adkevatni izvori sa kredibilitetom su negirali sadrzaj knjige kao koristan ili poucan materijal, a to znaci, istu literaturu koriste iskljucivo nepismeni i zatrovane grupe od strane Hrvata iz hercegovine , sa ustaskim prednakomŠkobo Habu wrote:Evo, sve očekujem ozbiljan prikaz od strane Raspudića & comp. u kojem stoji kako je riječ o kapitalnom dijelu koji preokreće cio tok historije unazad trideset godina, i nudi nam sasvim drugačiji prikaz "bespuća povjesne zbilje".Connaisseur Karlin wrote:
U HR je sluzeno izjavljeno da je knjiga SchUND, prevod> smece
Ovo sve do sada je iluzija.
B.t.w, prateći hrvatske portale, koji njeguju tipičnu herceg-bosansku mentalnu higijenu u ideološkom smislu, primjećujem ponovni rewival, ko zna više koji po redu, revizije rata u BiH.
Ponove je u toku proces "viktimizacije" BH Hrvata, putem elektronskih i štamapani medija, da on već premašuje okvire i srpske, i bošnjačke ideologije "žrtve".
Opet se vade "krunski dokazi" iz Praljkove arhive o rušenju Starog Mosta, napadu ABiH Mostar (sic!), početku sukoba u Srednjoj Bosni.
Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#9026 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9027 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Mislim, jebe mi se za knjigu, nisam je u životu vidio.Connaisseur Karlin wrote:
adkevatni izvori sa kredibilitetom su negirali sadrzaj knjige kao koristan ili poucan materijal, a to znaci, istu literaturu koriste iskljucivo nepismeni i zatrovane grupe od strane Hrvata iz hercegovine , sa ustaskim prednakom
Međutim, nešto sam drugo htio reći. Nisam znao da postoje i ženski prašinari.
Žene su u vojsci obično kakve tajnice, savjetnice ili barem dojebnice viših časnika na izmišljenom plaćenom mjestu.Ali, nikada u čizmama, nikada u rovu, nikada u prašini...al' ne dao bog doživjeti ranjavanje ili gluho bilo poginuti.
Bit će da si ovaj sindrom navukla u komunikaciji s ovimo ovdje prašinarima.
E sad prašinarko, nije mi jasno, kako si jednu knjigu napisanu od autora koji ima ime i prezime povezala s jednim čitavim narodom koji živi u jednom dijelu ove države i koji veliš ima ''ustaški predznak''. Knjiga redatelj Praljka + Hrvati iz Hercegovine = Ustaški predznak ...a znaš kad je davno, davno pala Kula Fazlagića
Inače, da pratiš prašinarske umotvorine i moderne trendove, onda bi znala da u Hercegovini žive južni Srbi, odnosno katolički četnici, ovdje popularno zvani katolibani.
Nego, ako imaš kakav recept za somune i za spremanje ajvara, dobro mi došli.
Smrt fašizmu!
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#9028 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
ti si cudan , kritikujem i hrvate i bosnjake na temiHafis wrote:Mislim, jebe mi se za knjigu, nisam je u životu vidio.Connaisseur Karlin wrote:
adkevatni izvori sa kredibilitetom su negirali sadrzaj knjige kao koristan ili poucan materijal, a to znaci, istu literaturu koriste iskljucivo nepismeni i zatrovane grupe od strane Hrvata iz hercegovine , sa ustaskim prednakom
Međutim, nešto sam drugo htio reći. Nisam znao da postoje i ženski prašinari.
Žene su u vojsci obično kakve tajnice, savjetnice ili barem dojebnice viših časnika na izmišljenom plaćenom mjestu.Ali, nikada u čizmama, nikada u rovu, nikada u prašini...al' ne dao bog doživjeti ranjavanje ili gluho bilo poginuti.
Bit će da si ovaj sindrom navukla u komunikaciji s ovimo ovdje prašinarima.
E sad prašinarko, nije mi jasno, kako si jednu knjigu napisanu od autora koji ima ime i prezime povezala s jednim čitavim narodom koji živi u jednom dijelu ove države i koji veliš ima ''ustaški predznak''. Knjiga redatelj Praljka + Hrvati iz Hercegovine = Ustaški predznak ...a znaš kad je davno, davno pala Kula Fazlagića
Inače, da pratiš prašinarske umotvorine i moderne trendove, onda bi znala da u Hercegovini žive južni Srbi, odnosno katolički četnici, ovdje popularno zvani katolibani.
