Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9026 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: A sta to eldin ima iza sebe da mobilizira biracko tijelo?
Nelegalno izgradjenu bastu i 45 gostiju u istoj...
Fazon i jest sto kod nas nema zdravorazumskih kriterija za mobilizaciju birackog tijela.
Cini ti se...
decko fino radi ae securiti...ali percepcija ce mu biti sasvim drugacija
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9027 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Cini ti se...
decko fino radi ae securiti...ali percepcija ce mu biti sasvim drugacija
Pa na osnovu kojih kriterija, da ne kazem rezultata, je Huso uzeo prvi mandat? Osim zbog pripadnosti SDA?
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9028 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Cini ti se...
decko fino radi ae securiti...ali percepcija ce mu biti sasvim drugacija
Pa na osnovu kojih kriterija, da ne kazem rezultata, je Huso uzeo prvi mandat? Osim zbog pripadnosti SDA?
Huso je obavljao bitne funkcije i ranije. Predsjednik kantonalne skupštine, visoka funkcina u IZ itd. Nije bio teski anonimus.

SDP moze dobiti izbore jedino ako ih ukrade. Pored sto nemaju prepoznatljivih faca za plakat, nemaju niti rezultat. SDP pati od supljiranja u FOM-u do matorih kafanskih lidera i logicno je da nema rezultata. Stranka u opoziciji na lokalnom nivou, a nije u 4 godine 3 puta javno krenula u kontru Husi. A da ne govorim neki protest ili slicno.

Zenici ostaje jedina nada da ce se formirati neka interesna lista kojoj primarni cilj nece biti poharati budzet i uhljebiti familiju. Sad je kasno za to jer je kratko do izbora, a SDA ima sta pokazati sirokim narodnim masama. Jos da ovi izvidjaci i kafandzije naprave klimu za investiranje do kraja mandata i ocjena pozitivna.

Ostaje nada da ce novi Vladar srediti grijanje, kladionice, cuke i omoguciti poslovnu klimu da se otvori 100 radnih mjesta svaki mjesec. Naravno cijeni se i svaki pritisak na Mital da smanji zagadjenje, a i trebala bi se situacija u sportu dovesti na mjesto koje ovaj grad zasluzuje.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9029 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Cini ti se...
decko fino radi ae securiti...ali percepcija ce mu biti sasvim drugacija
Pa na osnovu kojih kriterija, da ne kazem rezultata, je Huso uzeo prvi mandat? Osim zbog pripadnosti SDA?
"Osim pripadnosti SDA" je kljuc tvog pitanja
da zeleni kandiduju konja dorata pobijedio bi kandidata crvenih kmera...mozda zvuci smijesno,ali unutrasnja organizacija i disciplina kod zelenih je NASA za ono sto rade crveni...ljudi cesto startaju s premisom da su zeleni kadrovi i biraci idioti koji s mozgom veze nemaju pa se na kraju kad rezulatati izadju ibrete i cude vlastitom neuspjehu...a onda ide ona "jebo narod,narod je glup"
Naravno huso je dok nije postao kandidat prosao politicko i drustveno sito i reseto...a na onu njegovu energiju ovi rezultati nisu slucajnost...
ali tesko da to mogu vidjeti crvene pijanice iz zadimljenih birtija i elita restorana...
zanimljivo mi da nasa stranka trenutno ima najozbiljniju predkampanju od kompletne opozicije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9030 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: "Osim pripadnosti SDA" je kljuc tvog pitanja
da zeleni kandiduju konja dorata pobijedio bi kandidata crvenih kmera...mozda zvuci smijesno,ali unutrasnja organizacija i disciplina kod zelenih je NASA za ono sto rade crveni...ljudi cesto startaju s premisom da su zeleni kadrovi i biraci idioti koji s mozgom veze nemaju pa se na kraju kad rezulatati izadju ibrete i cude vlastitom neuspjehu...a onda ide ona "jebo narod,narod je glup"
Naravno huso je dok nije postao kandidat prosao politicko i drustveno sito i reseto...a na onu njegovu energiju ovi rezultati nisu slucajnost...
ali tesko da to mogu vidjeti crvene pijanice iz zadimljenih birtija i elita restorana...
zanimljivo mi da nasa stranka trenutno ima najozbiljniju predkampanju od kompletne opozicije
To i ja mislim.

