Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#9051 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kamen spoticanja wrote:
channel10 wrote:Zato zeleni znaju gdje je, pa su im rijesili problem. Jbt dok covjek cita ovo sve, pomislio bi da su u najmanju ruku po organizaciji i disciplini (cuj disciplini) :D na nivou demokrata i republikanaca u USA ili recimo njemackog SPD-a. :run:

Zeleni su po organizaciji i disciplini, a skoro i po djelovanju najblizi sicilijanskoj Koza nostri i nicemu vise.
I odmah si izgubio :wink:
Izgubio da budem dio tala? Tako im i glasači razmišljaju,da se ubace u "organizaciju" i da glodju ono što je još preostalo.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9052 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10 wrote:
kamen spoticanja wrote:
channel10 wrote:Zato zeleni znaju gdje je, pa su im rijesili problem. Jbt dok covjek cita ovo sve, pomislio bi da su u najmanju ruku po organizaciji i disciplini (cuj disciplini) :D na nivou demokrata i republikanaca u USA ili recimo njemackog SPD-a. :run:

Zeleni su po organizaciji i disciplini, a skoro i po djelovanju najblizi sicilijanskoj Koza nostri i nicemu vise.
I odmah si izgubio :wink:
Izgubio da budem dio tala? Tako im i glasači razmišljaju,da se ubace u "organizaciju" i da glodju ono što je još preostalo.
izgubio si zato sto si ih potcijenio...20 godina metu na izborima...a ljudi i dalje tvrde da je to slucajno :-)
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#9053 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Warashii wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Sto se Zujana tice, cisto sumnjam da je bijeli hljeb razlog. Taj profil covjeka je zajeban, ide na prvu, ne razmislja puno, mudrovan je, jedno misli, drugo prica. Pitaj boga kome se zamjerio. Ocigledno nije previse, jer ga ne bi bilo.

.
Ma kakav bijeli hljeb, ne smije on uraditi nista ukoliko stranka to ne aminuje a ovo je aminovala jer nema mu boljeg marketinga od ovoga.
Zujan je karcinom naseg drustva kao i jaran mu Satorovic. Nista dobro od njih dvojice nije doslo niti ce doci.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#9054 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Zujan je Duvnjak jel? Ublehas klase 999. Jos dok sam studirao gore pa se pojavi sa pajdasima iz stranke i glumi nesto po predavanjima kao on bitan nesto. Ne znam kakav mu je status "studenta" sada, vjerovatno su Pivici, Meskici, Bikici, Brkici i slicni nesto sredili sa strane. :-?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9055 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

jasko_ba wrote:Zujan je Duvnjak jel? Ublehas klase 999. Jos dok sam studirao gore pa se pojavi sa pajdasima iz stranke i glumi nesto po predavanjima kao on bitan nesto. Ne znam kakav mu je status "studenta" sada, vjerovatno su Pivici, Meskici, Bikici, Brkici i slicni nesto sredili sa strane. :-?
Ni oni mu nisu mogli pomoci :D
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#9056 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Jos nije Jalimama polozio... :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#9057 Re: Zeničani

Post by channel10 »

@kamen, niko njih nije potcijenio. Jako dobro se zna da su oni vrlo sposobni u kradji i da su vrlo dobri u potkupljivanju ovog priglupog svijeta. Mislim cak da su im se toliko pod kozu uvukli da ih vise ni ne treba potkupljivati jer se sami stele za naguz. Ne znaju za bolje pa nam je zbog takvih svima mrka kapa.

Zelenim i odgovara da narod ide iz drzave jer idu obrazovani, oni koje nisu uspjeli nasamariti i ostaju ovi drugi koji veze nemaju ni o cemu. Opozicije u gradu ni nema, tako da bi im najbolje odgovaralo da se svi udruze protiv zelenih i tako da preuzmu grad. Drugacije ne moze.

Sta je sa onim Hasanom Krehom? Ima li njega zivog? Sta je sa Samirom Lemesom?

Problem kod ovih nestranackih je taj sto bi ih SDA bagra obarala u bilo cemo sto bi vodilo naprijed! Jedino rjesenje je da se sva opozicija udruzi i posalje zelene tamo odakle su i dosli, na zelene livade i pasnjake.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#9058 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Imate ove A-SDA,onaj mali Isak leta i nesto ganja oko tog :mrgreen:
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#9059 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

@channel10

2. oktobar 2012.
http://www.radiosarajevo.ba/novost/9123 ... asan-kreho

Lokalni izbori su se održali 7. oktobra 2012.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9060 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Krehu i Lemesa za gradonacelnika ? :run: Samo je dzonlic veca ubleha od njih :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9062 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro izgleda. Gdje dodje ovo otprilike?
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#9063 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Preko puta Tena, na mjestu bivse rudarske bolnice i nastavlja se prema vatrogasnom domu...
I da, odlicno je ovo ako bas ovako bude :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9064 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote:Preko puta Tena, na mjestu bivse rudarske bolnice i nastavlja se prema vatrogasnom domu...
I da, odlicno je ovo ako bas ovako bude :-D
Eh dobro si, i ja sam pretpostavljao da je tu. Ima ondje bas solidno prostora, a i poprilicno ruglo je sad, pogotovu naspram nove ceste.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9065 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Mislim.da je zemlju platio dva miliona...kazu leglo u budzet ko budali samar...odmah su shorvali osminu u fontanu :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9066 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:Mislim.da je zemlju platio dva miliona...kazu leglo u budzet ko budali samar...odmah su shorvali osminu u fontanu :mrgreen:
Inace kakva je potraznja za stanovima u Zenici?