Nego, ako imaš kakav recept za somune i za spremanje ajvara, dobro mi došli.
Smrt fašizmu!
da podvucem, kririkujem narod koji slijedi takvu politiku, a koja ima obiljezja ustastva, ako sto cu uvijek kritikovati bosnjake i srbe, ne znas se vise koja strana najvise pretjeruje
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9029 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nego, hajde mi pojasni tu definicu ''narod koji slijedi takvu politiku koja ima obilježje 'ustaštva''.Connaisseur Karlin wrote:da podvucem, kririkujem narod koji slijedi takvu politiku, a koja ima obiljezja ustastva, ako sto cu uvijek kritikovati bosnjake i srbe, ne znas se vise koja strana najvise pretjerujevecina vas na temi su ovce koje slijede svoj tor
Hoćeš reći da je knjiga koju je napisao Praljak (neovisno koliko se ona temelji na stvarnim ili izvrnutim činjenicama)...da je to politika ustašstva? Znaš li ti uopće što je ustašstvo? Vežeš li izraze ''četništvo'', ''cvijeće'' kada spominješ druge narode?
Da ti nešto kaže tata - razumiješ se u ustašstvo i politiku koja ima obilježje ustašstva k'o Marica u krivu hargiju s obilježjima belegiije (koja ih je inače vidjela u životu više od regrutne komisije).
Drž se ti tog sitnog prduckanja tipa: kako-ovako, zašto-zato, kada-vazda, kuda-svukuda---- a kani se definiranja pojava ili što bi rekao sarajevski gradonačelnik: borbe protiv antifašizma.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#9030 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Nositelj protiv NositeljaHafis wrote:Nego, hajde mi pojasni tu definicu ''narod koji slijedi takvu politiku koja ima obilježje 'ustaštva''.Connaisseur Karlin wrote:da podvucem, kririkujem narod koji slijedi takvu politiku, a koja ima obiljezja ustastva, ako sto cu uvijek kritikovati bosnjake i srbe, ne znas se vise koja strana najvise pretjerujevecina vas na temi su ovce koje slijede svoj tor
Hoćeš reći da je knjiga koju je napisao Praljak (neovisno koliko se ona temelji na stvarnim ili izvrnutim činjenicama)...da je to politika ustašstva? Znaš li ti uopće što je ustašstvo? Vežeš li izraze ''četništvo'', ''cvijeće'' kada spominješ druge narode?
Da ti nešto kaže tata - razumiješ se u ustašstvo i politiku koja ima obilježje ustašstva k'o Marica u krivu hargiju s obilježjima belegiije (koja ih je inače vidjela u životu više od regrutne komisije).
Drž se ti tog sitnog prduckanja tipa: kako-ovako, zašto-zato, kada-vazda, kuda-svukuda---- a kani se definiranja pojava ili što bi rekao sarajevski gradonačelnik: borbe protiv antifašizma.
Karlin ne voli karanfile, a doktor generalno ne voli cvijece - cak ni hrvatsko!

-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9031 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Gdje ćeš mi reći da ne volim cvijeće. Ti slijediš politiku koja ima obilježja fašizma.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9032 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ispravka navoda - obilježja ustašstva.
U stvari, to ga dođe na isto. Jer ustašstvo je samo jedna od regionalnih varijanti koje sačinjavajui globalnu fašističku obitelj.
U stvari, to ga dođe na isto. Jer ustašstvo je samo jedna od regionalnih varijanti koje sačinjavajui globalnu fašističku obitelj.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#9033 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pa... Slijedio sam neku drugu i bio uzorni Titin pionir... Ni tad vam nisam bio po volji, a nije ni moj otac... Nije vam odgovarao ni djed u dvije od tri uniforme koje je nosio u ratu... Ne valja bezbeli ni pradjed, jer je bio austrougarski oficir, a ne domoljubni terorist iz Drvara koji se borio protiv te mracne tamnice naroda.Hafis wrote:Gdje ćeš mi reći da ne volim cvijeće. Ti slijediš politiku koja ima obilježja fašizma.
Uglavnom, prije ce biti da je do naseg prezimena nego do politickog svjetonazora.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9034 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Teško je u ono vrijeme bilo ostati po strani.
Ovo je podneblje bilo rasadnik antif...pardon fašizma regionalnog karaktera.
