Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9151 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Hafis wrote:
P.S. jebe nas što nemamo katedru arapskog jezika niti na jednom fakultetu.
Tako da nismo znali sastaviti dobrodošlicu na harapskom. I tu bi nam za početak dobro došla stručna pomoć s Ilidže dok se ne snađemo :)
A da...i da nam posude nekoliko harapskih zastava za prvu ruku. Ovih naših imamo za izvoza :thumbup:
morat cete pun pansijon i apartmane da rezervisete, trebar ce van uckura sto vise, s ilidze dolaze rekviziti i ljudstvo za obuku... nic ne brini, brzo se presaltas su dotura na veterinara ma isto ti je to... :bih:

Image
Image
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9152 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

imal stolni grad ercegovacki zrakoplovniH kapaciteta...

Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9153 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Sve je spremno :thumbup:
Evo jedne s pripreme igrokaza RKUD-a Mahir Bureković-Maške u čast dolaska dragih prijatelja iz nesvrstane Harabije.

Image


Trebat će nam pod hitno ta halal receptura nafake, tu smo tanki k'o ćat. Da štogod tu ne zajebemo slučajno i ljude u haram ne ućeramo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#9154 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Maraschino »

Doture, bolje se odmah predaj jer te Skaka ceka. Ne isplati se praviti jos praznih djirova. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9155 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Skaka? Je li to onaj što ne zna što je fašizam a što antifašizam? Ili sam pobrkao likove?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9156 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

pici wrote:kako je krenulo ni tregeri nece pomoc smo uckur i to onaj brodski kanaf, nece spasti gace garant... :bih:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vizni-r ... /170620055

Tata, šta je ovo :? Pa nemojte nam to raditi. Izgleda da smo se džaba pripremali. Izgleda ništa od biznisa.....kupi čahure i mezu u duboko.
A ja taman kurs harapskog zagovorio :-?
Last edited by Hafis on 20/06/2017 14:35, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9157 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Hafis wrote:Sve je spremno :thumbup:
Evo jedne s pripreme igrokaza RKUD-a Mahir Bureković-Maške u čast dolaska dragih prijatelja iz nesvrstane Harabije.

Image


Trebat će nam pod hitno ta halal receptura nafake, tu smo tanki k'o ćat. Da štogod tu ne zajebemo slučajno i ljude u haram ne ućeramo.
ihhhh pljustat ce lova :bih:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#9158 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by seln »

Hafis wrote:Imao sam jedan stvarno solidan input jutros,
Ko ti je metnuo?
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#9159 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by pici »

Hafis wrote:
pici wrote:kako je krenulo ni tregeri nece pomoc smo uckur i to onaj brodski kanaf, nece spasti gace garant... :bih:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/vizni-r ... /170620055

Tata, šta je ovo :? Pa nemojte nam to raditi. Izgleda da smo se džaba pripremali. Izgleda ništa od biznisa.....kupi čahure i mezu u duboko.
A ja taman kurs harapskog zagovorio :-?
ma batali kurs samo se smijesHi i saginji ostalo ce sve nadoc samo... imatel pilota za zrakomlate da vam su butmira posaljem kojeg... :bih:

Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9160 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

A posvetili smo posebnu pozornost na promicanje nadaleko poznatog bosanskog sekularizma......

Image

Stvarno nam treba neki prevoditelj harapskog da se doda u natpis na ovoj ploči. Ima li itko od onih delegata na temi o Siriji, vidim da prevode harapski k'o Moša Pijade u Lepoglavi Kapital s njemačkog.

Da opet ne padne degenek zbog nesporazuma.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9161 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bingov buraz »

Rites

:lol:

prvo engleski usavrsite
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#9162 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

    bingov buraz wrote:Rites

    :lol:

    prvo engleski usavrsite
    Al je degenek na hrvatskom :)
    User avatar
    bingov buraz
    Posts: 11329
    Joined: 14/04/2009 20:23

    #9163 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by bingov buraz »

    Sta ces,lako vas isprovocirati,dovoljno da cujete rijec Allah i odmah bi marisali
    Ne ide to tako,zato ce neki Abu Hasan da to kupi i vrati konvencijama zagarantirane vjerske slobode :mrgreen:
    Kako stojite sa hodzama,svaki dzemat treba dzamiju :mrgreen:
    User avatar
    pici
    Posts: 46397
    Joined: 19/07/2007 23:17
    Location: zbrinut u kupleraju...
    Grijem se na: Ženske gHuzove
    Vozim: Trajvan
    Horoskop: Djevac

    #9164 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by pici »

    Hafis wrote:A posvetili smo posebnu pozornost na promicanje nadaleko poznatog bosanskog sekularizma......

    Image

    Stvarno nam treba neki prevoditelj harapskog da se doda u natpis na ovoj ploči. Ima li itko od onih delegata na temi o Siriji, vidim da prevode harapski k'o Moša Pijade u Lepoglavi Kapital s njemačkog.

