Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9151 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by PipiDugaDevetka »

zavrzlama wrote:
p.k. wrote:Takodje sam, na Domu naroda, govorio o tome da BiH danas, bas kao i u ratu ima dva neprijatelja. Jedan je otvoreni separatizam, koji je ocigledan u RS-u i kojim se pokusava izbjeci suocavanje sa zlocinackim temeljima tog entiteta, a drugi je takodje separatizam ali koji ima sasvim drugu strategiju. Strategija ovog drugog separatizma se nada da ce iscrpljivanjem - koje se postize zadrzavanjem status quoa, neefikasnosti i nekaznjene drzavne korupcije sprovodi u FBiH - doci do promjene u raspolozenju i da ce gradjani pristati na podjelu BiH.
Strateski cilj Bosnjackog nacionalizma je da za neuspjeh ocuvanje BiH budu optuzeni Srbi i Hrvati.
Zbog ovakvih izjava "koje nisu tacne" i koje na mala vrata izjednacavaju sacicu neorganizovanih bosnjackih intelektualca sa ideologijom zlocina,genocida,urbicida,vi kao stranka i imate tako malu podrsku glasaca(pogotovo iz bosnjackog naroda,jer nekakav bosnjacki nacionalizam stavljate kao neprijatelje BIH"

U bosnjackom narodu ne postoji niz stranka koje propagiraju separatizam ,negiraju BIH,suzivot,dok sve stranke u rs-u su ideoloski,strateski i politicki p[rotiv BIH i svi bi je dijelili, samo jedni ratom,drugi mirnim putem ,treci pomocu MZ-a....ako postoji neki bosnjacki nacionalizam koji tezi podjeli BIH,isti provodi sacica ljudi, bez ikakve znacajne podrske u bosnjackom narodu,da ne govorim da nije javan institucionalan i transparentan...

Po tebi nesposobnost bosnjaka da odbrane BIH,je ravna zelji nebosnjaka da istu podijeli...aferim @pedja i sretno na izborima....
Hladan tuš za mene nakon ranijeg oduševljenja nastupom p.k. ovdje i svega što sam čuo od NS putem medija. Ja se izvinjavam svima kojima sam olako obećavao nešto, dva glasa iz obitelji. Izgleda da nisam jedini bio u zabludi i zabuni.

Moram priznati da o politici pojma nemam.

@p.k. molim da ne obraćaš pažnju na ovaj moj post. Samo ignoriši, kao da nisam ništa napisao.

@Pipi
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#9152 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

zavrzlama

S obzirom da ste pod navodnike stavili da mislite da moja teza nije tacna ne znam da li to znaci da mislite da jeste ili ste citirali nekoga...
U svakom slucaju.
Ja sam govorio o dvije vrste neprijatelja koji prijete sadasnjoj BiH, a vi ste tu tezu u svom komentaru prosirili na ratni period i izjednacili po metodama i uticaju jednu, drugu i trecu stranu.
Ja se nadam da niste u pravu i da jos uvijek postoji kriticna masa ciji je politicki cilj BiH, drzava ravnopravnih gradjana. Ali imam osjecaj da je broj gradjana koji tako misle danas, i u FBiH, manji nego sto je to slucaj bio 92", 95", 2000-te, itd.

p.k.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#9153 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by zavrzlama »

Pedja Kojovic wrote:zavrzlama

S obzirom da ste pod navodnike stavili da mislite da moja teza nije tacna ne znam da li to znaci da mislite da jeste ili ste citirali nekoga...
U svakom slucaju.
Ja sam govorio o dvije vrste neprijatelja koji prijete sadasnjoj BiH, a vi ste tu tezu u svom komentaru prosirili na ratni period i izjednacili po metodama i uticaju jednu, drugu i trecu stranu.
Ja se nadam da niste u pravu i da jos uvijek postoji kriticna masa ciji je politicki cilj BiH, drzava ravnopravnih gradjana. Ali imam osjecaj da je broj gradjana koji tako misle danas, i u FBiH, manji nego sto je to slucaj bio 92", 95", 2000-te, itd.

p.k.
Ja samo navodim da ne postoji organizovani,javni,transparentni bosnjacki nacionalizam koji forsira separatizam,gusi suzivot.dok ti bez argumenata insuiras neki bosnjacki separatizam koji pravi anarhiju u fbih sa ciljem podjele BIH...

