Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9051 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by cyprus »

zavrzlama wrote:
cyprus wrote:Ozbiljno @Peđa, što vam je ovo trebalo, kad i sami znate da od ovakvih promjena nema ništa bar u narednih 50 godina? Nažalost, meni se čini da ste sa ovim na putu da postanete strogo federalna, i to sarajevska stranka... Valjda shvatili da je bolji vrabac u ruci nego golub na grani?
kako da nema nista ,kad ima....dodik godinama priziva BIH zasnovanu na federalnim jedinicama,cak kao kompromis bi rs pretvorio u dvije federalne jedinice i pride dao u distrikt Sarajevo par susjednih mjesta koje su u rs-u,pa bi nakon par godina se dvije federalne jedinice u rs-u ujedinile u front za samoopredjeljenje od BIH...vidis da prijedlog ns ima itekako sansi za pozitivne promjene....
Na to kad bi Dodik pristao, bio bi to jedan OGROMAN korak za Bosnu i Hercegovinu... Međutim, nema teorije da bi on pristao na stvaranje još jednog distrikta i komadanje RS-a... Dakle, ili ne poznaješ dobro političku situaciju u BiH ili svjesno lažeš...
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#9052 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by NKVD »

Upravo sam o ovome, o ovim nebuloznim kondicionalima i govorio - eto nam učas Dodika u opštini Centar da pokaže koliko je NS u stvari kukavičije jaje. Četničko, de facto.

Ovo je jedna mentalna institucija poluzatvorenog tipa u kojoj se, kao neuspješna terapija, već godinama upražnjava demokratija. Bolesnici, naravno, za upravnika ponovo biraju onoga što im dijeli šarane laže i govori da su oni bolji od "anamo onih ludaka".

Jedino gore od nuđenjen prijedloga ustavnih promjena (terapije) pacijentima na razmatranje je samo razgovor sa njima u kojem ih uzimaš ozbiljno.

edit - zagrada...
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#9053 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by zavrzlama »

cyprus wrote:
zavrzlama wrote:
cyprus wrote:Ozbiljno @Peđa, što vam je ovo trebalo, kad i sami znate da od ovakvih promjena nema ništa bar u narednih 50 godina? Nažalost, meni se čini da ste sa ovim na putu da postanete strogo federalna, i to sarajevska stranka... Valjda shvatili da je bolji vrabac u ruci nego golub na grani?
kako da nema nista ,kad ima....dodik godinama priziva BIH zasnovanu na federalnim jedinicama,cak kao kompromis bi rs pretvorio u dvije federalne jedinice i pride dao u distrikt Sarajevo par susjednih mjesta koje su u rs-u,pa bi nakon par godina se dvije federalne jedinice u rs-u ujedinile u front za samoopredjeljenje od BIH...vidis da prijedlog ns ima itekako sansi za pozitivne promjene....
Na to kad bi Dodik pristao, bio bi to jedan OGROMAN korak za Bosnu i Hercegovinu... Međutim, nema teorije da bi on pristao na stvaranje još jednog distrikta i komadanje RS-a... Dakle, ili ne poznaješ dobro političku situaciju u BiH ili svjesno lažeš...
ne lazem ja bolan,nego ti nisi procitao prijedlog NS -a :D ...lijepo pise 4 federalne jedinice i dva distrikta,jos se naglasava da bi se vodilo racuna o terirorijalnoj podjeli uvazavajuci posljedice rata...pa se navodi(da bi se smeksale probih snage) da bi i neke opstine oko Sarajeva pripale distriktu Sarajevo....

procitaj prijedlog,pa nazivaj sagovornika lazovom...posteno :wink:

