prototype wrote:Ljudi, ne znam gdje da pitamusmjerite ako znate!
Da li neko radi u Sarajevu (centar), od 9 do 17h, putuje autom svaki dan na relaciji ZE-SA-ZE i traži još jednog 'sapatnika' za podjelu troškova?
pozdrav
Ne znam koliko ti se to isplati.. Stvari za uzeti u obzir:
- kvar na autu (jedino prevozno sredstvo u tvom slucaju)
- covjek cije je auto ide na godisnji/bolestan/whatevs
- cijena putarina + gorivo ne ide ispod 600KM mjesecno.. tj. u najboljem slucaju placas 150KM, imaj takodje u vidu da covjek cije je auto moze 'ladno za amortizaciju da uzme 100-150 tj. da se on vozi za dž
Mjesecna karta za bus ako nije manje od 200 nije ni vise.. imas relativno vise prostora(leg room) i za odspavati. Ima autobuskih linija ZE-SA koje prolaze relativno jednim dijelom i centrom (ne znam gdje radis, ali recimo ako si negdje blizu miljacke
Ja sam svakodnevno 5 god. putovao pa imam i malo vise iskustva, sve opcije sagledati ne razmisljati gospodski