broj gradjana u fbih koji je za BIH je znacajan isto kao i 92-e ,samo mnogim tim gradjanima(kao meni npr.) je dosta izjedenacavanja strana,poturanja insuicija,podilazenja neprijateljimna BIH i trazenja krivca medju probih snagama jer oni drugi ne odustaju od svojih namjera pa se trazi kompezacija i balans...
volant
Posts: 99
Joined: 05/04/2012 17:45

#9154 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by volant »

zavrzlama wrote:
Pedja Kojovic wrote:zavrzlama

S obzirom da ste pod navodnike stavili da mislite da moja teza nije tacna ne znam da li to znaci da mislite da jeste ili ste citirali nekoga...
U svakom slucaju.
Ja sam govorio o dvije vrste neprijatelja koji prijete sadasnjoj BiH, a vi ste tu tezu u svom komentaru prosirili na ratni period i izjednacili po metodama i uticaju jednu, drugu i trecu stranu.
Ja se nadam da niste u pravu i da jos uvijek postoji kriticna masa ciji je politicki cilj BiH, drzava ravnopravnih gradjana. Ali imam osjecaj da je broj gradjana koji tako misle danas, i u FBiH, manji nego sto je to slucaj bio 92", 95", 2000-te, itd.

p.k.
Ja samo navodim da ne postoji organizovani,javni,transparentni bosnjacki nacionalizam koji forsira separatizam,gusi suzivot.dok ti bez argumenata insuiras neki bosnjacki separatizam koji pravi anarhiju u fbih sa ciljem podjele BIH...

broj gradjana u fbih koji je za BIH je znacajan isto kao i 92-e ,samo mnogim tim gradjanima(kao meni npr.) je dosta izjedenacavanja strana,poturanja insuicija,podilazenja neprijateljimna BIH i trazenja krivca medju probih snagama jer oni drugi ne odustaju od svojih namjera pa se trazi kompezacija i balans...

zavrzlama, mislim da nije fer da pedji poturas izjednacavenje strana itd.

u jedno dvjesta postova na ovom forumu smo svi imali priliku utvrditi kako i zasto pedja razmislja i ja bi volio da je vise ljudi u nasoj zemlji koji se za bih bore na nacin kako to cini NS i pedja kao njihov prestavnik. ovo je nizak udarac bez osnove.

usput,presmijesno mi je kako ljudi odmah dramaticno odluce da hoce ili nece glasati za nekoga, kao, strasno razocarani. :lol:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9155 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

volant wrote: ma sta ti nekome podastires politicku korektnost? iz anonimnosti pametujes a covjek ovdje na tristotinjak stranica konsekventno, principijelno odgovara i razgovara sa svim zainteresiranima, ne libi se da se ocituje i licno i kao predstavnik NS o svim temama i po svim povodima i pritom je uglavnom racionalan i upravu.
ta doza zlobe i cinizma je nesnosljiva prije jutarnje kave, stvarno...!
:lol:

Btw, ako si trol koji jebe Kojovicu koncepciju, ide ti super... Ako si, pak, neki, koji u ns-u vodu nosi, slabo se tamo iko napije vode... :D
Challenger__ wrote:
MUNAFIK wrote:Kad samo kazem, svojim prijateljima gradjanima (a vjernicima), razocaranim u SDP, SDA i sve ostale koji neku nadu vide u NS, da im se stranka bori za legalizaciju droga i gejovluka bit ce mi bas veselo :lol:
Pa šta su oni mislili? NS je (socijalno) liberalna stranka.
"Socijalno" my ass... Interesno liberalna, e to vec moze... :D
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#9156 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by NKVD »

zavrzlama wrote: Ja samo navodim da ne postoji organizovani,javni,transparentni bosnjacki nacionalizam koji forsira separatizam,gusi suzivot...
A ja ti, pak, potpuno trijezan i relativno nadrkan, tvrdim suprotno. Naravno da postoji bošnjački nacionalizam koji guši saživot a ti ako ga nisi svjestan, ako ga ne vidiš, ne osjetiš u svim, ponavljam, svim sferama života - e onda je to već ozbiljan problem.

Alijini isprdci i "kome ćemo se mi ba prilagođavati" kamarila su toliko transparentni u "širenju saživota" da bi ih ja, sidranovski, svaki sabah i akšam slao u lijepi sukurac. Njima je bitna potpuna kontrola a tek pod be im je šta kontrolišu. Fildžan fildžan.

