Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Hafis wrote:
P.S. jebe nas što nemamo katedru arapskog jezika niti na jednom fakultetu.
Tako da nismo znali sastaviti dobrodošlicu na harapskom. I tu bi nam za početak dobro došla stručna pomoć s Ilidže dok se ne snađemo
A da...i da nam posude nekoliko harapskih zastava za prvu ruku. Ovih naših imamo za izvoza
morat cete pun pansijon i apartmane da rezervisete, trebar ce van uckura sto vise, s ilidze dolaze rekviziti i ljudstvo za obuku... nic ne brini, brzo se presaltas su dotura na veterinara ma isto ti je to...
Tata, šta je ovo Pa nemojte nam to raditi. Izgleda da smo se džaba pripremali. Izgleda ništa od biznisa.....kupi čahure i mezu u duboko.
A ja taman kurs harapskog zagovorio
Last edited by Hafis on 20/06/2017 14:35, edited 1 time in total.
Tata, šta je ovo Pa nemojte nam to raditi. Izgleda da smo se džaba pripremali. Izgleda ništa od biznisa.....kupi čahure i mezu u duboko.
A ja taman kurs harapskog zagovorio
ma batali kurs samo se smijesHi i saginji ostalo ce sve nadoc samo... imatel pilota za zrakomlate da vam su butmira posaljem kojeg...
A posvetili smo posebnu pozornost na promicanje nadaleko poznatog bosanskog sekularizma......
Stvarno nam treba neki prevoditelj harapskog da se doda u natpis na ovoj ploči. Ima li itko od onih delegata na temi o Siriji, vidim da prevode harapski k'o Moša Pijade u Lepoglavi Kapital s njemačkog.
Sta ces,lako vas isprovocirati,dovoljno da cujete rijec Allah i odmah bi marisali
Ne ide to tako,zato ce neki Abu Hasan da to kupi i vrati konvencijama zagarantirane vjerske slobode
Kako stojite sa hodzama,svaki dzemat treba dzamiju
Hafis wrote:A posvetili smo posebnu pozornost na promicanje nadaleko poznatog bosanskog sekularizma......
Stvarno nam treba neki prevoditelj harapskog da se doda u natpis na ovoj ploči. Ima li itko od onih delegata na temi o Siriji, vidim da prevode harapski k'o Moša Pijade u Lepoglavi Kapital s njemačkog.
Da opet ne padne degenek zbog nesporazuma.
jos kad im neum legne K srcu... jebo ilidzu i ercegovinu... bogumi morate sve na turizam preskolovat... doture uci araBski vidisH da ce valjat...
Prodajući zemlju u BiH Hrvati pokapaju i svoju prošlost i budućnost
Hrvati prema zemlji trebaju imati odnos poput nekih europskih naroda. Kao prema svetinji.
Neću voditi pokop onomu tko proda svoju očevinu, djedovinu, upozorio je svoje župljane u Skopaljskoj dolini (Bugojno) tamošnji svećenik. Taj apel sam po sebi dovoljno govori o alarmantnom trendu rasprodaje hrvatske zemlje u BiH. Prodaja, koja je jednako masovna kao i odlazak, upotpunjuje tmurnu sliku opstanka hrvatskog naroda u BiH. Nju je dodatno katastrofičnom učinio zagrebački demograf prof. dr. Stjepan Šterc. Ustvrdio je kako ni 400 tisuća Hrvata ne živi danas u BiH kao stalno stanovništvo unatoč tome što statistika iz popisa 2013. govori o 550 tisuća Hrvata od oko 780 tisuća prema popisu iz 1991. Tvrdi kako će ih za desetak godina biti 350 tisuća, a za dvadesetak ispod 300 tisuća. Hrvatska zemlja je sve pustija Profesorov crni scenarij potkrepljuju i najnoviji statistički podaci. U prvih šest mjeseci ove godine u svim većinski hrvatskim općinama broj umrlih veći je od broja rođenih. U nekima i za 30 posto. Tako će se vjerojatno nastaviti ako se ne donesu strateške odluke. A one se ne odnose samo na demografiju. Rađanje djece i ostanak u BiH posljedica su kulture življenja te ukupnih političkih, gospodarskih i drugih odnosa u društvu. Koji su potpuno demotivirajući. Nakon rata hrvatska zemlja je sve pustija. Prodaju se motivira i nametima na zapuštena imanja. Srbi su “svoja područja” gotovo etnički očistili od Hrvata. Tajni planovi bošnjačkoga radikalnog krila su da za dva, tri desetljeća Hrvate potpuno iskorijene i iz ostatka BiH. Raznim metodama već provode taj projekt. Nad