NS prijedlog ima falinku sto kao ukidanje entieta(ustvari njihovu prekompezaciju u jos jaci ustani okvir) nije zamijenilo ekonomskim regijama ,nego ni 5 ni 6 pa federalne jedinice,ko bi pristao na federalnu jedinicu akom ima manje ovlasti nego kanton ili entitet...sigurno bi pristao dodik.. 8-)
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9054 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by cyprus »

zavrzlama wrote:ne lazem ja bolan,nego ti nisi procitao prijedlog NS -a :D ...lijepo pise 4 federalne jedinice i dva distrikta,jos se naglasava da bi se vodilo racuna o terirorijalnoj podjeli uvazavajuci posljedice rata...pa se navodi(da bi se smeksale probih snage) da bi i neke opstine oko Sarajeva pripale distriktu Sarajevo....

procitaj prijedlog,pa nazivaj sagovornika lazovom...posteno :wink:

NS prijedlog ima falinku sto kao ukidanje entieta(ustvari njihovu prekompezaciju u jos jaci ustani okvir) nije zamijenilo ekonomskim regijama ,nego ni 5 ni 6 pa federalne jedinice,ko bi pristao na federalnu jedinicu akom ima manje ovlasti nego kanton ili entitet...sigurno bi pristao dodik.. 8-)
Upoznat sam sa svim tim što si ti rekao... I dalje stojim pri tome da nema teorije da iko od relevantnih političkih snaga iz RS-a pristane na to... Nema teorije da se pristane da dijelovi Istočnog Sarajeva budu prepušteni nekom distriktu, niti da se naziv Republike Srpske mijenja, niti da ona bude podijeljena na dva dijela... Ponavljam, kad bi Dodik ili neko drugi relevantan iz RS-a na to pristao ili bar htio razgovarati o tome, to bi bila velika stvar za Bosnu i Hercegovinu...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9055 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

-LIBERO- wrote:
madner wrote: Medjutim slazem se da ne postoji razlog da se mijenja karakter drzave, iz unitarne u federalnu.
Mislis da je sadasnji karakter drzave unitaran?
To nije pitanje misljenja, ili je federalna ili unitarna 1 ili 0. Posto entiteti po Ustavu BiH nemaju izvorni suverenitet nisu federalne jedinice, odnosno BiH nije federacija. Time je BiH unitarna drzava.

Problem je sto kod nas ljudi mjesaju pojam centralizirana drzava sa unitaristickom drzavom.
Visoko Vares
Posts: 70
Joined: 27/08/2012 00:25

#9056 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Visoko Vares »

Pedja Kojovic wrote:visoko vares

Ja akciju o kojoj govorite podrzavam u potpunosti.
Smatram je civiliziranom, demokratskom akcijom gradjanskog neposluha.
Mislim da se Dennis Gratz, kao gradjanin, ukljucio u tu akciju.

p.k.
Je li izbor Zeljka Komsica za Hrvatskog predstvanika takodjer vid gradjanskog neposluha? Ako nije, smatrate li da je s izborom ZK sve u redu?
Visoko Vares
Posts: 70
Joined: 27/08/2012 00:25

#9057 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Visoko Vares »

ultima_palabra wrote:
Sapienti wrote:Može li komentar ovog teksta:
Evo od mene komentar: Budalu nit jebi, nit kući vodi.
"Budala" je u najmanje jednoj stvari u pravu, da je NS kripto-Bosnjacka stranka par excellence.
Visoko Vares
Posts: 70
Joined: 27/08/2012 00:25

#9058 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Visoko Vares »

webby-x wrote:
zavrzlama wrote:Zasto mislite da bi srpski politicari u rs-u prihvatili vas prijedlog ...
Ne misle.
Njihov prijedlog nije za Srbe i Hrvate, nego je
usmjeren prema Bošnjacima gdje i imaju birače.
Dakle, odustali su od svoje politike "može se napraviti
bolja BiH u Daytonskom okviru" i sada idu direktno
na SDP/SBiH biračko tijelo.