Jok, nego šire povazdan ljubavne poruke vlasima i, gluho bilo, onim još gorima - ćafirima. U koje se, sada već manje trijezan i potpuno nadrkan, i sam ubrajam. Mislim na popularne ćafire, naravski.

To je jedna bagra koja se na krilima kolektivizma i ezana, nazivajući selam i šireći islam, strašno osilila i otklizala duboko u nacionalizam. Možda oni toga nisu svjesni, možda ni ti to ne vidiš ali to situaciju čini još tragičnijom.

Hoćemo li opet o kantonalnoj skupštini i njenoj sramnoj odluci u vezi optuženih za silos? Koliko je to transparentno, koliko javno i koliko organizovano?

Džaba ti je hrsuzu govoriti da je hrsuz, pijanom da je pijan.

Ovdje se kakav mehak, a za kriminal podoban, vlah povećalom traži da bi se uspostavio lažni sukurac suživot i metnulo ga se na neku lafo funkciju. Ništa od toga nema, to je samo zamazivanje očiju i laganje samog sebe. U cilju ostajanja na vlasti.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9157 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Opet ovaj mjesa sve zivo. :roll:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#9158 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Innovation »

Kakav "dobar" post :mrgreen: . Samo ,zao mi je, da ne razumijem Vas jezik. Kod nas se tako ne govori. Cudi me da g. Kojovic dozvoljava "strani jezik" na svojoj temi.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70316
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9159 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

NKVD wrote:
zavrzlama wrote: Ja samo navodim da ne postoji organizovani,javni,transparentni bosnjacki nacionalizam koji forsira separatizam,gusi suzivot...
A ja ti, pak, potpuno trijezan i relativno nadrkan, tvrdim suprotno. Naravno da postoji bošnjački nacionalizam koji guši saživot a ti ako ga nisi svjestan, ako ga ne vidiš, ne osjetiš u svim, ponavljam, svim sferama života - e onda je to već ozbiljan problem.

Alijini isprdci i "kome ćemo se mi ba prilagođavati" kamarila su toliko transparentni u "širenju saživota" da bi ih ja, sidranovski, svaki sabah i akšam slao u lijepi sukurac. Njima je bitna potpuna kontrola a tek pod be im je šta kontrolišu. Fildžan fildžan.

Jok, nego šire povazdan ljubavne poruke vlasima i, gluho bilo, onim još gorima - ćafirima. U koje se, sada već manje trijezan i potpuno nadrkan, i sam ubrajam. Mislim na popularne ćafire, naravski.

To je jedna bagra koja se na krilima kolektivizma i ezana, nazivajući selam i šireći islam, strašno osilila i otklizala duboko u nacionalizam. Možda oni toga nisu svjesni, možda ni ti to ne vidiš ali to situaciju čini još tragičnijom.

Hoćemo li opet o kantonalnoj skupštini i njenoj sramnoj odluci u vezi optuženih za silos? Koliko je to transparentno, koliko javno i koliko organizovano?

Džaba ti je hrsuzu govoriti da je hrsuz, pijanom da je pijan.

Ovdje se kakav mehak, a za kriminal podoban, vlah povećalom traži da bi se uspostavio lažni sukurac suživot i metnulo ga se na neku lafo funkciju. Ništa od toga nema, to je samo zamazivanje očiju i laganje samog sebe. U cilju ostajanja na vlasti.
Da, da, postoji bosnjacki nacionalizam, samo je problem kako se postaviti prema tom problemu. (iako si ovo opisao na grozan nacin, nake frustracije izbijaju iz tebe). Ako tebi treba povecalo da nadjes Dodika i njegove pristalice koji stalno govore da BiH ne moze opstati i da se treba razici, ja bih ti preporucila da pod hitno posjetis makar ocnog ljekara...

Ali rjesenje problema sigurno nije zmirenje na srpski nacionalizam, pozivanje Dodika na otcjepljenje RS-a, negiranje genocida, govorenje da RS nije nastala na genocidu...

Hebo stranku koja se pokusava dodvorati jednom narodu na stetu ostalih naroda u ovoj drzavi...a koliko sam ja upratila, to radi NS

Ali eto, ako legalizuju marihuanu, imaju glas od mene
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#9160 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by NKVD »

plain vanilla wrote:
...(iako si ovo opisao na grozan nacin, nake frustracije izbijaju iz tebe). ...
Potpuno si u pravu za frustracije - teške i višeslojne. Bilo bi ih glupo skrivati a još gore ignorisati. Nego se pokušati sa njima na otvorenom nositi. Od tuda i jezik i način na koji pišem. Kad govorim, što je rijekto, još sam gori.