I napisao sam vec da je stvarna odluka o nacelniku u Hotelu Beograd, a ne na birackim mjestima. Ilitiga u prevodu-koga SDA kandiduje bice nacelnik. To znam ko da sam vec gledao :mrgreen:

Dodatni vjetar u ledja je sto ce zaplivati na Husinoj popularnosti. On je duplo jaci od stranke, mada sam ja uvijek razmisljao kako je glupo glasati za nacelnika, a ne glasati mu za podrsku u vijecu. :roll:

Ne zvuci nimalo smijesno, SDA je stranka sa najozbiljnijom infrastrukturom. Nisu oni nimalo glupi, naivni, neobrazovani i polupismeni. Oni "samo" znaju kako takvima uzeti glasove.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9031 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Naravno...ali fakt je da vrace junior nikad nije cuo za ,recimo, selo Varda...a kamo li da zna gdje se nalazi i kakve probleme ima...vjerujem da ne znaju ni predsjednik opstinskog i kantonalnog SDP-a...
dok zeleni preoravaju teren konstantno...bili izbori ili ne...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#9032 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Zato zeleni znaju gdje je, pa su im rijesili problem. Jbt dok covjek cita ovo sve, pomislio bi da su u najmanju ruku po organizaciji i disciplini (cuj disciplini) :D na nivou demokrata i republikanaca u USA ili recimo njemackog SPD-a. :run:

Zeleni su po organizaciji i disciplini, a skoro i po djelovanju najblizi sicilijanskoj Koza nostri i nicemu vise.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9033 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

channel10 wrote:Zato zeleni znaju gdje je, pa su im rijesili problem. Jbt dok covjek cita ovo sve, pomislio bi da su u najmanju ruku po organizaciji i disciplini (cuj disciplini) :D na nivou demokrata i republikanaca u USA ili recimo njemackog SPD-a. :run:

Zeleni su po organizaciji i disciplini, a skoro i po djelovanju najblizi sicilijanskoj Koza nostri i nicemu vise.
I odmah si izgubio :wink:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#9034 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ima tu svega. SDA nema organizacije, oni imaju prividno jakog gradonacelnika koji je jak samo zbog toga sto nema niko iz opozicije da ga razbuca. Pa ebo te Zenica pliva u problemima, plivala je u istim 20 godina. Na proslim izborima prilikom predstavljanja kandidata u opstini od njih 4-5 niko da mu izadje na crtu i da ga ODNESE cinjenicama o katastrofalnom stanju u gradu. Sto opet dovodi do zakljucka da opozicijia ili nema kapaciteta da analiticki pridje izborima i napravi platformu koja ce ponuditi 10 rjesenja za 10 problema u Zenici ili nemaju interesa.

Nije vazno da li je kandidat anonimus ili ne. Ja sam ubjedjen da ako ima dobru platformu da bi mogao dobiti izbore. Pa samo na osnovu grijanja u gradu neko bi morao pokupiti 10,000 glasova.

Kod nas opozicija organizuje tribinu o biciklistickim stazama nakon sto su one napravljenje, prave proteste zbog djecijih igralista bez da izadju s jasnim planom gdje da se grade, od kojih sredstava da se grade, ko da ih gradi/odrzava. Drugi opet imaju mali milion nekih politickih predavanja/tribina na kojim se ne obradjuje problematika Zenice vec politickog sistema drzave, bez konkretnih stvari. Komplikuju stvari u okolini u kojoj pojednostavljeno iznosenje problema i solucija za iste moze da dovede do izborne pobjede uz alarmiranje gradjana.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9035 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Mislim da je budućnost Zenice (ali i većine drugih gradova) gradonačelnik kao nezavisni kandidat, tj. nestranački čovjek. Vjerovatno ne na ovim izborima ali mislim da će se stvari pomjerati u tom smjeru zbog zasićenja facama i ispranim politikama unutar narednih 5-10 godina. Problem je što će ga i jedni i drugi i treći ukopati u Gradskom vijeću samo zato što nije "njihov" jer znaju da to glasači neće sankcionisati jer nemaju dovoljno demokratske svijesti.

