Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
gentoo
Posts: 4589
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#9101 Re: Zeničani

Post by gentoo »

prototype wrote:Ljudi, ne znam gdje da pitam :) usmjerite ako znate!

Da li neko radi u Sarajevu (centar), od 9 do 17h, putuje autom svaki dan na relaciji ZE-SA-ZE i traži još jednog 'sapatnika' za podjelu troškova? :)
pozdrav

Ne znam koliko ti se to isplati.. Stvari za uzeti u obzir:

- kvar na autu (jedino prevozno sredstvo u tvom slucaju)
- covjek cije je auto ide na godisnji/bolestan/whatevs
- cijena putarina + gorivo ne ide ispod 600KM mjesecno.. tj. u najboljem slucaju placas 150KM, imaj takodje u vidu da covjek cije je auto moze 'ladno za amortizaciju da uzme 100-150 tj. da se on vozi za dž

Mjesecna karta za bus ako nije manje od 200 nije ni vise.. imas relativno vise prostora(leg room) i za odspavati. Ima autobuskih linija ZE-SA koje prolaze relativno jednim dijelom i centrom (ne znam gdje radis, ali recimo ako si negdje blizu miljacke :) ) pa mozes biti dobar sa vozacima da ti negdje stanu itd,itd..

Ja sam svakodnevno 5 god. putovao pa imam i malo vise iskustva, sve opcije sagledati ne razmisljati gospodski :) .. A ako imas platu 3-4k onda u prvu banku po kredit pa svojim vozilom ko gospodin.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9102 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nakon niza losih rijeci mala pohvala za nasu saobracajnu miliciju. Skontali su da imaju aparat i da mogu slikat ove levate sto parkiraju Bog zna gdje, pa se grad malkoo i ocistio (pogotovo Crkvice i Odmut). Haman ona grupa na fb radi svoje :lol: :lol:
User avatar
asMir11
Posts: 113
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12

#9103 Re: Zeničani

Post by asMir11 »

prototype wrote:Ljudi, ne znam gdje da pitam :) usmjerite ako znate!

Da li neko radi u Sarajevu (centar), od 9 do 17h, putuje autom svaki dan na relaciji ZE-SA-ZE i traži još jednog 'sapatnika' za podjelu troškova? :)
pozdrav
Meni bi dobro došla dva-tri saputnika da idu za Rajlovac, Nedžariće, Ilidžu ili Dobrinju od 8 do 16 h :roll: Znam da ti nisam pomogao, ali barem nek znaš da nisi jedini/jedina sa sličnom željom :-D
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#9104 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Casual's wrote:Nakon niza losih rijeci mala pohvala za nasu saobracajnu miliciju. Skontali su da imaju aparat i da mogu slikat ove levate sto parkiraju Bog zna gdje, pa se grad malkoo i ocistio (pogotovo Crkvice i Odmut). Haman ona grupa na fb radi svoje :lol: :lol:
Danas sam ih i ja vidio na carini gore kod tehnomaxa, još da se malo sredi onaj krkljanac između pijace i ekonomske škole :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9105 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nadjoh temu o Zenici na skyskraperu (ne znam je li dozvoljeno stavljanje linkova) u kojoj se prate gradjevinski radovi u nasem gradu. Elem puno je manje sivila, vise optimizma, nego na nasoj temi :P

Mada vjecitom skeptiku u meni sve poprilicno lici na rezimske medije, ali hajd eto :D

Elem ono o cemu nismo pricali ovdje, a vjerujem da kamen i Kasual's ponesto znaju o tome, je slijedece:

-Almijev centar na Kanalu (gradnja treba poceti na proljece)

-Rekonstrukcija Papirne (upucen javni poziv, Jovanovic tvrdi da ima zainteresovanih, da ce se graditi fintess, kafic i sportska dvorana)

-Iza restorana Dubrovnik, na mjestu nekadasnje praonice gradi se stambeno poslovni objekat. Takodjer spominju da si na Piscu takvo nesto gradi, valjda ITC i na Talica brdu (ne znam gdje, spominje se Adelmo).