Otkud ti Dodik, majke ti mile?

A za vutru si, ponovo, u pravu. Samo nemoj čekati da je NS legalizuje, poguraj ih sad, akontativno.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70316
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9161 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

NKVD wrote:
plain vanilla wrote:
...(iako si ovo opisao na grozan nacin, nake frustracije izbijaju iz tebe). ...
Potpuno si u pravu za frustracije - teške i višeslojne. Bilo bi ih glupo skrivati a još gore ignorisati. Nego se pokušati sa njima na otvorenom nositi. Od tuda i jezik i način na koji pišem. Kad govorim, što je rijekto, još sam gori.

Otkud ti Dodik, majke ti mile?

A za vutru si, ponovo, u pravu. Samo nemoj čekati da je NS legalizuje, poguraj ih sad, akontativno.
otkud mi Dodik? ma on je drzavljanin iste drzave kao i ja, caki preCjednik jednog entiteta..nije valjda da pricamo samo o svom haustoru?
Ako pricamo o drzavi, politici, nacionalizmu, onda cemo da pricamo i o Sarajevu, Mostaru, Banjaluci, Tuzli, Bijeljini, Capljini...a ne samo dokle pogled doseze
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#9162 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by debeljko20 »

plain vanilla wrote:
otkud mi Dodik? ma on je drzavljanin iste drzave kao i ja, caki preCjednik jednog entiteta..nije valjda da pricamo samo o svom haustoru?
Ako pricamo o drzavi, politici, nacionalizmu, onda cemo da pricamo i o Sarajevu, Mostaru, Banjaluci, Tuzli, Bijeljini, Capljini...a ne samo dokle pogled doseze
ti bi trebala da se kandiduješ negdje za nešto, ako nisi aktivna u politici da se aktiviraš. ozbiljno.
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#9163 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by NKVD »

plain vanilla wrote:
otkud mi Dodik? ma on je drzavljanin iste drzave kao i ja, caki preCjednik jednog entiteta..nije valjda da pricamo samo o svom haustoru?
Ako pricamo o drzavi, politici, nacionalizmu, onda cemo da pricamo i o Sarajevu, Mostaru, Banjaluci, Tuzli, Bijeljini, Capljini...a ne samo dokle pogled doseze
I tu si u pravu, mora se pričati. A kad se priča svašta se kaže, filozof akedemik doktor Blažević poručuje.

Međutim, malo smo pričali o eventualnom bošnjačkom nacionalizmu na, potpuno neprikladno, temi o NS. Kada bi pričali o sintezi istoga, ako pretpostavimo da eto on ipak malčice postoji, sigurno bi otišli i dalje i dublje od Dodika. Kada bi pričali o uzrocima zašto smrducka u našem haustoru, lako bi objašnjenje našli u okruženju.

Ali ne i opravdanje!

Ja na to neću da pristanem, na tu tezu, nedavno se Bakir Izetbegović istom razmetao, da su za baš sve krivi, inače neosporna, agresija sprskog a potom i hrvatskog ekstremizma. Da je za stanje danas u kantonu ili opštini Centar jedini i isključivi krivac agresor te da je naša eventualna zasluga za teško stanje zanemariva, nedostojna pomena. Da ne govorimo o pozivanju na odgovornost.

E, o tome ja pričam. A kad pričam, svašta kažem. Pa ne moram valjda svaki put kad spomenem neki naš marifetluk obavezno ubaciti jedno pet-šest kopi pejst paragrafa o Radovanu i ovoj stoci koja ga je naslijedila na čelu RS-a!?
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#9164 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by zavrzlama »

NKVD wrote:
zavrzlama wrote: Ja samo navodim da ne postoji organizovani,javni,transparentni bosnjacki nacionalizam koji forsira separatizam,gusi suzivot...
A ja ti, pak, potpuno trijezan i relativno nadrkan, tvrdim suprotno. Naravno da postoji bošnjački nacionalizam koji guši saživot a ti ako ga nisi svjestan, ako ga ne vidiš, ne osjetiš u svim, ponavljam, svim sferama života - e onda je to već ozbiljan problem.

