Poenta je da insomnia samo kontrira i lupa ko maksim po diviziji.animals wrote:mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9226 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9227 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamoanimals wrote:mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9228 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
da poso valja svi bi radili 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#9229 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Izmjeriste li?
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9230 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma daj..sumirprimus wrote:ko da je bitno ,ako radi posteno i fino zaradi svaki poso je dobar..
vidis da su nasi sve ITC strucnjaci..
nemamo mi NK radne snage..
-
Nazif_Gljiva
- Posts: 703
- Joined: 06/02/2008 21:58
#9231 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ko traži posao i čiji su punac i punica tamo?512MB wrote:Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamoanimals wrote:mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9232 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ok..512MB wrote:Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamoanimals wrote:mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9233 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Animals sucim se ti bavis u Becu ustvari 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9234 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
ma neka su, neka ljudi rade ba, al nabijat na nos nidje vezeanimals wrote:Ma daj..sumirprimus wrote:ko da je bitno ,ako radi posteno i fino zaradi svaki poso je dobar..
vidis da su nasi sve ITC strucnjaci..
nemamo mi NK radne snage..
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9235 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
512MB wrote:Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamoanimals wrote:mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Nisu, u BIH su, ovo ostalo je tacno.
Mada sam ja sebi dao rok jos bar godinu dvije dok u BiH steknem staza da mogu odmah negdje u kancelariju.
Valjda me nece napast zbog toga..
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9236 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa drugi mu kazu da trola, nije Mirsek nikom nista nabijao na nos...animals wrote: Pa ok..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
Majke mi ovde treba jedan dobar scrum master da ovo moderira
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9237 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja sam radnik starog kova..512MB wrote:Animals sucim se ti bavis u Becu ustvari
nemam ti ja puno veze sa tom ITC tehnikom....
jest da su i moje masine kompjutorske..
ali nista strasno..
Last edited by animals on 20/03/2019 13:00, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9238 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu 
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9239 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#9240 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Jes’. Ljudi u Sirokom i u Gracanici ne mogu stici naotvarati skolaanimals wrote:Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9241 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Fakat, covjek svakome kaze da laze i da supljira ko napise da radi da postigne nesto kvalitetno vani, cak i konjislavu to govorio i onda se usutio kad mu je havana potvrdio da covjek ne laze.512MB wrote:Pa drugi mu kazu da trola, nije Mirsek nikom nista nabijao na nos...animals wrote: Pa ok..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
Majke mi ovde treba jedan dobar scrum master da ovo moderira
Zar se treba objasnjavati ista..
Mislim ono wtf..
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9242 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne znam za dole..insomnia78 wrote:Jes’. Ljudi u Sirokom i u Gracanici ne mogu stici naotvarati skolaanimals wrote:Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
ja govorim ovdje u Austriji..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9243 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
drugovi ovo je forum, tamo vani svako je kovac svoje srece, samo opusteno 
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9244 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa opusten sam, dugme za prijavu ce da radi malo prekovremeno i to je to.sumirprimus wrote:drugovi ovo je forum, tamo vani svako je kovac svoje srece, samo opusteno
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9245 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9246 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- mirsek
- Posts: 12948
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9247 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bas jucer pricam sa jaranom, 2-3 mjeseca ne radim jednu tehnologiju i da me sad neko nesto pita iz toga jedva bih znao odgovoriti za nivo juniora. Stalno ucenje i rad. Vjecni ucenik.512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#9248 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Svaki posao je takav..512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu
ja u mojoj firmi, gdje su obicne masine, svaki ndan se nesto novo uvodi..
te dobijemo novu masinu koju moras svaki dan stelovati preko kompjutora, da
bi flasa izasla normalna..ako ne znas, onda si najebao..
pa na kompjutor moras citav proces upisivati,..
znaci proizvodnja koja je prije 10 godina isla potpuno bez kompjutora, sad
je potpuno digitalizovana...
- 512MB
- Posts: 11205
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#9249 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ima, na recepciji po bolnicama, plata 2200€ netto, sa nocnim i do 2700€ mjesecno, treba znati upast. Odes odmoran i naspavan kuci sa poslasumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu
Last edited by 512MB on 20/03/2019 13:11, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#9250 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
to imam i ovde bez nocnih512MB wrote:Ima, na recepciji po Bolnicama, plata 2200€ netto, sa nocnim i do 2700€ mjesecno, treba znati upast. Odes odmoran i naspavan kuci sa poslasumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu
