanja..recimo kako da ljudi u BiH ne umru od gladi, kako mlade zadrzati u ovoj drzavi, kako da se ljudi zaposle, kako da penzioneru ne idu na pijacu samo da gledaju voce nego da ga i kupe..O tome treba pricati..

Znam naravno sta zelis reci, ali to je upravo b).

Zasto ako ocito zastupas poziciju b) to i tako ne kazes?

I zasto je to vaznije pitanje od ovog?
zasto izvrces moje rijeci? necemo tako diskutovati

ja zastupam tezu da je RS genocidna tvorevina i da to treba stalno ponavljati..bez uvijanja, reci to jasno i glasno

i isto tako, ja ZNAM da RS nece biti ukinuta, bar ne bez rata..jel ti zagovaras rat?
smeta li mi postojanje RS-a? smeta
sta mogu uciniti da to promijenim? samo otkopati pusku
hoce li RS sama od sebe nestati? nece..jer tamo su ljudi ginuli za tu glupost, niko nece priznati da su mu djeca zalud poginula...

e zato smatram da treba ostaviti na miru RS i baviti se onim sto MOZEMO promijeniti bez rata

a ove domoljube iz dijaspore pozivam neka se vrate ovamo, neka zive s nama, pa cemo onda razglabati ko je i zasto je nacionalista. ko god prizeljkuje rat dabogda mu rat u kuci bio!
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9231 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

AliceInChains wrote:Fer bi bilo, da ti kao etnicka Hrvatica uisto zastupas prava Srba ka obnovi Republike Srpske Krajine u tvojoj matici, kad se vec dusno zalazes za vijecnu trajnost Sprdske Rebublige kod uglavnom Bosnjacke publike :thumbup: .
de se ljudi vise dogovorite sta sam, pa neki dan ste me prozvali bosnjackim nacionalistom :?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9232 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

Pedja Kojovic wrote:plain vanilla

Zasto ne ovdje?
Ako ne ovdje a gdje drugo?

Salim se, naravno.
Ne smeta mi, ali kada dodjem da provjerim ima li neko pitanje za mene ucini mi se da sam dosao na stranicu SBiH-a.

p.k.
Joj, izvini sto ti diramo temu, ali evo da budemo ontopic, de ti reci
-je li RS genocidna tvorevina
-zalazes li se za ukidanje RS-a

malo skakljiva pitanja, ali et' :mrgreen:
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#9233 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

plain vanilla wrote:
madner wrote:
plain vanilla wrote:
Cinjenica je da Amerikanci odluce da je Kosovo neovisno i Kosovo postane neovisno.
Dejtonski sporazum je potpisan i to je cinjenica, to je nas Ustav, hajmo dalje..

Nemoj da sirimo raspravu ovdje, covjeku oduzimamo prostor bezveze, znas dobro o cemu pricam.

Pozivanje na ukidanje RS ce proizvesti svasta nesto, ali nece ukinuti RS. Zato se treba skoncentrisati na vaznija pitanja..recimo kako da ljudi u BiH ne umru od gladi, kako mlade zadrzati u ovoj drzavi, kako da se ljudi zaposle, kako da penzioneru ne idu na pijacu samo da gledaju voce nego da ga i kupe..O tome treba pricati..

Znam naravno sta zelis reci, ali to je upravo b).

Zasto ako ocito zastupas poziciju b) to i tako ne kazes?

I zasto je to vaznije pitanje od ovog?
zasto izvrces moje rijeci? necemo tako diskutovati

ja zastupam tezu da je RS genocidna tvorevina i da to treba stalno ponavljati..bez uvijanja, reci to jasno i glasno

i isto tako, ja ZNAM da RS nece biti ukinuta, bar ne bez rata..jel ti zagovaras rat?
smeta li mi postojanje RS-a? smeta
sta mogu uciniti da to promijenim? samo otkopati pusku
hoce li RS sama od sebe nestati? nece..jer tamo su ljudi ginuli za tu glupost, niko nece priznati da su mu djeca zalud poginula...

e zato smatram da treba ostaviti na miru RS i baviti se onim sto MOZEMO promijeniti bez rata

a ove domoljube iz dijaspore pozivam neka se vrate ovamo, neka zive s nama, pa cemo onda razglabati ko je i zasto je nacionalista. ko god prizeljkuje rat dabogda mu rat u kuci bio!
hoce li RS sama od sebe nestati? nece..jer tamo su ljudi ginuli za tu glupost, niko nece priznati da su mu djeca zalud poginula...