Alijini isprdci i "kome ćemo se mi ba prilagođavati" kamarila su toliko transparentni u "širenju saživota" da bi ih ja, sidranovski, svaki sabah i akšam slao u lijepi sukurac. Njima je bitna potpuna kontrola a tek pod be im je šta kontrolišu. Fildžan fildžan.

Jok, nego šire povazdan ljubavne poruke vlasima i, gluho bilo, onim još gorima - ćafirima. U koje se, sada već manje trijezan i potpuno nadrkan, i sam ubrajam. Mislim na popularne ćafire, naravski.

To je jedna bagra koja se na krilima kolektivizma i ezana, nazivajući selam i šireći islam, strašno osilila i otklizala duboko u nacionalizam. Možda oni toga nisu svjesni, možda ni ti to ne vidiš ali to situaciju čini još tragičnijom.

Hoćemo li opet o kantonalnoj skupštini i njenoj sramnoj odluci u vezi optuženih za silos? Koliko je to transparentno, koliko javno i koliko organizovano?

Džaba ti je hrsuzu govoriti da je hrsuz, pijanom da je pijan.

Ovdje se kakav mehak, a za kriminal podoban, vlah povećalom traži da bi se uspostavio lažni sukurac suživot i metnulo ga se na neku lafo funkciju. Ništa od toga nema, to je samo zamazivanje očiju i laganje samog sebe. U cilju ostajanja na vlasti.
ja znam najmanje 10 bosnjaka u mom gradu koji bi sutra potpisali za bosnjikistan(podjelu BIH) i ukinuli srbima i hrvatima i ostalima sva prava.....MEDJUTIM to su pojedinci koji nisu javno organizovani,nemaju podrsku ni 1%bosnjaka oko njih,nemaju stranku na cijim mitizima bosnjacim i ostalim porucuju kako su za podjelu BIH..itd...te ljude(bosnjake) se ne moze porediti sa srpskom politikom u BIH koja je imala za cilj unistenje BIH i danas 99,9% stranaka kod BIH srba rade na disoluciji BIH,radi toga bosnjake se ne moze kao @pedja konstruisati u neprijatelje BIH no.2 "Bosnjacki Nacionalizam"....da je Pedja rekao"I u bosnjackom narodu postoje pojedinci ili grupice koje su za podjelu BIH" bilo bi u redu....Sad da li je Pedja iz neiskustva ili zlonamjernosto napisao "Bosnjacki Nacionalizam" to samo on zna,a znat ce i drugi malo kasnije..
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9165 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Mogao bi se pri prici o marifetlucima drzati istih, umjesto da ubacis 5 drugih stvari koje nemaju blage veze sa tezom.
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#9166 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by NKVD »

Generalno će, ali i nažalost, najozbiljniji problem da bi se Naša stranka prihvatila kao eventualna ozbiljna opcija za šire mase biti otvaranje teških tema. I čeprkanje po istima.

Ova o bošnjačkom nacionalizmu je svakako jedna od tih. Kao i ona o našoj (pri tome je to "naše" dosta mutno) odgovornosti za ovo ili ono.

Koliko je to pametno raditi sad, ne znam. Vjerovatno jeste. Nadam se da za to imaju kuveta, mts-a i ljudstva.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#9167 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by zavrzlama »

zavrzlama, mislim da nije fer da pedji poturas izjednacavenje strana itd.

u jedno dvjesta postova na ovom forumu smo svi imali priliku utvrditi kako i zasto pedja razmislja i ja bi volio da je vise ljudi u nasoj zemlji koji se za bih bore na nacin kako to cini NS i pedja kao njihov prestavnik. ovo je nizak udarac bez osnove.

usput,presmijesno mi je kako ljudi odmah dramaticno odluce da hoce ili nece glasati za nekoga, kao, strasno razocarani. :lol:


nije na odmet procitati post,analizirati isti i naci neistine...
Takodje sam, na Domu naroda, govorio o tome da BiH danas, bas kao i u ratu ima dva neprijatelja. Jedan je otvoreni separatizam, koji je ocigledan u RS-u i kojim se pokusava izbjeci suocavanje sa zlocinackim temeljima tog entiteta, a drugi je takodje separatizam ali koji ima sasvim drugu strategiju. Strategija ovog drugog separatizma se nada da ce iscrpljivanjem - koje se postize zadrzavanjem status quoa, neefikasnosti i nekaznjene drzavne korupcije sprovodi u FBiH - doci do promjene u raspolozenju i da ce gradjani pristati na podjelu BiH.
Strateski cilj Bosnjackog nacionalizma je da za neuspjeh ocuvanje BiH budu optuzeni Srbi i Hrvati.
Koja bosnjacka stranka odbija reforme koje trazi evropa,koja bosnjcka stranka odbija jedinstvenu policiju,koja bosnjacka stranka odbija ulazak u NATO i EU....
znaci @pedja se sluzi konstrukcijama i obmanom..

