Takodje sam, na Domu naroda, govorio o tome da BiH danas, bas kao i u ratu ima dva neprijatelja. Jedan je otvoreni separatizam, koji je ocigledan u RS-u i kojim se pokusava izbjeci suocavanje sa zlocinackim temeljima tog entiteta, a drugi je takodje separatizam ali koji ima sasvim drugu strategiju. Strategija ovog drugog separatizma se nada da ce iscrpljivanjem - koje se postize zadrzavanjem status quoa, neefikasnosti i nekaznjene drzavne korupcije sprovodi u FBiH - doci do promjene u raspolozenju i da ce gradjani pristati na podjelu BiH.
Strateski cilj Bosnjackog nacionalizma je da za neuspjeh ocuvanje BiH budu optuzeni Srbi i Hrvati.
Zbog ovakvih izjava "koje nisu tacne" i koje na mala vrata izjednacavaju sacicu neorganizovanih bosnjackih intelektualca sa ideologijom zlocina,genocida,urbicida,vi kao stranka i imate tako malu podrsku glasaca(pogotovo iz bosnjackog naroda,jer nekakav bosnjacki nacionalizam stavljate kao neprijatelje BIH"
U bosnjackom narodu ne postoji niz stranka koje propagiraju separatizam ,negiraju BIH,suzivot,dok sve stranke u rs-u su ideoloski,strateski i politicki p[rotiv BIH i svi bi je dijelili, samo jedni ratom,drugi mirnim putem ,treci pomocu MZ-a....ako postoji neki bosnjacki nacionalizam koji tezi podjeli BIH,isti provodi sacica ljudi,bez ikakve znacajne podrske u bosnjackom narodu,da ne govorim da nije javan institucionalan i transparentan...
Po tebi nesposobnost bosnjaka da odbrane BIH,je ravna zelji nebosnjaka da istu podijeli...aferim @pedja i sretno na izborima....