Prijedlog koji nema nikakve šanse biti usvojen nema
ni vrijednosti, samo gubljenje vremena. Prijedlog se
praktično nimalo ne razlikuje od onoga SBiH, a svi znamo
kako su ga oni dobro ostvarili ... 100%.
Potpuno tocno.
Visoko Vares
Posts: 70
Joined: 27/08/2012 00:25

#9059 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Visoko Vares »

webby-x wrote:
cyprus wrote:Ozbiljno @Peđa, što vam je ovo trebalo, kad i sami znate da od ovakvih promjena nema ništa bar u narednih 50 godina? Nažalost, meni se čini da ste sa ovim na putu da postanete strogo federalna, i to sarajevska stranka... Valjda shvatili da je bolji vrabac u ruci nego golub na grani?
I SDP je na isti zaključak došao.
Bolje biti federalni SNSD i imati vlast u Federaciji,
nego furati "građanštinu" i biti vječna opozicija.
Naša stranka će ostati nešto kao IDS u Hrvatskoj, tj.
lokalna sarajevska stranka.
Mozda si u krivu ovdje. Kvantificirano IDS je ipak stranka vise nego NS, NS ce se mozda boriti i sa samim opstajanjem.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#9060 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

Mislim da je to vise zbog preklapanja skupova. Bosnjacka pozicija i pozicija osobe koja zeli drzavu u skladu sa Evropskim normama je gotovo identicna. Naravno da niko normalan nece zastupat nesto zasta bi se izvan BiH islo u zatvor.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#9061 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

visoko vares

Izbor Zeljka Komsica kao clana Predsjednistva BiH iz Hrvatskog naroda nije gradjanski neposluh.
Zeljko Komsic, kao i svaki Hrvat, iz bilo koje politicke opcije, je legitiman i legalan jer je izasao na izbore i izabran je vecinom glasova direktnim glasanjem.
Mi njegov izbor, neulazak HDZ-ova u vlast i izbacivanje SDA iz vlasti smatramo za znacajne pozitivne pomake od politike/ideologije 90-tih, kao i od dejtonskog mirovnog sporazuma.

p.k.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#9062 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by webby-x »

Pedja Kojovic wrote:Mi njegov izbor, neulazak HDZ-ova u vlast i izbacivanje SDA iz vlasti smatramo za znacajne pozitivne pomake od politike/ideologije 90-tih, kao i od dejtonskog mirovnog sporazuma.
Koji su rezultati ovih "pozitivnih pomaka"?
U BiH je samo lošije.
Visoko Vares
Posts: 70
Joined: 27/08/2012 00:25

#9063 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Visoko Vares »

Pedja Kojovic wrote:visoko vares

Izbor Zeljka Komsica kao clana Predsjednistva BiH iz Hrvatskog naroda nije gradjanski neposluh.
Zeljko Komsic, kao i svaki Hrvat, iz bilo koje politicke opcije, je legitiman i legalan jer je izasao na izbore i izabran je vecinom glasova direktnim glasanjem.
Mi njegov izbor, neulazak HDZ-ova u vlast i izbacivanje SDA iz vlasti smatramo za znacajne pozitivne pomake od politike/ideologije 90-tih, kao i od dejtonskog mirovnog sporazuma.

p.k.
Pedja,
Vi tvrdite da je ZK legitimni Hrvat samo ili tvrdite da je ZK i legitimni Hrvat i legitimni predstavnik Hrvata u BiH?
AkHolic
Posts: 710
Joined: 19/04/2012 23:57

#9064 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by AkHolic »

Pedja Kojovic wrote:AKholic

Prijedlog naseg ustava predvidja da se umjesto od dva entiteta BiH organizuje kroz cetiri federalne jedinice i dva distrikta.
Ovaj, kao i svaki drugi prijedlog moze postati realnost uz 2/3 vecinu u drzavnom parlamentu.
Ono sto svaki gradjanin, koji misli da je ovo dobar prijedlog dobar, moze pomoci u njegovom ostvarivanju je da
glasa za one politicke stranke koje ga zastupaju ili koje bi ga prihvatile.


p.k.
Usvojen je i zakon o penzionisanju otpuštenih pripadnika oružanih snaga pa nije postao realnost jer je rs odbila da ga primjenjuje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#9065 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

webby-x wrote:
zavrzlama wrote:Zasto mislite da bi srpski politicari u rs-u prihvatili vas prijedlog ...
Ne misle.
Njihov prijedlog nije za Srbe i Hrvate, nego je
usmjeren prema Bošnjacima gdje i imaju birače.
Dakle, odustali su od svoje politike "može se napraviti
bolja BiH u Daytonskom okviru" i sada idu direktno
na SDP/SBiH biračko tijelo.