Slažem se da je prošle izbore bilo lakše dobiti nego izgubiti za opoziciju. Ipak, kampanja je bila tako loša da i imam osjećaj kao da nisu htjeli ni pobijediti. Vidjet ćemo šta će biti ove godine, ne očekujem mnogo. Vjerovatno opet isti mada čujem da je u SDA najviše kandidata, tj. ide od Helega, preko nekog Šišićevog anonimusa do Smajlovića koji bi kao opet ako ga zdravlje posluži. Možda nam i Duvnjak osvane, ko zna, mada mislim da je on Bakirovac pa nije baš omiljen u zeničkoj struji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9036 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mislim da je dosta ilustrativna cinjenica da su Zujana, nakon dva mandata u federalnom parlamentu, vratili na kantonalni. Je li to neka kazna ili ne, veze nemam :-)

Najmanje losa solucija je Huso, ako ga zdravlje posluzi. Heleg slijepi poslusnik zenicke sive eminencije :-) A ko je Šišićev mali? Ahmetspahić?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9037 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Dosta više i Huse, nigdje u demokratskom svijetu nema da neko uzima 4x izbore, pa i na lokalnom nivou.

Što se ne kandiduje Šišić?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9038 Re: Zeničani

Post by Eborg »

_BataZiv_0809 wrote:Mislim da je dosta ilustrativna cinjenica da su Zujana, nakon dva mandata u federalnom parlamentu, vratili na kantonalni. Je li to neka kazna ili ne, veze nemam :-)

Najmanje losa solucija je Huso, ako ga zdravlje posluzi. Heleg slijepi poslusnik zenicke sive eminencije :-) A ko je Šišićev mali? Ahmetspahić?
Mislim da je "kažnjen" zbog zalaganja za ukidanje "bijelog hljeba", tako i ja tumačim. Sad se eto diže kroz kanton opet. Mada smo najebali ako se digne previše, on će biti Begagić Junior sa 54 funkcije samo dosta pitomiji. :mrgreen:

Nekako je najveći poraz zenička "inteligencija" koja nema ili pameti ili hrabrosti da se okupi oko jednog stola sa 6 stolica a da nije rakija na njemu. Jesmo postali provincijski grad iz milion internih i eksternih faktora, ali mislim da u velikoj mjeri i nepolitičari Zenice i van nje snose tu odgovornost.

Ne znam, možda ja postavljam previsoke kriterije, ali teško mi je pronaći 3 istaknuta Zeničanina da zadovoljavaju kumulativno 4 kriterija:

1) da žive u Zenici ili da su makar relativno često u njoj,
2) da nisu alkoholičari ili diskreditovani na neki drugi sličan način jer od sebe prave karikature,
3) da su zainteresovani za javnu problematiku Zenice i
4) da se nisu kompromitovali ašikovanjem sa ili učešćem u politici.

Pa nama je Tarik Filipović (uz svo dužno poštovanje prema tom čovjeku o kojem imam sve riječi hvale) model intelektualca i željeni kandidat za gradonačelnika jer nemamo nikoga "normalnog" u gradu.
ExNihilo wrote:Dosta više i Huse, nigdje u demokratskom svijetu nema da neko uzima 4x izbore, pa i na lokalnom nivou.

Što se ne kandiduje Šišić?
A gledaj, ko god da je izabran - izabran je demokratski. Ako se vodimo pretpostavkom da su izbori regularni. Mada moram priznati da zadnjih godina shvatam da ima jako mnogo manipulacija koje sam ignorirao ranijih godima.

Po Evropi, a pogotovo u Sjevernoj Americi, nije strano da imaš gradonačelnike koji su na funkcijama 15-20 godina. Ovaj naš je izuzetak. Ako pobijedi opet - ne možeš to pripisati nedemokratiji, samo mašineriji iza njega koja ga gura i kurcobolji onih koji nisu htjeli glasati protiv.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9039 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Nisam implicirao da je izabran nedemokratski, već da je redovna promjena vodećih lica dio zdrave demokratske kulture.

Što se tiče USA, većinom je pozicija gradonačelnika limitirana na 2 ili 3 četverogodišnja mandata.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9040 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Mislim da je dosta ilustrativna cinjenica da su Zujana, nakon dva mandata u federalnom parlamentu, vratili na kantonalni. Je li to neka kazna ili ne, veze nemam :-)

Najmanje losa solucija je Huso, ako ga zdravlje posluzi. Heleg slijepi poslusnik zenicke sive eminencije :-) A ko je Šišićev mali? Ahmetspahić?
Jel Sisicev mali ne znam,ali ahmetspahica poznajem dosta dobro...otisao u rov s 17 godina...ekonomiju zavrsio u Maleziji,magistrir'o u Torinu...ima iskustva i k'o opstinski vijecnik...i kao kantonalni zastupnik...u Zedi radi...kontam da poznaje sistem...lici mi na Husin politicki put...osim sto nije imao pozicije u IVZ...pa mu to mogu neki zeleni krugovi pisati kao minus...ali opet na pet je vakata...i nema aferima ni oraha plaho...
sta znam
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9041 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

@ Eborg-slazem se da po tim kriterijima nema skoro niko.