Isto su tako ljudi zbog te gluposti pobijeni. I prezivjelima/rodbini to prihvacenje ne mozes amputirati. Prihvatite RS, i idemo dalje u svijetlu buducnost :mrgreen:
Last edited by AliceInChains on 03/09/2012 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#9234 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Control panel »

Pedja, kakve su sanse da eventualna nova vecina u SKS obori aktuelnu i izglasa novu vladu. i kakva bi ta vlada po tvom misljenju bila s obzirom na obecana misnistarstva nekima zastupnicima za tu podrsku, s obzirom da znas te zastuponike u Skupstini.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9235 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Alfons Kauders »

Pedja Kojovic wrote:alfons kauders

Apstinencija je nacin lijenih ljudi da glasaju za partije na vlasti.

p.k.
Ne mogu se sloziti.

Lijeni ljudi ucestvuju na izborima i "rade" u javnom sektoru - a apaticni ili prezauzeti ne glasaju.

Ja sam par izbora propustio zbog posla, jer sam bio na putu. Ovi drugi nisu. Kad bi sutra oduzeli pravo glasa budzetskim korisnicima, izlaznost bi pala na 15-20%, ruku dajem.

Btw na ovim izborima bi mozda i mogao glasati, ako budem u drzavi i u svom gradu - ali iskreno ne vidim neku svrhu, pogotovo jer je rijec o lokalnim izborima i u mojoj opstini ishod je manje-vise poznat.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9236 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

plain vanilla wrote:
madner wrote:
plain vanilla wrote:
Cinjenica je da Amerikanci odluce da je Kosovo neovisno i Kosovo postane neovisno.
Dejtonski sporazum je potpisan i to je cinjenica, to je nas Ustav, hajmo dalje..

Nemoj da sirimo raspravu ovdje, covjeku oduzimamo prostor bezveze, znas dobro o cemu pricam.

Pozivanje na ukidanje RS ce proizvesti svasta nesto, ali nece ukinuti RS. Zato se treba skoncentrisati na vaznija pitanja..recimo kako da ljudi u BiH ne umru od gladi, kako mlade zadrzati u ovoj drzavi, kako da se ljudi zaposle, kako da penzioneru ne idu na pijacu samo da gledaju voce nego da ga i kupe..O tome treba pricati..

Znam naravno sta zelis reci, ali to je upravo b).

Zasto ako ocito zastupas poziciju b) to i tako ne kazes?

I zasto je to vaznije pitanje od ovog?
zasto izvrces moje rijeci? necemo tako diskutovati

ja zastupam tezu da je RS genocidna tvorevina i da to treba stalno ponavljati..bez uvijanja, reci to jasno i glasno

i isto tako, ja ZNAM da RS nece biti ukinuta, bar ne bez rata..jel ti zagovaras rat?
smeta li mi postojanje RS-a? smeta
sta mogu uciniti da to promijenim? samo otkopati pusku
hoce li RS sama od sebe nestati? nece..jer tamo su ljudi ginuli za tu glupost, niko nece priznati da su mu djeca zalud poginula...

e zato smatram da treba ostaviti na miru RS i baviti se onim sto MOZEMO promijeniti bez rata

a ove domoljube iz dijaspore pozivam neka se vrate ovamo, neka zive s nama, pa cemo onda razglabati ko je i zasto je nacionalista. ko god prizeljkuje rat dabogda mu rat u kuci bio!
Ne izvrcem, to je ono sto ti zastupas. Ne znam kako ti to nije jasno.


Kada se kaze da je nesto genocidno, onda se istom uskracuje pravo na postojanje, upravo zato se koristi taj pridjev. Dakle ako ti prihvatas postojanje genocidne tvorevine ista postaje legitimna.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#9237 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

alfonse kauders

Ja cak nisam ni govorio o (ne)moralnom aspektu apstinencije nego o realnom, matematickom.

p.k.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9238 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

@AliceInChains

upravo tako, kao sto si ti prihvatio da ces zivjeti u dijaspori, a ne mrcvariti se ovdje za 300 KM. sto se ne vratis, pa ne radis jednu godinu bez plate, zivis od danas do sutra razvlaceci se ko pracka..

a ne, ti posjetis bosnu jednom godisnje, i puna usta bosne..bjez bogati, sita ja suplje
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#9239 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

plain vanilla wrote:
AliceInChains wrote:Fer bi bilo, da ti kao etnicka Hrvatica uisto zastupas prava Srba ka obnovi Republike Srpske Krajine u tvojoj matici, kad se vec dusno zalazes za vijecnu trajnost Sprdske Rebublige kod uglavnom Bosnjacke publike :thumbup: .
de se ljudi vise dogovorite sta sam, pa neki dan ste me prozvali bosnjackim nacionalistom :?