Prijedlog koji nema nikakve šanse biti usvojen nema
ni vrijednosti, samo gubljenje vremena. Prijedlog se
praktično nimalo ne razlikuje od onoga SBiH, a svi znamo
kako su ga oni dobro ostvarili ... 100%.
Prof Šarčević je vrlo ugledan, veliki autoritet, ali, koliko se sjećam, jedan od rijetkih koji je o Aprilskom paketu imao mišljenje slično Silajdžićevom. Mislim da je već tada pominjao neka ustavna rješenja slična ovim.
Možda griješim, možda je to bio neko drugi. Baš ću pogledati ...
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#9066 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by zavrzlama »

cyprus wrote:
zavrzlama wrote:ne lazem ja bolan,nego ti nisi procitao prijedlog NS -a :D ...lijepo pise 4 federalne jedinice i dva distrikta,jos se naglasava da bi se vodilo racuna o terirorijalnoj podjeli uvazavajuci posljedice rata...pa se navodi(da bi se smeksale probih snage) da bi i neke opstine oko Sarajeva pripale distriktu Sarajevo....

procitaj prijedlog,pa nazivaj sagovornika lazovom...posteno :wink:

NS prijedlog ima falinku sto kao ukidanje entieta(ustvari njihovu prekompezaciju u jos jaci ustani okvir) nije zamijenilo ekonomskim regijama ,nego ni 5 ni 6 pa federalne jedinice,ko bi pristao na federalnu jedinicu akom ima manje ovlasti nego kanton ili entitet...sigurno bi pristao dodik.. 8-)
Upoznat sam sa svim tim što si ti rekao... I dalje stojim pri tome da nema teorije da iko od relevantnih političkih snaga iz RS-a pristane na to... Nema teorije da se pristane da dijelovi Istočnog Sarajeva budu prepušteni nekom distriktu, niti da se naziv Republike Srpske mijenja, niti da ona bude podijeljena na dva dijela... Ponavljam, kad bi Dodik ili neko drugi relevantan iz RS-a na to pristao ili bar htio razgovarati o tome, to bi bila velika stvar za Bosnu i Hercegovinu...
opet pises nesto cega nema u NS prijedlogu...NS nigdje ne trazi ukidanjer imena rs-a,nego trazi transformaciju istog(federacije takodje) u vise federalnih jedinica...

drugo: ne poznajes(neces da priznas) da je srpski strateski i krajnji cilj podjela BIH,a da bi ta podjela bila priznata od MZ-a,potreban je ustavni okvir koji bi svojom snagom anulirao karakter nastanka te federalne jedinice...BIH od podjele cuva samo karaketr nastanka rs-a,jer je zapad zbog karaktera nastanka rs-a istom oduzeo ustavni okvir federalne jedinice sa pravom na samoopredjeljenje....dodik i velikosrbi bi pristali i na vece ustupke od par mjesta oko Sarajeva za status rs-a kao federalne jedinice :wink:

formiranjem federalnih jedinica se samo kozmeticki rs dijeli na dvije federalne jedinice sa granicama danasnjeg rs-a,u samom prijedlogu NS-e se navodi da ce se cuvari teritorijalno ustrojstvo kao rezultata rata...
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9067 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by cyprus »

zavrzlama wrote:opet pises nesto cega nema u NS prijedlogu...NS nigdje ne trazi ukidanjer imena rs-a,nego trazi transformaciju istog(federacije takodje) u vise federalnih jedinica...