Naumpao mi je samo Hazim, direktor Pozorista.

Sto se Zujana tice, cisto sumnjam da je bijeli hljeb razlog. Taj profil covjeka je zajeban, ide na prvu, ne razmislja puno, mudrovan je, jedno misli, drugo prica. Pitaj boga kome se zamjerio. Ocigledno nije previse, jer ga ne bi bilo.

Nije on jedini sa guzicom na milion fotelja. Ima ih jos koliko hoces, a ima i onih koji za 6-7 godina doguraju do skoro samog vrha izvrsne vlasti, samo zato sto su stranacki igraci. I ta pljacka, to sto im je malo bozija kisa, je paradigma bosnjacke politike od rata pa naovamo. Evo me sad ko Fuad Kasumovic :lol:

Meni generalno od lokalnih politicara, pored Huse, jedino aktuelni premijer djeluje kao covjek na pravom mjestu. Bio je i u politici i u privredi, ne znam ima li aferima, to ce Kamen znati garant.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9042 Re: Zeničani

Post by Eborg »

ExNihilo wrote:Nisam implicirao da je izabran nedemokratski, već da je redovna promjena vodećih lica dio zdrave demokratske kulture.

Što se tiče USA, većinom je pozicija gradonačelnika limitirana na 2 ili 3 četverogodišnja mandata.
Ne znam da jeste, osim za predsjedničkoj funkciji. Ali dobro, nije to baš sad toliko ni bitno.

A priori ograničavati broj mandata ne znam koliko je efikasno, nije Dubrovačka republika pa da se mijenja valjao - ne valjao. :) Uostalom, neće ti mnogo drugačije biti ko god bio ako dolazi iz iste stranke. Ha imao jednog triput ili trojicu po jednom, stranka kroji kapu. Nažalost, nemamo još dovoljno izgrađene ljude koji bi se držali nekih svojih principa i držali se svojih planova a ne stranačkih, uvijek je: "Daj mi poziciju pa mi onda kroji kapu." Je li ono čini mi se u Srebrenici bio nedavno takav problem, onaj gradonačelnik rekao da ima želju da se opet kandiduje i da želi uraditi neki projekat, SDA se digla i rekla da oni nisu za to i da neće biti ni kandidat na izborima što se njih tiče. :-)
_BataZiv_0809 wrote:@ Eborg-slazem se da po tim kriterijima nema skoro niko.

Naumpao mi je samo Hazim, direktor Pozorista.

Sto se Zujana tice, cisto sumnjam da je bijeli hljeb razlog. Taj profil covjeka je zajeban, ide na prvu, ne razmislja puno, mudrovan je, jedno misli, drugo prica. Pitaj boga kome se zamjerio. Ocigledno nije previse, jer ga ne bi bilo.

Nije on jedini sa guzicom na milion fotelja. Ima ih jos koliko hoces, a ima i onih koji za 6-7 godina doguraju do skoro samog vrha izvrsne vlasti, samo zato sto su stranacki igraci. I ta pljacka, to sto im je malo bozija kisa, je paradigma bosnjacke politike od rata pa naovamo. Evo me sad ko Fuad Kasumovic :lol:

Meni generalno od lokalnih politicara, pored Huse, jedino aktuelni premijer djeluje kao covjek na pravom mjestu. Bio je i u politici i u privredi, ne znam ima li aferima, to ce Kamen znati garant.
Pa recimo Hazim. On je onako, hajde da kažem, fin, pismen momak koji korektno radi svoj posao. Ali ne znam sad kakav mu je kapacitet glede nekog šireg razmišljanja. Čovjek se bavi svojim poslom, ali to ne znači da je dobar da secira probleme koji more Zenicu. Isto kao što recimo samo u Bosni imaš doktore za direktore bolnica, bivše fudbalere kao direktore klubova i slično. Odlični u svom temeljnom zanimanju ali bez ikakvog tehničkog znanja za posao kojim se bave. Nedavno sam bio na sastanku sa jednim klijentom koji je strašan stručnjak u svom polju ali čovjek ne zna poslati e-mail. I sad njega na rukovodeću poziciju? :-)