Sama si rekla, ko si i sta si. Drugo: Vrlo si sklona SDP-u.....pa makar znamo, koje gluposti nas od te stranke ocekuju :mrgreen: Hvala :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9240 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

ja cu da ponovim pitanje za Pedju i brisem s ove teme..Pedja, nisam mlada da dugo cekam odgovor :D
Joj, izvini sto ti diramo temu, ali evo da budemo ontopic, de ti reci
-je li RS genocidna tvorevina
-zalazes li se za ukidanje RS-a

malo skakljiva pitanja, ali et' :mrgreen:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9241 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Alfons Kauders »

madner wrote: Ne izvrcem, to je ono sto ti zastupas. Ne znam kako ti to nije jasno.


Kada se kaze da je nesto genocidno, onda se istom uskracuje pravo na postojanje, upravo zato se koristi taj pridjev. Dakle ako ti prihvatas postojanje genocidne tvorevine ista postaje legitimna.
Pa mozda je to bio "legitimni" genocid?

Gledajuci broj naci apologeta i revizionista u regiji, a i sire - sasvim sam siguran da bi u nekim drzavama dobio demokratsku vecinu za takvu politiku. U Srbiji smo taj film vec gledali prije par mjeseci.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9242 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Arturo B wrote:
madner wrote:
Arturo B wrote: To meni ne znaci puno. Ako cemo se praviti budale i bukvalno tumaciti pojmove o kojima pricamo, bez da pogledamo realno stanje stvari ovdje i sada onda nema smisla niti raspravljati. Ako ne mozes vidjeti da se bosnjacki nacionalizam ogleda u tome da zele drugim narodima nametnuti rjesenje za koje Bosnjaci misle da je najbolje slijep si covjek.
Ako zelis da inzistiras da koristis pogresan pojam samo od sebe pravis segu. Zato su ljudi izmislili druge pojmove, kako bi bilo jasno sta se zeli reci. Da pokazem koliko je glupa ta logika, srz demokratije jeste nametanje volje vecine manjini. Po tvojoj definiciji je dakle nacionalizam = demokratija.

Dovodis sebe do apsurda.
Nametanje volje vecine ali uz to da se paze prava manjine. To o cemu ti govoris nije nikakva demokratija vec tiranija najbrojnijeg. Uostalom politicka situacija u Bosni i Hercegovini je vrlo specificna i demokratija koju ti zamisljas jednostavno nije moguca.
Zbog cega BIH nije ostala u sastavu Velike Srbije? Jer bi u tom slucaju Bosnjaci bili manjina a to kao sto znamo nigdje nije lijepo.

Imamo dva puta, ili da postujemo Dejtonski sporazum ili da totalno razjebemo ovu zemlju.
Demokratija ne stiti prava manjine. Postoje neka prava koja jednostavno nisu predmet glasanja i time su neutidjiva, ali demokratija sama po sebi jeste tiranija vecine. To je jedna od definicija iste.

BiH nije nikako mogla ostati u sastavu Velike Srbije, BiH je samo mogla uci u sastav iste. Jer RBiH se udruzila u Jugoslaviju voljom njenog naroda, a raspad Jugoslavije je bio utvrdjena cinjenica kada je RBiH zatrazila medjunarodno priznanje.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9243 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Alfons Kauders »

Pedja Kojovic wrote:alfonse kauders

Ja cak nisam ni govorio o (ne)moralnom aspektu apstinencije nego o realnom, matematickom.

p.k.
Matematicki stoji, to nije sporno - ali apstinente ne treba nazivati lijenim, pogotovo ako racunas na njihove glasove. Razocarani, nezainteresovani, letargicni, apaticni itd.

Lijeni nekako zvuci kao uvreda, a u mnogim slucajevima ne opisuje dobro ljude koji ne glasaju, npr. raju koja vikendom crnci kod privatnika i ne stigne izaci ne izbore, ili radije ode na pivu poslije posla, da se odmori...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9244 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Alfons Kauders wrote:
madner wrote: Ne izvrcem, to je ono sto ti zastupas. Ne znam kako ti to nije jasno.


Kada se kaze da je nesto genocidno, onda se istom uskracuje pravo na postojanje, upravo zato se koristi taj pridjev. Dakle ako ti prihvatas postojanje genocidne tvorevine ista postaje legitimna.
Pa mozda je to bio "legitimni" genocid?

