Koji vic.
Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
-
sekerbay
- Posts: 3747
- Joined: 04/01/2017 22:45
#9226 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Da, da, sad krećemo sa onim starim ateistickim određivanjem ko je vjernik a ko nije 
Koji vic.
Koji vic.
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#9228 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Gasi mješalicu, motaj kablove, hajmo...
Svi palamude osim Smrleta i sekerbaya. Mi govna, oni pametni, prosvijetljeni i premudri...
Over & out...

Svi palamude osim Smrleta i sekerbaya. Mi govna, oni pametni, prosvijetljeni i premudri...
Over & out...

- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#9229 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
kako mi je srce puno svaki put kad postavite tog nano robota koji hoda kroz nasa tijela....prelijep dokaz inetligentog dizajna kojeg i Richard Dawkins potvrdjuje da postoji, samo sto on nagadja da su ovakve stvari kreacija vanzemaljaca a ne BogaZaitsev wrote:Gasi mješalicu, motaj kablove, hajmo...
Svi palamude osim Smrleta i sekerbaya. Mi govna, oni pametni, prosvijetljeni i premudri...
Over & out...
kad ti najveci ateista na planeti kaze da ima dokaza za Inteligentni dizajn, sta onda sitna ateisticka raja sa foruma mogu tu reci protiv toga onda
-
sekerbay
- Posts: 3747
- Joined: 04/01/2017 22:45
#9230 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ala si ga sastavio, svaka ti častZaitsev wrote:Over
Malo je reci da se slažem i da te podržavam
Ateisti na haparatima
Nemoj tako. Čika dozer davno napiso kako vjeruje da su nas dizajnirali vanzemaljciSmrcak15 wrote: kad ti najveci ateista na planeti kaze da ima dokaza za Inteligentni dizajn, sta onda sitna ateisticka raja sa foruma mogu tu reci protiv toga onda
More od baje, more od majmuna, more od zajedničkog pretka čovjeka i majmuna, more od vanzemaljaca...
Ali ako kažeš Bog, e to ne mere.
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#9231 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Dzaba pricati. Al' bitno je da njih dvojica "cipelare"irac300 wrote:Kad je neko bukva, pa ''oil'' shvata bukvalno kao ulje, a ne naftu.
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#9232 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
haha,irac300 wrote:Wikiefendijo, znam ja šta je, ali ti nisi znao, nego si lupetao, ali eto hvala allahu i wikipediji, sada i ti znaš.
no da priupuitam. smrle! koje knjige o evoluciji si procitao? ne pitam o kojim knjigama si citao, nego, fino kupis knjigu i lagano, stranica po stranica (osim kurana naravno)... da li si citao ista od tog mrskog ti dawkinsa, hawkinga itd...
Last edited by r_faruk on 29/11/2017 10:32, edited 2 times in total.
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#9233 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ne znamo mi na sta si ti ciljao, ali na nasem jeziku ulje je ulje, a nafta je nafta. Posto se ti pozivas na definicije na engleskom, onda bar priznaj da si se zajeb'o i da uopste nisi skontao sta ti se govoriSmrcak15 wrote:Ma o cemu to ti ba...hajde molim te sad reci da sam ciljao na ulje od suncokretairac300 wrote:Kad je neko bukva, pa ''oil'' shvata bukvalno kao ulje, a ne naftu.)
Kad se kaze ulje to je nafta o tome pricamo a ne o ulju za kuhanje.
Da ostane zabiljezeno:
Ovo nesto kao smjehotresna olimpijada, a na celu utrke su Smrle i SekerbaySmrcak15 wrote: Pa Kako se onda mobil napravi?
Pa napravi se izmedju ostalog od ulja i pijeska
od olja se pravi plastika, od pijeska se pravi staklo, sve to kroz razne procese koje mi neznamo tacno i koje sve masine se koriste da bi doslo se do produkta.
Pa kad kazemo da je mobil napravljen od ulja i pijeska nismo daleko od istine iako nismo rekli ssvu istinu.
kad se kaze mobil nastao od pijeska i ulja, to nije specifikacija , od kakve vrste ulja ni pijeska
Ne zna se koji je brzi u laprdanju, a jos se manje zna koji vise ne konta o cemu se prica
- harač
- Posts: 5273
- Joined: 13/02/2006 13:30
#9234 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
premisa 1: biolog "potvrdjuje" da u tijelu postoji protein cija je svojstva nauka uspjela djelimicno opisatiSmrcak15 wrote:kad ti najveci ateista na planeti kaze da ima dokaza za Inteligentni dizajn, sta onda sitna ateisticka raja sa foruma mogu tu reci protiv toga onda
[intermezzo islamske "logike" + islamske "nauke"]
zakljucak: bog postoji
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#9235 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Dozer wrote:Ne znamo mi na sta si ti ciljao, ali na nasem jeziku ulje je ulje, a nafta je nafta. Posto se ti pozivas na definicije na engleskom, onda bar priznaj da si se zajeb'o i da uopste nisi skontao sta ti se govoriSmrcak15 wrote:Ma o cemu to ti ba...hajde molim te sad reci da sam ciljao na ulje od suncokretairac300 wrote:Kad je neko bukva, pa ''oil'' shvata bukvalno kao ulje, a ne naftu.)