Ne znam koliko je Hazim "čist" od politike, sjetimo se samo ove drame oko Maria Drmaća u Sarajevu. Čučnuo DF, odmah i on leti. Nažalost, dopustili smo da nam izgrade takav sistem, kod nas se čak gleda da i spisak reprezentacije bude po nekom kriteriju koji nije nužno po kvaliteti. Mi eto kao univerzitetski grad nismo u stanju skupiti 3 čovjeka za sto da kažu: "Naša Zenica ima problem X, mislim da je rješenje Y."

A Kasumović samo bljuje vatru zbog žene i bolnice. Stari je to igrač i uvijek ga ima negdje. :mrgreen: Ne bi me čudilo da se iz inata i on kandiduje.

Premijera ne znam fakat mada diskriminiram ljude po političkoj pripadnosti. :mrgreen: U kojoj si stranci - otprilike znam šta da očekujem. :mrgreen:
Last edited by Eborg on 08/04/2016 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#9043 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Eborg wrote:
ExNihilo wrote:Nisam implicirao da je izabran nedemokratski, već da je redovna promjena vodećih lica dio zdrave demokratske kulture.

Što se tiče USA, većinom je pozicija gradonačelnika limitirana na 2 ili 3 četverogodišnja mandata.
Ne znam da jeste, osim za predsjedničkoj funkciji. Ali dobro, nije to baš sad toliko ni bitno.

A priori ograničavati broj mandata ne znam koliko je efikasno, nije Dubrovačka republika pa da se mijenja valjao - ne valjao. :) Uostalom, neće ti mnogo drugačije biti ko god bio ako dolazi iz iste stranke. Ha imao jednog triput ili trojicu po jednom, stranka kroji kapu. Nažalost, nemamo još dovoljno izgrađene ljude koji bi se držali nekih svojih principa i držali se svojih planova a ne stranačkih, uvijek je: "Daj mi poziciju pa mi onda kroji kapu." Je li ono čini mi se u Srebrenici bio nedavno takav problem, onaj gradonačelnik rekao da ima želju da se opet kandiduje i da želi uraditi neki projekat, SDA se digla i rekla da oni nisu za to i da neće biti ni kandidat na izborima što se njih tiče. :-)
Možeš pogledati o ograničenju mandata u USA ovdje. Kao što rekoh, demoratski svijet ograničava mandate.

Slažem se da stranka određuje pravila igre, ali je isto tako tačno da, u odnosu na ostale nivoe vlasti, pozicija (grado)načelnika ipak ima veću autonomiju.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#9044 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Kad neko kaze nemam za koga glasati? :-) I tako vec 20 godina, pogotovo ovi sto stalno ratuju po fejsbuku i forumima i svi su uporno protiv Sda-hdz-snsd. Dodje dan izbora i ode ponistiti listic i jos se time hvali. Sjecam se 2010-te, izborna jedinica oko 3 hiljade biraca, sa ekipom-nas 9 zaokruzili Liberale i kad su dosli rezultati dobili ukupno 9 glasova :lol: Ponistenih 119.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9045 Re: Zeničani

Post by Eborg »

ExNihilo wrote:Možeš pogledati o ograničenju mandata u USA ovdje. Kao što rekoh, demoratski svijet ograničava mandate.

Slažem se da stranka određuje pravila igre, ali je isto tako tačno da, u odnosu na ostale nivoe vlasti, pozicija (grado)načelnika ipak ima veću autonomiju.
OK, pošteno, nisam znao. :thumbup: Mada je i dalje to sporadično i u BiH nije baš toliki problem.

Na koju autonomiju misliš, u odnosu na stranku? Možda donekle, ali čisto sumnjam da je u BiH (hajde recimo u Zenici) dopustivo da gradonačelnik kaže: "Ma bit će tenderi 100% čisti, ne dam obraz nizašta!" Ne vjerujem da bi dočekao kraj mandata zbog pritiska Almya, ITC-ova i sličnih minderpuza preko stranke. :-) Ili da kaže: "Neće se dati dozvola za džamiju/crkvu/vjerski centar, ovo će biti parcela na kojoj ćemo tražiti investitora za hladnjaču za maline." Ili bi mu se nešto naštelilo ili bi ga vlastita stranka sabotirala u Gradskom vijeću.