Raspitivao sam se za Makove, vele skoro sve rasprodato od ove lamele sto je u izgradnji.

Ona Hass-ova zgrada je jos dobrim dijelom neprodata.

Ili je hrabar sto ulaze u stanogradnju ili je neko pranje para :-?
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#9067 Re: Zeničani

Post by avenija »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote:Mislim.da je zemlju platio dva miliona...kazu leglo u budzet ko budali samar...odmah su shorvali osminu u fontanu :mrgreen:
Inace kakva je potraznja za stanovima u Zenici?

Raspitivao sam se za Makove, vele skoro sve rasprodato od ove lamele sto je u izgradnji.

Ona Hass-ova zgrada je jos dobrim dijelom neprodata.

Ili je hrabar sto ulaze u stanogradnju ili je neko pranje para :-?
Mislim da je do marketinga najvise ..Almy rasprodao zgradu nisu je ni napravili a odmah planira i drugu po useljenju ove ..
Na bristu je napravljena nova zgrada i bas me zanima kakvo je stanje sa prodajom u njoj ..
Ako bude ovako kao na renderu ne sumnjam u prodaju ..
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#9068 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Onaj dio je bas bio zapusten skroz i ovo ce znatno uljepati tu dionicu GGM-a i taj dio koji je velika praznina. Samo nek se gradi i ulaze jer lokalna zajednica ima koristi a buduci kupci stanova ce sigurno uz vecu ponudu moci lakse i povoljnije rijesiti stambeno pitanje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9069 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

avenija wrote:
Mislim da je do marketinga najvise ..Almy rasprodao zgradu nisu je ni napravili a odmah planira i drugu po useljenju ove ..
Na bristu je napravljena nova zgrada i bas me zanima kakvo je stanje sa prodajom u njoj ..
Ako bude ovako kao na renderu ne sumnjam u prodaju ..
Fakat je sve rasprodato gore u Makovima. Ja kad sam gledao prije jedno mjesec-dva, dva su stana bila slobodna. Mada mi ona orjentacija nikako nije jasna, zgrada maltene gleda u Zeljezaru. Valjda ce ova Lamela B biti normalnije okrenuta.

Onoj zgradi na Bristu ima 5-6 godina. Ne znam kako ide prodaja, znam samo jednog covjeka da je tu stan uzeo :-?

Ova Bajrina super izgleda, ali ne znam bas da bih se odlucio za stan tu. Prvo jer su ti Rudnik i Zeljezara maltene u dvoristu, drugo pod prozorom ce ti vazda prolaziti kamioni, trece vikendi i roke koke iz Tena i parkiranje auta svuda uokolo :roll:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#9070 Re: Zeničani

Post by avenija »

_BataZiv_0809 wrote:
avenija wrote:
Mislim da je do marketinga najvise ..Almy rasprodao zgradu nisu je ni napravili a odmah planira i drugu po useljenju ove ..
Na bristu je napravljena nova zgrada i bas me zanima kakvo je stanje sa prodajom u njoj ..
Ako bude ovako kao na renderu ne sumnjam u prodaju ..
Fakat je sve rasprodato gore u Makovima. Ja kad sam gledao prije jedno mjesec-dva, dva su stana bila slobodna. Mada mi ona orjentacija nikako nije jasna, zgrada maltene gleda u Zeljezaru. Valjda ce ova Lamela B biti normalnije okrenuta.

Onoj zgradi na Bristu ima 5-6 godina. Ne znam kako ide prodaja, znam samo jednog covjeka da je tu stan uzeo :-?

Ova Bajrina super izgleda, ali ne znam bas da bih se odlucio za stan tu. Prvo jer su ti Rudnik i Zeljezara maltene u dvoristu, drugo pod prozorom ce ti vazda prolaziti kamioni, trece vikendi i roke koke iz Tena i parkiranje auta svuda uokolo :roll:
Ti izgleda bas nepoznajes situaciju u Zenici trenutnu ..
zgrada na bristu ova nova na koju mislim je tek napravljena prije 6 mjeseci i tri puta je veca od one na koju ti mislis ..
Kamioni ni sada ne prolaze GGMom iz Mittala jer idu na petlju a nakon izgradnje Zenica Sjever petlje uopste nece dolaziti do grada ..
Otidji do makova i vidjeces da imaju najbolji pogled u Zenici ..
Izgradnjom GGM dio oko tena i zeni tursa je dobio poveci parking i nisam upratio da ga napune navecer vikendom ..
Situacija se drasticno mjenja na bolje a na nama je da kritikujemo vlast i da non stop prozivamo kako bi to islo jos bolje i brze ..
Lutalice moraju biti prioritet ..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9071 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