drugo: ne poznajes(neces da priznas) da je srpski strateski i krajnji cilj podjela BIH,a da bi ta podjela bila priznata od MZ-a,potreban je ustavni okvir koji bi svojom snagom anulirao karakter nastanka te federalne jedinice...BIH od podjele cuva samo karaketr nastanka rs-a,jer je zapad zbog karaktera nastanka rs-a istom oduzeo ustavni okvir federalne jedinice sa pravom na samoopredjeljenje....dodik i velikosrbi bi pristali i na vece ustupke od par mjesta oko Sarajeva za status rs-a kao federalne jedinice :wink:

formiranjem federalnih jedinica se samo kozmeticki rs dijeli na dvije federalne jedinice sa granicama danasnjeg rs-a,u samom prijedlogu NS-e se navodi da ce se cuvari teritorijalno ustrojstvo kao rezultata rata...
Ti elementarno ne poznaješ situaciju koja vlada u Bosni i Hercegovini... Tebi je stvaranje više federalnih jedinica u RS-u kozmetička promjena... WTF? :-) :-) Druga stvar, ko igdje spominje pravo na samopredjeljenje? Ako Republika Srpska nema pravo na to, gdje je logika da manje jedinice od nje to mogu? Mogu naravno ako im se da pravo, ali ko spominje davanje prava na samoopredjeljene? Samo ti meščini...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#9068 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sabina1 »

webby-x wrote: i sada idu direktno
na SDP/SBiH biračko tijelo.
Šteta što potencijalni SDP-ovi glasači nisu istetovirali ime partije na ruku čime bi se garantiralo njihovo vječito glasanje ili bi bilo bolje kada bi se oko potencijalnih SDP - glasača mogao izgraditi Kineski zid da ne čuju poruke ostalih političkih partija ?
Ah te proklete ostale partije....

Od srca se nadam da se potencijalni glasači SzBiH neće identifikovati sa Našom Strankom (čast i dužno izvinjenje/poštovanje svim glasačima,simpatizerima i članovima SzBiH - naravno).

Nazivati jedan od prijedloga ustavnih reformi - udarom na nečije potencijalne glasače je čisto nidopoštovanje i pamfletizam. Gdje je PATENTIRANO riješenje "bh regije" da se ne plagira ? Trebali su tražiti pismeno dopuštenje ?

Kojoviću - sva ova zafrkancija i prijedlog Ustavnih riješenja je sada nebitan jer su izbori lokalni.
Čak i da je bitan sada , glasači u RS niti u promilu to neće podržati. Prijedlog je manje-više umjeren i solidan. Sve bez RS-a je prihvatljivo ljudima koji vole BiH a sve sa RS-om ljudima koji vole RS (BH Hrvati su priča za sebe).
Ma kako bolno bilo, BIH sama ne može riješiti ovaj problem, a priča se treba vrtiti - životno bar za sada jer maksimalno stagniramo na svim poljima i blizu smo samouništenju a sve bolne i teške priče pokušati riješiti u rasterećenijoj atmosferi i boljim vremenima.
Hvala.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9069 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

Od prijedloga Ustava, za mene je mnogo zanimljivija sklonost ka brazilskom ekonomsko-političkom modelu koju je iskazao predsjednik NS. To pokazuje da NS ili pojedinci u NS nisu (više) liberali, ili se mijenjaju u hodu, svjesni da je liberalni model pao na (h)istorijskom ispitu.
Visoko Vares
Posts: 70
Joined: 27/08/2012 00:25

#9070 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Visoko Vares »

tvsabina wrote:glasači u RS niti u promilu to neće podržati. Prijedlog je manje-više umjeren i solidan. Sve bez RS-a je prihvatljivo ljudima koji vole BiH a sve sa RS-om ljudima koji vole RS (BH Hrvati su priča za sebe).
Tocno... samo sta je tu onda "umjereno i solidno" kad ga nitko ne sljivi osim Bosnjaka?! Prijedlog je supalj kao Svicarski sir, vjerojatnije.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#9071 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Challenger__ wrote:Od prijedloga Ustava, za mene je mnogo zanimljivija sklonost ka brazilskom ekonomsko-političkom modelu koju je iskazao predsjednik NS. To pokazuje da NS ili pojedinci u NS nisu (više) liberali, ili se mijenjaju u hodu, svjesni da je liberalni model pao na (h)istorijskom ispitu.
Hajd' fino se informisi sta konkretno zastupaju socijalno-liberalne stranke, i informisi se da takav vid socijalnog liberalizma se ne protivi uplitanju drzave u mnoge sfere koje bi pripomogle jednakopravnosti gradjana, kao i mogucnost intervencije drzave (Brazil) u privredu i socijalnu skrb radi postizanja svog pocetnog politickog ideala.