Svaki put kada sam u Zenici vidim toliko potencijala, toliko prilika i mogućih rješenja čak i u skromnim finansijskim uslovima. I onda se osvrnem i vidim kakve ljude imamo i na jednoj i drugoj strani političkog spektruma. Teško se razočaram svaki put a vrijeme teče. Kako smo krenuli zakovat ćemo grad za narednih 50 godina.
jasko_ba wrote:Kad neko kaze nemam za koga glasati? :-) I tako vec 20 godina, pogotovo ovi sto stalno ratuju po fejsbuku i forumima i svi su uporno protiv Sda-hdz-snsd. Dodje dan izbora i ode ponistiti listic i jos se time hvali. Sjecam se 2010-te, izborna jedinica oko 3 hiljade biraca, sa ekipom-nas 9 zaokruzili Liberale i kad su dosli rezultati dobili ukupno 9 glasova :lol: Ponistenih 119.
Poništavanje jeste debilno. Ja već godinama govorim da je poštenije glasati za neke autsajdere tipa Liberala, Invalida ili Penzionera nego poništavati listić i indirektno pogurati one koji ti ne odgovaraju.

Prilično sam uvjeren da kada bi bilo "teže" dobiti izbore jer će nezadovoljni glasati protiv, da bi se mnogi probudili. Kako ovi izabrani ("Jebo te, hajde da nešto uradimo pa da nas opet izaberu. Bolje za nas da glasaju nezadovoljni nego za Invalide."), tako i poraženi ("Dosta je sranja, naredni mandat manje kriminala, a više rada da se obezbijedimo za narednih 10-tak godina politički.")

I tako svake 4 godine. :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9046 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kad uporedis glasove za SDA i kontra SDA, skontas da oni imaju nevjerovatnu sposobnost da gube izbore a osvajaju vlast.

Npr. Fahro bi govnjivom motkom zatukao Bakira da postoji balotaza.

Ili lokalni izbori, hajd dobro Huso je uzeo lopatom, ali masa glasaca je glasalo za njega, ali ne i za stranku (sto je pomalo sizofreno jer mu time oduzimas podrsku u vijecu, no dobro). U vijecu ima koliko cca 12-13 SDA-ovaca, 6 SBB, 6 SDP itd...

Znaci nije istina da narod ne glasa za promjene. Nego promjene uvijek koaliraju sa SDA i na kraju izdahnu.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9047 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

SDA ubleharenje ce biti nastavljeno i nakon oktobra. Tu nema sumnje. Ali kao sto neko rece izbori su otvoreni i demokratski. Siroke narodne mase to hoce i jedino sto onda ostane je da se ibretimo po forumu budalestinama koje opcinska administracija radi. Tako se vec nesto kopa (srecom ne po asfaltu) na Bulevaru kod Carsijske dzamije izmedju ceste i biciklisticke staze. Nekakve cijevi postavljaju. :lol:

Nadam se da ce uz malo srece Savez izvidjaca i Club 072 napraviti dobru strategiju za privredni razvoj grada. :lol:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9048 Re: Zeničani

Post by Eborg »

_BataZiv_0809 wrote:Kad uporedis glasove za SDA i kontra SDA, skontas da oni imaju nevjerovatnu sposobnost da gube izbore a osvajaju vlast.

Nego promjene uvijek koaliraju sa SDA i na kraju izdahnu.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#9049 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Ma ne glasa narod za promjene. Evo gledam svoje mjesto, uvijek dobiju vecinu. Da se zele promjene, ne bi izlaznost bila od 45 do 50 posto, gdje u nekim mjestima 500 biraca odluci izbore. A njih 3 hiljade sjedi kuci i pametuje. Samo da oni odluce otici izdvojiti 5 minuta za biracko mjesto, SDA bi bila u manjini.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#9050 Re: Zeničani

Post by Warashii »

_BataZiv_0809 wrote:
Sto se Zujana tice, cisto sumnjam da je bijeli hljeb razlog. Taj profil covjeka je zajeban, ide na prvu, ne razmislja puno, mudrovan je, jedno misli, drugo prica. Pitaj boga kome se zamjerio. Ocigledno nije previse, jer ga ne bi bilo.

.
Ma kakav bijeli hljeb, ne smije on uraditi nista ukoliko stranka to ne aminuje a ovo je aminovala jer nema mu boljeg marketinga od ovoga.
Post Reply