Svi znamo da srpski politicari zele status quo jer se boje promjena i jacanja BIH,to je istina..

Ako je ikad "Bosnjacki Nacionalizam" postojao i zelio ovo sto @pedja govori,dosad su milion puta mogli dogovorit podjelu BIH sa drugom stranom,nego eto imaju zajebani strategiju cekaju da optuze srbe i hrvate (koji se ubise da sacuvaju BIH) za podjelu BIH.... :zjev:
:zjev:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70316
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9168 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

NKVD wrote:
I tu si u pravu, mora se pričati. A kad se priča svašta se kaže, filozof akedemik doktor Blažević poručuje.

Međutim, malo smo pričali o eventualnom bošnjačkom nacionalizmu na, potpuno neprikladno, temi o NS. Kada bi pričali o sintezi istoga, ako pretpostavimo da eto on ipak malčice postoji, sigurno bi otišli i dalje i dublje od Dodika. Kada bi pričali o uzrocima zašto smrducka u našem haustoru, lako bi objašnjenje našli u okruženju.

Ali ne i opravdanje!

Ja na to neću da pristanem, na tu tezu, nedavno se Bakir Izetbegović istom razmetao, da su za baš sve krivi, inače neosporna, agresija sprskog a potom i hrvatskog ekstremizma. Da je za stanje danas u kantonu ili opštini Centar jedini i isključivi krivac agresor te da je naša eventualna zasluga za teško stanje zanemariva, nedostojna pomena. Da ne govorimo o pozivanju na odgovornost.

E, o tome ja pričam. A kad pričam, svašta kažem. Pa ne moram valjda svaki put kad spomenem neki naš marifetluk obavezno ubaciti jedno pet-šest kopi pejst paragrafa o Radovanu i ovoj stoci koja ga je naslijedila na čelu RS-a!?
Ocito brze mislis nego sto pises, jer ja u tvom postu nisam primijetila da spominjes odredjenu opstinu ili kanton, pisao si o nacionalizmu, a to je ipak pojam koji se prostire malo dalje od jedne opstne ili kantona.

Ti mijesas (ne valja ljut pisati, svasta se nadrobi) vrlo razlicite pojmove. Oni jesu stetni po nas, ali nisu isti i nikako se ne mogu izjednaciti. Agresija i genocid je jedno, lopovluk je drugo..

Mozda malo napamet i bez dokaza, ali mislim da ne grijesim kad kazem da steta odnosno krivac o kojem ti govoris nije bosnjacki nacionalizam nego bosnjacki lopovluk.
Agresor (kako si ga nazvao) je kriv za umiranje ljudi, patnju nekoliko godina, razaranje kuca, stanova, fabrika i sl..da ne nabrajam, znamo svi sta je rat i koje su njegove posljedice..
Ovo danas sto se dogadja nije rezultat bosnjackog nacionalizma nego iskljucivo rezultat lopovluka, pa mozemo ga nazvati i bosnjackim lopovlukom s obzirom da je najvise Bosnjaka..

I kakve sve to ima veze s Nasom strankom...cekamo da se pojavi stranka (na drzavnom nivou) koja ce pomesti lopove koji nam otimaju hljeb iz usta, koji koriste iste metode zastrasivanja da bi zadrzale ovcice u stadu- Dodik najavi otcjepljenje, uz parolu RS zauvijek, Covic priziva Treci, Platformasi ne daju RS ni treci, i to je sva demagogija oko koje se BiH vrti sve ove godine. Narod klice osloboditeljima/spasiteljima u vidu ovih nabrojanih, nema veze sto je stomak prazan.
Ali stranka koja dodje ne moze isticati samo jedan narod, ne moze zmiriti na zlocine, na genocid, mora stvar nazvati pravim imenom...i naravno da nece nista biti preko noci, ali ulizivanje i podilizanje jednom narodu nece donijeti rezultate, bar ne dugorocne..Nasa stranka bi mnogo mogla nauciti iz primjera SDP-a koji je pozelenio kao najzelenija trava...
User avatar
plain vanilla
Posts: 70316
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9169 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by plain vanilla »