-Hotel Rudar bi konacno trebao postati Studentski dom. Direktor Rudnika veli da su se sve dogovorili sa Univerzitetom, da bi i radnici trebali ostati, a da je na potezu Skupstina Kantona. Spominje se i Amel Beganovic u nekoj opciji, ali je navodno izvisio.

Eto drugarice i drugovi.

P.S. Ko mi moze nesto vise reci o tim zgradama na Bristu? Koliko su daleko od Pravoslavne crkve? Kakva je orijentacija i gledaju li stanovi na grad?
Dee-Dee_13
Posts: 425
Joined: 12/11/2011 21:57

#9106 Re: Zeničani

Post by Dee-Dee_13 »

"Historijska noć za Zenicu i Zeničko-dobojski kanton! Poslanici Skupštine ZDK-a večeras su jednoglasno donijeli odluku o formiranju Medicinskog fakulteta pri Univerzitetu u Zenici!" :shock:
Vidjeh na facebook-u, na stranici ZenicaLife,.....Ne znam cak ni sta da prokomentarisem..... :?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9107 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Dee-Dee_13 wrote:"Historijska noć za Zenicu i Zeničko-dobojski kanton! Poslanici Skupštine ZDK-a večeras su jednoglasno donijeli odluku o formiranju Medicinskog fakulteta pri Univerzitetu u Zenici!" :shock:
Vidjeh na facebook-u, na stranici ZenicaLife,.....Ne znam cak ni sta da prokomentarisem..... :?
Ako znas kako izgleda med.fakultet u sarajevu uopste nije losa stvar ;-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#9108 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dee-Dee_13 wrote:"Historijska noć za Zenicu i Zeničko-dobojski kanton! Poslanici Skupštine ZDK-a večeras su jednoglasno donijeli odluku o formiranju Medicinskog fakulteta pri Univerzitetu u Zenici!" :shock:
Vidjeh na facebook-u, na stranici ZenicaLife,.....Ne znam cak ni sta da prokomentarisem..... :?


i obavezno duvnjakova faca je tu
Dee-Dee_13
Posts: 425
Joined: 12/11/2011 21:57

#9109 Re: Zeničani

Post by Dee-Dee_13 »

kamen spoticanja wrote:
Dee-Dee_13 wrote:"Historijska noć za Zenicu i Zeničko-dobojski kanton! Poslanici Skupštine ZDK-a večeras su jednoglasno donijeli odluku o formiranju Medicinskog fakulteta pri Univerzitetu u Zenici!" :shock:
Vidjeh na facebook-u, na stranici ZenicaLife,.....Ne znam cak ni sta da prokomentarisem..... :?
Ako znas kako izgleda med.fakultet u sarajevu uopste nije losa stvar ;-)
Da, znam. Ali ne znam da li mi, naša bolnica/naši stručnjaci, imamo resursa za ovakvo što. Na papiru sve super zvuči, ali...Skeptična sam, to je sve...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9110 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Dee-Dee_13 wrote:
kamen spoticanja wrote:
Dee-Dee_13 wrote:"Historijska noć za Zenicu i Zeničko-dobojski kanton! Poslanici Skupštine ZDK-a večeras su jednoglasno donijeli odluku o formiranju Medicinskog fakulteta pri Univerzitetu u Zenici!" :shock:
Vidjeh na facebook-u, na stranici ZenicaLife,.....Ne znam cak ni sta da prokomentarisem..... :?
Ako znas kako izgleda med.fakultet u sarajevu uopste nije losa stvar ;-)
Da, znam. Ali ne znam da li mi, naša bolnica/naši stručnjaci, imamo resursa za ovakvo što. Na papiru sve super zvuči, ali...Skeptična sam, to je sve...
Ma razumijem...ali vjeruj u dosta segmenata zenicka bolnica ima vecu perspektivu od sarajevske klinike...gore je rasulo i u slobodnom su padu...a sekini potezi samo ubrzavaju proces...trenutno ejup ganic ima najbolju poziciju...sljedece godine otvara i stomatologiju...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9111 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nadjoh temu o Zenici na skyskraperu (ne znam je li dozvoljeno stavljanje linkova) u kojoj se prate gradjevinski radovi u nasem gradu. Elem puno je manje sivila, vise optimizma, nego na nasoj temi :P