Mijesas stvari i pojmove. ;-)
Last edited by -LIBERO- on 30/08/2012 00:04, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#9072 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

Karleušo nedostajala si
:thumbup:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9073 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

-LIBERO- wrote: Hajd' fino se informisi sta konkretno zastupaju socijalno-liberalne stranke, i informisi se da takav vid socijalnog liberalizma se ne protivi uplitanju drzave u mnoge sfere koje bi pripomogle jednakopravnosti gradjana, kao i mogucnost intervencije drzave (Brazil) u privredu i socijalnu skrb radi postizanja svog pocetnog politickog ideala.

Mijesas stvari i pojmove. ;-)
Sujeto, nik ti je LIBERO...

Jedno je socijalna preraspodjela kroz oštar poreski sistem u okviru liberalnog modela, (socijalni liberali), a nešto sasvim drugo državni intervencionizam i državno vlasništvo u temeljnim ekonomskim sferama (Brazil). To je elementarna antiteza LIBERALNOM SISTEMU, a njemu teži, i na njemu stoji, socijalno-liberalna ideja.

Bez uvrede, nemaš pojma.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#9074 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Challenger__ »

"radi postizanja svog pocetnog politickog ideala..."
:-)

No comment.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#9075 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Challenger__ wrote:
-LIBERO- wrote: Hajd' fino se informisi sta konkretno zastupaju socijalno-liberalne stranke, i informisi se da takav vid socijalnog liberalizma se ne protivi uplitanju drzave u mnoge sfere koje bi pripomogle jednakopravnosti gradjana, kao i mogucnost intervencije drzave (Brazil) u privredu i socijalnu skrb radi postizanja svog pocetnog politickog ideala.

Mijesas stvari i pojmove. ;-)
Sujeto, nik ti je LIBERO...

Jedno je socijalna preraspodjela kroz oštar poreski sistem u okviru liberalnog modela, (socijalni liberali), a nešto sasvim drugo državni intervencionizam i državno vlasništvo u temeljnim ekonomskim sferama (Brazil). To je elementarna antiteza LIBERALNOM SISTEMU, a njemu teži, i na njemu stoji, socijalno-liberalna ideja.

Bez uvrede, nemaš pojma.
Ja ne znam da li si ti inace i u RL. tako kurcevit sagovornik, ili si takav samo kada se krijes iza nika i ekrana, ali vec odavno sam primjetio tu tvoju karakternu crtu (ili je to samo tvoj alter ego :D ) i sam sebi obecah da necu se obazirati na tvoje postove uopste, a kamoli da ti odgovaram na neki od njih. Ali evo....

Pojedini liberali su i definisali socijalni liberizam, kao suptilni paravan tj. "liberalni kisobran" pod kojim su se promovisale neke klasicne socijalisticke ideje. Džon Stjuart Mil je zapravo preteca kasnijih socijalnih liberala koji ce se zalagati za drzavni intervencionizam, u okolnostima i prilikom potrebe u ostvarenju teznje ka ravnopravnosti gradjana, sto socijalna i pravna ravnopravnost svakako jeste.

Ja sam kriv sto sam ti se uopste i obratio (citirajuci tvoj post), jer sam i prije uvidio koji kurcevit gard imas i koji je tvoj rezon komunikacije. Takve poput tebe najcesce izbjegavam, i u drustvu, a i na forumu, ali eto uradih gresku. :roll: :-) :D

Ovdje svakako idemo u OFF. Ako bas zelis da nastavimo mozes mi se obratiti na PP.

Pozdrav.
Locked