Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#9201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

amar1994 wrote:
bleee_sa wrote:Naspi dvotaktol u servo što ide za husqvarna motorke :D
ako se ne zajebajes , zar ne ide ATF :D :zoka:
:D

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:

jbte i ja ga moram zamijenit na 100 hiljada po knjizici :run:
Mikihusqvarna
Posts: 39
Joined: 26/09/2014 21:36

#9203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mikihusqvarna »

amar1994 wrote:
Mikihusqvarna wrote:Ne znam da li je pitanje za ove teme, ali ja bih to pitao mehaničara :-D , naime, prilikom motanja, i desno i lijevo, negdje od polovine namotaja, dolazi do konstantne huke iz prednjih tockova, nesto kao HUUUUUUU, to nisam primjetio dok su bile zimske 15-ke, sad su 16. Pregledao sam auto na kanalu, sve je ok, nema luftova
nisam mehanicar , al de pojasni je li u mjestu ili u voznji ;-)
u voznji, dok se auto krece, ali samo kad motor vuce, kad pustim gas, ili ako je niz brdo, ne cuje se
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#9204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Mikihusqvarna wrote:
amar1994 wrote:
Mikihusqvarna wrote:Ne znam da li je pitanje za ove teme, ali ja bih to pitao mehaničara :-D , naime, prilikom motanja, i desno i lijevo, negdje od polovine namotaja, dolazi do konstantne huke iz prednjih tockova, nesto kao HUUUUUUU, to nisam primjetio dok su bile zimske 15-ke, sad su 16. Pregledao sam auto na kanalu, sve je ok, nema luftova
nisam mehanicar , al de pojasni je li u mjestu ili u voznji ;-)
u voznji, dok se auto krece, ali samo kad motor vuce, kad pustim gas, ili ako je niz brdo, ne cuje se
Kociono ulje zamjeniti pod hitno :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

lezaj
Mikihusqvarna
Posts: 39
Joined: 26/09/2014 21:36

#9206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mikihusqvarna »

bitanga_sa_otesa wrote:lezaj
desava se na parkingu ili garazi, 1.brzina ili rikverc, kad namotam 3/4 kruga ulijevo ili udesno, ulje u kocnicama mijenjano prije 60 000 km
Mikihusqvarna
Posts: 39
Joined: 26/09/2014 21:36

#9207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mikihusqvarna »

dgL_ wrote:
Kociono ulje zamjeniti pod hitno :)
desava se na parkingu ili garazi, 1.brzina ili rikverc, kad namotam 3/4 kruga ulijevo ili udesno, ulje u kocnicama mijenjano prije 60 000 km
Armin2013
Posts: 912
Joined: 19/08/2013 15:37

#9208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Armin2013 »

Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
User avatar
muha_sa
Posts: 140422
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Armin2013 wrote:Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
zovneš bihamk 1282--dodju desetak minuta nakon poziva

http://bihamk.ba/bs/pomoc-na-cesti/bihamk-asistencija

sretno--poslije njih ceš ga moc pomaket
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Armin2013 wrote:Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
Bice da ti je problem s bravom za paljenje.
Nisam bas nesto vican tome, ali ima neki elektronski klinac.
Znam da to radi Hudiny.
Opet, najbolje da vidis s nekim ko se bas u to razumije.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Jedino rjesenje je druga brava , privremeno mozes naprskati WD-om bravicu , to je cest problem i to se desava cim se auto pocne grijat na ovim vecim temp. :thumbup:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#9212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Armin2013 wrote:Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
Ili ti je alnaser los.. A moguce da su piksne odnosno cetkice cim ti se desavalo prije ili ti je nesto izvuklo struju akumulatora.... Prije mislim da ce trebat alnaser pogledat... Naravno sve ovo polazi od predpostavke da je alarm ok i da on be pravi problem. Lp
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

dgL_ wrote:
Armin2013 wrote:Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
Ili ti je alnaser los.. A moguce da su piksne odnosno cetkice cim ti se desavalo prije ili ti je nesto izvuklo struju akumulatora.... Prije mislim da ce trebat alnaser pogledat... Naravno sve ovo polazi od predpostavke da je alarm ok i da on be pravi problem. Lp
Ovi simptomi su kod mene, znacili kurzslus sa anlaserom. Servis anlasera, i vozdra.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Armin2013 wrote:Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
isti poblem bio i kod mene, Anlaser, cetkice se istrosile .....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

beni-bu-man wrote:
Armin2013 wrote:Pozdrav,

Volzilo neće da upali, kad dam kontakt sve ok na tabli ali neće ni da zavergla, još jednom mi se to desilo i nakon 10tak minuta pokušavanja auto upali i radi normalno, jutros opet tako, al nisam uspio upalit. Napomena: Auto ima zaštitu od krađe alarm sa blokadom motora tj. sa prekidom dotoka goriva, ali kad se alarm upali auto vergla, pa kontam da nije to (pokušavo sam uključit i isključit alarm). Neam pojma ima li veze s tim, juče sam palio auto dva puta da bi ga pomakeo jedno 50m i odmah ugasio.

Auto je Opel Astra 2000 1.6 16V.

lp,
isti poblem bio i kod mene, Anlaser, cetkice se istrosile .....
Kod novijih auta to su simptomi ne prepoznavanja kljuca ali posto je 2000-to vjerovatno alnaser.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#9216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Anlaser ili alnaser, pitanje je sad. :D
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#9217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

Dzontra_Volta wrote:Anlaser ili alnaser, pitanje je sad. :D
Svabo veli anlasser- pokretac, onaj koji pokrece/pali tako da je onda kod nas sigurno aLnaser jer mi smo navikli da to malo editujemo isto kao i Sarafciger :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

zforumas wrote:
Dzontra_Volta wrote:Anlaser ili alnaser, pitanje je sad. :D
Svabo veli anlasser- pokretac, onaj koji pokrece/pali tako da je onda kod nas sigurno aLnaser jer mi smo navikli da to malo editujemo isto kao i Sarafciger :mrgreen:
Na ilidzi se to zove Al-Naser :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#9219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

zforumas wrote:
Dzontra_Volta wrote:Anlaser ili alnaser, pitanje je sad. :D
Svabo veli anlasser- pokretac, onaj koji pokrece/pali tako da je onda kod nas sigurno aLnaser jer mi smo navikli da to malo editujemo isto kao i Sarafciger :mrgreen:
Misliš k'o oPsajd? :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Dzontra_Volta wrote:
zforumas wrote:
Dzontra_Volta wrote:Anlaser ili alnaser, pitanje je sad. :D
Svabo veli anlasser- pokretac, onaj koji pokrece/pali tako da je onda kod nas sigurno aLnaser jer mi smo navikli da to malo editujemo isto kao i Sarafciger :mrgreen:
Misliš k'o oPsajd? :D
zar nije hopsajd :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Sta radi aNLaser?

Alnasuje ili anlasuje? :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#9222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

Ni jedno ni drugo nego startuje :thumbup: :wink:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9075
Joined: 02/04/2012 13:00

#9223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Dans mi se upalise brisaci kad ssam otkljucao auto,a par dana prije toga kad sam otkljucao pa otvorio vrata,sta bi moglo bit,pug 407 je auto :D :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#9224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

Herr Flick wrote:Dans mi se upalise brisaci kad ssam otkljucao auto,a par dana prije toga kad sam otkljucao pa otvorio vrata,sta bi moglo bit,pug 407 je auto :D :D
Image
Image
User avatar
Herr Flick
Posts: 9075
Joined: 02/04/2012 13:00

#9225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Dje bitagna da mi skine sihre :D
Post Reply