SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

celava_dlaka wrote:
vješalica wrote:niko ništa


smrdim/vijest/stravino-na ... ece-225045
Incident se dogodio usred dana na Alipašinom Polju, u B-fazi, čemu je svjedočio veći broj ljudi, ali niko im nije pritekao u pomoć, osim jednog muškarca koji je na kraju i sam napadnut.

Dvije sestre (identitet poznat redakciji Faktora) s troje djece na kraju su sa teškim povredama završile u Klinici urgentne medicine (KUM) Univerzitetskog kliničkog centra u Sarajevu, gdje im je ukazana ljekarska pomoć. Slučaj je prijavljen i Policijskoj stanici Novi Grad.

- Sestra i ja smo sa djecom šetale ulicom. Pored nas je prošla žena, za koju smo nešto kasnije saznale da stanuje u zgradi blizu mene, i na povodcu je vodila tri psa. U blizini je bio i pas lutalica. Razgovarajući sa sestrom ja sam prokomentirala: Da ih hoće napokon skloniti sa ulice. Naravno, to se odnosilo na psa lutalicu. Nastavile smo hodati, da bi se potom ta žena obrušila na nas. Naprosto je 'podivljala'. Počela je udarati sestru i vući je za kosu. U tom momentu nismo znale šta nas je snašlo i šta se uopće dešava. Kako sam odreagovala da pomognem sestri, tako je žena počela udarati i mene, vući me za kosu, a potom me je svom snagom udarala po licu. Počela mi je teći krv iz nosa i kroz usta - priča naša sagovornica.

Ovoj nemiloj sceni su svjedočila njihova djeca od kojih je jedno drugi razred osnovne škole, a dvoje su od po dvije i po godine.

- Svemu je svjedočila i veća grupa ljudi. Samo su stajali sa strane i posmatrali šta se događa. Niko nam nije htio priteći u pomoć. Tu se našao i muškarac koji je u jednom momentu pridržavao moje dijete od dvije i po godine. Bile smo potpuno izgubljene. Kako sam se okrenula da uzmem dijete od tog čovjeka, žena me ponovo počela udarati i vući za kosu, da bi me i oborila na zemlju. Pokušavala sam je odgurnuti nogama, ali u šoku više nisam imala snage da se borim. Vikala sam da neko pozove policiju, ali niko nije ništa uradio. Samo su mirno stajali i gledali - nastavlja nam priču.

U međuvremenu tu se pojavio poznanik dvije sestre i pozvao policiju, da bi ga potom napala grupa muškaraca i izudarala ga. Dok se sve ovo dešavalo na ulici, suprug žene koja ih je napala je to posmatrao s prozora i urlao.

- Na kraju smo završile u Hitnoj pomoći, a potom i na KUM-u, pa na Klinici za bolesti uha, grla i nosa. U KUM je došla i ta žena sa suprugom. Gore se nastavila svađati s nama i pokušala nas ponovo udarati. Imala sam osjećaj da ove osobe svi već poznaju, kako u KUM-u, tako i u policiji. Suprug od žene koja nas je napala je razgovarao u KUM-u s mojim suprugom i govorio mu nešto u smislu da smo mi nju napale prve, što apsolutno nema veze s istinom. Po povratku iz Kliničkog centra mi smo još jednom bili u Policijskoj stanici Novi Grad. Što se tiče policije, oni su zaista korektno postupili. Pobrinuli su se za djecu, zagrijali su automobil i smjestili djecu unutra, kako ne bi proživljavali dodatnu traumu. Djeca su i sada u šoku, sestra i ja smo u šoku. Rođena sam na Alipašinom Polju, odrasla sam tu, ovakvo nešto mi se u životu nije dogodilo. Prosto ne znam kako ću sutra izaći na ulicu, a da ne doživim ponovo istu scenu. Ne znam ko je žena koja nas je napala, niti znam njenog supruga. Ne znam hoće li sutra možda potegnuti nož ili oružje na nas. To sam rekla i policiji. Objasnila sam da sam u strahu - kaže naša sagovornica.

Redakcija Faktora je imala uvid u fotografije pretučenih sestara, prilikom čega smo se uvjerili da imaju ozbiljne povrede.

- Glava me užasno boli. Djeca ne mogu da se smire nakon svega. Ovo što smo doživjele takoreći ispred kućnog praga je zaista prestrašno - dodaje naša sagovornica.
Nije istina i nije kako ove dvije komentarisu i prve su napale ;-)
da ti nisi ovaj momak koji je pritrčao u pomoć mužu :mrgreen:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#9227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by studiorum_tuzlaensis »

The BEN10 wrote:Krađe auta se nastavljaju. Prijatelj reče da je sinoć ukradeno auto na Dobrinji...
Pa neće nikad ni stati, auta se kradu u Mozambiku, kamoli u Sarajevu.
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#9228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by black »

celava_dlaka wrote:
vješalica wrote:niko ništa
Nije istina i nije kako ove dvije komentarisu i prve su napale ;-)
U sarajevskom naselju Alipašino Polje jučer je zabilježen „slučaj narušavanja javnog reda i mira“, kako nam je rečeno u Operativnom centru MUP-a KS-a.

