Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
amar1994 wrote:Bitanga legenda :-D :thumbup:
Bitanga zvana azira 4 kasike
:D :D
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#9152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

amar1994 wrote:
Paulaner wrote:Gdje mogu provjeriti dali ovo auto ima filter goriva?
U pitanju je Bmw e90 2006 god. 320i oznaka motora N46 B20B
https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/ ... 20(T85294)

eto , ne mijenja se :thumbup: , osim na kineskom trzistu :D
E hvala ti puno :thumbup:
Iskreno prvi put cujem da se filter goriva ne mijenja..bas me interesuje razlog :zoka:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote:
amar1994 wrote:Bitanga legenda :-D :thumbup:
Malo ters al dobar co'ek... :) sace se upalit...
ne palim se tako lako...daleko sam ja od legendi,samo podijelio neko iskustvo iz proslosti...
Pomogao si mu, kao i drugima ovdje na forumu. Najvise pomognes i to je za veliki respekt :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote: Pomogao si mu, kao i drugima ovdje na forumu. Najvise pomognes i to je za veliki respekt :thumbup:
hvala ti :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

bitanga_sa_otesa wrote:
commendatore wrote:
muha_sa wrote:mora bit tišina kad nigdje zvucNJAka
trebo si stisnit puljku za reset killometraze onda proradi mozda

btw pita me stara s kim se druzim - reko sa jednom bitangom.... kae stara alahsalamet...
samo ne govori da se druzis s muhom :lol:
osupnut sam
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#9156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Trebam ofarbati haubu na autu i još par tačkica tu i tamo (ogrebotine i dvije hrđave fleke dimenzija kao 5KM kovanice)
Kome da odvezem?




(nemojte tersati ako je bilo već na temi, star sam ja čo'ek) :D
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#9157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

Averus wrote:Trebam ofarbati haubu na autu i još par tačkica tu i tamo (ogrebotine i dvije hrđave fleke dimenzija kao 5KM kovanice)
Kome da odvezem?




(nemojte tersati ako je bilo već na temi, star sam ja čo'ek) :D
061/530-200 Amel
Sve preporuke! :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
condy wrote: Pomogao si mu, kao i drugima ovdje na forumu. Najvise pomognes i to je za veliki respekt :thumbup:
hvala ti :thumbup:
Meni nece da pomogne, vidis?! :D :D :D Samo tersa!!!!!

Salim se, spasi coheka zivaca, a valjda se nece morati istrositii za klapne. :run: :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#9159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Paulaner wrote:
E hvala ti puno :thumbup:
Iskreno prvi put cujem da se filter goriva ne mijenja..bas me interesuje razlog :zoka:
Vjerovatno je integrisan u pumpu ili slično pa se mijenja onda kad i pumpa goriva crkne. Nije jedini auto sa takvim sistemom.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

530i wrote:
Paulaner wrote:
E hvala ti puno :thumbup:
Iskreno prvi put cujem da se filter goriva ne mijenja..bas me interesuje razlog :zoka:
Vjerovatno je integrisan u pumpu ili slično pa se mijenja onda kad i pumpa goriva crkne. Nije jedini auto sa takvim sistemom.
Ja sam imao alfu 1.4 TS, i kod nje je bila ta varijanta,.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#9161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Paulaner »

konektovan wrote:
530i wrote:
Paulaner wrote:
E hvala ti puno :thumbup:
Iskreno prvi put cujem da se filter goriva ne mijenja..bas me interesuje razlog :zoka:
Vjerovatno je integrisan u pumpu ili slično pa se mijenja onda kad i pumpa goriva crkne. Nije jedini auto sa takvim sistemom.
Ja sam imao alfu 1.4 TS, i kod nje je bila ta varijanta,.
Cuo sam da neka auta nemaju nikako taj filter,pa sam mislio da i ovaj nema.Uglavnom hvala na odgovorima,necu nista dirati i traziti hljeba preko pogace :-)
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#9162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Na Peugeot 207 mi izbacilo kvar "INDICATOR FAULTY", zanima me zna li neko sta je kvar? Ili sta sve moze biti? Hvala unaprijed :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nesto sa zmigavcem :D , mozda sijalica :run:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#9164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

amar1994 wrote:nesto sa zmigavcem :D , mozda sijalica :run:
Jutros ne pokazuje nikakvu gresku :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#9165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