    Da opet ne padne degenek zbog nesporazuma.
    Image


    jos kad im neum legne K srcu... jebo ilidzu i ercegovinu... bogumi morate sve na turizam preskolovat... doture uci araBski vidisH da ce valjat... :bih:

    Image
    User avatar
    pici
    Posts: 46397
    Joined: 19/07/2007 23:17
    Location: zbrinut u kupleraju...
    Grijem se na: Ženske gHuzove
    Vozim: Trajvan
    Horoskop: Djevac

    #9165 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by pici »

    Prodajući zemlju u BiH Hrvati pokapaju i svoju prošlost i budućnost
    Hrvati prema zemlji trebaju imati odnos poput nekih europskih naroda. Kao prema svetinji.

    Neću voditi pokop onomu tko proda svoju očevinu, djedovinu, upozorio je svoje župljane u Skopaljskoj dolini (Bugojno) tamošnji svećenik. Taj apel sam po sebi dovoljno govori o alarmantnom trendu rasprodaje hrvatske zemlje u BiH. Prodaja, koja je jednako masovna kao i odlazak, upotpunjuje tmurnu sliku opstanka hrvatskog naroda u BiH. Nju je dodatno katastrofičnom učinio zagrebački demograf prof. dr. Stjepan Šterc. Ustvrdio je kako ni 400 tisuća Hrvata ne živi danas u BiH kao stalno stanovništvo unatoč tome što statistika iz popisa 2013. govori o 550 tisuća Hrvata od oko 780 tisuća prema popisu iz 1991. Tvrdi kako će ih za desetak godina biti 350 tisuća, a za dvadesetak ispod 300 tisuća. Hrvatska zemlja je sve pustija Profesorov crni scenarij potkrepljuju i najnoviji statistički podaci. U prvih šest mjeseci ove godine u svim većinski hrvatskim općinama broj umrlih veći je od broja rođenih. U nekima i za 30 posto. Tako će se vjerojatno nastaviti ako se ne donesu strateške odluke. A one se ne odnose samo na demografiju. Rađanje djece i ostanak u BiH posljedica su kulture življenja te ukupnih političkih, gospodarskih i drugih odnosa u društvu. Koji su potpuno demotivirajući. Nakon rata hrvatska zemlja je sve pustija. Prodaju se motivira i nametima na zapuštena imanja. Srbi su “svoja područja” gotovo etnički očistili od Hrvata. Tajni planovi bošnjačkoga radikalnog krila su da za dva, tri desetljeća Hrvate potpuno iskorijene i iz ostatka BiH. Raznim metodama već provode taj projekt. Nad najmalobrojnijim narodom u BiH vode se mirnodopski ratovi. Područja im se gospodarski osiromašuju i politički diskreditiraju. Nije sve izgubljeno Previše se nevolja sručilo na jedan narod. Unatoč svemu, crnim scenarijima i negativnim trendovima, još uvijek nije sve izgubljeno. Ako bi se dogodile ustavne promjene u BiH kojima bi Hrvati osigurali političku zaštitu, to bi već bio motivirajući čimbenik za ostanak. Jednako tako treba osmisliti gospodarsku strategiju. Zajedno s Hrvatskom i ostatkom Europe treba pronalaziti proizvodne projekte. Domaći političari trebaju se mijenjati i nacionalne interese staviti ispred osobnog grabeža. Moraju znati strateški odgovoriti na demografsku depopulaciju. U sadašnjem političkom i gospodarskom ambijentu razmišlja se samo o odlasku, s kartom u jednom smjeru. Oni što su ostali sa strahom planiraju obitelj. Mladi se teško odlučuju na brak, a oni u braku sve češće biraju život bez djece. Zemlja je sve pustija i pogodnija za rasprodaju. Hrvati prema zemlji trebaju imati odnos poput nekih europskih naroda. Kao prema svetinji. Kada je prodate, onda ste pokopali i prošlost i budućnost. Zato treba, poput svećenika, krenuti u njezinu obranu. Za početak, ako se ne zna kako mlade zaustaviti u svojoj domovini i kako onima što ostaju osigurati uvjete za povećanje obitelji, može li se bar strateški sačuvati djedovinu?! Jer, i zemlja su ljudi! Smije li se ono što je u ratu krvlju sačuvano u miru izgubiti zbog novca.

    Pročitajte više na: https://www.vecernj ... ecernji.ba
    Image
    Hafis
    Posts: 17983
    Joined: 18/07/2013 12:40
    Location: južno, niz Ivan

    #9166 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by Hafis »

    "pici"
    jos kad im neum legne K srcu... jebo ilidzu i ercegovinu... bogumi morate sve na turizam preskolovat... doture uci araBski vidisH da ce valjat... :bih:

    Izugleda i tu je neki kuršluz nast'o s tim lijeganjem k srcu.
    Eo ovaj pajdo bio neki dan, i kaže da nije baš oduševljen. Kaže, ima u njiha moreta i plaža koliko hoćeš, a veli i nisu nam baš neki kvalitetni maćići k'o na ilidži