Gledajuci broj naci apologeta i revizionista u regiji, a i sire - sasvim sam siguran da bi u nekim drzavama dobio demokratsku vecinu za takvu politiku. U Srbiji smo taj film vec gledali prije par mjeseci.
Sve jasno, samo ogoljevam ovu logiku da postojanje genocidne tvorevine treba prihvatiti.
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#9245 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

plain vanilla wrote:@AliceInChains

upravo tako, kao sto si ti prihvatio da ces zivjeti u dijaspori, a ne mrcvariti se ovdje za 300 KM. sto se ne vratis, pa ne radis jednu godinu bez plate, zivis od danas do sutra razvlaceci se ko pracka..

a ne, ti posjetis bosnu jednom godisnje, i puna usta bosne..bjez bogati, sita ja suplje
Pa pitaj svoje etnicke Hrvate, sto se gotovo pa nikako nebi vratili/nemogu vratiti/nece da vrate u genocidnu stvorevinu, umjesto da postavljas "live and let live" teze o malom Ausvicu.
User avatar
Arturo B
Posts: 630
Joined: 02/09/2012 19:12

#9246 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Arturo B »

madner wrote:
Arturo B wrote:
madner wrote: Ako zelis da inzistiras da koristis pogresan pojam samo od sebe pravis segu. Zato su ljudi izmislili druge pojmove, kako bi bilo jasno sta se zeli reci. Da pokazem koliko je glupa ta logika, srz demokratije jeste nametanje volje vecine manjini. Po tvojoj definiciji je dakle nacionalizam = demokratija.

Dovodis sebe do apsurda.
Nametanje volje vecine ali uz to da se paze prava manjine. To o cemu ti govoris nije nikakva demokratija vec tiranija najbrojnijeg. Uostalom politicka situacija u Bosni i Hercegovini je vrlo specificna i demokratija koju ti zamisljas jednostavno nije moguca.
Zbog cega BIH nije ostala u sastavu Velike Srbije? Jer bi u tom slucaju Bosnjaci bili manjina a to kao sto znamo nigdje nije lijepo.

Imamo dva puta, ili da postujemo Dejtonski sporazum ili da totalno razjebemo ovu zemlju.
Demokratija ne stiti prava manjine. Postoje neka prava koja jednostavno nisu predmet glasanja i time su neutidjiva, ali demokratija sama po sebi jeste tiranija vecine. To je jedna od definicija iste.

BiH nije nikako mogla ostati u sastavu Velike Srbije, BiH je samo mogla uci u sastav iste. Jer RBiH se udruzila u Jugoslaviju voljom njenog naroda, a raspad Jugoslavije je bio utvrdjena cinjenica kada je RBiH zatrazila medjunarodno priznanje.

BiH je itekako mogla ostati u krnjoj Jugoslaviji iliti Velikoj Srbiji, zbog cega smo i imali referendum na kojem smo izglasali nezavisnost.

Opet ti po definicijama ali dobro. Molim te da tu definiciju predocis Srbima iz RS-a i Hrvatima iz Hercegovine pa ih lijepo i ljudski ubijedi da oni nemaju sta da se pitaju u ovoj drzavi. Sigurno ce te poslusati.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70318
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9247 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

AliceInChains wrote:
plain vanilla wrote:@AliceInChains

upravo tako, kao sto si ti prihvatio da ces zivjeti u dijaspori, a ne mrcvariti se ovdje za 300 KM. sto se ne vratis, pa ne radis jednu godinu bez plate, zivis od danas do sutra razvlaceci se ko pracka..

a ne, ti posjetis bosnu jednom godisnje, i puna usta bosne..bjez bogati, sita ja suplje
Pa pitaj svoje etnicke Hrvate, sto se gotovo pa nikako nebi vratili/nemogu vratiti/nece da vrate u genocidnu stvorevinu, umjesto da postavljas "live and let live" teze o malom Ausvicu.
smijesan si stvarno..lupas nemas pojma koliko


@madneru, Dejtonski sporazum je potpisan 1995, i znaci i toliko godina Mrske...sto je neko dosad ne ukide? hoces ti uzeti pusku da je ukines? sumnjam
User avatar
AliceInChains
Posts: 3734
Joined: 09/02/2010 19:40

#9248 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AliceInChains »

Arturo B wrote:
madner wrote:
Arturo B wrote:
Nametanje volje vecine ali uz to da se paze prava manjine. To o cemu ti govoris nije nikakva demokratija vec tiranija najbrojnijeg. Uostalom politicka situacija u Bosni i Hercegovini je vrlo specificna i demokratija koju ti zamisljas jednostavno nije moguca.
Zbog cega BIH nije ostala u sastavu Velike Srbije? Jer bi u tom slucaju Bosnjaci bili manjina a to kao sto znamo nigdje nije lijepo.