Iz policije su nam rekli da su se potukle dvije žene, čemu je prethodio verbalni okršaj, a još je rečeno kako su „incidentu prisustvovala i njihova maloljetna djeca“.

Jutros nas je kontaktirao jedan čitatelj (identitet poznat redakciji, op. a.), koji tvrdi da se desilo nešto sasvim drugo i navodi kako „ne zna kako je policija mogla dati takve podatke“.

Naš čitatelj tvrdi da nije bilo tuče, već da je bračni par, s tri psa, napao dvije žene koje su šetale sa svojom djecom – dvoje djece po 2,5 godine, a treće je drugi razred osnovne škole.

Povod napada, kako tvrdi čitatelj, bio je komentar žena koje su šetale o psima lutalicama.

„Nakon što je žena s psima napala te dvije žene koje su bile s djecom, njen muž je počeo i verbalno i prijetiti i unositi im se u lice. Djeca su vrištala i to vam mogu reći, bio je opći haos... Ta žena s psima je udarila jednu ženu u glavu, čupala je za kosu i probala ju je oboriti na beton dok je držala malo dijete u rukama“, navodi naš čitatelj i tvrdi da se to dešavalo naočigled ljudi koji su prolazili, ali da većina nije pokušala pomoći.

On tvrdi da je jedan čovjek pokušao pomoći te je nazvao policiju, ali su ga fizički napali suprug žene s psima i još jedan mladić.

„Dvije žene su izašle da šetaju s djecom i sigurno ne traže belaj ili nešto slično“, poručuje naš čitatelj.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#9229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Sarajmen wrote:
O'zone wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/kerim-mu ... /161201028

Subjektivno je malo, objektivno to je to teško da može više doduše mogli su mu staviti doživotnu zabranu upravljanja motornim vozilima.
Sud je rekao svoje i ne bih to komentarisao. Mislim da je vozaču u neprilagođenoj brzini pukla guma i tako je krenulo po zlu, :( za djevojku tragično.
Nije mu koliko sam upućen pukla guma nego je prebrzo vozio i prebacivao se iz trake u traku da bi ispred Predsjedništva izgubio kontorlu udario o trotar sa lijeve strane ulice koji ga je onda odbacio na desnu stranu u tramvajsku stanicu gdje je ubio djevojku i teško povrijedio momka.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#9231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by DaysleepeR »

Prije pola sata, Čekaluša,kod džamije automobil u punoj brzini udario pješaka, vozač pobjegao, niko od svjedoka nije vidio tablice. Hitna došla odvezla čovjeka. I ja sam naišao kad je hitna došla.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

to je postalo moderno udariti i pobjeći
bez konkretnog kažnjavanja ništa od sigurnijeg okruženja
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#9233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by quarterback »

prica kolega danas kako je prisustvovao sudaru u kojem se tip hladno ispalio sa mjesta gdje je udario drugo auto
on za njim, onako neofirno posto je kolona svakako bila i ljudi su svakako zaobilazili mjesto sudara
i lijepo kad je tip stao nazove muriju - to i to se desilo, tip bjezi, ta i ta registracija
hvala, vozdra, materi bjezi
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#9234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

quarterback wrote:prica kolega danas kako je prisustvovao sudaru u kojem se tip hladno ispalio sa mjesta gdje je udario drugo auto
on za njim, onako neofirno posto je kolona svakako bila i ljudi su svakako zaobilazili mjesto sudara
i lijepo kad je tip stao nazove muriju - to i to se desilo, tip bjezi, ta i ta registracija
hvala, vozdra, materi bjezi
Svaka čast na reakciji :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 102731
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

celava_dlaka wrote:Nije istina i nije kako ove dvije komentarisu i prve su napale ;-)
Šta je istina? Zašto bi njih dvije prve napale? Koji je razlog?
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#9236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by celava_dlaka »

Logovan wrote:
celava_dlaka wrote:Nije istina i nije kako ove dvije komentarisu i prve su napale ;-)
Šta je istina? Zašto bi njih dvije prve napale? Koji je razlog?
Na ono sto je ona njima odgovorila ?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

jedno je sigurno
postoje luđakinje koje bi radi ščenadi glavu odfikarile svakome....
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#9238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by celava_dlaka »

Jasta radi ciste ko suza inace mnogi vlasnici pasa ce za svog ljubimca glave kidati i treba tako ;-)
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#9239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by jao_situacije »

