Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#9001 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ljudima da je lose izasli bi na ulicu. Na ulice se ne izlazi, znaci da je gradjanima sve potaman. Na izborima ce opet po ko zna koji put dati glas istim ljudima, sto opet znaci da im je stvarno dobro. Et, kratko i jasno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#9002 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ci-Nick wrote:
Mustang1 wrote:29 stepeni? :D Ja se sjecam kad je ljeti prije 15.ak godina bilo 28 i nesnosljiva vrucina :D
ako ne laže HMZ FBiH u 15 sati u Zenici je bilo 31 stepen a u Mostaru "samo" 28 stepeni.

toliko ni u junu ne bude,prevruce
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#9003 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ja_Ja wrote:Ljudima da je lose izasli bi na ulicu. Na ulice se ne izlazi, znaci da je gradjanima sve potaman. Na izborima ce opet po ko zna koji put dati glas istim ljudima, sto opet znaci da im je stvarno dobro. Et, kratko i jasno.
:thumbup:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9005 Re: Zeničani

Post by Casual's »

I bulevarom su ta 2 išla. Dabogda svaki wnb trkač ovako završio ( po mogucnosti da nema raje okolo).
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#9006 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Ma Zenica je smijesna postala u vezi ovoga. Nisam gore toliko redovan, ali uvijek me potrefe neki nenormalni vozaci dok setam sa strane. Jos sad kad su im ovako sredili cestu, bice jebeno. :-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9007 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Pocela je policija hodati sa nalozima za placanje i slikati ove "parking papke". Mozda saobracajcima (najgori u FBIH!) dodje iz guzice u glavu.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#9008 Re: Zeničani

Post by Norm »

Ja_Ja wrote:Ljudima da je lose izasli bi na ulicu. Na ulice se ne izlazi, znaci da je gradjanima sve potaman. Na izborima ce opet po ko zna koji put dati glas istim ljudima, sto opet znaci da im je stvarno dobro. Et, kratko i jasno.

a sta im je dobro? sto u 21 vijeku imamo normalnu saobracajnicu i fontanu kao ukras??? i nisam znao da se zovu kreditori za otvaranje? da li je onda to donacija? znaci li to da sam ja trebao zvati RF Banku kada sam kupio stan od kredita uzetog od iste te banke? NE KONTAM...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9009 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ma skonto narod da nema od protesta nista. Kome nije dobro, taj je na kursu njemackog.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#9010 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Norm wrote:
Ja_Ja wrote:Ljudima da je lose izasli bi na ulicu. Na ulice se ne izlazi, znaci da je gradjanima sve potaman. Na izborima ce opet po ko zna koji put dati glas istim ljudima, sto opet znaci da im je stvarno dobro. Et, kratko i jasno.

a sta im je dobro? sto u 21 vijeku imamo normalnu saobracajnicu i fontanu kao ukras??? i nisam znao da se zovu kreditori za otvaranje? da li je onda to donacija? znaci li to da sam ja trebao zvati RF Banku kada sam kupio stan od kredita uzetog od iste te banke? NE KONTAM...
Naravno i jos moras uraditi spomen plocu negdje pored vrata i navesti "uz zahvalnost Raiffeisen BANK Bosna i Hercegovina". :lol:

Ljudi nece da izadju na proteste jer zive nekakav poltronski film. I drugi razlog je sto obicno vladajuce strukture ubace nasilni element u protest pa onda po ledjima dobije obican narod koji je i izasao traziti svoja prava.

A nazalost glavni protest je u 10. mjesecu svake 4 godine. I sta bude? Nista. Vecina pametnjakovica ostane u kuci i nece da glasa, a onda interesna manjina sa rodbinom sebi produzi mandat. I tako svake 4 godine. Naravno ima ovdje i do opozicije. Kad pogledas lokalni SDP vidis jos veci jad i tugu. Druge stranke onog kafandziju Sarajlica coraju na listama ko da je Mesi, a ne alkoholicar koji na politickom planu u zivotu nije nikad nista napravio.

I na kraju dodjes do zakljucka koji je i ispravan. Kakav narod takva i vlast. :izet:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9012 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Freamon Lester wrote:Naravno i jos moras uraditi spomen plocu negdje pored vrata i navesti "uz zahvalnost Raiffeisen BANK Bosna i Hercegovina". :lol:

Ljudi nece da izadju na proteste jer zive nekakav poltronski film. I drugi razlog je sto obicno vladajuce strukture ubace nasilni element u protest pa onda po ledjima dobije obican narod koji je i izasao traziti svoja prava.