Imamo dva puta, ili da postujemo Dejtonski sporazum ili da totalno razjebemo ovu zemlju.
Demokratija ne stiti prava manjine. Postoje neka prava koja jednostavno nisu predmet glasanja i time su neutidjiva, ali demokratija sama po sebi jeste tiranija vecine. To je jedna od definicija iste.

BiH nije nikako mogla ostati u sastavu Velike Srbije, BiH je samo mogla uci u sastav iste. Jer RBiH se udruzila u Jugoslaviju voljom njenog naroda, a raspad Jugoslavije je bio utvrdjena cinjenica kada je RBiH zatrazila medjunarodno priznanje.

BiH je itekako mogla ostati u krnjoj Jugoslaviji iliti Velikoj Srbiji, zbog cega smo i imali referendum na kojem smo izglasali nezavisnost.

Opet ti po definicijama ali dobro. Molim te da tu definiciju predocis Srbima iz RS-a i Hrvatima iz Hercegovine pa ih lijepo i ljudski ubijedi da oni nemaju sta da se pitaju u ovoj drzavi. Sigurno ce te poslusati.
I onda se bunite, sto neki Bosnjaci sanjaju o Sandzaku unutar granice BIH :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9249 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

plain vanilla wrote:
AliceInChains wrote:
plain vanilla wrote:@AliceInChains

upravo tako, kao sto si ti prihvatio da ces zivjeti u dijaspori, a ne mrcvariti se ovdje za 300 KM. sto se ne vratis, pa ne radis jednu godinu bez plate, zivis od danas do sutra razvlaceci se ko pracka..

a ne, ti posjetis bosnu jednom godisnje, i puna usta bosne..bjez bogati, sita ja suplje
Pa pitaj svoje etnicke Hrvate, sto se gotovo pa nikako nebi vratili/nemogu vratiti/nece da vrate u genocidnu stvorevinu, umjesto da postavljas "live and let live" teze o malom Ausvicu.
smijesan si stvarno..lupas nemas pojma koliko


@madneru, Dejtonski sporazum je potpisan 1995, i znaci i toliko godina Mrske...sto je neko dosad ne ukide? hoces ti uzeti pusku da je ukines? sumnjam
Demagogija kako bi izbjegla da odgovoris na jasno pitanje. Ne pitam te da li ce se sutra ukinuti ili nece, nego da li se zalazas za ukidanje ili ne?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#9250 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Alfons Kauders »

madner wrote:
Alfons Kauders wrote:
madner wrote: Ne izvrcem, to je ono sto ti zastupas. Ne znam kako ti to nije jasno.


Kada se kaze da je nesto genocidno, onda se istom uskracuje pravo na postojanje, upravo zato se koristi taj pridjev. Dakle ako ti prihvatas postojanje genocidne tvorevine ista postaje legitimna.
Pa mozda je to bio "legitimni" genocid?

Gledajuci broj naci apologeta i revizionista u regiji, a i sire - sasvim sam siguran da bi u nekim drzavama dobio demokratsku vecinu za takvu politiku. U Srbiji smo taj film vec gledali prije par mjeseci.
Sve jasno, samo ogoljevam ovu logiku da postojanje genocidne tvorevine treba prihvatiti.
Ne treba prihvatiti, ali treba biti svjestan da u BiH imas barem milion ljudi koji podrzavaju takvu politiku, a hiljade i hiljade njih su bili direktni ucesnici zlocina. Preko Drine imas nekoliko miliona takvih fanatika, imas crkvu, klerofasisticke organizacije i politicke pokrete, akademiju, sigurnosni sitem - zapravo imas cijelo jedno drustvo koje je bolesno, generaciju ljudi koji su odrasli u cudnoj mjesavini post-komunistickog jednoumlja i nazadne teokracije.

Jebiga, i to su cinjenice, cinjenice koje ne treba zanemariti. RS opstaje ne svojom voljom, vec voljom tih nekoliko miliona prekodrinskih Srba, koji su podrzavali i nastavljaju podrzavati zlocinacku politiku koja ju je stvorila.

Problem jeste u BiH, ali rjesenje nije.
Locked