Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9226 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

animals wrote:
mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Poenta je da insomnia samo kontrira i lupa ko maksim po diviziji.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9227 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

animals wrote:
mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamo :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9228 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

da poso valja svi bi radili :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9229 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Tomahawk11 »

Izmjeriste li?
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9230 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

sumirprimus wrote:ko da je bitno ,ako radi posteno i fino zaradi svaki poso je dobar..
Ma daj..
vidis da su nasi sve ITC strucnjaci..
nemamo mi NK radne snage..
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#9231 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Nazif_Gljiva »

512MB wrote:
animals wrote:
mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamo :mrgreen:
Ko traži posao i čiji su punac i punica tamo?
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9232 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

512MB wrote:
animals wrote:
mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamo :mrgreen:
Pa ok..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9233 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Animals sucim se ti bavis u Becu ustvari :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9234 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

animals wrote:
sumirprimus wrote:ko da je bitno ,ako radi posteno i fino zaradi svaki poso je dobar..
Ma daj..
vidis da su nasi sve ITC strucnjaci..
nemamo mi NK radne snage..
ma neka su, neka ljudi rade ba, al nabijat na nos nidje veze :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9235 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

512MB wrote:
animals wrote:
mirsek wrote:
Ne kontam..
ti isao u München..
i sliko se..
i sta je tu poenta sad..
Ev da prevedem, covjek direktno onsite trazi posao u Minkenu tako da je pitanje vremena kad ce se tamo odselit i zaposlit... jedina mana punac i punica su mu tamo :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Nisu, u BIH su, ovo ostalo je tacno.
Mada sam ja sebi dao rok jos bar godinu dvije dok u BiH steknem staza da mogu odmah negdje u kancelariju.
Valjda me nece napast zbog toga.. :?
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9236 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

animals wrote: Pa ok..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
Pa drugi mu kazu da trola, nije Mirsek nikom nista nabijao na nos...

Majke mi ovde treba jedan dobar scrum master da ovo moderira :mrgreen:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9237 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

512MB wrote:Animals sucim se ti bavis u Becu ustvari :mrgreen:
Ja sam radnik starog kova..
nemam ti ja puno veze sa tom ITC tehnikom....
jest da su i moje masine kompjutorske..
ali nista strasno.. :D
Last edited by animals on 20/03/2019 13:00, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9238 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9239 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9240 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

animals wrote:Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
Jes’. Ljudi u Sirokom i u Gracanici ne mogu stici naotvarati skola
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9241 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

512MB wrote:
animals wrote: Pa ok..
nek ode..
svatko ide gjde mu je najbolje..
Pa drugi mu kazu da trola, nije Mirsek nikom nista nabijao na nos...

Majke mi ovde treba jedan dobar scrum master da ovo moderira :mrgreen:
Fakat, covjek svakome kaze da laze i da supljira ko napise da radi da postigne nesto kvalitetno vani, cak i konjislavu to govorio i onda se usutio kad mu je havana potvrdio da covjek ne laze.
Zar se treba objasnjavati ista..
Mislim ono wtf.. :?
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9242 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

insomnia78 wrote:
animals wrote:Ova mladjarija svi neke visoke skole ganjaju..
neka, tako je vrijeme doslo..
bez skole si nitko i nista..
sto vise skole, veca plata..
jest i odgovornost veca i odose zivci..
ne moze ni to svatko..
Jes’. Ljudi u Sirokom i u Gracanici ne mogu stici naotvarati skola
Ne znam za dole..
ja govorim ovdje u Austriji..
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9243 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

drugovi ovo je forum, tamo vani svako je kovac svoje srece, samo opusteno :D
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9244 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

sumirprimus wrote:drugovi ovo je forum, tamo vani svako je kovac svoje srece, samo opusteno :D
Pa opusten sam, dugme za prijavu ce da radi malo prekovremeno i to je to.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9245 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9246 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

:lol: daj ba prijava na vakim temama :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#9247 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
Bas jucer pricam sa jaranom, 2-3 mjeseca ne radim jednu tehnologiju i da me sad neko nesto pita iz toga jedva bih znao odgovoriti za nivo juniora. Stalno ucenje i rad. Vjecni ucenik. :thumbup:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#9248 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by animals »

512MB wrote:Citav radni vijek u IT se sastoji od ucenja novih stvari, bukvalno... ono sto sam prije 15 godina na faksu ucio mogu sad komotno batalit. Tako da puno vas ne bi ovo radilo za ne znam koju lovu ;-)
Svaki posao je takav..
ja u mojoj firmi, gdje su obicne masine, svaki ndan se nesto novo uvodi..
te dobijemo novu masinu koju moras svaki dan stelovati preko kompjutora, da
bi flasa izasla normalna..ako ne znas, onda si najebao..
pa na kompjutor moras citav proces upisivati,..
znaci proizvodnja koja je prije 10 godina isla potpuno bez kompjutora, sad
je potpuno digitalizovana...
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#9249 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

sumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
Ima, na recepciji po bolnicama, plata 2200€ netto, sa nocnim i do 2700€ mjesecno, treba znati upast. Odes odmoran i naspavan kuci sa posla :mrgreen:
Last edited by 512MB on 20/03/2019 13:11, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#9250 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

512MB wrote:
sumirprimus wrote:imal gdje kakvog posla da se ne rinta plaho a da je fina para. lako je radit to svi mogu :D
Ima, na recepciji po Bolnicama, plata 2200€ netto, sa nocnim i do 2700€ mjesecno, treba znati upast. Odes odmoran i naspavan kuci sa posla :mrgreen:
to imam i ovde bez nocnih :D
Post Reply