Tako smo pored Praljkove knjige koja slijedi politiku ustašstva imali: slovenačke fašiste - belogardejci, albanske - balisti, srpske - četnici, nedićevci, ljotićevci, bošnjačke - cvijeće i handžarlije, crnogorske - drljevićevci, vojvođanske - hortijevci...da ne nabrajam.
Gdje je sada ona mala da ovo zapiše, pa da se spremi za idući put da je malo tata propita.
Ovo je podneblje bilo rasadnik antif...pardon fašizma regionalnog karaktera.
Tako smo pored Praljkove knjige koja slijedi politiku ustašstva imali: slovenačke fašiste - belogardejci, albanske - balisti, srpske - četnici, nedićevci, ljotićevci, bošnjačke - cvijeće i handžarlije, crnogorske - drljevićevci, vojvođanske - hortijevci...da ne nabrajam.
Gdje je sada ona mala da ovo zapiše, pa da se spremi za idući put da je malo tata propita.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#9035 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
"Cvijece" = pripadnici regularnih oruzanih snaga NDH.Hafis wrote:Teško je u ono vrijeme bilo ostati po strani.
Ovo je podneblje bilo rasadnik antif...pardon fašizma regionalnog karaktera.
Tako smo pored Praljkove knjige koja slijedi politiku ustašstva imali: slovenačke fašiste - belogardejci, albanske - balisti, srpske - četnici, nedićevci, ljotićevci, bošnjačke - cvijeće i handžarlije, crnogorske - drljevićevci, vojvođanske - hortijevci...da ne nabrajam.
Gdje je sada ona mala da ovo zapiše, pa da se spremi za idući put da je malo tata propita.
"Handzarlije" = pripadnici 1. hrvatske divizije Waffen SS.
Dakle, Pavelic i Himmler su Bosnjaci?
Jel Heinrich od loze kalesijskih Himmlera ili stolackog Himmler-bega?
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#9036 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
dotur ti je odraz uopcene eLITE svijtonazornog promicateljskog kulturoloskog insana
hOs da jebesH a umacesH u pekmez...
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9037 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
a šta ti misliš po kome je Himmler dobio ime? pa po Hajnrihaginici... babo mu čitao Getea dok je bio dječak.Alfons Kauders wrote:"Cvijece" = pripadnici regularnih oruzanih snaga NDH.Hafis wrote:Teško je u ono vrijeme bilo ostati po strani.
Ovo je podneblje bilo rasadnik antif...pardon fašizma regionalnog karaktera.
Tako smo pored Praljkove knjige koja slijedi politiku ustašstva imali: slovenačke fašiste - belogardejci, albanske - balisti, srpske - četnici, nedićevci, ljotićevci, bošnjačke - cvijeće i handžarlije, crnogorske - drljevićevci, vojvođanske - hortijevci...da ne nabrajam.
Gdje je sada ona mala da ovo zapiše, pa da se spremi za idući put da je malo tata propita.
"Handzarlije" = pripadnici 1. hrvatske divizije Waffen SS.
Dakle, Pavelic i Himmler su Bosnjaci?
Jel Heinrich od loze kalesijskih Himmlera ili stolackog Himmler-bega?
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9038 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Gluho bilo, pu pu pu. Oni su bili Njemci, vlasnici te bauštele. A radna snaga, naša domaća iz ovih krajeva.Alfons Kauders wrote:
"Cvijece" = pripadnici regularnih oruzanih snaga NDH.
"Handzarlije" = pripadnici 1. hrvatske divizije Waffen SS.
Dakle, Pavelic i Himmler su Bosnjaci?
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#9039 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Sad ocekujem pricu kako je Pavelic kao djecak isao u mejtef, tamo su ga nagovorili da pobudali.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#9040 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
@chmoljo , mislim da bi ti barem trebao biti suzdrzan i doneklu ruku neutralan u svemu ovome , dovoljno je ga @ha'fza drugi samaraju ne bi trebao i ti ... toliko od mene
@hocu da kupim u mostaru
@hocu da kupim u mostaru
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9041 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Jebo majku, ovih prašinara.
Jesi li nešto napisao, odmah se ono sjati...k'o pirane
Jesi li nešto napisao, odmah se ono sjati...k'o pirane
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#9042 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
A zato su se Hajnrihaginice udavale za sinove Adil-bega Hitlera iz Gacka!Chmoljo wrote:a šta ti misliš po kome je Himmler dobio ime? pa po Hajnrihaginici... babo mu čitao Getea dok je bio dječak.Alfons Kauders wrote:
"Cvijece" = pripadnici regularnih oruzanih snaga NDH.