debeljko20 wrote:
plain vanilla wrote:
otkud mi Dodik? ma on je drzavljanin iste drzave kao i ja, caki preCjednik jednog entiteta..nije valjda da pricamo samo o svom haustoru?
Ako pricamo o drzavi, politici, nacionalizmu, onda cemo da pricamo i o Sarajevu, Mostaru, Banjaluci, Tuzli, Bijeljini, Capljini...a ne samo dokle pogled doseze
ti bi trebala da se kandiduješ negdje za nešto, ako nisi aktivna u politici da se aktiviraš. ozbiljno.
nakon Dzenane ne znam da li da ovo shvatim kao uvredu ili kompliment :D

u svakom slucaju, nisam politicki aktivna i ne planiram biti, nije to za mene
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9170 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Dakle ne treba podilazati ni jednom narodu, ali kada se stvari nazovu pravim imenom onda je to pozeleniti. :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9171 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

Pedja Kojovic wrote:banksy

I dalje tako mislim i upravo zbog toga uvijek kada dajem izjavu za njih to radim pod uslovom da krajnji tekst dobijem na autorizaciju. To sam sugerisao svima u stranci i znam da je Dino ovom prilikom upravo to zahtijevao.
Nazalost, niti jedan medij se, a u tome posebno prednjace dnevne novine Oslobodjenje i D.Avaz, ne drzi elementarnog pravila zurnalizma koja garantuje priliku svim stranama o kojima se govori da dobiju prostor da se objasne ili odbrane.

p.k.
Oslobođenje nije tema, naši mediji nisu tema, žurnalizam nije tema. Pisala sam o tvom nekadašnjem odnosu prema Avazu i Utemeljitelju i tvom odnosu prema njima danas.

Da mislim o Avazu i Radončiću ovo što ti misliš:

O vjerodostojnosti s kojom BiH mediji, a pogotovo Dnevni Avaz, prenose izjave, o nedostatku elementarne profesionalnosti i znanja urednika i novinara, zaista ne mislim trosit rijeci.)

Kada bih bio u poziciji da jednim potezom i to prstom nekome pokazem na primjer koji simbolizira moralni i zakonski ambis u koji je BiH gurnuta zavezanih ociju i vezanih ruku ja bih pokazao prstom na zgradu/e Dnevnog Avaza.

p.k.
... ne bih nikad ni riječ rekla tim novinama i novinarima, imala bih svoje mišljenje i stav i držala bih ga se.

Ipak, nakon Dinine subotnje Avazove naslovnice i intervjua na 5 strana, gdje je svojim ustima izgovarao Utemeljiteljeve rečenice o Utemeljiteljevim političkim konkurentima, jučer u Avazu, uprkos ''gađenju'', nastupaš ti gdje uz polupismenog Škaljića jedini komentiraš Ž. Budmira (''enciklopedija psihičke izopačenosti'' :? ), bez da je taj drugi dobio priliku da kaže nešto u svoju odbranu, a što je, kako sam kažeš, novinarski nedopustivo.

Da ne duljim, da se ne foliramo,
Evidentno je da ste stali uz Radončića i SBB, da on to raskošno eksploatira praveći od vas svoje glasnogovornike i trabante. Za tu uslugu ste nešto i dobili ili vam je obećano, i to je politička borba i biranje političkih saveznika i strategija za koju mislite da će vam donijeti korist i to je OK. Ja mislim da je u pitanju pogrešna procjena, da vas jeftino troši i da vam to dugoročno ne može donijeti ništa dobro. Pa i ako ste pristali na tu nemoralnu ulogu, radite to makar malo dostojanstvenije i prikrivenije, jer ovako baš bode oči i javnost to percipira i evidentira i postižete kontraefekat gdje sami sebi nanosite političku štetu i režete granu na kojoj sjedite.
Sve najbolje,

(edit: primjećujem zapravo da ste oduvijek imali posebne veze s Avazom. Dinina sestra Fahrina urednica, V. Domljan Fahrin kolumnist, N. Despotović Fahrin računovođa, cijeli vrh s Ganićevog fakulteta ...)
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#9172 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Petit_Beurre »

@ Dan Brown iznad mene,
zaboravi spomenutit da smo, između ostalog, kukavičije jaje, srBsko.

