Duga priča.Chmoljo wrote:onda ostaje još da nam kažeš ko su bili nosioci bošnjačkog fašizma, koji su mu bili ciljevi i kako su se namjeravali ostvariti.Hafis wrote:Znam gdje ovo vodi: svi ostali fašizmi u drugom svjetskom ratu su bili iskreni, iz srži i iz oduševljenja, samo je bošnjački bio iz neznanja, neobavještenosti, neodgovornih pojedinaca i naivnog merhametluka...ono, što ne bi pomogli ljudima kad nas već zovu.
Napominjem, da se u svim slučajevima radilo o tadašnjim političkim elitama koje su imale moć da rade ljudima ono što su radili.
a narode iz toga treba izbaciti...
To je moja poenta za ovu malu što lupa gluposti i karakterizira čitave narode.
Bošnjaci tada nisu imali nacionalni identitet, a političko vodstvo nakon Spahine smrti je bilo okrenuto Zagrebu. Daljni slijed događaja je bio logičan