    Image


    Nemamo ti mi sreće s tim harapima :-?
    User avatar
    pici
    Posts: 46397
    Joined: 19/07/2007 23:17
    Location: zbrinut u kupleraju...
    Grijem se na: Ženske gHuzove
    Vozim: Trajvan
    Horoskop: Djevac

    #9167 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by pici »

    Hafis wrote:
    "pici"
    jos kad im neum legne K srcu... jebo ilidzu i ercegovinu... bogumi morate sve na turizam preskolovat... doture uci araBski vidisH da ce valjat... :bih:

    Izugleda i tu je neki kuršluz nast'o s tim lijeganjem k srcu.
    Eo ovaj pajdo bio neki dan, i kaže da nije baš oduševljen. Kaže, ima u njiha moreta i plaža koliko hoćeš, a veli i nisu nam baš neki kvalitetni maćići k'o na ilidži

    Image


    Nemamo ti mi sreće s tim harapima :-?

    ma polaHko vidjecete i vi selameta hvali more drz se krsHa... Allah je velik :bih:
    User avatar
    BHCluster
    Posts: 23465
    Joined: 13/09/2007 18:41
    Location: Time to get schwifty in here!
    Contact:

    #9168 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by BHCluster »

    bingov buraz wrote:Rites

    :lol:

    prvo engleski usavrsite
    Kakav narod takav i engleski...
    User avatar
    Kejn
    Posts: 2630
    Joined: 24/09/2016 12:24
    Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

    #9169 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by Kejn »

    Šta je netačno? Misli se na Rites kao obred ili ritual a ne na Rights kao prava... Ako ste na to mislili...
    Hafis
    Posts: 17983
    Joined: 18/07/2013 12:40
    Location: južno, niz Ivan

    #9170 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by Hafis »

    Kejn wrote:Šta je netačno? Misli se na Rites kao obred ili ritual a ne na Rights kao prava... Ako ste na to mislili...
    Sad će to tebi @cluster objasniti. Najbolje je emgleskim vlad'o u mejtefu još kad je maksumče bio :)
    User avatar
    It_is_a_Leclerc
    Posts: 19223
    Joined: 23/05/2012 23:51
    Location: Osmatračnica

    #9171 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by It_is_a_Leclerc »

    Ministrica HDZ-earstva, nekakva Čerkez poručila djeci da idu disko.

    Možda su tamo i naučili da se ljudi lobeKtomiraju :lol:
    Hafis
    Posts: 17983
    Joined: 18/07/2013 12:40
    Location: južno, niz Ivan

    #9172 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by Hafis »

    Image


    Krajišnik, oporavište li onu bolnicu poslije požara?
    Hafis
    Posts: 17983
    Joined: 18/07/2013 12:40
    Location: južno, niz Ivan

    #9173 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by Hafis »

    Srednjoškolci koji su danas protestovali ispred zgrade Vlade SBK razišli su se u poslijepodnevnim satima nakon što im se obratila ministrica obrazovanja ovog kantona Katica Čerkez i obećala da će uputiti zahtjev Skupštini SBK za ukidanje osnivanja srednje škole u Jajcu.
    "Ministrica se izjasnila da je bila spremna da radi u radnom tijelu koje bi izradilo jedinstveni plan i program, ali da postoji mnoge prepreke koje se trebaju prevazići da bi to radno tijelo funkcioniralo.


    I eto. Sad je ostao najlakši dio posla - pravljenje jedinstvenog programa.
    User avatar
    pici
    Posts: 46397
    Joined: 19/07/2007 23:17
    Location: zbrinut u kupleraju...
    Grijem se na: Ženske gHuzove
    Vozim: Trajvan
    Horoskop: Djevac

    #9174 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by pici »

    Predsjedavajući Zakonodavno-pravne komisije Zastupničkog doma Parlamenta FBiH Boris Barun (HDZBiH) odbio je reći ime i prezime člana komisije kojem je tokom cijele 2016. godine isplaćivana naknada u ukupnom neto iznosu od 3.465 KM, iako on nije prisustvovao sjednicama.
    tako je barune nedaj se :bih:
    User avatar
    BHCluster
    Posts: 23465
    Joined: 13/09/2007 18:41
    Location: Time to get schwifty in here!
    Contact:

    #9175 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

    Post by BHCluster »

    Sve više hrvatskih hotela u ponudu uvodi halal i košer hranu...
    “Za potrebe daleko i bliskoistočnih gostiju minibarove praznimo od alkohola, u sobe postavljamo Kur’an, serdžade, odnosno molitvene prostirke, tepihe, raspored molitvi kao i strelicu okrenutu prema Kibli. Prepoznali smo specifične preferencije, prije svega gostiju iz Južne Koreje i Japana, koji preferiraju odvojene ležajeve i kadu u svakoj kupaonici. Stoga smo i prilikom preuređenja projektirali adekvatan udjel takvih jedinica u našoj smještajnoj inventuri”, pojašnjavaju iz HUP-a, u čijim se hotelima, kažu, posebna pažnja posvećuje gastronomiji prilagođenoj istočnim gostima.
    Allah ih nagradio.
    Post Reply