"Handzarlije" = pripadnici 1. hrvatske divizije Waffen SS.
Dakle, Pavelic i Himmler su Bosnjaci?
Jel Heinrich od loze kalesijskih Himmlera ili stolackog Himmler-bega?
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9043 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Ustani kad spomeneš Gacko i Fazlagića kulu 
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#9044 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
De vratimo se temi hdz specijaliteti .... pocetkom aprila izjavise vruca vaza u sljedecih 15 dana pasce dogovor tako izjavi cirilicar , danas 19/06
haman tri mjeseca i jos dogovora nea kako je to prijetio 'adz pardon cirilicar
- GeeTnT
- Posts: 5738
- Joined: 06/01/2015 10:15
- Location: ...u krompiru
#9045 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pavelic je sufaru znao bolje od Ahmeda Diddata, a boba je falila da bude Hafiz..Fudo387 wrote:Sad ocekujem pricu kako je Pavelic kao djecak isao u mejtef, tamo su ga nagovorili da pobudali.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9046 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Znam gdje ovo vodi: svi ostali fašizmi u drugom svjetskom ratu su bili iskreni, iz srži i iz oduševljenja, samo je bošnjački bio iz neznanja, neobavještenosti, neodgovornih pojedinaca i naivnog merhametluka...ono, što ne bi pomogli ljudima kad nas već zovu.
Napominjem, da se u svim slučajevima radilo o tadašnjim političkim elitama koje su imale moć da rade ljudima ono što su radili.
a narode iz toga treba izbaciti...
To je moja poenta za ovu malu što lupa gluposti i karakterizira čitave narode.
Napominjem, da se u svim slučajevima radilo o tadašnjim političkim elitama koje su imale moć da rade ljudima ono što su radili.
a narode iz toga treba izbaciti...
To je moja poenta za ovu malu što lupa gluposti i karakterizira čitave narode.
Last edited by Hafis on 19/06/2017 10:29, edited 1 time in total.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9047 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
kažu dedo Zijada Ljakića mu bio duhovni mentor...Fudo387 wrote:Sad ocekujem pricu kako je Pavelic kao djecak isao u mejtef, tamo su ga nagovorili da pobudali.

- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#9048 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Pavelic je bio Njemac?Hafis wrote:Gluho bilo, pu pu pu. Oni su bili Njemci, vlasnici te bauštele. A radna snaga, naša domaća iz ovih krajeva.Alfons Kauders wrote:
"Cvijece" = pripadnici regularnih oruzanih snaga NDH.
"Handzarlije" = pripadnici 1. hrvatske divizije Waffen SS.
Dakle, Pavelic i Himmler su Bosnjaci?
Bradina haman bila puna folksdojcera?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9049 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
onda ostaje još da nam kažeš ko su bili nosioci bošnjačkog fašizma, koji su mu bili ciljevi i kako su se namjeravali ostvariti.Hafis wrote:Znam gdje ovo vodi: svi ostali fašizmi u drugom svjetskom ratu su bili iskreni, iz srži i iz oduševljenja, samo je bošnjački bio iz neznanja, neobavještenosti, neodgovornih pojedinaca i naivnog merhametluka...ono, što ne bi pomogli ljudima kad nas već zovu.
Napominjem, da se u svim slučajevima radilo o tadašnjim političkim elitama koje su imale moć da rade ljudima ono što su radili.
a narode iz toga treba izbaciti...
To je moja poenta za ovu malu što lupa gluposti i karakterizira čitave narode.
eno ustaše u hrvatskom parlamentu.Hafis wrote:Ustani kad spomeneš Gacko i Fazlagića kulu
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#9050 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima
Kažu da je i Džafer beg bio konvertit. Roditelji su mu bili njemački bauštelci u Kulen-vakufu, pa su osim vjere promjenili i prezimeAlfons Kauders wrote:Pavelic je bio Njemac?Hafis wrote:Gluho bilo, pu pu pu. Oni su bili Njemci, vlasnici te bauštele. A radna snaga, naša domaća iz ovih krajeva.Alfons Kauders wrote:
"Cvijece" = pripadnici regularnih oruzanih snaga NDH.
"Handzarlije" = pripadnici 1. hrvatske divizije Waffen SS.
Dakle, Pavelic i Himmler su Bosnjaci?
Bradina haman bila puna folksdojcera?