LikeLike wrote:Na Peugeot 207 mi izbacilo kvar "INDICATOR FAULTY", zanima me zna li neko sta je kvar? Ili sta sve moze biti? Hvala unaprijed :mrgreen:
Nije imalo kontakta vjerovatno pa nije radio jedan zmigavac
Ja imam problem s tim al meni je od starine pa je kontakt zahrdjao i tu je problem mada ne vjerujem da je isti taj problem kod tebe jer je auto mladje
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#9166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

supercali wrote:
LikeLike wrote:Na Peugeot 207 mi izbacilo kvar "INDICATOR FAULTY", zanima me zna li neko sta je kvar? Ili sta sve moze biti? Hvala unaprijed :mrgreen:
Nije imalo kontakta vjerovatno pa nije radio jedan zmigavac
Ja imam problem s tim al meni je od starine pa je kontakt zahrdjao i tu je problem mada ne vjerujem da je isti taj problem kod tebe jer je auto mladje
Desava mi se u zadnje vrijeme da mi u voznji izbacuje da mi ne radi sijalica, pa ukine, pa opet upali. Zna nervirati kad se ponavlja par puta u pola minute :D Bitno je da nije neki skup kvar. Lako cu za sijalice :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#9167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by supercali »

Nije do sijalice
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#9168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

LikeLike wrote:
supercali wrote:
LikeLike wrote:Na Peugeot 207 mi izbacilo kvar "INDICATOR FAULTY", zanima me zna li neko sta je kvar? Ili sta sve moze biti? Hvala unaprijed :mrgreen:
Nije imalo kontakta vjerovatno pa nije radio jedan zmigavac
Ja imam problem s tim al meni je od starine pa je kontakt zahrdjao i tu je problem mada ne vjerujem da je isti taj problem kod tebe jer je auto mladje
Desava mi se u zadnje vrijeme da mi u voznji izbacuje da mi ne radi sijalica, pa ukine, pa opet upali. Zna nervirati kad se ponavlja par puta u pola minute :D Bitno je da nije neki skup kvar. Lako cu za sijalice :D
Moze biti ona "ploca" sto se sijalica stavlja na nju... meni je to problem pravilo. Malo ismiglaj spojeve gdje se kopca...
User avatar
permanentan
Posts: 493
Joined: 30/01/2008 14:11

#9169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by permanentan »

Moze li preporuka za majstora za zamjenu seta kvacila na astri h 1.7 cdti? Kao i savjet kojeg proizvodjaca seta kvacila odabrati.
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

fakat ne kontam kad pitate za majstora :-)

nikom više sem bitangi ne idem nit mi pada na pamet da nekog drugog tražim.

evo vam covjek sa puno strpljenja odgovara na pitanja a da i ne vidi auto i vi opet pitate imal neki mehanicar da mjenja set kvacila :-)

ima Meho pored željinog stadiona----ona drvena garaža s desne strane, ima cojk i kanal u garaži pa bujrum-ko voli nek izvoli--a nije vala ni skup
User avatar
permanentan
Posts: 493
Joined: 30/01/2008 14:11

#9171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by permanentan »

muha_sa wrote:fakat ne kontam kad pitate za majstora :-)

nikom više sem bitangi ne idem nit mi pada na pamet da nekog drugog tražim.

evo vam covjek sa puno strpljenja odgovara na pitanja a da i ne vidi auto i vi opet pitate imal neki mehanicar da mjenja set kvacila :-)

ima Meho pored željinog stadiona----ona drvena garaža s desne strane, ima cojk i kanal u garaži pa bujrum-ko voli nek izvoli--a nije vala ni skup
Ovo ja da ispipam teren, da vidim smijem li mu se javiti :)
Ne znam da li bi radio ovo?
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

permanentan wrote:
muha_sa wrote:fakat ne kontam kad pitate za majstora :-)

nikom više sem bitangi ne idem nit mi pada na pamet da nekog drugog tražim.

evo vam covjek sa puno strpljenja odgovara na pitanja a da i ne vidi auto i vi opet pitate imal neki mehanicar da mjenja set kvacila :-)

ima Meho pored željinog stadiona----ona drvena garaža s desne strane, ima cojk i kanal u garaži pa bujrum-ko voli nek izvoli--a nije vala ni skup
Ovo ja da ispipam teren, da vidim smijem li mu se javiti :)
Ne znam da li bi radio ovo?
zašto ne bi radio :?

nisu ti prljave pare :lol:

samo furaj--ide ti auto u sigurne ruke :thumbup:
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#9173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

'ta će bitanga, nije društven, iz prve ti auto popravi, ni sprijateljit' se s njim ne možeš. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#9174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

LeKo wrote:'ta će bitanga, nije društven, iz prve ti auto popravi, ni sprijateljit' se s njim ne možeš. :D
budala :-) handri se da odvrne šaraf po poa sata umjesto da uzme mazolu pa krha po njemu---kolko god da je zapeko 10-ak udaraca macolom ima da popusti :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jbte nema me par sati odmah pocnu neke provokacije :lol: :lol:
Post Reply