Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#9026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Ima već par mjeseci, ma nije neki, ni plin ne može u njega. :lol:

Pih, neki fsi, zato i nema dima pasu jedan. :D :D
Cestitam, da te posluzi ABD u zdravlju i rahatluku, :thumbup:
Hvala druže. :thumbup:

Haha šuti bleso, rekoše oko 5 hiljada treba, što je puno puno je. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

imam malo lufta u prednjem tocku,zna li neko sta bi moglo biti?

https://www.facebook.com/MdMItalia/vide ... f=NEWSFEED
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

bleee_sa wrote:Može, može samo junior nema para da ga ugradi :D
za 950 ojro moze, ali otislo sve iz dzepa
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

bitanga_sa_otesa wrote:imam malo lufta u prednjem tocku,zna li neko sta bi moglo biti?

https://www.facebook.com/MdMItalia/vide ... f=NEWSFEED
Koje je ovo vozilo? Samo wd malo poprskati i sredjeno :)
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#9030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

basicm wrote:
bleee_sa wrote:Može, može samo junior nema para da ga ugradi :D
za 950 ojro moze, ali otislo sve iz dzepa
Je li to onaj što uz njega mora trošiti i nešto benzina?

Ako nije, onda ta cifra nije velika, još da ima neko da je isprobao prije, računam da je to kod nas.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

basicm wrote:
Koje je ovo vozilo? Samo wd malo poprskati i sredjeno :)
cuj koje :D ono sto je izmisljeno da opel ne bi bio najgori :lol:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#9032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Znači Mazda... :mrgreen:

Zajebavam se, Ford?
Ne mogu prepoznati koje je vozilo, a čuo sam da to govore za forda. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

junior3 wrote:
basicm wrote:
bleee_sa wrote:Može, može samo junior nema para da ga ugradi :D
za 950 ojro moze, ali otislo sve iz dzepa
Je li to onaj što uz njega mora trošiti i nešto benzina?

Ako nije, onda ta cifra nije velika, još da ima neko da je isprobao prije, računam da je to kod nas.
Mora trositi benzina, inace ce se dizne pregrijati i cao. 5-10% nije strasno. Kod nas naravno.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#9034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Aha, čuo sam već zato, nije baš neka sreća.
Nedima sam pitao čovjek se ipak razumije oko plina i kaže da ne bi takav plin na auto, a i ja sam odustao.

Neka ga samo na benzinu, dok ta druga opcija koja je bolja ali i skupa do zla boga malo ne pojeftini.
Ili dok ovi kod nas malo usavrše sa tim, ne bih pokusni kunić da budem. :-D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

bitanga_sa_otesa wrote:
basicm wrote:
Koje je ovo vozilo? Samo wd malo poprskati i sredjeno :)
cuj koje :D ono sto je izmisljeno da opel ne bi bio najgori :lol:

focus raspali... ne diraj mi u opela!
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ned071 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
basicm wrote:
Koje je ovo vozilo? Samo wd malo poprskati i sredjeno :)
cuj koje :D ono sto je izmisljeno da opel ne bi bio najgori :lol:

focus raspali... ne diraj mi u opela!
Meni se ucinio kao neki amerikanac po braniku i zmigavcu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#9037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Kakva su vam iskustva sa Euromotorio radnjom? 150-200km mi jeftiniji nego drugi...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

skafiskafsnjak wrote:Kakva su vam iskustva sa Euromotorio radnjom? 150-200km mi jeftiniji nego drugi...
u Barama oni.jel :?

meni odlicna, dobri dijelovi , cijene korektne i nagodni su :thumbup:
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#9039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

skafiskafsnjak wrote:Kakva su vam iskustva sa Euromotorio radnjom? 150-200km mi jeftiniji nego drugi...
Svaka pohvala za njih... Uzima sam nekih stvarcica tipa veliki servis, mali servis, kugle i od mene pohvala
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#9040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

skafiskafsnjak wrote:Kakva su vam iskustva sa Euromotorio radnjom? 150-200km mi jeftiniji nego drugi...
:thumbup:
ko sto neko rece konkretni s cijenama meni npr. sad u subotu mjenjao prednji amortizer koji je kod njih jefitniji za 20km nego u motorexu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#9041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Konkretno mi treba zamajac sa kvacilom. Kod njih 1000km... svugdje 1150 i vise. Majstor mi kaze da su dvojica kod njega donosila isti set od njih ... dva puta reklamaciju vrsio. Al smatram da to nije do njih, nego do dijelova. Bitno je da su uvazili reklamaciju.