Mada vjecitom skeptiku u meni sve poprilicno lici na rezimske medije, ali hajd eto :D

Elem ono o cemu nismo pricali ovdje, a vjerujem da kamen i Kasual's ponesto znaju o tome, je slijedece:

-Almijev centar na Kanalu (gradnja treba poceti na proljece)

-Rekonstrukcija Papirne (upucen javni poziv, Jovanovic tvrdi da ima zainteresovanih, da ce se graditi fintess, kafic i sportska dvorana)

-Iza restorana Dubrovnik, na mjestu nekadasnje praonice gradi se stambeno poslovni objekat. Takodjer spominju da si na Piscu takvo nesto gradi, valjda ITC i na Talica brdu (ne znam gdje, spominje se Adelmo).

-Hotel Rudar bi konacno trebao postati Studentski dom. Direktor Rudnika veli da su se sve dogovorili sa Univerzitetom, da bi i radnici trebali ostati, a da je na potezu Skupstina Kantona. Spominje se i Amel Beganovic u nekoj opciji, ali je navodno izvisio.


Eto drugarice i drugovi.

P.S. Ko mi moze nesto vise reci o tim zgradama na Bristu? Koliko su daleko od Pravoslavne crkve? Kakva je orijentacija i gledaju li stanovi na grad?

Haj jos jednom, nije valjda da nikog ne interesuje :D
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9112 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Otvaranje medicinskog fakulteta u Zenici je jedan od najtragikomičnijih poteza koji se mogao napraviti i savršen je argument za mediokritete koji se brane maksimom: "Ako mogu Travnik i Vitez, može i Zenica!" Iako ti livadski "univerziteti" nemaju medicinski fakultet ali hajde. A baš nedavno smo diskutovali kako Zenicu uporno guraju kao pandan Sarajevu umjesto njegovu nadopunu ili obratno. Sve što ima Sarajevo dobija i Zenica. A ono što nema Sarajevo, Zenici ne pada na pamet da ima.

U bolnici postoje možda 3 ili 4 doktora dostojnih svoje akademske titule dr. sci. med (ne znam doduše i ima li ih više od 10-tak). Ostale će vjerovatno na silu napucati, pa nisu bili u stanju organizovati fakultet za medicinske sestre da nije smijurija a kamo li još medicinu gdje nemaju ni kadrovske ni infrastrukturne uslove.

Ne d'o Bog takvih profesora, a Boga mi ni budućih doktora. Koja devalvacija profesije i ugrožavanje budućnosti svih nas.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9113 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Jesu li to pojedinci iz zeničke doktorske kvazielite odlučili da žele titulu profesora, pa osnivaju fakultet? Po principu: kada ne možemo biti profesori tamo gdje se "pika" i ta titula nešto znači, napravit ćemo fakultet i imenovati sami sebe.

Ne bi to bio prvi put da se u Zenici tako radi, zbog čega se UNZE, nekada relativno respektabilna institucija, doslovce pretvorio u banana univerzitet.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#9114 Re: Zeničani

Post by avenija »

Eborg wrote:Otvaranje medicinskog fakulteta u Zenici je jedan od najtragikomičnijih poteza koji se mogao napraviti i savršen je argument za mediokritete koji se brane maksimom: "Ako mogu Travnik i Vitez, može i Zenica!" Iako ti livadski "univerziteti" nemaju medicinski fakultet ali hajde. A baš nedavno smo diskutovali kako Zenicu uporno guraju kao pandan Sarajevu umjesto njegovu nadopunu ili obratno. Sve što ima Sarajevo dobija i Zenica. A ono što nema Sarajevo, Zenici ne pada na pamet da ima.

