Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9076 Re: Pitamo Mehanicare ?
moglo bi bit da ti blokiraju kociona klijesta
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#9077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislis previse zategnuta,pa plocice grebu od disk,a nista oticu jedan dan majstoru kad uhvatim vremena da vidim sta je,bitanga_sa_otesa wrote:moglo bi bit da ti blokiraju kociona klijesta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9078 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa moze biti sajla od rucne zaglavljena ili je sam klip u klijestima zahrdjao pa se ne vraca
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Đe si bitango nema te ko kočionog cilindra 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#9080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se to desilo jednom. Do klijesta bilo, cilindar ostao. Moze biti i do rucne sajle, ko sto bitanga rece... ali u svakom slucaju reparacija klijestaHerr Flick wrote:Zadnji desni disk mi se zagrije da nemozes dodirnut prstom![]()
Ostali su uredu,mozes drzat prst koliko hoces,međutim na ovom,bas bi se opekao kad bi drzao vise od 2 sec,sta bi moglo bit ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9081 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo me lezim na kaucubleee_sa wrote:Đe si bitango nema te ko kočionog cilindra
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9082 Re: Pitamo Mehanicare ?
đe je bagzibitanga_sa_otesa wrote:evo me lezim na kaucubleee_sa wrote:Đe si bitango nema te ko kočionog cilindra
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9083 Re: Pitamo Mehanicare ?
eno ga spavableee_sa wrote: đe je bagzi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#9084 Re: Pitamo Mehanicare ?
bleee_sa wrote:đe je bagzibitanga_sa_otesa wrote:evo me lezim na kaucubleee_sa wrote:Đe si bitango nema te ko kočionog cilindra
joj prvi put , izadjem iz auta , a njih dvojica(bagzi i mango) oko mene
al dobri su
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#9085 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobar si brate, ja nisam ni izaš'o iz auta

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9087 Re: Pitamo Mehanicare ?
bleee_sa wrote:Dobar si brate, ja nisam ni izaš'o iz auta![]()
![]()
![]()
Gdje god cojek da ode, nake vaske se motaju okp nogu, neki trend, sta li?!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#9088 Re: Pitamo Mehanicare ?
vaska ti u gacama
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#9089 Re: Pitamo Mehanicare ?
Last edited by commendatore on 10/05/2017 09:49, edited 1 time in total.
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9092 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:vaska ti u gacama
Sto se ti ljutis????
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#9093 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam mali problemčić s autom .. Clio sport 2.0 2002 ( pri dodavanju gasa bio hladan ili ne , imam osećaj da prestane dotok goriva tj. ne može da povuće i počne trzati ?? Neka preporuka ?
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#9094 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pumpa od goriva pri kraju mozda ? Ugasi li se? Filter od goriva ?
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#9095 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne ugasi se, sve je okej dok se konstanto vozi jednom brzinom .. filter goriva zamjenjen ..condy wrote:Pumpa od goriva pri kraju mozda ? Ugasi li se? Filter od goriva ?
A da pokušam mogućnost da skinem pumpu goriva , očistim komplet rezervar i naspem aditiv ?? a sipam uvek na gazprom onaj Gdrive 100
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#9096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes to pokusati sam uraditi, opet provjeri filter goriva.
Ako nista onda majstoru, znace sta mu je.
Mi mozemo samo nagađat
Ako nista onda majstoru, znace sta mu je.
Mi mozemo samo nagađat
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#9097 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možeš to pokušati. Ukoliko je do pumpe od goriva ona je onda pri kraju, i jednom kad stane neće više proraditi. Tad se auto ugasi jer motor ostane bez goriva, i tad je najlakše dijagnosticirati da je do nje. Ovako, kad se ne gasi ali gubi gas, moraš do nekog mehaničara, da on proba vozilo, i vidi tačno u čemu je problem, da li je filter eventualno začepljen od lošeg goriva ili je pumpa u pitanju, može biti i do rezervoara da je zamućen, ili čak do lošeg goriva...probaj ga malo produvati ako ima kuvetaMuuky wrote:Ne ugasi se, sve je okej dok se konstanto vozi jednom brzinom .. filter goriva zamjenjen ..condy wrote:Pumpa od goriva pri kraju mozda ? Ugasi li se? Filter od goriva ?
A da pokušam mogućnost da skinem pumpu goriva , očistim komplet rezervar i naspem aditiv ?? a sipam uvek na gazprom onaj Gdrive 100
-
Muuky
- Posts: 646
- Joined: 04/11/2011 10:53
#9098 Re: Pitamo Mehanicare ?
A da li može biti možda da onog dijela gde se puni gorivo ( onaj dio metalni što dođe kao zatvoren i kad se gurne pištolj on se ono kao pogura da se sipa ?? da možda ne povlaći zrak ak nije skro0z zatvoren ?condy wrote:Možeš to pokušati. Ukoliko je do pumpe od goriva ona je onda pri kraju, i jednom kad stane neće više proraditi. Tad se auto ugasi jer motor ostane bez goriva, i tad je najlakše dijagnosticirati da je do nje. Ovako, kad se ne gasi ali gubi gas, moraš do nekog mehaničara, da on proba vozilo, i vidi tačno u čemu je problem, da li je filter eventualno začepljen od lošeg goriva ili je pumpa u pitanju, može biti i do rezervoara da je zamućen, ili čak do lošeg goriva...probaj ga malo produvati ako ima kuvetaMuuky wrote:Ne ugasi se, sve je okej dok se konstanto vozi jednom brzinom .. filter goriva zamjenjen ..condy wrote:Pumpa od goriva pri kraju mozda ? Ugasi li se? Filter od goriva ?
A da pokušam mogućnost da skinem pumpu goriva , očistim komplet rezervar i naspem aditiv ?? a sipam uvek na gazprom onaj Gdrive 100ako je do pumpe sigurno će stradat do kraja nakon gasanja
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#9099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kakvi...
Mislim da kod mene to i nema na autu, imaju neke opruge 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#9100 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najvjerovatnije pumpa goriva.