Kad se kaze ulje to je nafta o tome pricamo a ne o ulju za kuhanje.
Da ostane zabiljezeno:Ovo nesto kao smjehotresna olimpijada, a na celu utrke su Smrle i SekerbaySmrcak15 wrote: Pa Kako se onda mobil napravi?
Pa napravi se izmedju ostalog od ulja i pijeska
od olja se pravi plastika, od pijeska se pravi staklo, sve to kroz razne procese koje mi neznamo tacno i koje sve masine se koriste da bi doslo se do produkta.
Pa kad kazemo da je mobil napravljen od ulja i pijeska nismo daleko od istine iako nismo rekli ssvu istinu.
kad se kaze mobil nastao od pijeska i ulja, to nije specifikacija , od kakve vrste ulja ni pijeska
Ne zna se koji je brzi u laprdanju, a jos se manje zna koji vise ne konta o cemu se prica
ma nemoj, sta kazesNe znamo mi na sta si ti ciljao, ali na nasem jeziku ulje je ulje, a nafta je nafta
Koje motorno ulje za Škodu Octaviju II 1.9 TDI
http://autoportal.hr/clanak/koje-motorn ... ii-1-9-tdi

- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#9236 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Slikoviti komentar na ovo gore:








- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#9237 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Sto jednostavno nisi rekao 5W-40Smrcak15 wrote: ma nemoj, sta kazes![]()
Koje motorno ulje za Škodu Octaviju II 1.9 TDI
http://autoportal.hr/clanak/koje-motorn ... ii-1-9-tdi
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#9238 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
jel ovo ulje ide u rezervoar
ili u motor
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#9239 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ko sto je zeMska na Šćepan Polju sipala antifriz u motorr_faruk wrote:jel ovo ulje ide u rezervoarili u motor
- HardcoreMX
- Posts: 4087
- Joined: 02/05/2016 19:08
- Location: das objektiv der objektivität
#9240 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Nafta, u siroj jezickoj upotrebi mnogo poznatija kao petroleum...Cak i sam ti naziv govori da je to ulje, kao i sama definicija..nafta ili petroleum od rijeci: grč. petra (stijena) i lat. oleum (ulje)) kameno je ili sirovo zemno ulje...Dozer wrote:Ne znamo mi na sta si ti ciljao, ali na nasem jeziku ulje je ulje, a nafta je nafta. Posto se ti pozivas na definicije na engleskom, onda bar priznaj da si se zajeb'o i da uopste nisi skontao sta ti se govoriSmrcak15 wrote:
Ma o cemu to ti ba...hajde molim te sad reci da sam ciljao na ulje od suncokreta)
Kad se kaze ulje to je nafta o tome pricamo a ne o ulju za kuhanje.![]()
Osim toga, neki plasticni materijali kao osnovne derivate za njihovu proizvodnju imaju i ulja biljnog porijekla i kad smo vec kod ovih 'oleuma' prvo sto pada na pamet je linoleum...ili jedan klasicni predstavnik plastika u masovnoj uporabi kao sto je Polyethylenterephthalat(PET) za koji se koristi tereftalinska kiselina, derivat terpentinskog ulja od kojeg se oksidacijom prvi put dobila, a potice od smole crnogoricnog drveca, ali danas se dobija oksidacijom p-ksilena koji se opet dobija od nafte, inace rijec etimoloski od staroperzijskog, a onda rasirena po semitskim jezicima..
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#9241 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Jedini gori i veći šlajm od ateista na aparatima su vjernici na aparatima...sekerbay wrote:Ala si ga sastavio, svaka ti častZaitsev wrote:Over
Malo je reci da se slažem i da te podržavam
Ateisti na haparatima
Nemoj tako. Čika dozer davno napiso kako vjeruje da su nas dizajnirali vanzemaljciSmrcak15 wrote: kad ti najveci ateista na planeti kaze da ima dokaza za Inteligentni dizajn, sta onda sitna ateisticka raja sa foruma mogu tu reci protiv toga onda
More od baje, more od majmuna, more od zajedničkog pretka čovjeka i majmuna, more od vanzemaljaca...
Ali ako kažeš Bog, e to ne mere.
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#9242 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Divi trio fantastikusa kako se vade...