U bolnici postoje možda 3 ili 4 doktora dostojnih svoje akademske titule dr. sci. med (ne znam doduše i ima li ih više od 10-tak). Ostale će vjerovatno na silu napucati, pa nisu bili u stanju organizovati fakultet za medicinske sestre da nije smijurija a kamo li još medicinu gdje nemaju ni kadrovske ni infrastrukturne uslove.

Ne d'o Bog takvih profesora, a Boga mi ni budućih doktora. Koja devalvacija profesije i ugrožavanje budućnosti svih nas.
je li problem objaviti konkurs da se prima 20 profesora medicine na univerzitetu u Ze ? Mozda se prijave ljudi iz drugih gradova sto je svuda normalno?, mozda za 20 godina dobijemo respektabilan fakultet ? Proces je proces ..UNZE je drugi u drzavi pa svidjalo se kome ili ne ..

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9115 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

http://www.oslobodjenje.ba/sport/ostali ... nog-bazena

Evo vidis kako to kod nas hoda...otac berbic shebao zeljezaru,sin berbic shebao bazen a onda su krivi opstina,ministrastvo,bakir i zlatko,vanzemaljci sto zenica vise nema bazen...
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9116 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Bice to zanimljivo za vidjeti. Ako bude na nivou Ekonomskog i Pravnog fakulteta neka se odmah zatvore. Koliko su respektabilne institucije dovoljno govori da u Privrednom savjetu naseg Vrhovnog lokalnog lidera sjede izvidjaci i kafandzije, a broj predstavnika ove dvije institucije je 0. I sto je najgore nisu niti podigli glas zbog toga.

Tako recimo na parodiji od Ekonomskog fakulteta dekan te institucije je doktor PRAVNIH nauka, koji je doktorirao 2014. godine. :lol:

Edit: A da ne spominjem to da im u nastavnom kadru sjede ljudi koji su dodiplomski studij ganjali 5-6 godina ili magistarski po 3 i vise... :lol:

Ili da ne spominjem te cudne momente kada se neko sjeti da bi mogao baviti se naucnim istrazivanjem 20-tak godina nakon sto diplomira. Pa tako magistrira i doktorira u roku od 4 godine, a sve skupa 20 godina nakon sto je diplomirao. :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9117 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Inace visi asistent. Pa ovaj nije u stanju da u roku pertle zaveze. :lol:

Image
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9118 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Freamon Lester wrote:Bice to zanimljivo za vidjeti. Ako bude na nivou Ekonomskog i Pravnog fakulteta neka se odmah zatvore. Koliko su respektabilne institucije dovoljno govori da u Privrednom savjetu naseg Vrhovnog lokalnog lidera sjede izvidjaci i kafandzije, a broj predstavnika ove dvije institucije je 0. I sto je najgore nisu niti podigli glas zbog toga.

Tako recimo na parodiji od Ekonomskog fakulteta dekan te institucije je doktor PRAVNIH nauka, koji je doktorirao 2014. godine. :lol:

Edit: A da ne spominjem to da im u nastavnom kadru sjede ljudi koji su dodiplomski studij ganjali 5-6 godina ili magistarski po 3 i vise... :lol:

Ili da ne spominjem te cudne momente kada se neko sjeti da bi mogao baviti se naucnim istrazivanjem 20-tak godina nakon sto diplomira. Pa tako magistrira i doktorira u roku od 4 godine, a sve skupa 20 godina nakon sto je diplomirao. :lol:
Dekan ekonomije o kojem govoriš je što se tiče znanja Tito, rijetko mu koji profesor u Zenici može polit na ruke što se kaže. Jedna ljudska veličina u svakom smislu, pravi profesor koji toliko ima znanja i kojeg nudi svojim studentima da je to nevjerovatno...čovjek je enciklopedija i toliko radi i toliko se slomi gore da to nije istina, šta sam ga puta viđao da iza 22h izlazi iz rektorata...