najmalobrojnijim narodom u BiH vode se mirnodopski ratovi. Područja im se gospodarski osiromašuju i politički diskreditiraju. Nije sve izgubljeno Previše se nevolja sručilo na jedan narod. Unatoč svemu, crnim scenarijima i negativnim trendovima, još uvijek nije sve izgubljeno. Ako bi se dogodile ustavne promjene u BiH kojima bi Hrvati osigurali političku zaštitu, to bi već bio motivirajući čimbenik za ostanak. Jednako tako treba osmisliti gospodarsku strategiju. Zajedno s Hrvatskom i ostatkom Europe treba pronalaziti proizvodne projekte. Domaći političari trebaju se mijenjati i nacionalne interese staviti ispred osobnog grabeža. Moraju znati strateški odgovoriti na demografsku depopulaciju. U sadašnjem političkom i gospodarskom ambijentu razmišlja se samo o odlasku, s kartom u jednom smjeru. Oni što su ostali sa strahom planiraju obitelj. Mladi se teško odlučuju na brak, a oni u braku sve češće biraju život bez djece. Zemlja je sve pustija i pogodnija za rasprodaju. Hrvati prema zemlji trebaju imati odnos poput nekih europskih naroda. Kao prema svetinji. Kada je prodate, onda ste pokopali i prošlost i budućnost. Zato treba, poput svećenika, krenuti u njezinu obranu. Za početak, ako se ne zna kako mlade zaustaviti u svojoj domovini i kako onima što ostaju osigurati uvjete za povećanje obitelji, može li se bar strateški sačuvati djedovinu?! Jer, i zemlja su ljudi! Smije li se ono što je u ratu krvlju sačuvano u miru izgubiti zbog novca.
"pici"
jos kad im neum legne K srcu... jebo ilidzu i ercegovinu... bogumi morate sve na turizam preskolovat... doture uci araBski vidisH da ce valjat...
Izugleda i tu je neki kuršluz nast'o s tim lijeganjem k srcu.
Eo ovaj pajdo bio neki dan, i kaže da nije baš oduševljen. Kaže, ima u njiha moreta i plaža koliko hoćeš, a veli i nisu nam baš neki kvalitetni maćići k'o na ilidži
"pici"
jos kad im neum legne K srcu... jebo ilidzu i ercegovinu... bogumi morate sve na turizam preskolovat... doture uci araBski vidisH da ce valjat...
Izugleda i tu je neki kuršluz nast'o s tim lijeganjem k srcu.
Eo ovaj pajdo bio neki dan, i kaže da nije baš oduševljen. Kaže, ima u njiha moreta i plaža koliko hoćeš, a veli i nisu nam baš neki kvalitetni maćići k'o na ilidži
Nemamo ti mi sreće s tim harapima
ma polaHko vidjecete i vi selameta hvali more drz se krsHa... Allah je velik
Srednjoškolci koji su danas protestovali ispred zgrade Vlade SBK razišli su se u poslijepodnevnim satima nakon što im se obratila ministrica obrazovanja ovog kantona Katica Čerkez i obećala da će uputiti zahtjev Skupštini SBK za ukidanje osnivanja srednje škole u Jajcu.
"Ministrica se izjasnila da je bila spremna da radi u radnom tijelu koje bi izradilo jedinstveni plan i program, ali da postoji mnoge prepreke koje se trebaju prevazići da bi to radno tijelo funkcioniralo.
I eto. Sad je ostao najlakši dio posla - pravljenje jedinstvenog programa.
Predsjedavajući Zakonodavno-pravne komisije Zastupničkog doma Parlamenta FBiH Boris Barun (HDZBiH) odbio je reći ime i prezime člana komisije kojem je tokom cijele 2016. godine isplaćivana naknada u ukupnom neto iznosu od 3.465 KM, iako on nije prisustvovao sjednicama.
Sve više hrvatskih hotela u ponudu uvodi halal i košer hranu...
“Za potrebe daleko i bliskoistočnih gostiju minibarove praznimo od alkohola, u sobe postavljamo Kur’an, serdžade, odnosno molitvene prostirke, tepihe, raspored molitvi kao i strelicu okrenutu prema Kibli. Prepoznali smo specifične preferencije, prije svega gostiju iz Južne Koreje i Japana, koji preferiraju odvojene ležajeve i kadu u svakoj kupaonici. Stoga smo i prilikom preuređenja projektirali adekvatan udjel takvih jedinica u našoj smještajnoj inventuri”, pojašnjavaju iz HUP-a, u čijim se hotelima, kažu, posebna pažnja posvećuje gastronomiji prilagođenoj istočnim gostima.