Vjerovatno cu kupiti kod njih.
:thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Idi u klinac i ti i tvoj nick svaki put zapnem na njemu :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#9043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

condy wrote:Idi u klinac i ti i tvoj nick svaki put zapnem na njemu :D
Ciji? Moj? :run:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#9044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

skafiskafsnjak wrote:
condy wrote:Idi u klinac i ti i tvoj nick svaki put zapnem na njemu :D
Ciji? Moj? :run:
Ja ba nikako da ga izgovorim :twisted:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#9045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

To i jeste fazon :lol:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#9046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

UPDATE: Uradio sam špuru. Malo duža priča slijedi:

Otišao u Savu - Moram napomenuti da radnici tamo imaju veoma lijep odnos, vrlo su kulturni i profesionalni, a dovoljno ležerni da čovjek može biti opušten. Nažalost nisam uradio špuru tu, jer im je dan popunjen. Doslovno 50 auta u koloni stoji i čeka servis/špuru isl.

Krenuo u Blažuj kod Ferhatovića, ali se predomislih jer bih pobudalio da sam tamo došao na istu situaciju :D

Zatim pokušam u Guma M, kod njih isto gužva, ali biće špura za 30 minuta slobodna, pa da dođem.

Imao sam planova u gradu, pa mi je bilo mrsko čekati i tih 30 minuta, pa sam svratio u Makbel. Odmah došao na red i uradili mi špuru, isprintali papir i naplatili, pazi sad - 0.25KM za svaku vezicu koju sam kupio :lol: :lol: :lol:
Da ne pričam da je momak koji radi špuru raspoložen kao da ga je neko bičem natjerao na posao. :zoka:
Elem, iz nekog inata mi nije bilo mrsko dati 2KM za 8 vezica, samo da gledam kako on preko k**** veže ratkape :evil:
Vozim tako evo već četvrti dan, prešao sam nekih 50-100km i auto je pravo kao strijela. Veoma sam zadovoljan.
Djevojka na kasi je bila veoma profesionalna i prijatna za razgovor, sa velikim osmijehom na licu.
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#9047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r_faruk »

mozda sam vec pitao, ali da pitam opet.

gdje kupiti celicne felge za hyundai tucson-a, godiste 2006. kakve oznake treba da ima felga? fabricke gume su
235 60 R16
215 65 R16
i njih i koristim, uzu zimi, siru ljeti. pise i raspored sarafa (nemam knjizicu kod sebe pa ne mogu sada provjeriti)
dakle sta je dovoljno od podataka da bi se kupile felge za utomobil?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#9048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

skafiskafsnjak wrote:Konkretno mi treba zamajac sa kvacilom. Kod njih 1000km... svugdje 1150 i vise. Majstor mi kaze da su dvojica kod njega donosila isti set od njih ... dva puta reklamaciju vrsio. Al smatram da to nije do njih, nego do dijelova. Bitno je da su uvazili reklamaciju.

Vjerovatno cu kupiti kod njih.
:thumbup:
Otprilike, oni daju cijenu prema svima istu ili skoro istu, za razliku od ostalih koji majstorima daju rabat, pa majstor dobar i na dijelovima i na rukama. Zato taj majstor ne voli njihove dijelove. Neces kupiti zlj marku nego istu koju prodaju i ostali, svakako sve nabavljaju od 2-3 dobavljaca.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#9049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

r_faruk wrote:mozda sam vec pitao, ali da pitam opet.

gdje kupiti celicne felge za hyundai tucson-a, godiste 2006. kakve oznake treba da ima felga? fabricke gume su
235 60 R16
215 65 R16
i njih i koristim, uzu zimi, siru ljeti. pise i raspored sarafa (nemam knjizicu kod sebe pa ne mogu sada provjeriti)
dakle sta je dovoljno od podataka da bi se kupile felge za utomobil?
Raspon sarafa, Promjer centralne rupe, Sirina same felge (imati ces dvije razlicite zbog 235 i 215), ET felge
Ovdje mozes provjeriti:
https://www.wheel-size.com/size/hyundai/tucson/2006/

- Najbolje bi bilo ako imas korisnicko uputstvo za auto...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#9050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Da i ja pohvalim Euromotorio, usluzni, tacni, dobre cijene, nema muljanja. Kao sto @basicm rece, svi oni nabavljaju od istih tako da je sansa da ces u Euromotorio naci neki fusljak a drugdje pravi dio vrlo mala.
Post Reply