Kako je postavljen da bude dekan??? e to već stvarno ne znam nit sam čuo kakve glasine ali stvarno ti najiskrenije govorim da je on lik na kojeg treba biti ponosan što ga imaš u gradu a ne obrnuto. Vjeruj mi.

Alaudin Brkić :thumbup:
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#9119 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Slazem se za Alaudina. Jedan od rijetko kvalitetnih profesora na pravnom fakultetu u Zenici. ;-)

Nisam upućen kako obavlja dužnosti dekana niti otkud baš na ekonomiji.

Je li Bikić dekan na pravu? Jesu zadovoljni studenti i ostali?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9120 Re: Zeničani

Post by Eborg »

avenija wrote:je li problem objaviti konkurs da se prima 20 profesora medicine na univerzitetu u Ze ? Mozda se prijave ljudi iz drugih gradova sto je svuda normalno?, mozda za 20 godina dobijemo respektabilan fakultet ? Proces je proces ..UNZE je drugi u drzavi pa svidjalo se kome ili ne ..
Jel' ti fakat misliš da će biti tako? Da će primiti 20 najboljih profesora koji se prijave? Ili si prenaivan ili stranački bot, poimenično znam kakvi "stručnjaci" se već spremaju za takve pozicije i ovo je projekat upravo napravljen da bi se zadovoljile njihove taštine i upotpunile biografije čiji naučni rad se zasniva na "seminarima u Beču" (korišten za shopping na Mariahilferstrasse), "edukaciji u Hrvatskoj" ("Jaooo, što je lijep ovaj Zagreb.") i sl. Ponavljam, ima tu par stručnjaka koji zadovoljavaju kriterije, ostalo će se puniti ovim domaćim kadrom na silu. Biti dobar doktor ne znači biti i dobar akademski radnik. A kada si još loš doktor kakvi su se mahom prihvatili takvih ambicija...

Uostalom, kadar i na stranu iako je on krucijalan. Gdje ti fakat misliš da će oni provoditi nastavu? Izvoditi laboratorijske vježbe? Imati kancelarije za osoblje? Amfiteatar? Imati "kompote" u formalinu? Pa na pravnom i ekonomskom fakultetu gdje ti od pomagala treba tabla od 50 KM i projektor od 250 KM čekalo se skoro 20 godina da to nabave. Samo se treba voditi komedijom od Zdravstvenog fakulteta koji školuje mahom nepotreban kadar za naše tržište koji nema Bog zna kakve važnije vještine od prosječnog SSS medicinskog radnika (medicinske sestre/braća, instrumentarci/ke i sl.).

Što ne napravismo najbolji fakultet sporta u BiH? Regionalno najjači metalurški fakultet u bivšoj Jugoslaviji sa pratećim institutom koji sada propada? A ne 15-tak slabašnih kopija kurčevog sarajevskog univerziteta. E jesmo i našli s kim ćemo se poredit'. :-)
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9121 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Jimmy McNulty wrote:
Freamon Lester wrote:Bice to zanimljivo za vidjeti. Ako bude na nivou Ekonomskog i Pravnog fakulteta neka se odmah zatvore. Koliko su respektabilne institucije dovoljno govori da u Privrednom savjetu naseg Vrhovnog lokalnog lidera sjede izvidjaci i kafandzije, a broj predstavnika ove dvije institucije je 0. I sto je najgore nisu niti podigli glas zbog toga.