A nazalost glavni protest je u 10. mjesecu svake 4 godine. I sta bude? Nista. Vecina pametnjakovica ostane u kuci i nece da glasa, a onda interesna manjina sa rodbinom sebi produzi mandat. I tako svake 4 godine. Naravno ima ovdje i do opozicije. Kad pogledas lokalni SDP vidis jos veci jad i tugu. Druge stranke onog kafandziju Sarajlica coraju na listama ko da je Mesi, a ne alkoholicar koji na politickom planu u zivotu nije nikad nista napravio.

I na kraju dodjes do zakljucka koji je i ispravan. Kakav narod takva i vlast. :izet:
Ja ne znam je li zenička opozicija najgluplja i najnesposobnija opozicija u Bosni i Hercegovini ili je njihov programski cilj da zapravo nikada i ne dođu na vlast jer se zapravo ništa i ne može promijeniti pa da ne snose odgovornost za sranje. :-)

Imam osjećaj da bi neka karikatura tipa Esada Radeljaša iz Goražda, Mirnesa Ajanovića iz Tuzle ili Nedžada Latića iz Sarajeva napravila dar-mar na zeničkim lokalnim izborima protiv uspavane, nekompetentne i nezainteresovane zeničke SDP - DF - SBB & co. opozicije u momentu kada vladajućoj SDA ekipi kao pada rejting, uglavnom zbog zasićenja. Pa nama je onaj Mirad Hadžiahmetović sa onim svojim opičenim planovima izgradnje Taj Mahala i Coca-Cola tornjeva bio osvježenje na političkoj sceni ne zato što je bio lud već zato što je jedini ponudio nešto "opipljivo". A ovi ostali na nivou "da se Rifat makne iz kuh'nje".
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#9013 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Eborg wrote:
Freamon Lester wrote:Naravno i jos moras uraditi spomen plocu negdje pored vrata i navesti "uz zahvalnost Raiffeisen BANK Bosna i Hercegovina". :lol:

Ljudi nece da izadju na proteste jer zive nekakav poltronski film. I drugi razlog je sto obicno vladajuce strukture ubace nasilni element u protest pa onda po ledjima dobije obican narod koji je i izasao traziti svoja prava.

A nazalost glavni protest je u 10. mjesecu svake 4 godine. I sta bude? Nista. Vecina pametnjakovica ostane u kuci i nece da glasa, a onda interesna manjina sa rodbinom sebi produzi mandat. I tako svake 4 godine. Naravno ima ovdje i do opozicije. Kad pogledas lokalni SDP vidis jos veci jad i tugu. Druge stranke onog kafandziju Sarajlica coraju na listama ko da je Mesi, a ne alkoholicar koji na politickom planu u zivotu nije nikad nista napravio.

I na kraju dodjes do zakljucka koji je i ispravan. Kakav narod takva i vlast. :izet:
Ja ne znam je li zenička opozicija najgluplja i najnesposobnija opozicija u Bosni i Hercegovini ili je njihov programski cilj da zapravo nikada i ne dođu na vlast jer se zapravo ništa i ne može promijeniti pa da ne snose odgovornost za sranje. :-)

Imam osjećaj da bi neka karikatura tipa Esada Radeljaša iz Goražda, Mirnesa Ajanovića iz Tuzle ili Nedžada Latića iz Sarajeva napravila dar-mar na zeničkim lokalnim izborima protiv uspavane, nekompetentne i nezainteresovane zeničke SDP - DF - SBB & co. opozicije u momentu kada vladajućoj SDA ekipi kao pada rejting, uglavnom zbog zasićenja. Pa nama je onaj Mirad Hadžiahmetović sa onim svojim opičenim planovima izgradnje Taj Mahala i Coca-Cola tornjeva bio osvježenje na političkoj sceni ne zato što je bio lud već zato što je jedini ponudio nešto "opipljivo". A ovi ostali na nivou "da se Rifat makne iz kuh'nje".
A sta tebe konkretno sprecava da se uclanis u jednu od tih partija, budes opozicija i doneses zeljene promjene?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#9014 Re: Zeničani