avenija wrote: Ti izgleda bas nepoznajes situaciju u Zenici trenutnu ..
zgrada na bristu ova nova na koju mislim je tek napravljena prije 6 mjeseci i tri puta je veca od one na koju ti mislis ..
Kamioni ni sada ne prolaze GGMom iz Mittala jer idu na petlju a nakon izgradnje Zenica Sjever petlje uopste nece dolaziti do grada ..
Otidji do makova i vidjeces da imaju najbolji pogled u Zenici ..
Izgradnjom GGM dio oko tena i zeni tursa je dobio poveci parking i nisam upratio da ga napune navecer vikendom ..
Situacija se drasticno mjenja na bolje a na nama je da kritikujemo vlast i da non stop prozivamo kako bi to islo jos bolje i brze ..
Lutalice moraju biti prioritet ..
Okej, ako je tako, onda :thumbup:

Osim za Makove. Kazem, bio gore, gledao stanove, i postojeca lamela ima dosta losiju orijentaciju no sto bi mogla, ali to je iz razloga sto oni gore misle krhnut jos dvije zgrade.

Sto se tice najboljeg pogleda na grad, i tu imas dobre konkurencije. Od onoga sto sam licno vidio: zgrada sa displejom, soliter na raskrsnici u Crkvicama, prvi soliter na Bojinom viru, Intersped, pa i visoki spratovi u Jabuci :thumbup:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9072 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Zgrade na Bristu su fino popunjena, ali se kasni za useljavanjem finih 6 mjeseci ( još se rade liftovi, instalacije, voda i to). Makovi su rasprodani nakon 2 mjeseca od početka radova ( mislim da je ostao najgori i najbolji stan). Ova lamela je najlošije smještena tako da se dosta raje odlucilo pricekati druge dvije (nešto skuplje, ali drugačiji raspored u stanovima).
Bajrina je na prelijepom mjestu i taj tamo dio se pravo bud (HIFA je kupila dio kod bajre ) i ! :D
Last edited by Casual's on 10/04/2016 14:21, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65974
Joined: 03/08/2010 19:04

#9073 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

avenija wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
avenija wrote:
Mislim da je do marketinga najvise ..Almy rasprodao zgradu nisu je ni napravili a odmah planira i drugu po useljenju ove ..
Na bristu je napravljena nova zgrada i bas me zanima kakvo je stanje sa prodajom u njoj ..
Ako bude ovako kao na renderu ne sumnjam u prodaju ..
Fakat je sve rasprodato gore u Makovima. Ja kad sam gledao prije jedno mjesec-dva, dva su stana bila slobodna. Mada mi ona orjentacija nikako nije jasna, zgrada maltene gleda u Zeljezaru. Valjda ce ova Lamela B biti normalnije okrenuta.

Onoj zgradi na Bristu ima 5-6 godina. Ne znam kako ide prodaja, znam samo jednog covjeka da je tu stan uzeo :-?

Ova Bajrina super izgleda, ali ne znam bas da bih se odlucio za stan tu. Prvo jer su ti Rudnik i Zeljezara maltene u dvoristu, drugo pod prozorom ce ti vazda prolaziti kamioni, trece vikendi i roke koke iz Tena i parkiranje auta svuda uokolo :roll:
Ti izgleda bas nepoznajes situaciju u Zenici trenutnu ..
zgrada na bristu ova nova na koju mislim je tek napravljena prije 6 mjeseci i tri puta je veca od one na koju ti mislis ..
Kamioni ni sada ne prolaze GGMom iz Mittala jer idu na petlju a nakon izgradnje Zenica Sjever petlje uopste nece dolaziti do grada ..
Otidji do makova i vidjeces da imaju najbolji pogled u Zenici ..
Izgradnjom GGM dio oko tena i zeni tursa je dobio poveci parking i nisam upratio da ga napune navecer vikendom ..
Situacija se drasticno mjenja na bolje a na nama je da kritikujemo vlast i da non stop prozivamo kako bi to islo jos bolje i brze ..
Lutalice moraju biti prioritet ..[/quote]

:thumbup: svaki,ali bas svaki dan nekog napadnu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65974
Joined: 03/08/2010 19:04

#9074 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da vidite mog pogleda sa 18. sprata u blatuši
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83424
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9075 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote:Zgrade na Bristu su fino popunjena, ali se kasni za useljavanjem finih 6 mjeseci ( još se rade liftovi, instalacije, voda i to). Makovi su rasprodani nakon 2 mjeseca od useljenja ( mislim da je ostao najgori i najbolji stan). Ova lamela je najlošije smještena tako da se dosta raje odlucilo pricekati druge dvije (nešto skuplje, ali drugačiji raspored u stanovima).
Bajrina je na prelijepom mjestu i taj tamo dio se pravo bud (HIFA je kupila dio kod bajre ) i ! :D
Gdje je uzela HIFA i sta ce oni praviti?
Post Reply