Naša stranka o izjavi hrvatskog predsjednika Ive Josipovića

Naša stranka pozdravlja izjavu hrvatskog predsjednika Ive Josipovića kako je on predsjednik i hrvatskih Srba, smatrajući je vrlo odgovornom i pozitivnom u kontekstu stabilizacije odnosa u regionu.

„Zbog zaokupljenosti našom političkom stvarnošću i operetnim obratima na bosanskohercegovačkoj političkoj sceni, često ne obraćamo pažnju važnim signalima iz susjednih zemalja - na svoju štetu. A intervju koji je predsjednik Hrvatske Ivo Josipović dao riječkom Novom listu 30. kolovoza predstavlja, u jednom važnom aspektu, prekretnicu u percepciji unutrašnjih političkih odnosa ne toliko u Hrvatskoj koliko u našoj zemlji. Jer, nakon što je učinio historijski korak ustvrdivši da je on, a ne Milorad Pupovac, vođa (i) hrvatskih Srba, Josipović bi morao jasno i nedvosmisleno objasniti zašto Željko Komšić ne može biti vođa (ni) bosanskohercegovačkih Hrvata.“ izjavio je član Političkog savjeta Naše stranke Tarik Haverić. „Bojimo se, ipak, da ćemo i ovoga puta ostati prikraćeni. Jer, u jednom intervjuu u kolovozu 2011, povodom obilježavanja godišnjice Oluje, predsjednik Josipović je već bio potvrdio da hrvatski Srbi mogu biti politički Hrvati, ali da nikad nismo dočekali logičan nastavak: da bosanskohercegovački Hrvati mogu biti politički Bosanci.“ zaključio je Haverić.

http://nasastranka.ba/bs/iz-medija-pres ... -josipovia
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59312
Joined: 15/12/2008 16:53

#9173 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Tarik lucidan kao i uvijek... šteta što nije lik kojeg možete isturiti u prvi plan.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#9174 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote: ... ne bih nikad ni riječ rekla tim novinama i novinarima, imala bih svoje mišljenje i stav i držala bih ga se.

Ipak, nakon Dinine subotnje Avazove naslovnice i intervjua na 5 strana, gdje je svojim ustima izgovarao Utemeljiteljeve rečenice o Utemeljiteljevim političkim konkurentima, jučer u Avazu, uprkos ''gađenju'', nastupaš ti gdje uz polupismenog Škaljića jedini komentiraš Ž. Budmira (''enciklopedija psihičke izopačenosti'' :? ), bez da je taj drugi dobio priliku da kaže nešto u svoju odbranu, a što je, kako sam kažeš, novinarski nedopustivo.

Da ne duljim, da se ne foliramo,
Evidentno je da ste stali uz Radončića i SBB, da on to raskošno eksploatira praveći od vas svoje glasnogovornike i trabante. Za tu uslugu ste nešto i dobili ili vam je obećano, i to je politička borba i biranje političkih saveznika i strategija za koju mislite da će vam donijeti korist i to je OK. Ja mislim da je u pitanju pogrešna procjena, da vas jeftino troši i da vam to dugoročno ne može donijeti ništa dobro. Pa i ako ste pristali na tu nemoralnu ulogu, radite to makar malo dostojanstvenije i prikrivenije, jer ovako baš bode oči i javnost to percipira i evidentira i postižete kontraefekat gdje sami sebi nanosite političku štetu i režete granu na kojoj sjedite.
Sve najbolje,

(edit: primjećujem zapravo da ste oduvijek imali posebne veze s Avazom. Dinina sestra Fahrina urednica, V. Domljan Fahrin kolumnist, N. Despotović Fahrin računovođa, cijeli vrh s Ganićevog fakulteta ...)
Lijevo krilo SBB-a ...
User avatar
_Saša_
Posts: 149
Joined: 09/07/2012 09:49

#9175 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by _Saša_ »

Zavrzlama@
Ako sam ja tebe shvatio (po tebi) nacionalizam u bosnjackim strankama je zdrava stvar koji samo jaca ovu drzavu tj drzi je na okupu? :?
Mislim da je pedja blizi tim likovima od tebe i mene (tj licno ih i poznaje) i vjerovatno je vidio sa kim ima posla.
Bosnjaci su sacuvali ovu zemlju od raspada, zalosno je su se mnogi pridruzili urusavanju pljackajuci je a kad uperis prst na njih, kao da si napravio blasfemiju.
Locked