:roll: :-)
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#9240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

studiorum_tuzlaensis wrote:
The BEN10 wrote:Krađe auta se nastavljaju. Prijatelj reče da je sinoć ukradeno auto na Dobrinji...
Pa neće nikad ni stati, auta se kradu u Mozambiku, kamoli u Sarajevu.
Bezbeli, ali ovdje se radi o zavidnom prosjeku: 2 dnevno. Ukupno više nego u ostatku države!
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#9241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

vješalica wrote:jedno je sigurno
postoje luđakinje koje bi radi ščenadi glavu odfikarile svakome....
Alipašino prije par godina: bebe se igraju u onom kvadratu sa pijeskom. Kad dolazi matora spodoba i "ispišava" cuku na jedan od zidova kvadrata. Jedna od mama komentariše kako to nije u redu mogu se djeca zaraziti, kad će ti grob cuki: "haj'mo bebo, ko šiša budale".
Ugursuz matori, jednom nogom u grobu, a zlobno ko kakva stara pokvarena vještica.
User avatar
muha_sa
Posts: 140370
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

The BEN10 wrote:
vješalica wrote:jedno je sigurno
postoje luđakinje koje bi radi ščenadi glavu odfikarile svakome....
Alipašino prije par godina: bebe se igraju u onom kvadratu sa pijeskom. Kad dolazi matora spodoba i "ispišava" cuku na jedan od zidova kvadrata. Jedna od mama komentariše kako to nije u redu mogu se djeca zaraziti, kad će ti grob cuki: "haj'mo bebo, ko šiša budale".
Ugursuz matori, jednom nogom u grobu, a zlobno ko kakva stara pokvarena vještica.
ne postoji park u kojem neŠ ugazit u govance kucnog ljubimca :-)

ako ga voli nek ponese kesu--rukavice na rucicu i pokupi iza ljubimca
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#9243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by The BEN10 »

muha_sa wrote:
The BEN10 wrote:
vješalica wrote:jedno je sigurno
postoje luđakinje koje bi radi ščenadi glavu odfikarile svakome....
Alipašino prije par godina: bebe se igraju u onom kvadratu sa pijeskom. Kad dolazi matora spodoba i "ispišava" cuku na jedan od zidova kvadrata. Jedna od mama komentariše kako to nije u redu mogu se djeca zaraziti, kad će ti grob cuki: "haj'mo bebo, ko šiša budale".
Ugursuz matori, jednom nogom u grobu, a zlobno ko kakva stara pokvarena vještica.
ne postoji park u kojem neŠ ugazit u govance kucnog ljubimca :-)

ako ga voli nek ponese kesu--rukavice na rucicu i pokupi iza ljubimca
Očekivati da papci nose kesu za ĐŽukelama je još uvijek SF, ali eto valjda možeš očekivati da ga ne ispišava tamo gdje se djeca drito igraju. Maloumni malograđanski papci!
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

The BEN10 wrote:
vješalica wrote:jedno je sigurno
postoje luđakinje koje bi radi ščenadi glavu odfikarile svakome....
Alipašino prije par godina: bebe se igraju u onom kvadratu sa pijeskom. Kad dolazi matora spodoba i "ispišava" cuku na jedan od zidova kvadrata. Jedna od mama komentariše kako to nije u redu mogu se djeca zaraziti, kad će ti grob cuki: "haj'mo bebo, ko šiša budale".
Ugursuz matori, jednom nogom u grobu, a zlobno ko kakva stara pokvarena vještica.
većina stzarij je takvo

poslije mene potop
razočarano ljubomorno održava status kvo ne da da se išta mijenja...

a cuke su posebna priča
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#9245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by sunceKOtepsija »

ko ne voli cuke ne voli ni ljude :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#9246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

muha_sa wrote: ne postoji park u kojem neŠ ugazit u govance kucnog ljubimca :-)

ako ga voli nek ponese kesu--rukavice na rucicu i pokupi iza ljubimca
Hoće kako neće, gledam neki dan napirlitana Kozara voda one cuke ko na baterije... Istovari se mezimac ko prosječan bivo, ode i pudl i napirlitana mrtvi-hladni ko radnički savjet... meni od prozora ni 4 metara
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Uhapsen dzemal karic tuzitelj tuzilastva ks
Lopov naravno
User avatar
Logovan
Posts: 102731
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

vješalica wrote:Uhapsen dzemal karic tuzitelj tuzilastva ks
Lopov naravno
Pade i on.

Idemo dalje. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#9249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by ultima_palabra »

vješalica wrote:Uhapsen dzemal karic tuzitelj tuzilastva ks
Lopov naravno
Po nalogu tužilaštva KS :mrgreen:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Pa ti vidi sto se prijave budzaju po ladicama....gamad jedna
I iz USK idriza tuzioca skandaloznog....
Post Reply