Post by commendatore »

apsidejzi wrote:
A sta tebe konkretno sprecava da se uclanis u jednu od tih partija, budes opozicija i doneses zeljene promjene?
ja znam bruku ljudi kojima je u zivotu sve potaman ali ih savjest pece sto je njima dobro a drugima nije te su pokusali nesto uciniti javnim istupima, nastupima, izborima, protestima - i skontali ljudi da nema tih ljudi da ih podrze zarad samih njih - i odustaše.... ja sam glasao za jarana na izborima za kojeg znam da je ranjavan bruku puta, da je velika dobricina, da nije oportunista - i nagradno pitanje za tebe je - sta mislis koliko ga je gradjana podrzalo za mandat? :-)

jebo zenicu kao i tzv "gradjane" - kome je lose - kako neko gore vec rece - nek ide i cupa B1 certifikat i odjebe sto dalje u bolje i to je to :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9015 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Mogu li ovi sto su se politicki aktivirali reci direktoru grijanja da je napolju 35 stepeni a da nam grijanje jos uvijek radi
haloooo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9016 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote:Mogu li ovi sto su se politicki aktivirali reci direktoru grijanja da je napolju 35 stepeni a da nam grijanje jos uvijek radi
haloooo
Je li istina da crvendaci razmatraju Vrače juniora za kandidata?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9017 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote:Mogu li ovi sto su se politicki aktivirali reci direktoru grijanja da je napolju 35 stepeni a da nam grijanje jos uvijek radi
haloooo
Je li istina da crvendaci razmatraju Vrače juniora za kandidata?
Ma cuo sam...taman da svi gosti carpe diema glasaju za njega...cca 45 glasova
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9018 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Ma cuo sam...taman da svi gosti carpe diema glasaju za njega...cca 45 glasova
Hm :-? sta te navodi na takav zakljucak?
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#9019 Re: Zeničani

Post by Eborg »

apsidejzi wrote:A sta tebe konkretno sprecava da se uclanis u jednu od tih partija, budes opozicija i doneses zeljene promjene?
Da malo pažljivije čitaš shvatio bi da ne sjedim na mudima i pametujem iako se ne radi o političkom angažmanu. Problem te iste opozicije, na koju se pozivaš, može biti elaboriran na jednom posebnom forumu sa 200-njak zasebnih tema. Ali ako smatramo SDP, SBB i DF političkim "spasiocima" onda smo baš jebali mačka kao Zeničani. Od SDP-a su svi mnogo očekivali pa prodaše se za ego par pojedinaca, jedino od njih je gore ispušila SZBiH. Od SBB-a nikad nisam ništa ni očekivao, to je priča za naivce i nadobudne šalteruše koje misle da će nas "bogat čovjek izvuć'". A DF je vjerovatno najveće razočarenje od njih jer krenuše u kontru povampirenom SDP-u sa normalnom idejom i onda usraše sve kadrovsko-režimskom politikom postajući kao i oni. Ovo se generalno odnosi na generalnu politiku ovih stranaka koja nije drastično drugačija na lokalnom nivou u Zenici. Samo što u Zenici ima nešto više mediokriteta u odnosu na državni prosjek.

Ne znam šta je gore - ovakva vlast ili ovakva opozicija. Tražili ste - eto vam ga.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#9020 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar »

kamen spoticanja wrote:Mogu li ovi sto su se politicki aktivirali reci direktoru grijanja da je napolju 35 stepeni a da nam grijanje jos uvijek radi
haloooo
ja ga od nove nemam i plaćam ga. budi sretniji malo.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#9021 Re: Zeničani

Post by commendatore »

lokalni_razdjevicar wrote:
kamen spoticanja wrote:Mogu li ovi sto su se politicki aktivirali reci direktoru grijanja da je napolju 35 stepeni a da nam grijanje jos uvijek radi
haloooo
ja ga od nove nemam i plaćam ga. budi sretniji malo.
nemoj se ljutit - al takvi kao ti i jesu krivi za sadasnje stanje.....
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#9022 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

Vjerujem da se sjecate ove vijesti

http://scsport.ba/vijest/49292


:D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#9023 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Ma cuo sam...taman da svi gosti carpe diema glasaju za njega...cca 45 glasova
Hm :-? sta te navodi na takav zakljucak?
A sta to eldin ima iza sebe da mobilizira biracko tijelo?
Nelegalno izgradjenu bastu i 45 gostiju u istoj...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#9024 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote:Mogu li ovi sto su se politicki aktivirali reci direktoru grijanja da je napolju 35 stepeni a da nam grijanje jos uvijek radi
haloooo
Je li istina da crvendaci razmatraju Vrače juniora za kandidata?
...ja sve nesto kontam da nemogu nize, ali avaj, ponovo sam iznenadjen...mogu i te kako...samo se sada pitam da mozda i nije bilo sve do Lagumdzije?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9025 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: A sta to eldin ima iza sebe da mobilizira biracko tijelo?
Nelegalno izgradjenu bastu i 45 gostiju u istoj...
Fazon i jest sto kod nas nema zdravorazumskih kriterija za mobilizaciju birackog tijela.
Post Reply