Tako recimo na parodiji od Ekonomskog fakulteta dekan te institucije je doktor PRAVNIH nauka, koji je doktorirao 2014. godine. :lol:

Edit: A da ne spominjem to da im u nastavnom kadru sjede ljudi koji su dodiplomski studij ganjali 5-6 godina ili magistarski po 3 i vise... :lol:

Ili da ne spominjem te cudne momente kada se neko sjeti da bi mogao baviti se naucnim istrazivanjem 20-tak godina nakon sto diplomira. Pa tako magistrira i doktorira u roku od 4 godine, a sve skupa 20 godina nakon sto je diplomirao. :lol:
Dekan ekonomije o kojem govoriš je što se tiče znanja Tito, rijetko mu koji profesor u Zenici može polit na ruke što se kaže. Jedna ljudska veličina u svakom smislu, pravi profesor koji toliko ima znanja i kojeg nudi svojim studentima da je to nevjerovatno...čovjek je enciklopedija i toliko radi i toliko se slomi gore da to nije istina, šta sam ga puta viđao da iza 22h izlazi iz rektorata...

Kako je postavljen da bude dekan??? e to već stvarno ne znam nit sam čuo kakve glasine ali stvarno ti najiskrenije govorim da je on lik na kojeg treba biti ponosan što ga imaš u gradu a ne obrnuto. Vjeruj mi.

Alaudin Brkić :thumbup:
Uopste nisam ulazio u strucno znanje. Samo navodim da osoba koja je doktorirala 2014. godine i stekla titulu doktora PRAVNIH nauka, nema sta da radi na Ekonomskom fakultetu na funkciji dekana. To je blago receno sramota.

Medju ostalim kadrom ima i onih koji su studirali od 4-6 godina, pohadjali postdiplomski studij po 4-5 godina, pa ima i onih koji su pravili pauzu izmedju dodiplomskog i postiplomskog po 25 godina, a onda se magistriralo i doktoriralo u roku od 4 godine.

To sve govori u prilog da je to drzavna stamparija diploma i nista vise. Porediti Ekonomski fakultet u Sarajevu i Zenici je uzaludno. A Ekonomski fakultet u Sarajevu je u svjetskim okvirima da prostis kurac obicni.

A tek da pricamo o naucnom istrazivanju u okviru Ekonomskog fakulteta u Zenici. Pa to je obicna komedija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9122 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Cuj Alaudin dekan Ekonomskog fakulteta, otkad to?

Sto neko rece lik je lud za gradjanskim i privrednim pravom i tu je stvarno jak ko zemlja, ali ovo je ocigledno stranacko guranje. Ne znam kako to da drukcije nazovem.

Stvarno je PFZE leglo tih stranackih bojovnika. Trenutni zamjenik ministra pravde BiH je dosao na PFZE kao asistent sa zavrsenom kriminlistikom. Za 6 godina dogura do doktora nauka i zamjenika ministra i pun kurac nekih komisija, nezavisnih odbora i ostalog. Radi njega su Dautbegovica najurili.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9123 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

_BataZiv_0809 wrote:Cuj Alaudin dekan Ekonomskog fakulteta, otkad to?

Sto neko rece lik je lud za gradjanskim i privrednim pravom i tu je stvarno jak ko zemlja, ali ovo je ocigledno stranacko guranje. Ne znam kako to da drukcije nazovem.