A ne kontaju da majka Muju nije karala sto se kock'o, nego sto se vadio
A ne kontaju da majka Muju nije karala sto se kock'o, nego sto se vadio
- harač
- Posts: 5273
- Joined: 13/02/2006 13:30
#9243 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
povratak otpisanihDozer wrote:Divi trio fantastikusa kako se vade...![]()
A ne kontaju da majka Muju nije karala sto se kock'o, nego sto se vadio
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#9244 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
dozer ide onom logikom, nije govno nego se pas posroHardcoreMX wrote:Nafta, u siroj jezickoj upotrebi mnogo poznatija kao petroleum...Cak i sam ti naziv govori da je to ulje, kao i sama definicija..nafta ili petroleum od rijeci: grč. petra (stijena) i lat. oleum (ulje)) kameno je ili sirovo zemno ulje...Dozer wrote:Ne znamo mi na sta si ti ciljao, ali na nasem jeziku ulje je ulje, a nafta je nafta. Posto se ti pozivas na definicije na engleskom, onda bar priznaj da si se zajeb'o i da uopste nisi skontao sta ti se govoriSmrcak15 wrote:
Ma o cemu to ti ba...hajde molim te sad reci da sam ciljao na ulje od suncokreta)
Kad se kaze ulje to je nafta o tome pricamo a ne o ulju za kuhanje.![]()
Osim toga, neki plasticni materijali kao osnovne derivate za njihovu proizvodnju imaju i ulja biljnog porijekla i kad smo vec kod ovih 'oleuma' prvo sto pada na pamet je linoleum...ili jedan klasicni predstavnik plastika u masovnoj uporabi kao sto je Polyethylenterephthalat(PET) za koji se koristi tereftalinska kiselina, derivat terpentinskog ulja od kojeg se oksidacijom prvi put dobila, a potice od smole crnogoricnog drveca, ali danas se dobija oksidacijom p-ksilena koji se opet dobija od nafte, inace rijec etimoloski od staroperzijskog, a onda rasirena po semitskim jezicima..
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#9245 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Jasta, moj ti... 
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#9246 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
trebao bi vise da se koncentrises sta pises da ne ulijeces mi u minirane tereneDozer wrote:Jasta, moj ti...
reci nije ulje nego nafta, a nafta je petroleum, od rijeci petra stijena i oleum (ulje) na latinki
ovo je ocito kontriranje, nije razumsko , nije logicno nego cisto glupo kontriranje koje vise tebi steti, jer kad radis kontru gdje se nemoze kontra raditi....ti si ko Nikic u svoje doba, kada je dobio loptu u glavu i umjesto da krene sa loptom na protivnicki gol pa krene na svoj gol, u uleti mu njegov igrac u noge.
kao sto Nikic radio kontru u pogresnom smjeru tako izgleda i ti je radis u pogresnom smjeru.
•Igrali smo protiv Partizana i Jusuf Hatunić me loptom snažno pogodi u glavu. Iznesu mene iza Partizanovog gola i doktor Hamo Hasanbegović pokaže mi prst i pita vidiš li? Ma kako ne vidim prst. Uđem u igru, neko mi doda loptu i pođem ja pravo ka svom golu. Sreća, moj saigrač Josip Čilić, na šesnaest metara uleti mi klizeći. Sudija mu da žuti karton, a mene iznesu vani. Doktor je poslije rekao da šest mjeseci trebam pauzirati. Ali naš fizioterapeut se nije složio: „Ma kakvi, taj će za mjesec dana biti kao nov“. Doktor ga upitao: “Kako će tako brzo, a ovaj mu odgovorio: “Ma nema on mozga“. I stvarno, za mjesec dana ja zaigram, a fizioterapeut pred svima kaže: “Jesam li vam rekao da nema mozga“ – ispričao je Nikić.
Last edited by Smrcak15 on 29/11/2017 16:04, edited 1 time in total.
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#9247 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Dakle, moj autic ide na, ni manje ni vise, nego - plastiku? OK
Vasa logika, zar ne?
P.S. Moram veceras djeci uzeti sve stare plasticne igracke, pa da napunim rezervoar
- HardcoreMX
- Posts: 4087
- Joined: 02/05/2016 19:08
- Location: das objektiv der objektivität
#9248 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Dozer wrote:Plastika se ne pravi od ulja,
sto bi rekli...prosuo si se ko pun rezervoarDozer wrote:zubokez./img]
Dakle, moj autic ide na, ni manje ni vise, nego - plastiku? OK
Vasa logika, zar ne?
P.S. Moram veceras djeci uzeti sve stare plasticne igracke, pa da napunim rezervoar
https://hr.wikipedia.org/wiki/Nafta
http://www.plasticseurope.org/what-is-p ... -made.aspx
http://www.petroleum.co.uk/plastic-production
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#9249 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Plastika, vazelin, benzin, kerozin, naravno nafta za vozila itd su sve proizvodi koji se prave od nafte.Dozer wrote:
Dakle, moj autic ide na, ni manje ni vise, nego - plastiku? OK
Vasa logika, zar ne?
P.S. Moram veceras djeci uzeti sve stare plasticne igracke, pa da napunim rezervoar
Tako da, uslovno, tačno je, tvoj auto ide na plastiku
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#9250 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
koja bruka od covjekaDozer wrote:
Dakle, moj autic ide na, ni manje ni vise, nego - plastiku? OK
Vasa logika, zar ne?
P.S. Moram veceras djeci uzeti sve stare plasticne igracke, pa da napunim rezervoar