Stvarno je PFZE leglo tih stranackih bojovnika. Trenutni zamjenik ministra pravde BiH je dosao na PFZE kao asistent sa zavrsenom kriminlistikom. Za 6 godina dogura do doktora nauka i zamjenika ministra i pun kurac nekih komisija, nezavisnih odbora i ostalog. Radi njega su Dautbegovica najurili.
Pitanje je koliko je to guranje. Vise nedostatak kadra. Gledam im nastavni kadar. Stiepo Andrijić - dobar profesor ako ga zanima generacija (davno zakljucio da ga zaboli naucno istrazivanje i dao otkaz na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu i gostuje od Travnika do Kiseljaka, a vidim i u Zenici), Jadranka Kapić - vječita druga liga profesora Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, los predavac ali ako nista insistira na znanju. Od zvucnijih imena imaju i Nedzada Polica, ali vise zbog toga sto je bio Premijer. Znam da im na masteru predaje i Haris Jahić. Odličan profesor. Ovo ostalo goli anonimus. Čak imaju i magistra arhitekture u spoljnim saradnicima. Inace odlican momak, ali sta on radi na Ekonomskom fakultetu meni nije jasno. Bar je naveden u spoljnim saradnicima.
Last edited by Freamon Lester on 12/04/2016 17:03, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9124 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Freamon Lester wrote:
Pitanje je koliko je to guranje. Vise nedostatak kadra. Gledam im nastavni kadar. Stiepo Andrijić - dobar profesor ako ga zanima generacija, Jadranka Kapić - vječita druga liga profesora Ekonomskog fakulteta u Sarajevu. Od zvucnijih imena imaju i Nedzada Polica, ali vise zbog toga sto je bio Premijer. Znam da im na masteru predaje i Haris Jahić. Odličan profesor. Ovo ostalo goli anonimus. Čak imaju i magistra arhitekture u spoljnim saradnicima. Inace odlican momak, ali sta on radi na Ekonomskom fakultetu meni nije jasno. Bar je naveden u spoljnim saradnicima.
Moguce. Ne razumijem se plaho u Ekonomiju, niti nase ekonomske fakultete, pa ni u imena. Naumpade mi da su i na pravu bili dekani dvojica koji uopste nisu pravnici (Jalimam i Kurtovic).
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9125 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

_BataZiv_0809 wrote:
Freamon Lester wrote:
Pitanje je koliko je to guranje. Vise nedostatak kadra. Gledam im nastavni kadar. Stiepo Andrijić - dobar profesor ako ga zanima generacija, Jadranka Kapić - vječita druga liga profesora Ekonomskog fakulteta u Sarajevu. Od zvucnijih imena imaju i Nedzada Polica, ali vise zbog toga sto je bio Premijer. Znam da im na masteru predaje i Haris Jahić. Odličan profesor. Ovo ostalo goli anonimus. Čak imaju i magistra arhitekture u spoljnim saradnicima. Inace odlican momak, ali sta on radi na Ekonomskom fakultetu meni nije jasno. Bar je naveden u spoljnim saradnicima.
Moguce. Ne razumijem se plaho u Ekonomiju, niti nase ekonomske fakultete, pa ni u imena. Naumpade mi da su i na pravu bili dekani dvojica koji uopste nisu pravnici (Jalimam i Kurtovic).
Ekonomski fakultet u Sarajevu vec godinam kljucaju stranacki poltroni, malo zeleni i jos vise crveni, ali se drzi iznad vode zbog starih profesora. Jos koja godina i oni ce biti goli kurac. I kao takav nije sigurno medju 1000 u svijetu. Svega se tu nakupilo, ali jos uvijek je rampa za ove ekspres doktore nauka. Imaju nesto mladjeg kvalitetnog kadra ali ako nisu stranacki vezani nema ih nigdje. A mozes onda zamisliti kakva je ovo parodija, ako su oni goli kurac.

Nacelnik grada u koji si smjesten u "Privredni savjet" imenuje lika iz izvidjaca i osobu koja kafanu drzi, a niko sa Ekonomskog i Pravnog fakulteta. I sto je najgore niko iz tih institucija da ga pita jesi ti dobar sa glavom?

Sto se tice prakticnog znanja. Ekonomski fakulteti su poprilicno udaljeni od prakse sve dok ne dodjes do rukovodecih pozicija, a onda se itekako osjeti lose visoko obrazovanje gdje neke stvari nema sanse da naucis u praksi, a trebao si ih savladati u toku studija.
Post Reply